dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu nowego pianina cyfrowego dla dziecka? Mój syn posiada zwykły, tani keyboard i prosił mnie o zakup pianina cyfrowego, nie znam sie na tym niestety.
    Ostatnio edytowane przez krystian1512 ; 27-05-2023 o 12:40

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Model odpowiedni dla wieku, talentu i umiejętności muzycznych
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał krystian1512 Zobacz post
    Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu nowego pianina cyfrowego dla dziecka? Mój syn posiada zwykły, tani keyboard i prosił mnie o zakup pianina cyfrowego, nie znam sie na tym niestety.
    Najpierw musisz syna wypytać, czy potrzebuje pianina stacjonarnego czy przenośnego. Do gry i ćwiczeń zdecydowanie lepsze jest stacjonarne, ale jeśli istnieje potrzeba gry w różnych miejscach, albo nie ma miejsca na ustawienie dodatkowego mebla, to zostaje przenośne. Do przenośnego trzeba dokupić odpowiedni stojak. Przy grze poważniejszej niż plumkanie dla zabawy, położenie na biurku czy innym meblu nie wchodzi w grę.

    Klawiatura musi być pełnowymiarowa (88 klawiszy) i obowiązkowo ważona. To znaczy, że przy naciśnięciu klawisza musi się zachowywać tak jak w instrumencie akustycznym. W klawiaturze akustycznego pianina czy fortepianu naciśnięcie klawisza rozpędza młoteczek, który uderza w strunę. Opór nie ma więc charakteru sprężystego, ale bezwładnościowy. Do tego klawisze lewej strony mają cięższe młoteczki, bo struny basowe są grube i trzeba w nie mocniej uderzyć. Po prawej są coraz lżejsze. Ważona klawiatura naśladuje to zachowanie bo ma w środku analogiczny mechanizm, tyle że młoteczki nie uderzają w struny tylko elektronika mierzy ich ruch i na tej podstawie generuje dźwięk. Istnieją też półważone, które robią to dużo gorzej. Dynamiczne, takie jak w tanich keybordach, nie robią tego w ogóle.

    Przyzwoite instrumenty można kupić już za dwa tysiące.
    [spam]
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-05-2023 o 21:20

  4. #24

    Domyślnie

    Temat mnie zainteresował i się dokształciłem. Sam bym wybrał Yamahę P45 albo Rolanda FP-10, oba pod dwa tysiące.

    Jeśli jeszcze aktualne, to najlepszy opis, jaki znalazłem, na co zwracać uwagę przy wyborze.
    https://www.elpiano.pl/blog/?categor...ybrać+pianino

    Uprzedzając zarzuty o spam, nie reklamuję tu Elpiano, bo ich oferta to instrumenty lepsze, ale też dwa razy droższe.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony