dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 487 z 2205
Pokaż wyniki od 9.721 do 9.740 z 44087
  1. #9721
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    ja miałem narzucone przez żone że absolutnie nie może widać skrzynki roletowej
    udało się przy 25cm styro i bez mostków termicznych przy integro
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  2. #9722
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Odnośnie izolacji styro to uważam jak wyżej - ponad 15 cm to na dzisiejszy czas zbytek, w moim garażu bez ogrzewania, zbudowanym z klocków TH250 (to tylko 10cm) jest instalacja wodna - nigdy nie zamarzła.
    Zbytek nie zbytek ale chyba zaczęliśmy iść trochę z jednego krańca w drugi. Kiedyś mówili, że 5cm wystarczy a dziś 25cm grafitu za mało. Musimy rozważyć czy budujemy dom energooszczędny czy pasywny. Ja chcę energooszczędny. Oczywiście patrząc pod kątem inwestycji te dodatkowe 5cm styropianu dało by mi niewątpliwą oszczędność za kilkanaście lat ale naprawdę boje się tych głębokich wnęk, nie wygląda to dla mnie dobrze.

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    czemu nie 50 ? a czy toś tyle dawał - jeszcze nie słyszałem - rekord na FM chyba wynosi 32 z własnego cięcia ...
    A to nie powinien być żaden argument. Skoro ocieplasz na maksa to dawaj 50 )))

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ale na jutrzejszy czas to nie będzie zbytek a dom buduje się na lata a nie na dzisiaj
    Przykład Liwko,gdyby nie miał pompy ciepła a grzał prądem cianko by piskał
    Arturo, przy Twojej PCi to już te 25 może być przesadą jednak. Sprawdzałeś sobie to w OZC?

  3. #9723
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    lepiej z gliny i słomy wybudować , nie robić podłogi tylko klepisko i przykryć słomą lub strzechą
    myślisz że to takie proste ...
    gdzie taki materiał z atestami dostaniesz, a gdzie takich fachowców szukać...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  4. #9724
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    bez względu kiedy dom był czy jest budowany ja patrzę na koszt budowy domu jako na całość - jeśli cały dom z wyposażeniem będzie kosztował np 300 czy 400 tys
    to czym jest 1-2 tys (0,3-0,6% całej inwestycji) wydane więcej na izolację ?? nie rozumiem takiego podejścia - nie daje więcej niż 15 bo to się nie opłaca - w takim razie po co murować ? lepiej z gliny i słomy wybudować , nie robić podłogi tylko klepisko i przykryć słomą lub strzechą - będzie ciepło w zimie , chłodno w lecie , tanio i będzie się opłacać
    Więc dlaczego nie dałeś 50cm to tylko 1% inwestycji?

  5. #9725
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Przykład Liwko,gdyby nie miał pompy ciepła a grzał prądem cianko by piskał
    Eeee...
    zużycie miałby podobne do mojego lub mniejsze bo ma mniejszy dom i mieszka w lepszej strefie ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #9726
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    dobre z tym 1cm
    ja w obecnym domu mam na jednej ścianie wnęki 20 cm a na drugiej 25cm
    te 20 cm jest optymalne 25cm też przejdzie
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  7. #9727
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Więc dlaczego nie dałeś 50cm to tylko 1% inwestycji?
    Problem jest nie tylko w kosztach, dając tak grubą warstwe ocieplenia zwiekszamy wymiary zewnętrzne domu. Jezeli w projekcie była przewidziana taka grubosc to ok, jezeli zas nie to musimy zmniejszyc powierzchnie uzytkową wewnatrz. W przypadku kontroli z nadzoru przy odbiorze domu , jezeli wymiary się nie zgadzają moze byc problem. Jezeli to jest róznica 5 cm to nie ma sie czym martwic ale jezeli 20-30 cm to nie wiadomo jaki bedzie finał.

  8. #9728

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    nie rozumiem takiego podejścia - nie daje więcej niż 15 bo to się nie opłaca
    przypomnę w/w efekt w kWh - oczywiście każdy decyduje sam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Styro.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	17,7 KB
ID:	107758  
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  9. #9729
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    każą Ci zdrapać styropian? a co ze starymi domami ocieplanymi po latach? Wymiary się nie zgadzają o co?

  10. #9730
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja myślę, że ta tabelka jest nieco uproszczona. Inne straty ciepła sa przez ścianę z BK a inne przez ścianę z silikatów.

  11. #9731
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    swiki a dasz fotę?
    Jej fotę? Ona co najwyżej jutro pokasuje posty
    Gadanie z duchem

  12. #9732
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    każą Ci zdrapać styropian? a co ze starymi domami ocieplanymi po latach? Wymiary się nie zgadzają o co?
    Termomodernizację starych budynków powinno sie zgłaszac w nadzorze budowlanym i tam sie otrzymuje informacje o dalszym toku postepowania, jezeli chodzi
    o niezgodność wymiarów nowych budynków to na pewno nie jest to takie śmieszne, w przypadku zmniejszenia min odlegosci od granicy mniejszej od 4 m moze sie faktycznie skonczyc nakazem rozbiórki tego ocieplenia a w innych przypadkach nie wiem. Jest to zalezne od interpretacji poszczególnych PINB
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 24-03-2012 o 22:59

  13. #9733
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    każą Ci zdrapać styropian? a co ze starymi domami ocieplanymi po latach? Wymiary się nie zgadzają o co?
    Starych domów nikt nie rusza, nowe przechodzą odbiór lub zgłoszenie. Pod starymi nikt już nie składa podpisu. Podpisałbyś się czytelnie pod czymś co nie trzyma wymiarów?

  14. #9734
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał swiki Zobacz post
    asolt: termomodernizacje zglaszasz w urzedzie starostwie) zgloszenie robot.
    Chodziło mi starostwo, nieprecyzyjnie sie wyraziłem

  15. #9735
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja myślę, że ta tabelka jest nieco uproszczona. Inne straty ciepła sa przez ścianę z BK a inne przez ścianę z silikatów.
    Materiał wykorzystany na ściany nie ma tu znaczenia. W przypadku BK może się trochę przesunąć tabelka o 2cm styropianu bo tyle porównywalnie ma wsp. przenikalności BK w stosunku do styropianu.

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Starych domów nikt nie rusza, nowe przechodzą odbiór lub zgłoszenie. Pod starymi nikt już nie składa podpisu. Podpisałbyś się czytelnie pod czymś co nie trzyma wymiarów?
    Ilu z Was miało odbiór i nadzór z gminy? I czy 5cm różnicy wymiaru budynku ktoś będzie brał pod uwagę? Chyba jak mocno nadepniecie na odcisk urzędnikowi.

    Cytat Napisał swiki Zobacz post
    I wlasnie przy takim podjesciu zamisst 300 tys robi sie 500 bo tu 1000 tu 1000
    Mądre słowa. Zwłaszcza w małym domu dokładanie styropianu może generować śmieszne oszczędności bo więcej wydajemy na fajki (ja nie palę) piwko (to owszem) i inne przyjemności w zasadzie zbędne. Swiki policzyłaś już bilans roczny swojego domu na podstawie obecnego zużycia prądu? Zdaje się, że masz okna w licu muru, 20cm styro w podłodze kable grzejne a dalej nie pamiętam. Możesz w skrócie (pliz błagam najwyżej 20 zdań ) opisać swoje ocieplenie i podać prognozowane roczne zużycie prądu?
    Ostatnio edytowane przez bitter ; 25-03-2012 o 08:30

  16. #9736
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Ilu z Was miało odbiór i nadzór z gminy? I czy 5cm różnicy wymiaru budynku ktoś będzie brał pod uwagę? Chyba jak mocno nadepniecie na odcisk urzędnikowi.

    Ja miałem. Na szczęście nie biegał z miarką - dołożyłem 5 cm styro.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #9737
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał swiki Zobacz post
    no i to jest to, z czym ja sie nie zgadzam - mam piekarnik za 2,5 tys zl (albo i drozszy byl - gorenje najlepsy model) a mam dom jak to niektorzy mowia jak kurnik A wiesz co najlepsze - kazdy kto wchodzi do mega kurnika spodziewa sie czegos podobnego w srodku A tu zonk
    Ale na izolacje nie zalowalam - to fakt.

    I wlasnie przy takim podjesciu zamisst 300 tys robi sie 500 bo tu 1000 tu 1000
    swiki - urządzić dom ze smakiem i wyglądający na "drogi" można też za małe pieniądze
    ja mówię o produktach AGD / RTV o porównywalnych parametrach a różniących się ceną

    np zmywarka z Whirpool o identycznych parametrach jak Simens/Bosch to różnica 1100/2500 zł itd ...
    i tu się zgodzę tu tysiąc tam tysiąc i robi się 500 tyś

    tylko ze ja wiem ile mam kasy na dom ... i nie mogę sobie pozwolić na to by "popłynąć"
    styropian na dom na 99% położysz bitter 1x i nigdy już do tematu nie będziesz wracać
    a sprzęt AGD czy RTV przyjmijmy że średnio raz na 15 lat wymienisz

    do mojego domu mam zamiar kupić nowy TV - i tu jest pytanie za 100 pkt
    jaki ? wydawać 8-10 tyś po to by za rok czy 2 ten TV byl warty 2 tyś lub mniej ?

    na dom trzeba patrzyć jako całość a nie wybiórczo na pojedyńcze składniki ....

  18. #9738
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Ilu z Was miało odbiór i nadzór z gminy? I czy 5cm różnicy wymiaru budynku ktoś będzie brał pod uwagę? Chyba jak mocno nadepniecie na odcisk urzędnikowi.
    Odbiór i nadzór nie jest z gminy a PINB

  19. #9739
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Ja miałem. Na szczęście nie biegał z miarką - dołożyłem 5 cm styro.
    Ja nie miałem przy poprzednim domu. A z ciekawości co sprawdzał?

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Odbiór i nadzór nie jest z gminy a PINB
    Jak zwał tak zwał

  20. #9740
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Ja nie miałem przy poprzednim domu. A z ciekawości co sprawdzał?


    Nic. Przyszedł bo mu się coś w papierach nie zgadzało ale wyszło że to pomyłka.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Strona 487 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony