dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 115
  1. #41
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie Re: czy potrzebna jest folia pod styropian w podłodze ? -dyl

    Cytat Napisał sli
    Moim zdaniem problem może być w wielu domkach, tylko mało kto o tym wie. A jeśli folia na styropianie jest w miarę szczelna, to nawet nie czuć zapachu grzybków, choć one tam są.
    Zaraz, co konkretnie zobaczyła owa znajoma ? Przykład z www dotyczy jakiegoś "w ogóle" problemu z wilgocią domu i grzybów na styku ze ścianą.

    Grzybki potrzebują nieco miejsca gdzie one konkretnie wegetują pod posadzką ?

    Jeszcze z grubsza wyobrażam sobie problem w narożnikach, ale pod n tonami betonu, bez powietrza ?

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar sli
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie Re: czy potrzebna jest folia pod styropian w podłodze ? -dyl

    Cytat Napisał ZW
    Zaraz, co konkretnie zobaczyła owa znajoma ? Przykład z www dotyczy jakiegoś "w ogóle" problemu z wilgocią domu i grzybów na styku ze ścianą.
    Od razu znajoma. Google mi takie linki wyrzuciło i tyle.

    Jeśli chodzi o mnie to mam tylko jedną wątpliwość, czy jeśli w środku będą warstwy: folia - styro - folia, a tam dostanie się wilgoć (a sądzę, że nie macie wątpliwości, że jednak może dostać się z różnych względów - wykonawstwo, przeciek z instalacji itp.) to co z tym fantem będzie się działo?

    Idąc za cytatem ertevu z Poradnika majstra budowlanego:
    "...Przy niskim poziomie wody gruntowej nie jest konieczne wykonywanie izolacji wodoszczelnej , ponieważ zarówno styropian , jak i płyty z wełny mineralnej nie podciągają kapilarnie wody z warstw dolnych..."

    Czy w takim razie jeśli warunki wodne na działce są dobre jednak nie byłoby lepszym nie stosowanie dolnej folii, wówczas jeśli nawet do styro dostałaby się woda, to może ona być kapilarnie (w dół) odprowadzona przez chudziaka do ziemi?
    Nasz BOJCZA
    GG: 493301

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar sli
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie Re: czy potrzebna jest folia pod styropian w podłodze ? -dyl

    Cytat Napisał brzoza
    każa robić Ci którzy wykonuja posadzki - pogadaj jeszcze na ten temat z tymi którzy te posadzki remontuja ...
    brzoza a jakie jest Twoje zdanie?
    Czy przy dobrych warunkach wodnych na działce dałbyś folię pod styro?
    Nasz BOJCZA
    GG: 493301

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Kurcze jestem jeszcze przed posadzkami, w końcu dać tą folię pod styro czy nie??
    Nikt nie dał jeszcze jednoznacznej odpowiedzi ale prawie wszedzie dają i tu i tu.

    Problemów z wodami nie mam w gruncie.
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  5. #45
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie Re: czy potrzebna jest folia pod styropian w podłodze ? -dyl

    Jeśli ktoś ma tak jak ja szczelną wannę pod styropianem, to gdy dostanie się tam wilgoć a przez kilkadziesiąt lat z pewnością się dostanie..., to musi wyjść na styku ściany i podłogi.

    Jeśli ściana nie potrafi odebrać tej wilgoci (np. nasiąkła przez złą izolację poziomą, zła wentylacja) to będą grzyby jak w Twoim przykładzie.

    Nie wydaje mi się żeby wilgoć mogła wydostać się w dół do ziemi, bo tam nie ma przedmuchu powietrza. Owszem wycieknie część "płynna" wody, ale wilgoć musi wyjść górą.

    dobrze myślę ?

    pozdrawiam

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j
    Kurcze jestem jeszcze przed posadzkami, w końcu dać tą folię pod styro czy nie??
    Nikt nie dał jeszcze jednoznacznej odpowiedzi ale prawie wszedzie dają i tu i tu.

    Problemów z wodami nie mam w gruncie.
    Coś mi się wydaje, że odpowiedzi chyba nie dostaniemy. Dużo postów, ale tak naprawdę to...... szumi dokoła las, no i nabijanie postów przez stałych tubylców tego forum co chcą, żeby ich uważać za specjalistów, hmm chyba....... wiedzą, ale nie powiedzą. Może jednak kupić sobie "Poradnik majstra budowlanego" i dać sobie spokój z tym forum..........

  7. #47

    Domyślnie

    Z całą pewnością położe pape termozgrzewalną, na to folie i styropian.
    Zastanawiam się nad smarowaniem chudziaka dysperbitem.
    Generalnie robie wszystko by maksymalnie odizolować się od wilgoci z gruntu.

  8. #48
    Guest

    Domyślnie Re: czy potrzebna jest folia pod styropian w podłodze ? -dyl

    Cytat Napisał sli
    Cytat Napisał brzoza
    każa robić Ci którzy wykonuja posadzki - pogadaj jeszcze na ten temat z tymi którzy te posadzki remontuja ...
    brzoza a jakie jest Twoje zdanie?
    Czy przy dobrych warunkach wodnych na działce dałbyś folię pod styro?
    dałbym pape izolacyjna na sucho

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gościk
    Cytat Napisał j-j
    Kurcze jestem jeszcze przed posadzkami, w końcu dać tą folię pod styro czy nie??
    Nikt nie dał jeszcze jednoznacznej odpowiedzi ale prawie wszedzie dają i tu i tu.

    Problemów z wodami nie mam w gruncie.
    Coś mi się wydaje, że odpowiedzi chyba nie dostaniemy. Dużo postów, ale tak naprawdę to...... szumi dokoła las, no i nabijanie postów przez stałych tubylców tego forum co chcą, żeby ich uważać za specjalistów, hmm chyba....... wiedzą, ale nie powiedzą. Może jednak kupić sobie "Poradnik majstra budowlanego" i dać sobie spokój z tym forum..........

    Witam
    Nie dawac dwóch warstw folii, to jest błąd, powinno byc
    chudziak
    ewentualnie papa
    folia
    styropian
    wylewka
    Jezeli zrobimy na styropianie jeszcze folie , zamkniemy na wieki wode w takiej otulinie, i wcale nie musi nastapic zalanie przez uszkodzone c.o, ale starczy na takie cos wylac wylewke która zawiera wode( folie nie wiem jak z góry uszczelnimy i tak wleci między warstwe folia,styropian,folia),a pisanie takich banałów o tym że jastrych nie bedzie miał poślizgu, trąci jakąś śmieszną bajką

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek2002
    Cytat Napisał Gościk
    Cytat Napisał j-j
    Kurcze jestem jeszcze przed posadzkami, w końcu dać tą folię pod styro czy nie??
    Nikt nie dał jeszcze jednoznacznej odpowiedzi ale prawie wszedzie dają i tu i tu.

    Problemów z wodami nie mam w gruncie.
    Coś mi się wydaje, że odpowiedzi chyba nie dostaniemy. Dużo postów, ale tak naprawdę to...... szumi dokoła las, no i nabijanie postów przez stałych tubylców tego forum co chcą, żeby ich uważać za specjalistów, hmm chyba....... wiedzą, ale nie powiedzą. Może jednak kupić sobie "Poradnik majstra budowlanego" i dać sobie spokój z tym forum..........

    Witam
    Nie dawac dwóch warstw folii, to jest błąd, powinno byc
    chudziak
    ewentualnie papa
    folia
    styropian
    wylewka
    Jezeli zrobimy na styropianie jeszcze folie , zamkniemy na wieki wode w takiej otulinie, i wcale nie musi nastapic zalanie przez uszkodzone c.o, ale starczy na takie cos wylac wylewke która zawiera wode( folie nie wiem jak z góry uszczelnimy i tak wleci między warstwe folia,styropian,folia),a pisanie takich banałów o tym że jastrych nie bedzie miał poślizgu, trąci jakąś śmieszną bajką
    a i jeszcze jedno nie dawalbym papy termozgrzewalnej, gdzie jest ogrzewanie podłogowe( temat obszernie wwyjaśniony przeze mnie na temat chudziak)
    dysperbit to świetne rozwiązanie tylko że z 6 warstw trza by było dać, a to koszt lepiej juz chyba z 2-3 warstwy jakiejs porzadnej folii[/code]

  11. #51

    Domyślnie Re: czy potrzebna jest folia pod styropian w podłodze ? -dyl

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał sli
    Cytat Napisał brzoza
    każa robić Ci którzy wykonuja posadzki - pogadaj jeszcze na ten temat z tymi którzy te posadzki remontuja ...
    brzoza a jakie jest Twoje zdanie?
    Czy przy dobrych warunkach wodnych na działce dałbyś folię pod styro?
    dałbym pape izolacyjna na sucho
    Brzoza, no nie , ale po co Ci ta papa. naprawdę, to już nudne sie staje. Jeżeli grunt w dół kilka metrów nie ma wody , to po co? Sam się zastanawiam nad tym, no bo, co woda kapilarnie z pokładów "studni głębinowej" ma wilgoć podciągać ? Chyba, że o jakimś zjawisku fizycznym zapomniałem, może różnica temperatur - podłoga w mieszkaniu i temperatura gruntu ....... wciąga wilgoć z gruntu pod chudziak i jak jest folia to zostaje "skrapla się" pod folią ? Cholera nic juz nie rozumiem. Natomiast jest aktualne dalej moje pytanie, co będzie się działo (w wersji z dwoma foliami) , jeżeli się zaleje trochę chałupę. Gdzie se woda pójdzie ?
    Pozdrawiam, szczególnie Brzozę

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztofik
    Z całą pewnością położe pape termozgrzewalną, na to folie i styropian.
    Zastanawiam się nad smarowaniem chudziaka dysperbitem.
    Generalnie robie wszystko by maksymalnie odizolować się od wilgoci z gruntu.
    Jeżeli jest wilgoć w gruncie - popieram, ale jak nie ma nie popieram

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gościk
    Cytat Napisał Krzysztofik
    Z całą pewnością położe pape termozgrzewalną, na to folie i styropian.
    Zastanawiam się nad smarowaniem chudziaka dysperbitem.
    Generalnie robie wszystko by maksymalnie odizolować się od wilgoci z gruntu.
    Jeżeli jest wilgoć w gruncie - popieram, ale jak nie ma nie popieram
    Spoko.
    Tak sie składa, że mam więcej wilgoci niż gruntu.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztofik
    Cytat Napisał Gościk
    Cytat Napisał Krzysztofik
    Z całą pewnością położe pape termozgrzewalną, na to folie i styropian.
    Zastanawiam się nad smarowaniem chudziaka dysperbitem.
    Generalnie robie wszystko by maksymalnie odizolować się od wilgoci z gruntu.
    Jeżeli jest wilgoć w gruncie - popieram, ale jak nie ma nie popieram
    Spoko.
    Tak sie składa, że mam więcej wilgoci niż gruntu.
    Nie no to juz przegięcie , ale nie mogę się powstrzymać......Chyba nie mieszkasz tam gdzie Jurek z bagien ? Przynajmniej nie masz suchego powietrza, tak niechcianego w "blokach"
    Pozdrawiam

  15. #55
    Guest

    Domyślnie Re: czy potrzebna jest folia pod styropian w podłodze ? -dyl

    Cytat Napisał Gościk
    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał sli
    Cytat Napisał brzoza
    każa robić Ci którzy wykonuja posadzki - pogadaj jeszcze na ten temat z tymi którzy te posadzki remontuja ...
    brzoza a jakie jest Twoje zdanie?
    Czy przy dobrych warunkach wodnych na działce dałbyś folię pod styro?
    dałbym pape izolacyjna na sucho
    Brzoza, no nie , ale po co Ci ta papa. naprawdę, to już nudne sie staje. Jeżeli grunt w dół kilka metrów nie ma wody , to po co? ...
    w lecie moze być sucho, na wiosne (po roztopach) czy latem (po ulewach) mokro

    Cytat Napisał Gościk
    ... Natomiast jest aktualne dalej moje pytanie, co będzie się działo (w wersji z dwoma foliami) , jeżeli się zaleje trochę chałupę. Gdzie se woda pójdzie ?
    Pozdrawiam, szczególnie Brzozę
    warto więc zaglądnąc do artykułów opisujacych suszenie domów po wielkiej powodzi (Wrocław 1997 r) po wylaniu Odry i Oławy ...

    również, pozdrówka

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek2002

    a i jeszcze jedno nie dawalbym papy termozgrzewalnej, gdzie jest ogrzewanie podłogowe( temat obszernie wwyjaśniony przeze mnie na temat chudziak)
    dysperbit to świetne rozwiązanie tylko że z 6 warstw trza by było dać, a to koszt lepiej juz chyba z 2-3 warstwy jakiejs porzadnej folii[/code]
    Dlaczego nie dajemy papy pod ogrzewanie podłogowe ?
    Możesz wyjaśnić? Będę miał ogrzewanie podłogowe w całym domu - chciałem położyć papę + folię.
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  17. #57

    Domyślnie Re: czy potrzebna jest folia pod styropian w podłodze ? -dyl

    Cytat Napisał ertevu
    Mam dylemat , właśnie przeczytałem w" Nowy Poradnik majstra budowlanego " str. 453 cytuję " Przy niskim poziomie wody gruntowej nie jest konieczne wykonywanie izolacji wodoszczelnej , ponieważ zarówno styropian , jak i płyty z wełny mineralnej nie podciągają kapilarnie wody z warstw dolnych.."Dodam na koniec ,że mój dom stoi na idealnie suchym piasku , i nawet z boku nie styka się z ziemią ( humusem ) . Woda , co najmniej metr poniżej fundamentów.P.S Na zakończenie przypomnę jeszcze historię pewnej forumowiczki która jak dobrze pamiętam zastosowała folię zarówno pod jak i nad styropianem , i po krótkim czasie kiedy z jakiś względów dokopała się do tego styropianu - ze zgrozą ujrzała narośnięte grzyby.

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    No i zdecydowałem choć nadal nie wiadomo- robię bez folii pod styro, gdybym miał wody to raczej bym zrobil i myślę że ta woda która by się ewentualnie dostała to wcześniej by wyparowała wraz z wysychaniem betonu ale tylko mi sie tak wydaje.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j
    No i zdecydowałem choć nadal nie wiadomo- robię bez folii pod styro, gdybym miał wody to raczej bym zrobil i myślę że ta woda która by się ewentualnie dostała to wcześniej by wyparowała wraz z wysychaniem betonu ale tylko mi sie tak wydaje.

    pzdr
    j-j, a na styro dajesz folię ? Jeżeli tak, to dlaczego, jeżeli nie to po co ?. Albo odwrotnie.
    Pozdrawiam

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gościk
    Cytat Napisał j-j
    No i zdecydowałem choć nadal nie wiadomo- robię bez folii pod styro, gdybym miał wody to raczej bym zrobil i myślę że ta woda która by się ewentualnie dostała to wcześniej by wyparowała wraz z wysychaniem betonu ale tylko mi sie tak wydaje.

    pzdr
    j-j, a na styro dajesz folię ? Jeżeli tak, to dlaczego, jeżeli nie to po co ?. Albo odwrotnie.
    Pozdrawiam
    Na styro robię albo 2 x folię albo jedną grubszą po to aby beton mi sie nie wlewał między szpary styro itp. też jako wartwa rozdzielcza, przeciwwilgociowa, ochronna bo jak bedziemy łazić po styro to żeby mi buciorami nie wypatroszyli tego styro, ja oczywiście byłbym uważny i żeby lanie z gruchy mi go też nie pokiereszowało zbytnio choć tu i tak pompa z betonem zrobi swoje pewnie ale chociaż może troszkę zamortyzuję .

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony