dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2171 z 2205
Pokaż wyniki od 43.401 do 43.420 z 44087
  1. #43401
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy może jakiś admin wynieść tą ostatnią podstronę postów i stworzyć osobny temat "czy kaizen jest oderwany od rzeczywistości?" Będzie może bardziej uporządkowane.
    Ja przyznaję, że chętnie czytam jego posty bo jedyny wrzuca konkretne dane z konkretnymi obliczeniami. Jak się nie zgadzasz z założeniami obliczeń, to napisz kulturalnie a pewnie się ustosunkuje (zapewne do tej klimy również). Czy jest tutaj inny użytkownik, który wrzuca tak dużo konkretnych obliczeń? Łatwo jest krytykować, trudniej wrzucić uporządkowane dane z długiego okresu.

  2. #43402
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ja pierdziu ten człowiek (kaizen) jest oderwany od rzeczywistości doszedł to takiego momentu że jego posty po prostu przewija się na dół aby nie czytać głupot które produkuje jego jeden zwój mózgowy.

    Kable w podłodze zakłada a grzeje kozą i twierdzi że na CO idzie mu 2495kWh przeliczył to z gałęzi wrzucanych do kozy bo przecie CO ma nie opomiarowane ale 2495kWh. Aha no i ta klima co w lato zjada 50kWh policzmy klima bierze średnio 300W jeśli pochodzi 10h to wpierdzieli 3kWh, analogicznie 15 dni = 45kWh a u niego całe lato 50kWh... dobry bajkopisarz.
    Niekoniecznie, ja dążę rownież do takiego mniej więcej zużycia na cele grzewcze, to że ma dobrze wybudowany i wyposażony dom , a Ty delikatnie mówiąc nie, najłatwiej zastosować mentalnośc 4 latki walnąć focha i stwierdzić ze to niemożliwe, tak najłatwiej.

    Co do klimatyzacji na mojej jest napisane roczne zuzycie na cele chłodnicze 140 kwh moja zużyła w tym toku około 5kwh/2 miesiace. Można ? Można.

    Jak jestes leszczem którego każdy naciąga na pieniądze i sam nie potrafisz zoptymalizować zużycia prądu to płać ale nie wyśmiewaj się z innych. Lubisz dawać dupy twoja sprawa i gust i OK.

  3. #43403
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    Czy może jakiś admin wynieść tą ostatnią podstronę postów i stworzyć osobny temat "czy kaizen jest oderwany od rzeczywistości?" Będzie może bardziej uporządkowane.
    Ja przyznaję, że chętnie czytam jego posty bo jedyny wrzuca konkretne dane z konkretnymi obliczeniami. Jak się nie zgadzasz z założeniami obliczeń, to napisz kulturalnie a pewnie się ustosunkuje (zapewne do tej klimy również). Czy jest tutaj inny użytkownik, który wrzuca tak dużo konkretnych obliczeń? Łatwo jest krytykować, trudniej wrzucić uporządkowane dane z długiego okresu.
    Ja bym proponował inny tytuł " czy ktoś mi wcisnął gówniany dom i dlaczego moje rachunki obiegają od rzeczywistości?"

  4. #43404
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Aha no i ta klima co w lato zjada 50kWh policzmy klima bierze średnio 300W jeśli pochodzi 10h to wpierdzieli 3kWh, analogicznie 15 dni = 45kWh a u niego całe lato 50kWh... dobry bajkopisarz.
    A skąd takie liczmy latem bierze przeważnie od 150-250 i taktuje przytym. 3kWh/ dzień to w najgorętsze dni wychodzi. ja 100kWh przez cąłe lato nie przebiłem
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #43405
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A skąd takie liczmy latem bierze przeważnie od 150-250 i taktuje przytym. 3kWh/ dzień to w najgorętsze dni wychodzi. ja 100kWh przez cąłe lato nie przebiłem
    Dokładnie, chyba że Brajanek nie zamyka okien to możliwe.

  6. #43406
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Nasz Kolega z którego nie "schodzicie" od jakiegoś czasu istotnie ma dużą wiedzę. Ale jak każdy ma też wady.

    Pamiętam dyskusję jakieś kilka tygodni temu gdzie usiłował wmówić mi, że w dniu 18.12.2009 roku nie mogło być w Toruniu temperatury -26 st.C.

    Byłem tam wtedy więc Jego twierdzenie że nie było dla mnie co najmniej dziwne.
    Pamiętam jak przerwałem dyskusję gdy usiłował mnie przekonać, że skoro znajdowałem się w pobliżu rzeki (Na Skarpie Osiedle Rubinkowo) to musiało być ciepło gdyż woda w Wiśle była ciepła.
    Tak jak by nie wiedział, że w naszym kraju bywa tak, że czasem wiatr wieje od rzeki, a czasem do rzeki.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  7. #43407

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Dokładnie, chyba że Brajanek nie zamyka okien to możliwe.
    Nie wiem jak u was ale u mnie salon ma około 40m2 i 7m wysokości, może stąd takie a nie inne wyniki klimatyzacji.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #43408
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Nie wiem jak u was ale u mnie salon ma około 40m2 i 7m wysokości, może stąd takie a nie inne wyniki klimatyzacji.
    Ja mam największe przeszklenie od północy i od wschodu salon ma ok 30 m2 + gabinet 12+kuchnia 11. Z tym że u mnie parter się nie przegrzewa , założyłem klimę do grzania nie chłodzenia. Używałem funkcji osuszania powietrza i tak po 1 h jest już poniżej 22 to już za zimno. Może przy takiej jak u Ciebie kubaturze to i tak wyjdzie. Ostatnio założyłem w 2 pokojach na poddaszu wewnętrzne rolety z tkaniny stosowanej do okien dachowych zamiast zwykłych białych, i powiem ze efekt jest super co najmniej z 5 st mniej jak nie więcej. Polecam.

  9. #43409

    Domyślnie

    Ja mam przeszklenia od południa i południowego zachodu i knuje czy na oknach nie przykleić tych folii odbijających, bo rolety mam tylko zewnętrzne. i zasłonięcie ich powoduje że w salonie panuje półmrok.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #43410
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Pamiętam dyskusję jakieś kilka tygodni temu gdzie usiłował wmówić mi, że w dniu 18.12.2009 roku nie mogło być w Toruniu temperatury -26 st.C.
    Dla nie znających tematu - Klik

    Oczywiście, to dane stacji pogodowych się mylą, bo vr5 ma genialną pamięć i aparaturę pomiarową. Ciekawe, że do tej pory nie zmieniłeś śpiewki, że to było 20 grudnia (gdzie faktycznie chwilowo spadła poniżej -20*).

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ja pierdziu ten człowiek (kaizen) jest oderwany od rzeczywistości doszedł to takiego momentu że jego posty po prostu przewija się na dół aby nie czytać głupot które produkuje jego jeden zwój mózgowy.
    Od tego jest lista ignorowanych.

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Aha no i ta klima co w lato zjada 50kWh policzmy klima bierze średnio 300W jeśli pochodzi 10h to wpierdzieli 3kWh, analogicznie 15 dni = 45kWh a u niego całe lato 50kWh... dobry bajkopisarz.
    Klik, żeby nie dublować. Dla nie potrafiących liczyć 4hx1,6Ax240Vx31=47,6kWh. Częściej wyłączam klimę czy na dłuższy okres bez upałów dezaktywuję odpalanie w jednym albo kilku tych okresach, niż ręcznie odpalam dodatkowo lub wchodzi na wyższe obroty (fakt, w dziennym okienku w upał startuje od 3A - potem schodzi do tych 1,6A - w pozostałych oknach nie udało mi się zaobserwować poboru wyższego, niż 1,9A na starcie i szybko spadało do 1,6). Więc te 50kWh/mies jest na pewno przeszacowane.

  11. #43411
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ja mam przeszklenia od południa i południowego zachodu i knuje czy na oknach nie przykleić tych folii odbijających, bo rolety mam tylko zewnętrzne. i zasłonięcie ich powoduje że w salonie panuje półmrok.
    Folie wewnętrzne niewiele dają - zamieniają szybę w grzejnik.
    Zewnętrzne są drogie i mało trwałe na warunki atmosferyczne (albo kupiłem drogie podróbki).
    Jedne i drugie przez nagrzewanie grożą pęknięciem szyby (ja kleiłem w bloku na małe, tandetne pakiety i nic się nie stało, ale niejeden producent nie uznaje wtedy gwarancji).
    Ale największy minus, to że zabierają minimum 30% światła - te skuteczniejsze z 60% co dokucza zimą.

    Najlepsze rozwiązanie, to okap albo markiza.

  12. #43412

    Domyślnie

    Oglądałem wstępnie jakieś folie "lustro weneckie" Ale mamy już po lecie więc pewnie w przyszłym roku będę w maju coś kleił. Żadnych rolet nie powieszę na tym oknie od pd-zach bo musiał bym jakieś 5m sznurka po ścianach puszczać

    Wracając do klimy OK jak ktoś włącza klimę na 2h w tanim okienku i 1h na początku nocnej to OK. Ja włączam i zapominam że włączyłem po to mam G11 aby latało mi kiedy i jak włączam urządzenia w domu.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  13. #43413

    Domyślnie

    Moja żre ok 5-6kWh/dzień. Hula cały dzień.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  14. #43414
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Moja zakończyła kilka dni temu pracę .GGWC wyłączone rekuperator ustawiony na odzysk i trzymam w domu ok 24*
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #43415

    Domyślnie

    U mnie dzisiaj żar z nieba. Bez klimy nie ma szans. Wystawa południowa. Okapy tak zarobione ze słońce nie pada na okna. No tarasowe oczywiście nie. Mam DZ jeszcze puste, pod PC to moze w roku wykorzystam, ale szału pewnie nie będzie.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  16. #43416
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Moja zakończyła kilka dni temu pracę .GGWC wyłączone rekuperator ustawiony na odzysk i trzymam w domu ok 24*
    ty masz jakiś chyba niedokładny termometr ja miałem 21 i włączyłem wentylator bo jakoś za ciepło.

  17. #43417
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    ty masz jakiś chyba niedokładny termometr ja miałem 21 i włączyłem wentylator bo jakoś za ciepło.
    Wskazania są poprawne.
    Klima pokazuje 24
    Pilot 24
    Termometry stacjonarne x3 23,5-24,5
    Czujniki podłogowe 23-23,5

    Otymalnie. Podobne temperatury preferowane zimą może trochę niższe.

    Całe życie na gatkach i w t-shircie
    Dlatego dość szybko zaczynam i późno kończę sezon.
    Początek października zazwyczaj już startuje a w tym maju jeszcze grzałem chociarz to ewenement
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 30-08-2020 o 21:17
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #43418

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Masz 4 klimy więc masz podstawowe i zapasowe źródło ciepła po co kombinować.
    Ni chyba że chcesz to zamiast Kospela kup kocioł elektryczny standardowy za 1200 PLN i też się sprawdzi.

    Rekuperacja fajna sprawa dokładasz grzałkę kanałową za 150 PLN i masz kolejne źródło ciepła.
    Czy polecilibyście jakiś w miare dobry kocioł z tych najtańszych? Kospel najtańszy ma powyżej 3 tys.Poza tym ma już wbudowany programator pogodowy a ja mam już osobny programator pokojowy, który chciałbym z kotłem zespolić.
    Ostatnio edytowane przez duke-R ; 31-08-2020 o 10:10

  19. #43419

    Domyślnie

    takie coś:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	39,3 KB
ID:	447690
    Za około 1000-1200 PLN bez sterownika. A programator pokojowy zapinasz przez przekaźnik, bo sam takiej mocy nie ogarnie.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 31-08-2020 o 10:30
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  20. #43420
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    takie coś:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	39,3 KB
ID:	447690
    Za około 1000-1200 PLN bez sterownika.
    Kurcze, to nie taniej jakąś grzałkę w rure wsadzić? Albo w bojler?

Strona 2171 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony