dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2149 z 2205
Pokaż wyniki od 42.961 do 42.980 z 44087
  1. #42961

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ogrzewa ktoś podłogą i klimą równolegle?
    W jaki sposób rozwiązane jest sterowanie? Podłoga miął by być grzana 24h z bufora dla przełamania temperatury. A główne ogrzewanie to klima dla zbicia kosztów.
    Ze starego szmelcu miałbym zawór 4d i siłownik.
    Js tak robię ale w tym roku jeszcze podłoga nie grzała. Podłoga grzeje w godzinach 15-17 i 4-6 rano. Klima według odczucia, pod wieczór z 2 godziny, rano z 15 minut.

  2. #42962
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomno

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ogrzewa ktoś podłogą i klimą równolegle?
    W jaki sposób rozwiązane jest sterowanie? Podłoga miął by być grzana 24h z bufora dla przełamania temperatury. A główne ogrzewanie to klima dla zbicia kosztów.
    Ze starego szmelcu miałbym zawór 4d i siłownik.
    Klima joko główne źródło ciepła, a podłoga grzana tylko dla zwiększenia komfortu, czyli do temp jakieś 20 - 22*C. Jeśli masz dobrą izolację od gruntu i wentylację mechaniczną z rekuperacją to podłoga powinna zużywać niewiele energii.

  3. #42963
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomno

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jaki sterownik zastosować w układzie bufor z płaszczem wodnym (dla CWU) zasilający podłogówkę wodną?
    Rozdzielacz na 3 pętle z grupą pompową.
    Jakiej wielkości bufor zastosować do 25m2 powierzchni grzanej. (mały domek 35m2 zabudowy). Mam do wyboru 100, 120 i 140 litrów.
    Uprzedzam że jedynie wodne OP mnie interesuje, żadnych mat/kabli elektrycznych.
    Sterownik nie wiem jaki, może być potrzebny jakiś z czujnikiem zewnętrznym, a może najprostszy pokojowy wystarczy. Dużo zależy od akumulacji ciepła w budynku/podłodze oraz ocieplenia. Co do wielkości, to musisz policzyć. Jakie jest zapotrzebowanie na ciepło, do jakiej temperatury chcesz grzać bufor i jaka będzie temperatura z powrotu aby policzyć ile energii zgromadzisz, a także w jakich godzinach bufor będzie grzany, aby obliczyć ile energii trzeba zgromadzić, aby starczyło na czas, gdy grzałki będą wyłączone.

  4. #42964

    Domyślnie

    Zacząłem sezon grzewczy.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  5. #42965

    Domyślnie

    Jak sterujecie ogrzewaniem. Mam grzałkę z zegarem i uruchamiam ja w godzinach taniej taryfy. Obecnie na godzinę rano i po południu jak osiągnie zadane 27st sie wyłączy, pompa chodzi żądaną godzinę. Te 27 stopni i czas ustawiał ręcznie. Jak ten proces zautomatyzować. Nie wydając 1000zl.

  6. #42966
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomno

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kac-Per Zobacz post
    Jak sterujecie ogrzewaniem. Mam grzałkę z zegarem i uruchamiam ja w godzinach taniej taryfy. Obecnie na godzinę rano i po południu jak osiągnie zadane 27st sie wyłączy, pompa chodzi żądaną godzinę. Te 27 stopni i czas ustawiał ręcznie. Jak ten proces zautomatyzować. Nie wydając 1000zl.
    Kupić wyłącznik czasowy, stycznik i termostat. Podpiąć, ustawić i gotowe. Jeśli masz G13 w której są inne godziny taniej strefy w sezonie letnim i zimowym, a może będziesz korzystał w obydwu sezonach, to warto poszukać "czasówki" z programowaniem rocznym.

  7. #42967

    Domyślnie

    Tak też mam. Myślałem bardziej o sterowniku pogodowymi i krzywej grzania do podłogowka.

  8. #42968

    Domyślnie

    Jak grzejesz za 940 cały rok ja mam bufor 1000 litrów i piec kospel ekdm3 i grzeje go mocą 20 kw

  9. #42969

    Domyślnie

    Nie mam bufora, grzeję podłogówkę. Moc 4kW (chodzą 2 grzałki z 3).

  10. #42970
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Nie mam bufora, grzeję podłogówkę. Moc 4kW (chodzą 2 grzałki z 3).
    potwierdzam autentyczność - u mnie też tak to działa. Prawie te same parametry, wielkość domu i ocieplenie. Nawet rozwiązania mamy chyba bardzo podobne. Ale dopiero teraz kupiłem pod licznik na CO. Długo mi przychodził i przez to utnie mi 4 dni grzania po jakieś 3-4h .

  11. #42971

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    potwierdzam autentyczność - u mnie też tak to działa. Prawie te same parametry, wielkość domu i ocieplenie. Nawet rozwiązania mamy chyba bardzo podobne. Ale dopiero teraz kupiłem pod licznik na CO. Długo mi przychodził i przez to utnie mi 4 dni grzania po jakieś 3-4h .
    U mnie 125 M2 po podłogach dwa pełne piętra w trakcie wygrzewania budynku ocieplenie 30 podłoga 0.36/ 22 fasada 0.31/strop 30 piana okna 3 szybowe 0.9 i teraz idzie mi około 70 kw za noc piec ustawiony na 20 kw mocy laduje bufo do pełna w 5 godzin i jak widze wasze wyniki to zalamka

  12. #42972
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ucze sie na swoich b Zobacz post
    teraz idzie mi około 70 kw za noc piec ustawiony na 20 kw
    To 70kW czy 20kW?

  13. #42973

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To 70kW czy 20kW?
    Idzie mi około 70 kw a moc pieca 20 kw

  14. #42974
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ucze sie na swoich b Zobacz post
    Idzie mi około 70 kw a moc pieca 20 kw
    Wiesz, na czym polega różnica między końmi mechanicznymi/kW a kWh/GJ?

  15. #42975
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wiesz, na czym polega różnica między końmi mechanicznymi/kW a kWh/GJ?
    Tak różnica jest jak pomiędzy pędzącą glizdą, a ględzącą pi%zdą

  16. #42976
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał ucze sie na swoich b Zobacz post
    U mnie 125 M2 po podłogach dwa pełne piętra w trakcie wygrzewania budynku ocieplenie 30 podłoga 0.36/ 22 fasada 0.31/strop 30 piana okna 3 szybowe 0.9 i teraz idzie mi około 70 kw za noc piec ustawiony na 20 kw mocy laduje bufo do pełna w 5 godzin i jak widze wasze wyniki to zalamka
    Jakim cudem przy takim ociepleniu może iśc 70kWh to z CWU? i po kiego Ci do takie domu grzałka 20kW? Ja przy dużo gorszym domu powoli szykuje się na odejście od wegla i przejście na prąd. I planuje 500l z grzałką 4,5-6kW plus CWU 1,5kW i klimatyzator jeden lub dwa 2,6kW. Zobaczymy jak klima się sprawi tej zimy narazie od 4,10 wciągnęła 30kWh no ale w tym trochę zabawy w chłodzenie było. 9 w drogiej 21 w taniej niestety w tym czasie kibelki na węglu.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #42977

    Domyślnie

    Cytat Napisał ucze sie na swoich b Zobacz post
    U mnie 125 M2 po podłogach dwa pełne piętra w trakcie wygrzewania budynku ocieplenie 30 podłoga 0.36/ 22 fasada 0.31/strop 30 piana okna 3 szybowe 0.9 i teraz idzie mi około 70 kw za noc piec ustawiony na 20 kw mocy laduje bufo do pełna w 5 godzin i jak widze wasze wyniki to zalamka
    Wygrzewanie to inna bajka. U mnie średnio na dzień szło wtedy 54 kWh, a max dzienne to było 95 kWh. Wtedy nie byłem pewien ile ten dom będzie palił...
    Tu masz dane dla mojego wygrzewania.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wygrzewanie.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	435901
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  18. #42978

    Domyślnie

    Dziś w nocy poszło 100 kWh ustawione na 28 stopni w salonie żeby na podłogę puszczało 44 stopnie jeszcze z dwa dni i zaczne studzić .poszło tyle bo majster zostawił okna otwarte i bufor zamiast się ładować o piętrem się rozładowywał a na dole ukrop.czujnik temperatury tylko jeden w salonie w oczekiwaniu na rekuperator Tesla green wtedy pobawię się piecem i zobaczę czy będzie chodził na 12 kw mocy

  19. #42979
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hipka
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    zawsze tam, gdzie Ty!
    Posty
    104
    Ostatnio edytowane przez Hipka ; 04-11-2019 o 20:38

  20. #42980

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    spoko wynik
    wszelki duch....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

Strona 2149 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony