dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie czy da sie czyścić komin bez wyczystki?

    Jeśli komin (jakies 10-12 metrów) oddalony jest od kominka o 0,5 metra i nie ma wyczystki, to czy da się taki komin czyści, jesli nie ma wyczystki? czy kominek nie może służyć za wyczystkę? Wiem, że brud, wiem że sadza itd. Ale pytanie jest czysto hipotetyczne.

    sad ripper

  2. #2

    Domyślnie

    u sąsiadki kiedyś zamurowali wyczystkę w piwnicy - piec stał na 1 piętrze po kilkunastu latach trzeba było coś tam na dole przy kominie zrobić...
    cała ta sadza wyleciała do piwnicy ale był sajgon - nazbierało się tej sadzy ze 4 worki...

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    To zalezy jaki jest przebieg komina i kolanka - teoretycznie kominek może służyć za wyczystkę - tak jest np. u mnie, ale wejście do komina jest od góry. Nie jest to zbyt wygodne do czyszczenia, bo masz (mam) syf w salonie, ale jest krótszy komin, u mnie byłby problem z pociągnięciem go do piwnicy bo trzeba było wzmacniać strop, w ogóle strasznie dużo zachodu z tym kominkiem...
    Na drugi raz postawiłbym kozę a za zaoszczędzone pieniądze (strop+obudowa+dgp) pojechał na jakieś ciepłe wyspy.
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Jak masz komin od samego parteru to musisz mieć wyczystkę. Jak masz zamiar wyciągać tę sadzę gromadzącą się na dole komina? Po jakimś czasie (nie wiem, kilku latach) uzbiera się tego tyle, że może ci zablokować rurę spalinową. Mój kolega kominiarz powiedział, że jeśli w kominie nie ma wyczystki, to albo ją robi (trzeba wykuć), albo nie odbiera domu...

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    U mnie komin kończy się kominem, jedynym zagrożeniem jest to, że kominiarzowi urwie się kula i potłucze wkład
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    U mnie komin kończy się kominem

    To chyba dobrze

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominikams
    Jak masz komin od samego parteru to musisz mieć wyczystkę. Jak masz zamiar wyciągać tę sadzę gromadzącą się na dole komina? Po jakimś czasie (nie wiem, kilku latach) uzbiera się tego tyle, że może ci zablokować rurę spalinową. Mój kolega kominiarz powiedział, że jeśli w kominie nie ma wyczystki, to albo ją robi (trzeba wykuć), albo nie odbiera domu...
    Na podstawie jakiego przepisu ? Rozumiem, że nie chce nie umie czyścić takiego komina

    Ja mam wyczystkę. Ale teraz po fakcie wiem, że poradziłbym sobie inaczej i dobry kominiarz też, co wcale nie znaczy że zaliczam się do lepszych kominiarzy .. nie jestem kominiarzem .. raczej pomocnikiem bo pomagałem przy wstawianiu rury .
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominikams
    Jak masz komin od samego parteru to musisz mieć wyczystkę. Jak masz zamiar wyciągać tę sadzę gromadzącą się na dole komina? Po jakimś czasie (nie wiem, kilku latach) uzbiera się tego tyle, że może ci zablokować rurę spalinową. Mój kolega kominiarz powiedział, że jeśli w kominie nie ma wyczystki, to albo ją robi (trzeba wykuć), albo nie odbiera domu...
    Przepisów nie znam, ale na etapie murowania pytałem kominiarza powiedział ze nie potrzeba, po 2 latach dokonał odbioru komina bez wyczystki.

  9. #9

    Domyślnie

    a sa może jakieś odkurzacze z rurą 10m, i wyczyszczenie komina do góry? wciagnąc sadzę p o prostu

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Przepisów nie znam, ale na etapie murowania pytałem kominiarza powiedział ze nie potrzeba, po 2 latach dokonał odbioru komina bez wyczystki.
    To może być niebezpieczne....

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Czy da się jeździć autkiem bez kół?
    Na samych bębnach/tarczach?
    -No, tak!
    Ale to niebezpieczne i mało ekonomiczne...

    Komin...
    Dziura w domu...
    Niby takie proste a... takie TRUDNE!!!
    MOŻNA szkłem du.. utrzeć, ale opatrunki sporo kosztują!

    Nie rozważaj jazdy bez kół i komina bez wyczystki.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebastian88 Zobacz post
    a sa może jakieś odkurzacze z rurą 10m, i wyczyszczenie komina do góry? wciagnąc sadzę p o prostu
    Podejmę się skonstruowania takiej maszynki.
    3000zł za wyczyszczenie 1m komina.
    Pasi?


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Durnie którzy nie widzieli komina płonącego jak świeczka. Widziałem trochę różnych sytuacji , kilka razy wzywałem strażaków do nie mojego komina i nie mojej chałupy. Raz mnie przemaglowano dlaczego dzwonię. Podałem objawy, kolor dymu bo to akurat było w dzień, powtórzyłem adres i usłyszałem 'dziekuję, wyjeżdżamy". Może komuś ocaliłem chatę.
    Strażakiem nie jestem.

  14. #14
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    To może być niebezpieczne....
    Piotrze po 12 latach może zrozumiał i zrobił dobrze.Ma wyczystkę.

  15. #15
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Durnie którzy nie widzieli komina płonącego jak świeczka. Widziałem trochę różnych sytuacji , kilka razy wzywałem strażaków do nie mojego komina i nie mojej chałupy. Raz mnie przemaglowano dlaczego dzwonię. Podałem objawy, kolor dymu bo to akurat było w dzień, powtórzyłem adres i usłyszałem 'dziekuję, wyjeżdżamy". Może komuś ocaliłem chatę.
    Strażakiem nie jestem.
    Nie jestem durniem bo nie pamiętam gdybym widział ale jak u sąsiada było słychać wybuchy zaniepokojony zadzwoniłem po straż.Niestety a właściwie stety komin popękał. Zapaliła się sadza .To była chałupa odrestaurowana, a młodzi wyjechali za chlebem do London.Dobry tatuś przepalał w zimno nawet biorąc na rozpałkę pocięte opony.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Dobry tatuś! Wartośc opałowa opony jak czystego węgla , a że niepełne spalanie? No to zobaczył, skoro nie wiedział. Człek uczy się całe życie.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Zapaliły się sadze z powodu braku wyczystki, czy kominiarz był 10 lat temu?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Sadze zapalają się w kominie bo tam są, wyczystka nie powoduje samousunięcia sadzy w kominie.

    PS Trzeba było słuchać Piotra Batury i zamontować komin stalowy 0,6mm
    (lub coś koło tego).
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony