dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 115 z 115
  1. #101

    Domyślnie

    Po lekturze tego tematu to każdy by zgłupiał dawac czy nie ja tak mam hehe.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  2. #102

    Domyślnie

    W całym wątku nie wypowiedział się nikt kto robił remont podłogi i kto mógł potwierdzić że był problem z wilgocią przy zastosowanym danym rozwiązaniu. Oczywiścia jako przykład z życia nie możemy brać przypadku domu po powodzi bo to nie jest reprezentatywny przykład.
    Wg mnie jeżeli nie dopuścimy do wnikania wilgoci od strony gruntu a damy możliwość jej odparowania górą to bedzie to najlepsze rozwiązanie. Poza tym nie jest możliwe 100% zaizolowanie od góry. Jak nie przez podłoge to wilgoć może przedostać się na styku ściana podłoga. Zatem jesli nie jesteśmy w stanie zrobic szczelnej czapki z góry to nie ma sensu tego robić w ogóle. Poza tym wylewka górna ma taką zdolność (do wchłaniania wody i jej oddawania) że przy normalnym użytkowaniu woda pojawiająca się na podłodze chociazby z mycia podłóg lub wylania się ze szklanki krąży jedynie w obrębie wyleka górna-okładzina podłogowa- powietrze nad nią. MOim zdaniem nie ma możliwości żeby ta woda w istotnej ilości mogła dostać się dalej, głębiej. Wylewka górna i połozone na niej np. płytki działają jak gąbka przyjmująca i oddająca wodę
    przy stosunkowo niewielkiej ilości wody jaka jest na nią wylewana. Gdy przesadzimy z wodą to gąbka w końcu nie wytrzyma i odda ją w dół ale to są ekstrealne przypadki. Nawet gdyby była folia z góry to przy dużej masie wody dostanie się ona przez tą folię głębiej równie dobrze jak tej foli nie będzie. Za to znacznie trudniej będzie jej odparować

    (czy ktoś to zrozumiał?)

  3. #103
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał sli
    Rozmawiałem wczoraj z mocno chwalonym wykonawcą wylewek betonowych.Stwierdził, że w większości wypadków warstwy są takie: (...)
    Wiekszość ludzi traci kasę na giełdzie. Czy to znaczy, że Ty też masz tak robić?

  4. #104

    Domyślnie

    Obawiam się że trzeba to robić na czuja i tyle.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  5. #105

    Domyślnie

    A czy ktos wie tak naprawde jaka folie dac pod ten styropian na chudziaka? Czy prawda jest ze folia czarna budowalana "zrzera" styropian? Jaka powinna byc ta folia pod styropianem na chudziaku? czy jest tu na forum jakis doswiadczony fachowiec?

  6. #106
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysR Zobacz post
    A czy ktos wie tak naprawde jaka folie dac pod ten styropian na chudziaka? Czy prawda jest ze folia czarna budowalana "zrzera" styropian? Jaka powinna byc ta folia pod styropianem na chudziaku? czy jest tu na forum jakis doswiadczony fachowiec?
    co należy położyć na chudziak zależy od tego na czym lezy chudziak i na czym lezy to coś pod chudziakiem.
    folia polietylenowa ma współczynnik przenikania wilgoci 70000. Grubość folii np 0,2mm= 0.0002m. Jak wymnożysz 70000x0,0002m=14m. To znaczy, że wilgoć z pod spodu ma do pokonania mur grubości 14metrów powietrza. Czyli żadna bariera. Blokada przeciw wilgoci wynosi >1500m. Musisz dać minimum 1,5mm pcw lub coś podobnego wywiniętą na ściany. PCV =100000 x 0.0015m =150m ściany powietrza. Jeżeli w twoim domu nie ma możliwości podciągania kapilarnego czy wzrostu ciśnienia pary wodnej, to możesz spokojnie spać przy takiej izolacji. Cżesto wystarcza podwójna folia 0,5mm budowlana. Doskonałą izolacją jest membrana z folii aluminiowej na asfalcie. Jest nie do przejścia.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  7. #107
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Chciałem odgrzać temat. Jeśli już zdecydujemy się na folię pod styro to czy można ją kłaść NA rury (CO, woda itd) ? Nie chciałbym jej układać przed hydraulikami (jak mi radził jeden wylewkarz) bo na bank ją podziurawią.

  8. #108

    Domyślnie

    Ja też chcę odgrzać temat, bo przeczytałam cały wątek i nadal nie wiem co robić. Otóż z kolei mój budynek stoi w bardzo podmokłym terenie. Drenaż jest w planie, jendka nie wszystko na raz a i tak uważam, że nie załatwi on całkowicie problemu. Obecnie wylalismy chudziak, który sechł w nieskończoność (co podsechł to po bardziej deszczowych dniach wychodziła woda na jego wierzchu). Pogoda na reszcie dopisuje to i my zaizolowaliśmy powierzchnię disprobitem. Na razie jedna warstwa i nie wiem co dalej. ładować kolejną warstwę? A może folię? Styropian w sumie będzie miał 15 cm, jest to szary styropian do podłóg/dachów. Naczytałam się o tych grzybkach i wodzie i nie wiem co robić. Z jednej strony przydałoby się zrobić izolację pod styropianem z drugiej jak na niego rozłoże na styropian też folię przed wylaniem wylewki to jesli przedostanie isę tam woda to już tam zostanie. W styropianie ma iść także woda i ogrzewanie (na styropianie lub w jego warstwach). Co robić, żeby nie popełnić błędu? Dodam, że budynek jest z 90tego roku i prowadzimy w nim generalny remont. Ściany są odcięte od fundamentu warstwą papy to nie przeszkadza w tym, żeby wszedzie przedostała sięta wilgoć :-/ jak już wkładamy w ten budynek pieniądze to chciałabym, żeby to było zrobione dobrze, bez podstawowych błędów. Jak radzicie postąpić? Wyłożyc na ten disprobit folie czy pomalować jeszcze jedną warstwę? Czy co z tym zrobić, żeb było dobrze?

  9. #109
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    esteta 2

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    95

    Domyślnie

    W sytuacji tak skrajnie trudnych warunków terenowych jedynie papa termozgrzewalna na "chudziaku" a na niej dodatkowo folia budowlana w celu zabezpieczenia się przed " zapachami" przedostającymi się do mieszkania i zabezpieczenia styropianu przed oparami związków organicznych powodującymi jego zanik. Jeżeli tak bardzo boisz się tych "grzybków" (uważam że to przesada) to zrezygnuj z folii na styropianie. Wprawdzie styropian w niewielkim stopniu chłonie wodę, ale woda pochodząca z wylewki zdąży z niego wyparować zanim przystąpisz do klejenia płytek. Oczywiście zgrzewanie papy tylko wtedy gdy "chudziak" będzie w miarę suchy.
    Malowanie płyty "chudziaka" z zewnątrz (czyli nie od strony naporu wody) nic nie daje. Szkoda wysiłku i pieniędzy.

  10. #110
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Witam
    Pozwole sobie odświeżyć temat
    U mnie sytuacja wygląda jak na załączonym zdjęciu - pod chudziakiem jest folia czarna budowlana, chudziak jest obniżony względem ściany fundamentowej o 1 betonik czyli 12 cm, jednak i tak poziom właściwej posadzki bedzie duzo wyżej bo w planie jest 15cm styro i 8 wylewki czyli finalnie podłoga bedzie około 24 cm od poziomu obecnego chudziaka. Jak w mojej sytuacji poprawnie wykonać izolacje?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja podlogi.JPG
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	46,4 KB
ID:	408689

  11. #111
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcuso86 Zobacz post
    Witam
    Pozwole sobie odświeżyć temat
    U mnie sytuacja wygląda jak na załączonym zdjęciu - pod chudziakiem jest folia czarna budowlana, chudziak jest obniżony względem ściany fundamentowej o 1 betonik czyli 12 cm, jednak i tak poziom właściwej posadzki bedzie duzo wyżej bo w planie jest 15cm styro i 8 wylewki czyli finalnie podłoga bedzie około 24 cm od poziomu obecnego chudziaka. Jak w mojej sytuacji poprawnie wykonać izolacje?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja podlogi.JPG
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	46,4 KB
ID:	408689
    Musisz odróżnić hydroizolacje od
    paroizolacji.

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarett Zobacz post
    Chciałem odgrzać temat. Jeśli już zdecydujemy się na folię pod styro to czy można ją kłaść NA rury (CO, woda itd) ? Nie chciałbym jej układać przed hydraulikami (jak mi radził jeden wylewkarz) bo na bank ją podziurawią.
    podbijam pytanie
    można folie na rury kłaść?
    A może cienki styro na chudziaka na wysokość rur a potem folia i dalej styro?

  13. #113

    Domyślnie Brak foli

    Witam. Mam pytanie odnośnie braku folii pod styropianem. Majster który u mnie robil uznał że folia jest nie potrzebna i na chudziaku położył odrazu styropian. Od paru lat juz mieszkam i wszystko jest ok. Czy w przyszłości mogę spodziewać się jakis problemów z tym związanych. Czy mogę jakoś naprawić ten błąd. Dodam że poziom chudziaka jest ponad poziomem gruntu. Pozdrawiam.

  14. #114
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Wszystko zależy od wilgotności gruntu pod chudziakiem i poziomu wód.
    Przy wysokiej wilgotności problemy mogą pojawiać się po kilku - kilkudziesięciu latach i mają związek z okładziną wierzchnią posadzki.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  15. #115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol6928 Zobacz post
    Witam. Mam pytanie odnośnie braku folii pod styropianem. Majster który u mnie robil uznał że folia jest nie potrzebna i na chudziaku położył odrazu styropian. Od paru lat juz mieszkam i wszystko jest ok. Czy w przyszłości mogę spodziewać się jakis problemów z tym związanych. Czy mogę jakoś naprawić ten błąd. Dodam że poziom chudziaka jest ponad poziomem gruntu. Pozdrawiam.
    Masz otwartą drogę dla pary wodnej a nawet podciągania kapilarnego. A do tego radon atakuje (zależnie od rejonu kraju mniej lub bardziej).

    Jak się budujesz, to trzeba dużo czytać, pytać, analizować projekt. A wszelkie zmiany względem projektu trzeba dokładnie przemyśleć i mieć uzasadnienie i najlepiej uzgodnić z projektantem i kierbudem (choć nie w każdej kwestii maja choć blade pojęcie - dla przykładu ze świecą szukać takich, co mają pojęcie o energooszczędności i mostkach).
    Majstrom trzeba patrzeć na ręce i wszystko sprawdzać.

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony