dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 58
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1159
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ja nie robiłam tego panela. To wykonywała mi firma. Z tego co widziałam to profile są przykecone do ściany wkrętami. Ta sama technika co przy regipsach. To samo deska. Normalnie na wkręty i do ściany. Bez żadnych wymyślań czy specjalnych technik.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  2. #22

    Domyślnie

    mayland a robiłeś może tynk imitujący trawertyn? bardzo mi się podobaja twoje ścianki, nie tuzinkowe i niespotykane!!!
    Andriu

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Nie robiłam trawertynu. Robiłam jeszcze tynk porobny do baranka i tynk podobny do korka lub kory drzewa ale w pastelowych kolorach.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  4. #24

    Domyślnie

    a jakiego gipsu lub innego specyfiku używałaś jako bazę do zrobienia tej kory drzewa.
    Andriu

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Wszsytko robiłam zwykłą zaprawą tynkarską jak np. tym knaufem. Efekt zależy od użytego narzędzia i sposobu położenia go na ścianę.
    Korę uzyskasz dokłądając packe do sciany, przyklejajac do wygładoznego juz tynku i delikatnie przeciagając, tak by tyn "ciągnął" się za packą. Tworzą sie wtedy takie jakby zacieki. Równie ciekawie wygląda poziomo jak i pionowo położony.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Nie robiłam trawertynu. Robiłam jeszcze tynk porobny do baranka i tynk podobny do korka lub kory drzewa ale w pastelowych kolorach.
    a masz może jakieś fotki tej "kory drzewa" ?

  7. #27

    Domyślnie

    nono, to czesanie z góóry na dół nieziemnsko wygląda, ajkiej farby użyłaS? i czy dobrze rozumiem- te 'wyblakniecia' to szorowanie gąbką? ;d

    ciekawi mnie też mocowanie tych jakby nie było- długich i cieńkich pułek- wyglądają niesamowicie. nie wiesz przypadkiem jak układali stelaż do nich? bo troche ryzykowne robienie takich półek z kartongipsu... nie wiem- tak mi sie wydaje ; )

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał JANINKI-AMORKI82
    Cytat Napisał mayland
    Nie robiłam trawertynu. Robiłam jeszcze tynk porobny do baranka i tynk podobny do korka lub kory drzewa ale w pastelowych kolorach.
    a masz może jakieś fotki tej "kory drzewa" ?
    No niestety nie mam
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał osek
    nono, to czesanie z góóry na dół nieziemnsko wygląda, ajkiej farby użyłaS? i czy dobrze rozumiem- te 'wyblakniecia' to szorowanie gąbką? ;d

    ciekawi mnie też mocowanie tych jakby nie było- długich i cieńkich pułek- wyglądają niesamowicie. nie wiesz przypadkiem jak układali stelaż do nich? bo troche ryzykowne robienie takich półek z kartongipsu... nie wiem- tak mi sie wydaje ; )
    Półki są stabilne i nie pękają. Dodatkowo by łatwo było czyścić we wnękach leżą obecnie półki z płyty mdf docięte na wymiar.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    Mayland normalnie bije pokłony za ten wątek
    jak znajdę chwilke to przeczytam od dechy do dechy

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TomKa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Rom czytaj, ino ze zrozumieniem , a potem zapraszam do mnie , hihihi planuję tynki strukturalne w przedpokoju i wiatrołapie, będziesz mógł się sprawdzić
    Jak ładnie Ci wyjdzie, to wiesz co ja mam w garażu?

  12. #32

    Domyślnie

    Witam

    Jestem pod wrażeniem naprawdę czapki z głów wiem, że to jest upierdliwa robota bo małż właśnie robi w tej chwili sufit. ściany mam cementowo-wapienne i tu podobno jest dużo mniej możliwości jeżeli chodzi o struktury. Nie mam ostatniej warstwy tej z mleczka wapiennego - gładzi. Myślę że zostawię te ściany takie jakie są bo one same wyglądają jak by były potraktowane "strukturalnie".

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  13. #33

    Domyślnie

    Witam. Jestem nowicjuszka w temacie remontow. Wlasnie zabieram sie za remontowanie mojego mieszkania. Jako ze jestem studentka chcialabym to zrobic najladniej i jak najniejszym kosztem.
    Zaczynam od duzego i jedynego pokoju bo tutaj jest najmniej do zrobienia i najczesciej tu przebuwam. Mieszkanie jest z lat 50. Teraz w pokoju sa polozone tapety a mnie sie tapety nie podobaja;/ Postanowilam wiec ze albo gipsowka i malowanie albo tynk strukturalny i malowanie. Jako ze na scianie jest farba z lanolina musze zerwac chyba wszystko i pozniej klasc ten tynk.
    I tu moje pytanie: na co moge polozyc taki tynk (bardziej ten grunt Tytan)?
    Jaka jest wydajnosc tej gipsowej zaprawy tynkarskiej? Sciany maja powierzchnie kolo 50mkw. Ile powinnam kupic tej zaprawy?
    Jak dlugo to trwalo ( caly proces od gruntowania do malowania)?

    Dziekuje z gory za odpowiedz i wyrozumialosc bo pewnie odpowiedzi na moje pytania sa banalne dla niektorych. Ale wiem ze to co podane przez producenta rozni sie od tego co naprawde

    PS: Slicznie Ci to wyszlo mayland!! Cos takiego pewnie bede chciala osiagnac w moim pokoju. Mam nadzieje ze z Wasza pomoca mi sie to uda

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    To ile zużyjesz zaprawy zależy od tego ile jej nałożysz Im większe neirówności tym więcej pójdzie tynku. Nie odpowiem inaczej na to pytanie. Mi na wiatrołap poszło 3 wiaderka (jak dobrze pamietam). Na taki pokój jak piszesz myślę, że trzeba kupić 2-3 worki zaprawy. Albo weź 2 i najwyzej dokupisz albo weź 3 i umów się ze oddasz jak Ci zostanie
    Każdy etap tj. gruntowanie, nakładanie i malowanie to odstępy 24h żeby warstwy wyschły więc pracy nie jest wiele ale rozłożona musi byc w czasie na 3 dni. Mozna robić popołudniami i wieczorami bez koniecnzości brania urlopu
    Ściany do gruntowania muszą byc oczyszczone z resztek tapet, kleju i starych farb. Tak przygotowujesz ściany do tynku strukturalnego jak do malowania farbami wiec powierzchnia powinna byc czysta.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  15. #35

    Domyślnie

    Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz!! Wlasnie mam zamiar robic ten remont wieczorami i w weekendy.
    Zaczynam w tym tygodniu zrywac tapety i akowac wszystko bo jeszcze czeka mnie malowanie mebli a za 2 tygodnie tynkowanie.
    Jeszcze raz dziekuje za pomoc. Mam nadzieje ze wyjdzie tak fajnie jak u Ciebie

  16. #36

    Domyślnie

    mayland - pytałam cię wcześniej o zdjęcie tej imitacji kory drzewa - poszukałam w necie i znalazłam fotki oraz opis jak to zrobić - efekt fantastyczny a z opisu wynikało, że niezbyt trudny w wykonaniu . wklejam link dla innych zainteresowanych, facet w prosty sposób opisuje jak wykonać dany efekt - mam nadzieję, że autor strony sie nie obrazi i od razu mówię, że nie mam z nim nic wspólnego, żeby nie było, że reklamę robię .
    http://tynki-strukturalne.blog.onet.pl/1,0,0,album.html

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TomKa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    JANINKI-AMORKI82 super link. Te tynki to arcydzieła .
    Śliczne!!

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Mayland, jak grubo nakładałaś tego tynku gipsowego?

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Nie za grubo. Do 5mm.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  20. #40

    Domyślnie

    Witam

    Wcześniej pisałam, że nie będę robić gładzi na tynkach c-w. Jednak zmieniłam zdanie. Czy ktoś ma w tym temacie jakieś doświadczenia? Wszystkie uwagi mile widziane.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

Strona 2 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony