dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 51
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1012
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Anonimowy!
    Napisz dwa slowa jak sie wlamali. Czy sforsowali rolety czy drzwi wejsciowe? Przy okazji podaje link do zabezpieczenia rolet http://www.gah.pl
    pzdr
    BOB

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Anonimowy, jak chcesz sie zabezpieczyc przed halasem to zainwestuj w zielen od drogi albo w ekran akustyczny wykonany przy pomocy np ziomzielonych pnaczy na ruszcie stalowym lub drewnianym

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    Pitbul dzięki za radę, muszę o tym pomyśleć. Co do sposobu włamania - był trywialny - podważyli je przy prowadnicach w roletach drzwi balkonowych.

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    Bogo to po co zakładać rolety skoro doradzasz by ich nie spuszczać.? To bez sensu !

  5. #25

    Domyślnie

    Pomysł BOGO można rozwinąć i zamontować atrapy rolet
    - pewnie będą tańsze niz rolety chociaż nie koniecznie bo chyba ich seryjnie nie produkują. Poza tym same zalety. niema roboty z opuszczaniem i podnoszeniem - ciepło przez dziury nie ucieka.
    BoG

  6. #26

    Domyślnie

    rozmawialem ostatnio z zaprzyjaznionym dystrybutorem i uslyszalem ze nie warto wstawiac rolet, bo: latwo je otworzyc, przeciac, pokaz na zywo; czyli nie spelniaja podstawowego przeznaczenia. Przyciagaja zlodzieji, bo zasloniete okna = nieobecnosc mieszkancow, sa idealne do okradania domow, przy zaslonietych roletach zlodzieje moga siedziec w domu dluzszy czas. Co Wy na to? Warto czy nie? Chyba tylko jako ochrona przed wscibskimi sasiadami.

  7. #27

    Domyślnie

    Zobacz wątek "szyby antywłamaniowe a rolety antywłamaniowe" oraz "rolokasety". najlepiej przez opcję "szukaj"
    Pozdrawiam
    dziuba

  8. #28

    Domyślnie

    Witam i pytam!
    Co sądzicie o roletach zewnętrznych jako o zabezpieczeniu. Mam duże drzwi tarasowe 2 x 2,20 wychodzące oczywiście na ogród za domem. Z tyłu nie ma jeszcze za wiele sąsiadów. Czy roleta zewnętrzna tylko na drzwiach (na razie na wszystkie okna nas nie stać) spełni zadanie dodatkowego zabezpieczenia. Ja dodatkowo upartuję zalet takich jak, wyciszenie, ocieplenie i zasłonka przed sąsiadami. Ale są też takie opinie że rolety przykuwają uwagę.
    Co sądzicie?

  9. #29

    Domyślnie

    Teraz rolety zewnętrzne stają się standardem, więc zamontowanie jej nie powinno być "zachęceniem" dla potencjalnych włamywaczy. Mam wlaśnie ten sam dylemat, ponieważ ogólnie mam dom oddalony od innych domostw i chyba założe rolety dla samego swojego psychicznego bezpieczeństwa. Powinnaś jednak zamontować je we wszystkich oknach. Ja dodatkowo montuję monitoring, groszowa sprawa w porównaniu z efektem. Nie daj się jednak zwariować. Pozdrawiam

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Było już na Forum - rolety dopóki nie są antywłamaniowe UŁATWIAJĄ zadanie włamywaczom - ukrywają ich.

  11. #31

    Domyślnie

    Ulatwiaja pod warunkiem ze najpierw dostana sie do srodka. A zeby dostac sie do srodka przy zamknietych roletach trzeba narobic sporo halasu...

    D.

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    O roletach było dużo i ciekawie.
    Wniosek z tych wszystkich wypowiedzi był taki, że się nie sprawdzają - lepiej i taniej zainwestować w szyby i okucia przeciwłamaniowe

  13. #33

    Domyślnie

    Jeżeli zamontujesz rolety o takim wymiarze to koniecznie z korbką a nie na sam pasek .Pozdrawiam Wiech.

  14. #34

    Domyślnie

    Znam historie jak włamywacze wchodzili do domu, zasłaniali rolety, włączali wszystkie światła i spokojnie plądrowali domek.
    Kiedyś wspaniałe atestowane antywłamaniowe zamki Gerda były nie do sforsowania a dziś byle ślusarz wchodzi w 2 minuty.
    Sforsować roletę nie jest problemem.
    Hałas robi tylko tradycyjny włamywacz z łomem a tych coraz mniej.
    Ja miałem ten dylemat ale zrezygnowałem z jakichkolwiek rolet.
    Dam od wewnątrz żaluzje i monitoring.

  15. #35

    Domyślnie

    To moze powiedz jak wylamac rolete nie robiac halasu ? Ja tam jak tylko ja lekko porusze od zewnatrz to od razu psy w okolicy zaczynaja szczekac

    D.

  16. #36

    Domyślnie


    Ja mam na myśli założenie rolet tylko na drzwiach tarasowych. One wydają mi się kulminacyjnym punktem jeśli chodzi o złodzieja. Wtedy Wasz argument o swobodnym buszowaniu w domu chyba jest nieaktualny. Co myślicie o takim rozwiązaniu?
    Pozdrawiam w nowym miesiącu.

  17. #37

    Domyślnie

    zadaniem rolety zewnętrznej nie jest całkowita ochrona przed złodziejami - ma tylko opóźnić jego wejście do środka... - ochranianie tylko okien tarasowych chyba nie ma sensu (jakie jest to okno tarasaow???jaka szyba??? - czy otwieralne czy stałe???)
    prawdą jest że jesli złodziej wejdzie do budynku inna drogą, to roleta tylko mu ułatwi pracę...
    pozdrowka
    snow

  18. #38

    Domyślnie

    aha i jeszcze jedno - jeśli chcesz się zasłonic przed sąsiadami to zasadź w ogrodzie jakieś drzewka - przynajmniej zielen będziesz miała

    pozdrowka
    snow

  19. #39

    Domyślnie

    Znam ludzi, którym włamano się do domu w biały dzień kiedy byli w pracy przez okna antywłamaniowe. Złodzieje wyciągneli całe wkłady, więc też nie są one takim super zabezpieczeniem. My zakładamy rolety + czujnik otwarcia rolety z zewnątrz.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    U mnie obok m-c temu włamali się do sklepu który miał rolety.
    Sklep w ciągu domów i nikt nic nie słyszał.
    Wykręcili boczną prowadnicę i roleta "wylazła".
    Teraz oglądałem przeróbkę.
    Prowadnice zasłonięte stalowymi kątownikami i te kątowniki wmurowane w ścianę, tworzą taką zasłonę żeby nie dostać się do prowadnicy.Myślę że dosyć skuteczne i nawet dość estetycznie wykonane.

Strona 2 z 51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony