dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2202 z 2205
Pokaż wyniki od 44.021 do 44.040 z 44087
  1. #44021
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie grzeję już cop 1 ale jak grzałem to zzucie na cele grzewcze bez cwu wynosiło 5,4 MWh/ rok to by wyszło ok 3200 zł /rok.

    Obecnie cop1 tylko uzupełnia PC PW. I mam PV , muszę dokupić rocznie ok 1300 kwh ale wszystko w II i to wujdzie 663 złote.
    Nie znam cen powyżej 2000 kwh więc u mnie to wyszło by bliżej 5000 za ogzrewanie przy cop 1
    OK, dzięki.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #44022
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    OK, dzięki.
    Jak wklepałem stawki z cennika po przekroczeniu 2mwh to miesięcznie koszt z 670zł wzrasta u mnie na 1220zł. Przy założeniu że 3kwh idzie non stop na ogrzewanie w godzinach pozaszczytowych w gw13 zimą. tj 13h kazdego dnia od pon-pt plus całodobowo sobota i niedziela.
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 19-01-2023 o 12:14

  3. #44023
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Jak wklepałem stawki z cennika po przekroczeniu 2mwh to miesięcznie koszt z 670zł wzrasta u mnie na 1220zł. Przy założeniu że 3kwh idzie non stop na ogrzewanie w godzinach pozaszczytowych w gw13 zimą. tj 13h kazdego dnia od pon-pt plus całodobowo sobota i niedziela.
    Ile m2​?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #44024
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ile m2​?
    Jest 105m2 powierzchni ogrzewanej. Wewnątrz jakieś 19 stopni temp.

  5. #44025

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Jak wklepałem stawki z cennika po przekroczeniu 2mwh to miesięcznie koszt z 670zł wzrasta u mnie na 1220zł. Przy założeniu że 3kwh idzie non stop na ogrzewanie w godzinach pozaszczytowych w gw13 zimą. tj 13h kazdego dnia od pon-pt plus całodobowo sobota i niedziela.
    3kWh, to nie jest dużo.
    Może opisz dokladniej?
    Najlepiej, całoroczne.
    Co teraz, nie ma znaczenia. Liczy się cały sezon grzewczy.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #44026
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    3kWh, to nie jest dużo.
    Może opisz dokladniej?
    Najlepiej, całoroczne.
    Co teraz, nie ma znaczenia. Liczy się cały sezon grzewczy.
    Jeszcze nie mieszkam w budynku ale grzeję pierwszą zimę grzałką w rurze aby mi nie rosiło wodą po oknach i tynkach.
    Na pompę ciepła jeszcze czekam więc grzeję cop 1.
    Od momentu montażu licznika zeszło już 3900kwh z czego 1700kwh na pozaszczytową taryfę w G13 - od początku grudnia.
    W listopadzie jak uruchomiłem grzałkę a nie miałem jeszcze ocieplonego stropu ( w grudniu ociepliłem) to zeszło 2000kwh - ale chałupa była wilgotna i wyziębiona. No i wtedy jeszcze miałem taryfę G11.

    Zima oprócz mroźnych 2 tygodni w grudniu w miarę łaskawa. Od 7 stycznia do 21 stycznia zjadło tylko 400kwh na ogrzewanie. Około 30kwh dziennie.
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 24-01-2023 o 10:53

  7. #44027

    Domyślnie

    no i to gaz podrożał
    Tu była reklama....

  8. #44028
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    _dareczek

    Zarejestrowany
    May 2023
    Skąd
    GLIWICE
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Panowie i Panie czy jest macie doświadczenie z zakładania ogrzewania podłogowego wodnego oraz kabli grzewczych
    Chciałbym używać kabli , ale żony "specjaliści" odradzają bo "ktoś" tam miała i mu bardzo dużo zużywało .
    Ja jednak jestem praktyczny co 5-8 lat coś mi pada czy to lodówka teraz czas na pralkę bo chodzi bardzo głośno a mikrofalówce losowo obraca się tacka wiec wiem że PC tez będzie do wymiany a koszty są inne od sterownika kabli elektr.

    Chciałbym spytać czy ktoś z forumowiczów ma założone oba ogrzewania (wole teraz dodać dodatkowo 10-20 tys jak ) czy nie będa sobie robić szkody przez ogrzewanie elementów .

    Żona mnie straszy że jak prąd będzie BAARDZO drogi a PC będą miały COP=10 to nie zgodzi się na zrywanie jej parkietu aby położyć ogrzewania wodnego więc jako alternatywę szukam kogoś lub firmę (wiem że firmy się podejmą, ale chodzi o doświadczenie) która to zrobiła i posiada oba ogrzewania.

    Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam Darek

    PS
    Z ciekwaszych rzeczy to elektryk powiedział że za granica w łazience montuje się głośniki i leci muzyka (w rekuperacji drzwi będa podcięte i wszytsko bardziej słychać) aby nie było słychać naszych "odgłosów walki na muszli"

  9. #44029
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał _dareczek Zobacz post
    Panowie i Panie czy jest macie doświadczenie z zakładania ogrzewania podłogowego wodnego oraz kabli grzewczych
    "
    Wodna podłogówka z kotłem elektrycznym rozwiązuje takie dylematy. Jak się zachce, to można do niej PC podłączyć.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  10. #44030
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał _dareczek Zobacz post
    Panowie i Panie czy jest macie doświadczenie z zakładania ogrzewania podłogowego wodnego oraz kabli grzewczych
    Chciałbym używać kabli , ale żony "specjaliści" odradzają bo "ktoś" tam miała i mu bardzo dużo zużywało .
    Ja jednak jestem praktyczny co 5-8 lat coś mi pada czy to lodówka teraz czas na pralkę bo chodzi bardzo głośno a mikrofalówce losowo obraca się tacka wiec wiem że PC tez będzie do wymiany a koszty są inne od sterownika kabli elektr.

    Chciałbym spytać czy ktoś z forumowiczów ma założone oba ogrzewania (wole teraz dodać dodatkowo 10-20 tys jak ) czy nie będa sobie robić szkody przez ogrzewanie elementów .

    Żona mnie straszy że jak prąd będzie BAARDZO drogi a PC będą miały COP=10 to nie zgodzi się na zrywanie jej parkietu aby położyć ogrzewania wodnego więc jako alternatywę szukam kogoś lub firmę (wiem że firmy się podejmą, ale chodzi o doświadczenie) która to zrobiła i posiada oba ogrzewania.

    Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam Darek

    PS
    Z ciekwaszych rzeczy to elektryk powiedział że za granica w łazience montuje się głośniki i leci muzyka (w rekuperacji drzwi będa podcięte i wszytsko bardziej słychać) aby nie było słychać naszych "odgłosów walki na muszli"
    Pc + wodna podłogówka to bardzo drogie rozwiązanie. Wodne układy grzejne miały sens jak uzyskiwało się ciepło z paliw kopalnych. podłogówka to ok 30 tys + PC 30 tys to lekko 60 tys i masz zużycie prądu na poziomie minimalnym 5000 kWh to daje ok 7000 zł na rok nie licząc serwisu PC. Ponieważ nie ma już net met ringu więc nawet PV niewiele tu pomogą bo obniżą koszt prądu może o 20 %

    Zamiast tego po pierwsze to ociepliłbym dom i zlikwidował w pierwszej kolejności największe mostki termiczne. Wydałem na docieplenie niektórych ścian i komina około 6 tys a zużycie padu spadło o 1000 kWh rocznie.
    Najtańsza energia to zaoszczędzona.

    Po drugie zastosowałbym maty grzewcze i konwektory elektryczne oraz klimatyzację np w salonie. co do mat i konwektorów koszt zdecydowanie niższy, pełna niezawodność , brak serwisu , gwarancja na 50 lat. doskonałe sterowanie , niezmazalność. Koszt na dom 100m2 to około 10 tys do tego PV i powinno być ok

    Co do wszelkich "smart" nagłośnień to wiocha , można kupić przenośnego JBL i mieć go gdzie akurat potrzeba i ze źródła jakie się chce tv telefon czy komputer.

  11. #44031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Pc + wodna podłogówka to bardzo drogie rozwiązanie. Wodne układy grzejne miały sens jak uzyskiwało się ciepło z paliw kopalnych. podłogówka to ok 30 tys + PC 30 tys to lekko 60 tys i masz zużycie prądu na poziomie minimalnym 5000 kWh to daje ok 7000 zł na rok nie licząc serwisu PC. Ponieważ nie ma już net met ringu więc nawet PV niewiele tu pomogą bo obniżą koszt prądu może o 20 %

    Zamiast tego po pierwsze to ociepliłbym dom i zlikwidował w pierwszej kolejności największe mostki termiczne. Wydałem na docieplenie niektórych ścian i komina około 6 tys a zużycie padu spadło o 1000 kWh rocznie.
    Najtańsza energia to zaoszczędzona.

    Po drugie zastosowałbym maty grzewcze i konwektory elektryczne oraz klimatyzację np w salonie. co do mat i konwektorów koszt zdecydowanie niższy, pełna niezawodność , brak serwisu , gwarancja na 50 lat. doskonałe sterowanie , niezmazalność. Koszt na dom 100m2 to około 10 tys do tego PV i powinno być ok

    Co do wszelkich "smart" nagłośnień to wiocha , można kupić przenośnego JBL i mieć go gdzie akurat potrzeba i ze źródła jakie się chce tv telefon czy komputer.
    Po czym wnioskujesz ze _dareczek ma stary dom i trzeba go ocieplic, jak policzyłes ze PC zuzyje 5000 kWh nie znając jego domu. Jasnowidz, czy masz dane których nie podał?
    Wracając do tych 5000 kWh, akurat minął rok od kiedy zainstalowałem mojej pracownicy Daikina 8 kW, dom ok 13 letni, ocieplony na tamte standardy, brak rekuperacji, okna 2 szybowe. Zuzycie na co i cwu 3000 kWh, dom ok 120 m2. Ok 80% to grzejniki i 20% to podłogówka. III strefa klimatyczna. Dom o tej samej powierzchni wybudowany zgodnie z aktualnymi WT (w tym rekuparacja) powinien zuzyc jeszcze mniej na ogrzewanie, zakladam ze na cwu zuzycie bedzie podobne. Jak to sie ma do tych 5000 kWh?

  12. #44032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał _dareczek Zobacz post
    żony "specjaliści" odradzają bo "ktoś" tam miała i mu bardzo dużo zużywało .
    Budujesz nowy dom? To powinieneś mieć obliczenia, ile będzie zużywał energii (EUco+w i EUcwu Cię interesuje w tym kontekście bo przy kablach EU=EK - a EK to są właśnie kWh za które płacisz).

    Masz tam też EP - i tu jest problem w dzisiejszych czasach nie do przeskoczenia. System grzewczy "raportujesz" zgłaszając zakończenie budowy i wpisujesz do CEEB. Przy ogrzewaniu z COP1 nie da się dzisiaj osiągnąć minimalnego EP wymaganego prawem.

    Cytat Napisał _dareczek Zobacz post
    elektryk powiedział że za granica w łazience montuje się głośniki i leci muzyka (w rekuperacji drzwi będa podcięte i wszytsko bardziej słychać) aby nie było słychać naszych "odgłosów walki na muszli"
    Żeby wentylacja działała to musi powietrze przelecieć od nawiewu do wywiewu. Dlatego drzwi muszą być nieszczelne w typowej instalacji wentylacji każdego typu (można zrobić nawiew i wywiew w każdym pomieszczeniu, ale to powoduje pewne komplikacje - za to drzwi mogą być szczelne).

  13. #44033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ...
    Masz tam też EP - i tu jest problem w dzisiejszych czasach nie do przeskoczenia. System grzewczy "raportujesz" zgłaszając zakończenie budowy i wpisujesz do CEEB. Przy ogrzewaniu z COP1 nie da się dzisiaj osiągnąć minimalnego EP wymaganego prawem.

    ...
    Od 28.04 są bowiązkowe swiadectwa przy odbiorze domu, przy kablach bedzie na swiadectwie ze nie spełnia wymagan WT i dom nie bedzie odebrany. Oczywiscie znajdą sie oszusci którzy wpiszą dane z sufitu, ale ze swiadectwa są rejestrze to łatwo bedzie wyłapac takie przypadki. W kazdym razie jest szansa na ukrócenie tej patologii.

  14. #44034
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    A dlaczego może nie kombinować tylko wybudować dom pasywny i nie przejmować się jakimś średniowieczem grzewczym

  15. #44035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    A dlaczego może nie kombinować tylko wybudować dom pasywny i nie przejmować się jakimś średniowieczem grzewczym
    Jeszcze ze dwie aktualizacje WT i wszyscy będą zmuszeni budowac pasywne i skonczą sie dylematy dotyczące ocieplen, a zaczną dotyczące ogrzewania. Jedynie cwu bedzie dalej nie pasywna.

  16. #44036
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jeszcze ze dwie aktualizacje WT i wszyscy będą zmuszeni budowac pasywne i skonczą sie dylematy dotyczące ocieplen, a zaczną dotyczące ogrzewania. Jedynie cwu bedzie dalej nie pasywna.
    Jestem ZA skończy się w Polsce średniowiecze budowanie bunkrów z gówna i robienie XIX wiecznego CO oraz "małych domków" 150m2+ To są skanseny. A po radykalizacji przepisów podatkowych w zakresie zapotrzebowania na ciepło , obstawiam ze za ok 10 lat to będą "niesprzedawalne skanseny" bo nie da się tego utrzymać ze względu na remont i koszty energii ani opłacać podatków.

  17. #44037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Po czym wnioskujesz ze _dareczek ma stary dom i trzeba go ocieplic, jak policzyłes ze PC zuzyje 5000 kWh nie znając jego domu. Jasnowidz, czy masz dane których nie podał?
    Wracając do tych 5000 kWh, akurat minął rok od kiedy zainstalowałem mojej pracownicy Daikina 8 kW, dom ok 13 letni, ocieplony na tamte standardy, brak rekuperacji, okna 2 szybowe. Zuzycie na co i cwu 3000 kWh, dom ok 120 m2. Ok 80% to grzejniki i 20% to podłogówka. III strefa klimatyczna. Dom o tej samej powierzchni wybudowany zgodnie z aktualnymi WT (w tym rekuparacja) powinien zuzyc jeszcze mniej na ogrzewanie, zakladam ze na cwu zuzycie bedzie podobne. Jak to sie ma do tych 5000 kWh?
    Nie jasnowidz podałem bardzo uśrednione 5000 kwh dla uświadomienia wysokości rachunku i bezsensu takiej inwestycji obecnie. to sa ilości średnie od znajomych czasem dotyczą 200m2+2 osoby, czasem 100m2 +5 osób. Mam również znajomego którego pc gruntowa renomowanej firmy wciąga 14 000 kWh rocznie i dom 200m 4 osoby ale tego nie brałem pod uwagę bo to 14 letni złom do wymiany a koszt jeszcze się nie zwrócił.

  18. #44038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie jasnowidz podałem bardzo uśrednione 5000 kwh dla uświadomienia wysokości rachunku i bezsensu takiej inwestycji obecnie. to sa ilości średnie od znajomych czasem dotyczą 200m2+2 osoby, czasem 100m2 +5 osób. Mam również znajomego którego pc gruntowa renomowanej firmy wciąga 14 000 kWh rocznie i dom 200m 4 osoby ale tego nie brałem pod uwagę bo to 14 letni złom do wymiany a koszt jeszcze się nie zwrócił.
    Ze srednią to jest tak, ja ze swoim psem mamy srednio po 3 nogi, co z tego wynika?. Dokladnie nic nie wynika. To ze ktos ma złą instalację, pompe czy dolne zródło o słabych parametrach nie oznacza ze ma tak wiekszosc. Poza tym instalacja PC do domu starego o słabym ociepleniu musi byc dokladnie przeliczona aby wiedziec czego dokladnie mozna sie spodziewac, a tym jest róznie i króluje CW ze swoja niedokladnościa, ale jest darmowe. Po pierwsze ocieplenie, po drugie to samo, po trzecie dokladne obliczenia,
    po czwarte ja zaczynam doradzac i instalowac kolektory termiczne dla przygotowania cwu. O ile dom mozemy dobrze ocieplic to z cwu jej zmniejszenia nic nie mozemy zrobic i dlatego te kolektory, ich eksploatacja jest bardzo tania, a prawidłowy dobór sposowduje co najmniej dwukrotne zmnieszenie zapotrzebowania energii na przygotowanie cwu.

  19. #44039
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Ze srednią to jest tak, ja ze swoim psem mamy srednio po 3 nogi, co z tego wynika?. Dokladnie nic nie wynika. To ze ktos ma złą instalację, pompe czy dolne zródło o słabych parametrach nie oznacza ze ma tak wiekszosc. Poza tym instalacja PC do domu starego o słabym ociepleniu musi byc dokladnie przeliczona aby wiedziec czego dokladnie mozna sie spodziewac, a tym jest róznie i króluje CW ze swoja niedokladnościa, ale jest darmowe. Po pierwsze ocieplenie, po drugie to samo, po trzecie dokladne obliczenia,
    po czwarte ja zaczynam doradzac i instalowac kolektory termiczne dla przygotowania cwu. O ile dom mozemy dobrze ocieplic to z cwu jej zmniejszenia nic nie mozemy zrobic i dlatego te kolektory, ich eksploatacja jest bardzo tania, a prawidłowy dobór sposowduje co najmniej dwukrotne zmnieszenie zapotrzebowania energii na przygotowanie cwu.
    Na kolektory są nadal dofinansowania tylko wadą jest montowanie 2-3 i więcej modułów przy małym zapotrzebowaniu na cwu zawłaszcza latem jest z tym problem tzreba by mieć możliwość zacienienia np podczas urlopu. Ale jeden moduł byłby super i wtedy do tego grzałka i to miałoby sens.

    Od samego liczenia dom nie będzie energooszczędny podobnie jak herbata od samego mieszania nie zrobi się słodka.

    To że ktoś ma zużytą pc to dowód na to że jet to mało trwale i nie warte tej ceny rozwianie a z 2 strony nie jest to dowód że wszyscy inni mają lepiej , po prostu skrajnie złe rozwiązania należy pomijać z rozważań to sa wyjątki na potwierdzenie pewnych reguł.

  20. #44040
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    730

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Pc + wodna podłogówka to bardzo drogie rozwiązanie. Wodne układy grzejne miały sens jak uzyskiwało się ciepło z paliw kopalnych. podłogówka to ok 30 tys + PC 30 tys to lekko 60 tys i masz zużycie prądu na poziomie minimalnym 5000 kWh to daje ok 7000 zł na rok nie licząc serwisu PC. Ponieważ nie ma już net met ringu więc nawet PV niewiele tu pomogą bo obniżą koszt prądu może o 20 %
    ...
    Cenę podłogówki liczysz dla rur wykonanych ze złota, czy dla rezydencji Carringtonów?
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

Strona 2202 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony