dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2175 z 2205
Pokaż wyniki od 43.481 do 43.500 z 44087
  1. #43481
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Przejdź się do hurtowni, przelicz sam.
    Czyli nie tylko bez robocizny podajesz ceny, to jeszcze bez faktury i gwarancji? I jestem skłonny się założyć, że sporej wartości "drobiazgi" Ci umknęły.
    Ile ja bym zapłacił - to sobie wyceniałem. Wiem. I to są drastycznie inne kwoty, niż Ty podajesz.
    Jakie inni podawali wyceny za zrobienie wodnej podłogówki - też pewnie czytałeś (80-130zł/m2 od rozdzielacza - bez kotłowni).

  2. #43482

    Domyślnie

    850m pex, 2 rozdzielacze 8 pętli.
    Do tego pex fi26 do kotła. PP wychodzą znacznie taniej
    Kocioł własnej roboty.
    Przykłady masz na forum.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #43483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czyli nie tylko bez robocizny podajesz ceny, to jeszcze bez faktury i gwarancji? I jestem skłonny się założyć, że sporej wartości "drobiazgi" Ci umknęły.
    Ile ja bym zapłacił - to sobie wyceniałem. Wiem. I to są drastycznie inne kwoty, niż Ty podajesz.
    Jakie inni podawali wyceny za zrobienie wodnej podłogówki - też pewnie czytałeś (80-130zł/m2 od rozdzielacza - bez kotłowni).
    Napisałem wcześniej, że własna robota.
    20h.
    Jakoś nie czytasz ze zrozumieniem.
    Pisałem, że to prawie jak koszenie trawnika. Tego także nie zrozumiałeś, bo to tak proste, jak koszenie tego trawnika.
    Jeśli ktoś tego nie potrafi zrozumieć, to buli ciężką kasę.
    Ponadto, bez faktury, nikt Ci nie sprzeda.
    Kłamiesz, sugerując, że mam bez faktury.
    Wolisz walić ściemę, niż sprawdzić aktualną cenę na allegro.
    Nadal manipulujesz.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 24-09-2020 o 21:07
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #43484
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    850m pex, 2 rozdzielacze 8 pętli.
    Do tego pex fi26 do kotła. PP wychodzą znacznie taniej
    Kocioł własnej roboty.
    Żadnych zaworów odcinających? Zwrotnych? Naczynia przeponowego? Nie masz pompy obiegowej czy tylko zapomniałeś ująć w wycenie "bo leżała w piwnicy"? Gwarancji? Faktury nawet? Z TIRa spadło?

    Kocioł to szumna nazwa na buforek z grzałkami? Grzałki też za darmo a buforek to stary keg za flaszkę od kolegi?

    Pochwal się fakturami za wszystko, to wyjdzie, jak ściemniasz.

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Przykłady masz na forum.
    A tak. Mam.

    Cytat Napisał kris2682 Zobacz post
    Powierzchnia 135m2 realna, cały dół plus łazienka na górze. Łączny koszt 17985zl
    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Podzielicie się kosztami podłogówki? Rozłożenie folii budowlanej, styro 2x10cm (tu materiały po mojej stronie), dalej znowu folia i rury (purmo) oraz rozdzielacze (tu już ichniejszy materiał). Mi krzyknęli 90/m2
    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Ja u obecnego tu Asolta. I a propos cen - właśnie dostalam wycenę, za ułożenie 1 m2 chcą 35 pln (netto), region pn-wsch Polska

  5. #43485
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Napisałem wcześniej, że własna robota.
    20h.
    ..
    Dla mnie wykonanie podłogówki to co najmniej:
    1) ułozenie styropianu,
    2) ułozenie tasmy brzegowej
    3) rozłozenie folii z nadrukiem
    4) wykucie i zamontowanie szafki na rozdzielacze
    5) połaczenie rozdzielaczy z kotłownią
    6) próba cisnieniowa zasilania rozdzielaczy
    7) ułozenie pętli z izolowanymi dobiegami
    próba cisnieniowa całej instalacji

    Gdybym tego nie wykonywał od klikunastu lat, gdybym nie miał pracowników którzy sie tylko tym zajmują i tak bym nie uwierzył ze laik i pomocnikiem zrobili to wszystko w 20.
    godzin, o przelewaniu pętli nie wspomne i rozłozeniu folii budowlanej na parterze równiez. Grunt to miec fantazję.

  6. #43486
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dla mnie wykonanie podłogówki to co najmniej:
    1) ułozenie styropianu,
    2) ułozenie tasmy brzegowej
    3) rozłozenie folii z nadrukiem
    4) wykucie i zamontowanie szafki na rozdzielacze
    5) połaczenie rozdzielaczy z kotłownią
    6) próba cisnieniowa zasilania rozdzielaczy
    7) ułozenie pętli z izolowanymi dobiegami
    próba cisnieniowa całej instalacji

    Gdybym tego nie wykonywał od klikunastu lat, gdybym nie miał pracowników którzy sie tylko tym zajmują i tak bym nie uwierzył ze laik i pomocnikiem zrobili to wszystko w 20.
    godzin, o przelewaniu pętli nie wspomne i rozłozeniu folii budowlanej na parterze równiez. Grunt to miec fantazję.
    Najlepszy jest punkt pierwszy...
    Zrobił sam więc dlaczego ma liczyć czas czy cenę rozkładania styropianu skoro nawet jak by miał grzejniki to i tak musiałby go sobie rozłożyć ...
    Zrobienie samego podłogowego systemu grzewczego w 20 roboczogodzin jest całkiem realne nawet w jedną osobę...( Domek parterowy 125m2...? )
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #43487

    Domyślnie

    Nie pamiętam juz jak to dokładnie czasowo wyglądało, ale doskonale pamiętam - i to się nie zmieniło - że były na forum wielokrotnie podawane przykłady, że ktoś zrobił tanio - dla przeciwwagi były przykłady, że ktoś sromotnie przepłacił. Czy coś z tego wynika? Absolutnie nic.....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  8. #43488

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dla mnie wykonanie podłogówki to co najmniej:
    1) ułozenie styropianu,.
    A co ma ułożenie styropianu do ogrzewania ???

    Styropian trzeba rozłożyć niezależnie czy będzie ogrzewanie podłogowe , grzejniki , czy nawet ogrzewanie elektryczne (kable) , czy nawet jak będzie pompa PP.
    Po prostu to jest ocieplenie podłogi.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #43489

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    C
    Jakie inni podawali wyceny za zrobienie wodnej podłogówki - też pewnie czytałeś (80-130zł/m2 od rozdzielacza - bez kotłowni).
    A Ty Kaizen ciągle to samo ???

    Mnie ogrzewanie podłogowe kosztowało coś koło 5000zł , w tym robocizna (rachunek) 1500zł. Kwotę już kilka razy podałem. Materiały częściowo sam zamawiałem a cześciowo instalator (23% VAT).
    Powierzchnia 117m2. 800mb rury Kan-termu (Pert) , rozdzielacz markowy polski (najwyższy model , fabrycznie uzbrojony) .

    Rozłożyli folię , rury , skrzynkę z rozdzielaczem , zrobili próbę i tyle. Zajęło 2 osobom to kilka godzin.
    1500zł za kilka godzin pracy to chyba super kasa ???

    Mam gdzie rachunki i itd .

    Ja jestem nauczony że to co "pod klucz" to jest w większości bardzo drogo. Jak się człowiek trochę zainteresuje , sam zamówi towar i zamówi samą usługę to się okazuje że cena wychodzi zupełnie inna ..


    Jak ktoś nie ma co z kasą robić to niech płaci 80-130zł za m2 , tyle że jak ktoś chce przepłacać to nie znaczy że inni tak samo chcą ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 25-09-2020 o 11:11
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #43490

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Pokaż fakturę.

    Taka fakturę to mogę pokazać nawet na ogrzewanie zamku królewskiego na Wawelu.
    Ile metrów ogrzewania zamontowano ile kabli ile złączek ile pomieszczeń.
    Ogrzewanie elektryczne w domu jednorodzinnym to równie dobrze wykonanie jednego punktu grzewczego w ilości jeden metr kwadratowy w łazience.
    Widać wyraźnie że ktoś tu olał temat bo pewnie faktura jest od kolegi na podkładkę do czegoś.
    Ale co to wszystko ma do rzeczy jak duke potrzebuje tylko urzadzenie grzewcze bo resztę już ma ?
    Instalacja elektryczna przystosowana do obsługi tego ogrzewania w cenie czy już leżała w garażu ?

  11. #43491

    Domyślnie

    Klaudiusz_ x, co to za pompa za 5,5 tys?
    Co do podlogowki to rozumiem ze jak ktos ma 2 lewe rece i nie potrafi sobie zrobic to musi placic tylko po co atakowac tych co zrobili sobie sami i na sile przekonywac do swojej racji? Samo rozwiniecie rury i podlaczenie do rozdzielaczy to banalna sprawa. Z zona na powierzchni 78mkw rozwinelismy podlogowke od 8 do 14.

  12. #43492

    Domyślnie

    Ciepła pompa za 5,5k nie ma są za 6500 PLN Mitsubishi 5kW ale leżaki magazynowe z 2011r. Teraz nówki Chińczyk pierwszej wody niewiele ponad 7000 PLN wydajność 7,8kW, dalej za 9000 PLN masz Mitsubishi też 7kW wszystko monobloki.Dalej Haier 7,8-10kW za 10000 PLN. Następnie chyba jeden z lepszych wyborów split LG Therma V 9kW na R32 za około 17k PLN i na tym należało by zakończyć Bo cała reszta to już bardzo drogie imprezy.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  13. #43493
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Mnie ogrzewanie podłogowe kosztowało coś koło 5000zł , w tym robocizna (rachunek) 1500zł. Kwotę już kilka razy podałem.
    To przepłaciłeś
    Kolega za 5900 ma kompletny system grzewczy.



    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Ile metrów ogrzewania zamontowano ile kabli ile złączek ile pomieszczeń.
    Wszystko masz w sygnaturce.
    Najdokładniej tutaj



    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Widać wyraźnie że ktoś tu olał temat bo pewnie faktura jest od kolegi na podkładkę do czegoś.
    To ile byś się spodziewał zapłacić za 11kW kabli z ułożeniem gdyntaki kable kosztują 3464,26zł netto w sklepie internetowym?

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Ale co to wszystko ma do rzeczy jak duke potrzebuje tylko urzadzenie grzewcze bo resztę już ma ?
    Czemu sądzisz, że ma z tym coś wspólnego? Ja odpowiadałem na to odgrzewanie starego kotleta


    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Instalacja elektryczna przystosowana do obsługi tego ogrzewania w cenie czy już leżała w garażu ?
    Za położenie kabli płaciłem ryczałt. Kabel kosztował nie więcej niż 500zł. Ale tylko dlatego, że chciałem mieć sterowanie z rozdzielnicy - przy normalnych termostatach nie potrzebowałbym osobnych kabli zasilających (najmocniejszy kabel ma 1200W).
    Ale jakoś przy innych źródłach ciepła nikt nie wlicza kosztów instalacji elektrycznej do nich.

  14. #43494
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To przepłaciłeś
    Kolega za 5900 ma kompletny system grzewczy.





    Wszystko masz w sygnaturce.
    Najdokładniej tutaj





    To ile byś się spodziewał zapłacić za 11kW kabli z ułożeniem gdyntaki kable kosztują 3464,26zł netto w sklepie internetowym?



    Czemu sądzisz, że ma z tym coś wspólnego? Ja odpowiadałem na to odgrzewanie starego kotleta




    Za położenie kabli płaciłem ryczałt. Kabel kosztował nie więcej niż 500zł. Ale tylko dlatego, że chciałem mieć sterowanie z rozdzielnicy - przy normalnych termostatach nie potrzebowałbym osobnych kabli zasilających (najmocniejszy kabel ma 1200W).
    Ale jakoś przy innych źródłach ciepła nikt nie wlicza kosztów instalacji elektrycznej do nich.


    ???
    Wiadomość
    gawel nie masz dostępu do tej strony. Prawdopodobne powody to:

    Twoje konto nie ma wystarczających uprawnień, aby przeglądać tę stronę,

    Próbujesz edytować cudzą wiadomość lub wykonywać jakiekolwiek inne akcje administracyjne,

    Twoje konto nie zostało w pełni aktywowane lub jest wyłączone przez administratora,

    Wyloguj się Strona główna

  15. #43495

    Domyślnie

    Kaizen powiedz mi po co montowałeś czujniki w posadzce? Nie kontrolujesz temperatury w pomieszczeniach tylko temperaturę posadzki? U mnie w wodnej podłogówce mam czujki na ścianach do sterownika i regulowania temperatury na rozdzielaczu.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  16. #43496
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    ...
    Zrobienie samego podłogowego systemu grzewczego w 20 roboczogodzin jest całkiem realne nawet w jedną osobę...( Domek parterowy 125m2...? )
    Dlaczego az 20 godzin, dlaczego nie 10 godzin. Rozkladałem pare razy sam pętle, wiem ile na to potrzeba czasu,ale widac nie jestem tak sprawny aby sie wyrobic w 20 godzin, o
    instalacji szafki i rozdzielacza za zasilaniem nie wspomne. Mozemy tez odliczyc tasmę brzegową, folie z nadrukiem bo to nie podłogówka, montaz rozdzielacza tez od biedy nie. Gdy tak odchudzimy te czynnosci to potem opowiadamy jakimi jestesmy bohaterami domu. W kazdym razie mi sie to nigdy nie udało, a nie mam zadnego interesu aby przedłuzac taki montaż. Kiedys widziałem efekty bardzo szybkiego montazu, niestety nie mam zgody aby opublikowac zdjecia ilustrujace taki montaż.

  17. #43497
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Kaizen powiedz mi po co montowałeś czujniki w posadzce? Nie kontrolujesz temperatury w pomieszczeniach tylko temperaturę posadzki? U mnie w wodnej podłogówce mam czujki na ścianach do sterownika i regulowania temperatury na rozdzielaczu.
    Bo termostaty mierzą temperaturę powietrza i podłogi.

  18. #43498

    Domyślnie

    pex 16- 850m: 1700zł
    https://allegro.pl/oferta/rura-wielo...0-c90b852453a6

    2szt rozdzielacz po 8 sekcji 570zł x2sz, 1140zł
    https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7976192

    folia pod rurki 100zł x3szt. 300zł
    https://allegro.pl/oferta/folia-pod-...osc-8438626457

    Taśma brzegowa 52zł x 2szt, 104zł
    https://allegro.pl/oferta/tasma-brze...50m-9694090971

    Spinki do pex, 40zł x 4szt, 160zł.

    Przyznaję, pamięć mnie zawiodła.
    Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

    Koszt 3400zł.
    Kotłownia, nie będę wyliczać, bo mam na bardzo drogim pex 26mm dobiegi do rozdzielaczy, czyli poniżej tysiąca za kompletną kotłownie z naczyniem przeponowym, pompą, kotłem, zabezpieczeniami itd. W tym sama grzałka 6kW, to koszt na wtedy około 150zł.
    Wyszło 4400zł, robiąc na pp, ze 3 stówki taniej.
    Koszt styro na parter to 20cm x 65m2, daje po cenie z wtedy 170zł x65m=2210zł
    Poddasze 3cm, 60m2 x3cm=306złzł.

    Niektóre ceny na dziś, inne z kilku lat wcześniej.
    Cała podłogówka bez wylewek, lącznie ze styro i kotłownią to 6920zł.
    Do tego za wylewki płaciłem 6300zł, bo anhydrytowe..

    Pewne ceny mogą się różnić od tych sprzed 4 lat i tych obecnych.
    Jednak podałem większość aktualnych.
    Do styro, należy doliczyć z max pół m3 odpadów, więc 85zł więcej do rachunku.
    Pexa miałem droższego, z tego co pamiętam.


    Pzdr dla wszystkich.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 25-09-2020 o 21:31
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  19. #43499

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Bo termostaty mierzą temperaturę powietrza i podłogi.
    Dzięki Kaizen super że mi odpowiedziałeś. Jakiś Ty oczytany, jak mogę Ci podziękować za odpowiedz?

    @klaudiusz_x za sam rozdzielacz do podłogówki zapłaciłem 2000 PLN + czujniki do pomieszczeń ... rurki 1000PLN/200m, elementy do spięcia wszystkiego 3000. Bez folii roboty, kucia ścian i poprawek

    Ale brałem rury KAN-Therm rozdzielacz z komputerem i siłownikami termoelektrycznymi i oczywiście pompą elektroniczną GRUNDFOS UPM3 AUTO
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 25-09-2020 o 21:23
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  20. #43500
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Kaizen powiedz mi po co montowałeś czujniki w posadzce? Nie kontrolujesz temperatury w pomieszczeniach tylko temperaturę posadzki? U mnie w wodnej podłogówce mam czujki na ścianach do sterownika i regulowania temperatury na rozdzielaczu.
    Nie kontroluję (jeszcze) żadnej temperatury. Czujniki dałem bo zamierzałem (i w sumie dalej zamierzam) zrobić kaganiec na maksymalną temperaturę podłogi i sterowanie na podstawie temperatury zewnętrznej albo i prognozy pogody. Ale prowizorka na tyle dobrze się sprawdza, że to jest daleko na liście rzeczy do zrobienia.

Strona 2175 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony