dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 115
  1. #1

    Domyślnie czy potrzebna jest folia pod styropian w podłodze ? -dylemat

    Mam dylemat , właśnie przeczytałem w" Nowy Poradnik majstra budowlanego " str. 453 cytuję " Przy niskim poziomie wody gruntowej nie jest konieczne wykonywanie izolacji wodoszczelnej , ponieważ zarówno styropian , jak i płyty z wełny mineralnej nie podciągają kapilarnie wody z warstw dolnych.."
    Ponieważ z kolei mój hydraulik od podłogówki stwierdził też , że pierwsza warstwa styropianu musi być sklejona z betonem ( chudym ) bo inaczej będą sie warstwy rozjeżdzały - to jakim klejem mam to zrobić. Gdybym nie stosował tej folii - użyłbym normalnego kleju do styropianu , klej jest rozrabiany wodą , ale z biegiem czasu woda byłaby wchłonięta przez beton , i byłoby ok.A przecież nie będę kleił tym klejem do folii , bo ta woda nigdy nie odparuje.Dodam na koniec ,że mój dom stoi na idealnie suchym piasku , i nawet z boku nie styka się z ziemią ( humusem ) . Woda , co najmniej metr poniżej fundamentów.
    P.S Na zakończenie przypomnę jeszcze historię pewnej forumowiczki która jak dobrze pamiętam zastosowała folię zarówno pod jak i nad styropianem , i po krótkim czasie kiedy z jakiś względów dokopała się do tego styropianu - ze zgrozą ujrzała narośnięte grzyby.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Ja się dołączam, bo prawdę mówiąc pierwszy raz słyszę o klejeniu styropianu do podłogi...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Pierwsze słyszę, żeby styropian kleić do chudziaka ...zresztą pod styropianem powinna być jeszcze folia lub papa...więc tym bardziej nie wiem o co biega .
    Mój majster zatwierdził opcję: chudziak, dwa razy folia, styropian, folia , wylewka....i nie wspominał nic o klejeniu...zresztą robił mi już wylewkę w kotłowni i nic chłopaki nie kleili .

    Dopytaj majstra bo chyba cos źle zrozumiałeś, albo dobrze zrozumiałeś i jakieś innowacje chłop wprowadza .
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    dwa razy folia, styropian, folia , wylewka....i.
    Dokładnie tak.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  5. #5

    Domyślnie

    ertevu, ten hydraulik to tylko w temacie chudziaka taki kreatywny, czy zaplodnil cie innymi ciekawymi pomyslami ?

  6. #6

    Domyślnie

    Słuchaj , nawet mi się już o tym hydrauliku nie chce mówić, bo dał mi wycenę na użyte materiały mniej więcej 3 razy hurtownia- a i tak ma Pan z dużym upustem - powiedział.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ewidentny kombinator ... ustaw go jeśli dasz radę a jeśli nie to pogoń dziada bo Cię jeszcze na niejednym ochachmęci
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  8. #8

    Domyślnie

    z materialami to stary numer ....

  9. #9

    Domyślnie

    widzę że nie tylko ja miałem takiego hydraulika który tnie na materiale więcej niż na robociźnie.

  10. #10

    Domyślnie

    Sorki ale muszę tu strzelić sobie 1000

  11. #11

    Domyślnie

    ...na pewno ma jeszcze kilka innych i nie omieszka wysypać ich, jak z rękawa zadziwiając inwencjami ...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Re: czy potrzebna jest folia pod styropian w podłodze ? -dyl

    Cytat Napisał ertevu
    " Przy niskim poziomie wody gruntowej nie jest konieczne wykonywanie izolacji wodoszczelnej , ponieważ zarówno styropian , jak i płyty z wełny mineralnej nie podciągają kapilarnie wody z warstw dolnych.."
    Ponieważ z kolei mój hydraulik od podłogówki stwierdził też , że pierwsza warstwa styropianu musi być sklejona z betonem ( chudym ) bo inaczej będą sie warstwy rozjeżdzały - to jakim klejem mam to zrobić. .
    ja bym nie mylił dwóch pojęć izolacja przeciw wilgociowa i wodoszczelna.

    dla mnie położenie foli to nie jest izolacja przeciwodna

    co do przyklejania to robi się przecież podłogę pływającą a to nijak ma się do przyklejania czegokolwiek

    podejrzewam iż hydraulik chce przyklejć płyty aby mu łatwiej było rurki do podłogówki przyczepić do styropianu
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał FREDY
    widzę że nie tylko ja miałem takiego hydraulika który tnie na materiale więcej niż na robociźnie.
    Ja nie miałbym pretensji gdyby mi powiedział : w hurtowni ta rura jest po 5 zł ale ja muszę po nią pojechać , wiedzieć co kupić dlatego chcę od pana po 9zł i taki będę chciał narzut na materiał - ale kiedy on mi wmawia ,że po jego rabacie ona w hurtowni jest po 9zł ... to co ja mogę o takim człowieku myśleć?.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    to co ja mogę o takim człowieku myśleć?.
    wywal go bo jak cię nie oszuka na tym to wyrwie kasę na czymś innym

    niestety z takimi ludzmi własnie tak nalezy postępować
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    Mój majster zatwierdził opcję: chudziak, dwa razy folia, styropian, folia , wylewka....
    A jaką dajecie folię na chudziaka? czemu 2 razy? ja słyszałam, żeby dac taką folię jak pod murłatą taką jak "papa" -ale to strasznie drogo wyjdzie na 65m.kw. Co Wy dawaliście?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    będę dawać (już w przyszłym tygodniu ) podwójnie zwykłą czarną folię budowlaną... jedna warstwa ma 0.2mm , czyli podwójnie to da 0,4mm

    szukałam, przeglądałam, czytałam, radziłam się...i zdecydowałam że nie ma co się babrać z papą i lepikiem ... w zupełności wystarczy folia pod styropian
    jeśli masz wątpliwości - poszukaj...były takie tematy niedawno poruszane na forum
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    w zupełności wystarczy folia pod styropian
    Twoja odpowiedź bardzo mnie cieszy -a jeszcze bardziej cieszy mój portfel

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    wiesz....są tacy na forum dla których niezbędne jest położenie papy pod styropian, bo zawsze sie tak robiło i już

    kiedy zaczęłam drążyć temat i dopytywać o konkrety... to jakby niewiele było tych konkretów "za" papą

    ktoś nawet próbował wyjaśniać pojęcie "podciągania kapilarnego wody" , ale mnie to nie przekonało
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    wiesz....są tacy na forum dla których niezbędne jest położenie papy pod styropian, bo zawsze sie tak robiło i już

    kiedy zaczęłam drążyć temat i dopytywać o konkrety... to jakby niewiele było tych konkretów "za" papą

    ktoś nawet próbował wyjaśniać pojęcie "podciągania kapilarnego wody" , ale mnie to nie przekonało
    niekiedy niezbedne jest położenie i zgrzewanie papy pod styropian, robi się to w trudniejszych warunkach gruntowych (glina, wysoki poziom wód), lub na inwestycjach wielorodzinnych. Na wielorodzinnych stosujemy nawet papę na specjalnym welonie 25zł/m2. Przy domkach jednorodzinnych w prostych warunkach gruntowych, wystarczy folia x 2
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Przy domkach jednorodzinnych w prostych warunkach gruntowych, wystarczy folia x 2
    A tą folię się jakoś specjalnie układa? domyślam się że zapewne naprzemiennie... Czy jakoś się ją jeszcze skleja żeby nie "jeździła'?

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony