dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Sauna ogrodowa

    Mam zamiar zbudowac saune ogrodowa i chetnie podyskutuje na ten temat
    i wymienie doswiadczenia. Zalozenia : wielkosc kabiny okolo 3m x 3m -
    przeznaczona na pobyt 6-8 osob, piec elektryczny, 2 natryski,2 toalety,
    przebieralnia,pokoj wypoczynkowy,przedpokoj z wyjsciem na ogrod.Przedpokoj polaczony z drugim tez drewnianym budynkiem przeznaczonym na wypoczynek , grill , piec do chleba. Zastanawiam sie nad adaptacja do tych potrzeb w pierwszej linii gotowych dostepnych na rynku domkow ogrodowych z drewna o pow ok 25 m2. Bede wdzieczny za podanie linkow producentow i ewentualnych wlasnych uwag.

  2. #2
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Podłączam się, też jestem zainteresowany.

    Drewniany domek w środku sauna, prysznic, siłownia i miejsce na wypoczynek. Sprawdza się coś takiego, czy lepiej wybierać się do klubu ?

    Nie pytam o stronę ekonomiczną tylko użytkową.

    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZW
    Podłączam się, też jestem zainteresowany.

    Drewniany domek w środku sauna, prysznic, siłownia i miejsce na wypoczynek. Sprawdza się coś takiego, czy lepiej wybierać się do klubu ?

    Nie pytam o stronę ekonomiczną tylko użytkową.

    pozdrawiam
    Strona uzytkowa wlasnego centrum odnowy zawsze stoi do dyskusji.
    Kiedys spotkalem w saunie hotelowej goscia : cygana z tych bogatych.
    Otoz on byl wlascicielem luksusowej willi ktora znalem i opowiadal ze ma
    tez w swoim domu wlasna saune.
    Na moje pytanie : dlaczego korzysta wiec z hotelowej odpowiedzial ze nie chce mu sie jej uzytkowac ze wzgledu na wygode.Po prostu po uzyciu sauny trzeba pozniej posprzatac tzn. odkurzyc i przeciagnac mopem.
    Wolal wydac pare groszy i isc tam gdzie nic nie musi robic.
    Oczywiscie to skrajny przypadek.
    Na pytanie : lepszy klub czy tez wlasna odnowa mozna odpowiedziec pytaniem : lepiej zobaczyc film w kinie czy tez ten sam film zobaczyc we wlasnym kinie domowym ? Jesli chodzi o towarzystwo to mozna go miec w obydwu przypadkach. Odpowiedz jest : to lepsze co kto lubi.
    Ja znam i jedno i drugie i bardziej przekonuje mnie wlasna sauna z reszta.

    Do zamierzonego projektu domku ogrodowego chcialbym tez oprocz (ZW)
    elementow silowni postawic solarium i stol bilardowy w pomieszczeniach odpoczynku.

    Pozdrawiam

  4. #4
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaneq
    ...
    Na moje pytanie : dlaczego korzysta wiec z hotelowej odpowiedzial ze nie chce mu sie jej uzytkowac ze wzgledu na wygode.Po prostu po uzyciu sauny trzeba pozniej posprzatac tzn. odkurzyc i przeciagnac mopem. Wolal wydac pare groszy i isc tam gdzie nic nie musi robic....
    kurcze, no tak. proza życia

    z drugiej strony sprzątanie to i tak łatwiej niż wybierać się i załatwiać opiekunkę.
    z trzeciej strony w kupie lepiej się ćwiczy...

    no nic do przemyślenia

    pozdro

  5. #5

    Domyślnie

    Podbijam temat bo u mnie stał się aktualny. Mam bydynek ogrodowy
    4 m x 4 m, ściany murowane, do tego weranda ok. 8 m2. Chcę to wyremontowac i wykorzystać jako domek dla sauny ogrodowej. Wymiary kabiny ok. 2 x 2 m ( głównie dla mx. 4 osób ). Ściany bez okien. Doradźie jak zaplanować kabinę, tak aby w środku móc wydzielić jeszcze trochę miejsca ścianką KG na składzik, schowek na rzadko używane sprzęty kuchenne, słoiki, zapasy zywności.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kar_ma
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Sauna domowe SPA

    Ja co prawda nie zamierzam mieć sauny zewnętrznej (będę miała w środku w domu), ale w tym temacie gorąco polecam książkę wydaną przez Arkady - "Sauna domowe SPA" autorstwa I.Andersson i B.Arwildson

    O tą właśnie:

    http://www.sklep.architekci.pl/go/_info/?id=478

    Ja ją kupiłam dość przypadkowo w Leroy Merlin w Krakowie, a jest świetna, ma dość duży rozdział z rysunkami o saunach wolnostojących, są też rozwiązania konstrukcyjne. Polecam.

  7. #7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony