dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 58
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1159
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Mayland Jestem pod wrażeniem - chyba sama sobie pierdyknę sypialię
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  2. #42

    Domyślnie

    mayland mam pytanie czy przerabiałaś czyszczenie ściany ze starych farb olejnych. zamierzamy wykonać właśnie taki amatorski tynk ozdobny na scianie w korytarzu, obecnie jest tam stara lamperia olejna (bardzo miejscami spękana) - czy będę musiał ją usunąc (skuć tynk) czy wystarczy przeszlifować ją i zagruntować?
    ---
    pozdrawiam
    ...gust jest kwestią ... gustu??

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Anoleiz
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Z Nienacka...
    Dzielnica
    www.loginow.info
    Posty
    1.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    szok...

    wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste...

    podziwiam
    Zielonej wiedźmy DOM//GADKI
    /Lubię pracę.Praca mnie fascynuje.Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej-J.K.Jerome/

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Snowdwarf
    mayland mam pytanie czy przerabiałaś czyszczenie ściany ze starych farb olejnych. zamierzamy wykonać właśnie taki amatorski tynk ozdobny na scianie w korytarzu, obecnie jest tam stara lamperia olejna (bardzo miejscami spękana) - czy będę musiał ją usunąc (skuć tynk) czy wystarczy przeszlifować ją i zagruntować?
    ---
    pozdrawiam
    najlepiej skuć... ale można szlifierką katową bez problemu przjechać- potem grunt i podłoże gotowe.
    google: murator osek.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Snowdwarf
    mayland mam pytanie czy przerabiałaś czyszczenie ściany ze starych farb olejnych. zamierzamy wykonać właśnie taki amatorski tynk ozdobny na scianie w korytarzu, obecnie jest tam stara lamperia olejna (bardzo miejscami spękana) - czy będę musiał ją usunąc (skuć tynk) czy wystarczy przeszlifować ją i zagruntować?
    ---
    pozdrawiam
    Usuńcie farbę. Niewiele da szlifowanie. Lepiej juz usunąć farbe i to wcale nie delikatnie.Nic nie szkodzi jak porysuje sie przy tym ściana. I tak przecież bedziecie to tynkować Na farbie nie bedzie się trzymał tynk. Gruntowanie nic tu nie pomoże. Miałam taki malutki kawałeczek ściany, na którym próbowałam sobie kolorek. Farba została. Gruntowała a potem połozyłam tynk. Odleciał przy przecieraniu. Nawet na takim malutkim kawałeczku którego nie chcialo mi się zetrzeć Nie ryzykujcie. Po co robić sobie niepotrzebnie robotę? Są specjalne preparaty do uzuwania farb olejnych. Psika się sprayem i farba się pryszczy i schodzi płatami.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał chopinetka
    Witam

    Wcześniej pisałam, że nie będę robić gładzi na tynkach c-w. Jednak zmieniłam zdanie. Czy ktoś ma w tym temacie jakieś doświadczenia? Wszystkie uwagi mile widziane.

    pozdrawiam
    Ja też nie chciałam gladzi ale na dole mam praktycznie każdą ścianę podświetlana i niestety wyszło wszystko. Wygładziliśmy i widać różnicę. Ściany są poprostu proste a nie w fale
    Na górze zamiast gładzi daliśmy ten drobniutki sztruksik czyli gładź przeczesaną w drobniuteńkie paseczki. Ciekawe sciany wyszły i wzbudzają ogólne zajnteresowanie
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Są specjalne preparaty do uzuwania farb olejnych. Psika się sprayem i farba się pryszczy i schodzi płatami.
    mogłabyś jakis przytoczyc?
    google: murator osek.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ściągałam farbę olejna opalarką i nie uzywałam sama chemii ale preparatów jak sądze jest sporo. Zapytam znajomego czego on używał bo efekt był świetny.

    Tu akurat pasta: http://www.coverax.pl/pdf/cleaning/IT/Wendro.pdf
    Lub zmywacz do powłok lakierniczych który do farby olejnej tez sie nadaje: http://www.biotech2.pl/hirsch_preparaty.htm

    Zmywacze do farb mozna kupić w marketach budowlanych np. w Castoramie.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  9. #49

    Domyślnie

    super te tynki...
    a powiedzcie mi czy coś takiego mozna zrobić na ścianie ocieplonej styropianem +siatki i klej (ściana w garażu). Zrobiłabym wogóle tak cały garaż żeby było jednakowo. Na pozostałych ścianach nie mam polozonej szlichty bo miał być tynk strukturalny, ale to chyba w niczym nie przeszkadza. I powiedzcie czy w takim wypadku należy te ściany czymś zagruntować czy polożyc tynk i dopiero potem gruntować pod malowanie?

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Mozesz tynkować. Grunt pod tynk jesli tylko klej jest i ściana nie była gruntowana wcześniej.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    ... a sztruksik położony packą a potem przeczesany szorstką gąbką lub szczotką.
    Betony malowane farbą lateksową w jednolitym szarym kolorze. Następnie zrobione przecierki jasnoszarym kolorem i dużą gąbką. Delikatnie dokłądane do sciany i przeciagane bardzo małymi muśnieciami i odrobina farby na gąbce. Potem odrazu to było roztarte drobnoziarnistym papierem ściernym by wytrzeć miejscowo farbę do samego tynku, tak by był efekt surowości. Powstały takie jakby obtłuczenia.
    Sztruksik malowałam normalnymi farbami pokojowymi Duluxa, tak jak ściany w gładzi. Oczywiscie wczesneij był gruntowany jak każda sciana farbą podkładówką z gruntem.
    ja jeszcze pomęczę o ten sztruksik - czy on powstał na bazie tynku czy gładzi?
    Bo z dalszych Twoich wypowiedzi zrozumiałem, że na tynku wykonano gładź i gładź przed wyschnięciem 'potraktowano' tą gąbką.- czy tak? a potem grunt, malowanie etc. Czy tynk był zaatakowany gąbką i już bez gładzi?

    pozdr.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ściany były wytynkowane jak wszystkie inne w domu, tynkiem gipsowym z agregatu. Potem zamiast tradycyjnej gładzenia ściany była nałożona gładź (nie podam nazwy z czego) i przeczesana a nie wygładzona. Myślę, że ten sam efekt można uzyskać zarówno z gładzi jak i z tynku np. tego Goldbanda. Nie jest to skomplikowany wzór ani też zbyt wyrazisty i głęboki.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Wszsytko robiłam zwykłą zaprawą tynkarską jak np. tym knaufem. Efekt zależy od użytego narzędzia i sposobu położenia go na ścianę.
    Korę uzyskasz dokłądając packe do sciany, przyklejajac do wygładoznego juz tynku i delikatnie przeciagając, tak by tyn "ciągnął" się za packą. Tworzą sie wtedy takie jakby zacieki. Równie ciekawie wygląda poziomo jak i pionowo położony.
    Mayland, jestem pod wielgachnym wrażeniem.
    Później wkleję mój "tynk strukturalny", znaczy samodzielnie zrobiony, choć nie wiem teraz po obejrzeniu Twoich prac, czy to nie wstyd
    Ale mam pytanie odnośnie tej kory drzewa, czy to wygląda podobnie jak te tynki trawertynowe?:
    http://www.pieknesciany.pl/galeriatrawertyny1.html
    Cena zwala z nóg (przynajmniej mnie) więc szukam tańszego rozwiązania
    Z góry dzięki za odpowiedź.

  14. #54

    Domyślnie

    Wstawiam swoją pracę
    "Cegiełki" są zrobione klejem (akurat to było w domu), szpachelką, potem grunt i biała farba. Rozmyślam nad tym, aby pokryć to jeszcze farbą póltransparentną...











    proszę o niezachwycanie się moim kinkietem

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Jak tu się nie zachwycać Ślicznie Ci to wyszło!!! Bardzo mi się podoba Duzo pracy w to zostało włożone. Rowniótko i dokładnie. Fajny pomysł!!!
    A z ta korą to masz rację, to coś w ten deseń jak w linku.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  16. #56

    Domyślnie

    Mayland, w Twoich ustach to komplement nad komplementy
    Szkoda, że nie masz zdjęć Twojej "kory"
    A może w wolnej chwili napisałabyś instrukcję, pliiiiissssss

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Zasada jest ta sama. Tak jak pisałam wyżej, przykładasz do sciany i ciagniesz. Rozciagając plastyczny tynk robią się nierowności. Potem po wyschnieciu lekko przeszlifować i malować. Lepiej wygladają 2 kolory, lub farba dość rzadka, która spływając pozostanie we wgłębieniach i bedzie tam bardziej intensywna. Ja robiłam to gotową lazurą. Lazura idealnie się do tego nadaje osiadając we wglębieniach. Jest to jakby półtransparentna farba. Na gładkim nadaje lekki odcień koloru a we wgłębieniach mocniejszy. Ot i cała filozofia
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  18. #58

    Domyślnie

    Dzięki mayland.
    Wydawa mi się czytając Twoją instrukcję, ze coś podobnego robiłam, tylko robiłam "zawijańce", tzn. nie ciągnęłam a robiłam półkoła. Wtedy dopiero zaczynaliśmy wielki remont, więc zakupiłam specjalny tynk, cholernie drogi, chyba FOX-a. Dodam, że towaru wystarczyło na mniej więcej 1/4 powierzchni niż ta która była podana na opakowaniu, ale to może z powodu braku moich umiejętności
    Potem zrobiłam swoje "cegiełki" i mnie szlag trafił, że można o tyle taniej a ja zrobiłam drożej

    Coś zdjęcia mi słabo wyszły, ale wygląda to mniej więcej tak:









    A zaraz instrukcja do "cegiełek".

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Dokładnie tak. Fajne efekty. Pociagnij w jednym kierunku i bedzie korek czy tam kora, jak zwał tak zwał
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Dokładnie tak. Fajne efekty. Pociagnij w jednym kierunku i bedzie korek czy tam kora, jak zwał tak zwał
    Dzięki za potwierdzenie

Strona 3 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony