dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2176 z 2205
Pokaż wyniki od 43.501 do 43.520 z 44087
  1. #43501

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    @klaudiusz_x za sam rozdzielacz do podłogówki zapłaciłem 2000 PLN + czujniki do pomieszczeń ... rurki 1000PLN/200m, elementy do spięcia wszystkiego 3000. Bez folii roboty, kucia ścian i poprawek
    U mnie tanio i się sprawdza.

    Aktualnie mam przepływ przez kocioł, jakby zimą zabrakło mocy pompy.
    Pompa pw została podłączona 30 marca tego roku.
    Wcześniej tylko kocioł elektryczny.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  2. #43502

    Domyślnie

    Kaizen też jakaś opcja mogę zrobić podobnie ale 20t betonu robi swoje i musiał bym czujniki stawiać na powrocie z pętli podłogowej.

    Klaudiusz robię wszystko pod ciepłą pompę 40 wełny w suficie i 20 cm na ścianach styropianu, wszystkie okna 3 szybowe + dodatki, drzwi wejściowe Thermo Prestige. Każdy robi jak chce.U mnie aktualnie chodzi klima 23*C na grzaniu ale stoi a w łazience grzejnik elektryczny 500W. Na zewnątrz 12*C
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #43503

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Kaizen też jakaś opcja mogę zrobić podobnie ale 20t betonu robi swoje i musiał bym czujniki stawiać na powrocie z pętli podłogowej.

    Klaudiusz robię wszystko pod ciepłą pompę 40 wełny w suficie i 20 cm na ścianach styropianu, wszystkie okna 3 szybowe + dodatki, drzwi wejściowe Thermo Prestige. Każdy robi jak chce.U mnie aktualnie chodzi klima 23*C na grzaniu ale stoi a w łazience grzejnik elektryczny 500W. Na zewnątrz 12*C
    U mnie okna nie są we właściwych kierunkach.
    Ostatnio było ciepło, więc nie grzeję jeszcze, bo mam 23,7*C.
    Za to znajomy, który ma duże okna od południa i zachodu, ma 26 stopni w domu.
    Mój dom, to typowy bubel. Dużo poprawiłem, jednak wszystkiego się nie da.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #43504
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Przyznaję, pamięć mnie zawiodła.
    Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

    Koszt 3400zł.
    Naprawdę w styczniu 2018 gorzej pamiętałeś?

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    U mnie koszt podłogówki(125m2), tz rurki folie, złączki, rozdzielacze, to 5 tys.

    Jakbym kładł własnymi rękami, to w tej cenie miałbym już działający system grzewczy oparty na kablach. Ale nie było moim celem pozbawienie się gwarancji i urobienie, żeby nie wiem co wykazać. Chcesz coś porównywać - sprowadź do wspólnego mianownika.

    Ile kosztuje najtańszy kocioł elektryczny - każdy może sobie sprawdzić na Ceneo. I zajrzeć do jego instrukcji, żeby zobaczyć, ile jeszcze drobiazgów trzeba dokupić do jego instalacji.
    Reszta zalet i wad kabli omówiona w wątku o kablach.

    Z mojej stronyn EOsT.

  5. #43505
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Kaizen też jakaś opcja mogę zrobić podobnie ale 20t betonu robi swoje i musiał bym czujniki stawiać na powrocie z pętli podłogowej.
    Nie możesz zrobić podobnie, bo tylko kable to umożliwiają (przynajmniej bez montażu ciepłomierza komunikującego się ze sterownikiem na każdej pętli).
    Przy kablach dosyć prosto przełożyć temperaturę zewnętrzną na ilość kWh i równie prosto ją odmierzyć. A temperatura podłogi to tylko zabezpieczenie.

  6. #43506
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Dzięki Kaizen super że mi odpowiedziałeś. Jakiś Ty oczytany, jak mogę Ci podziękować za odpowiedz?
    Cóż... ja zanim coś zrobię, to lubię mieć o tym wiedzę. Dlatego się "oczytałem" kiedy dostałem ofertę na kable, sterowniki i czujniki bo lubię wiedzieć jak to działa. Przed kładzeniem podłogówki z niebieskiej rury również najpierw poczytałem i pomyślałem, więc nie miałem z nią żadnych problemów jak ludzie których zatrudniłeś.
    Jak widać każdy ma swoją metodę. Jedni myślą przed, drudzy w trakcie a trzeci po fakcie. Powodzenia.

  7. #43507
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dlaczego az 20 godzin, dlaczego nie 10 godzin. Rozkladałem pare razy sam pętle, wiem ile na to potrzeba czasu,ale widac nie jestem tak sprawny aby sie wyrobic w 20 godzin, o
    instalacji szafki i rozdzielacza za zasilaniem nie wspomne. Mozemy tez odliczyc tasmę brzegową, folie z nadrukiem bo to nie podłogówka, montaz rozdzielacza tez od biedy nie. Gdy tak odchudzimy te czynnosci to potem opowiadamy jakimi jestesmy bohaterami domu. W kazdym razie mi sie to nigdy nie udało, a nie mam zadnego interesu aby przedłuzac taki montaż. Kiedys widziałem efekty bardzo szybkiego montazu, niestety nie mam zgody aby opublikowac zdjecia ilustrujace taki montaż.
    Bo w dziesięciu godzinach się sam nie wyrobię...
    Widocznie jesteś ( -cie) bardzo powolni...

    Zamontowanie szafki i złożenie rozdzielacza niech będzie godzina plus jeszcze jedna jeżeli poddtynkowa...
    Podłączenie rur od rozdzielacza do kotłowni niech stracę cztery godziny razem z próbą szczelności...
    Rozłożenie folii trzy godziny...
    Rozłożenie podłogówki jedenaście godzin..( jedenaście obwodów z przerwą na obiad i kawę...)
    Dwie godziny na zrobienie próby szczelności wraz z odpowietrzeniem instalacji ...
    Zwracam honor bo potrzeba dwadzieścia dwie godziny wraz z dłubaniem w nosie...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #43508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakbym kładł własnymi rękami, to w tej cenie miałbym już działający system grzewczy oparty na kablach. Ale nie było moim celem pozbawienie się gwarancji i urobienie, żeby nie wiem co wykazać. Chcesz coś porównywać - sprowadź do wspólnego mianownika.
    Masz super kable... Ty swoje, bo kable masz na gwarancji, a w innych tematach, że tam nie ma się co zepsuć i są wieczne.
    Coś błądzisz w zeznaniach.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ile kosztuje najtańszy kocioł elektryczny - każdy może sobie sprawdzić na Ceneo. I zajrzeć do jego instrukcji, żeby zobaczyć, ile jeszcze drobiazgów trzeba dokupić do jego instalacji.


    Z mojej stronyn EOsT.
    Przyznaję racje, że koniec, ale Twojego braku czytania forum ze zrozumieniem.
    Znowu manipulujesz, odpisujesz sugerując, że do mojej odpowiedzi.
    Napisałem:

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Napisałem wcześniej, że własna robota.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ile kosztuje najtańszy kocioł elektryczny
    Na forum jest wątek o takich, o własnej budowie. Zawiera ponad 17 tys postów.
    Oczywiście, musisz jak zawsze wprowadzać w błąd, sugerując, że trzeba kupić gotowe rozwiązanie, odpowiadając o systemie własnymi rękoma.
    Na więcej, nie odpowiadam. Tak odpiszesz, po Kaizenowemu...
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 27-09-2020 o 20:30
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  9. #43509

    Domyślnie

    Kto z grzejących prądem z COP=1 zaczął sezon? Bo ja właśnie rozpocząłem. Sterownik na 23*C i zaczynamy hajcować
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  10. #43510
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Kto z grzejących prądem z COP=1 zaczął sezon? Bo ja właśnie rozpocząłem. Sterownik na 23*C i zaczynamy hajcować
    To gratulacje, że dopiero teraz, ja od 1 X grzeję, ale pierwszy raz nie COP=1 ale tym razem 3-4

  11. #43511
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Kto z grzejących prądem z COP=1 zaczął sezon? Bo ja właśnie rozpocząłem. Sterownik na 23*C i zaczynamy hajcować
    8.10 wystartowałem z grzaniem hybrydą
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #43512
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    8.10 wystartowałem z grzaniem hybrydą
    Ja w sumie też, w sypialni córki jest grzejnik 0,5 kw+ podłogówka 0,38 kw w lekkim kagańcu oczywiście a klima non-stop. Kurcze wczoraj wieczorem dałem na 23 st na dole było fajnie ale na górze za ciepło, nie wyspałem się.. Wracam do 22 nie ma co.

  13. #43513
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Elromano

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Kto z grzejących prądem z COP=1 zaczął sezon? Bo ja właśnie rozpocząłem. Sterownik na 23*C i zaczynamy hajcować
    U mnie włączyło się dopiero 16 października, temp na 23°C
    Albo nawet 17 bo to noc już była.

  14. #43514

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ja w sumie też, w sypialni córki jest grzejnik 0,5 kw+ podłogówka 0,38 kw w lekkim kagańcu oczywiście a klima non-stop. Kurcze wczoraj wieczorem dałem na 23 st na dole było fajnie ale na górze za ciepło, nie wyspałem się.. Wracam do 22 nie ma co.
    U mnie wieczorem ustawiam klimę na 23*C aby przedmuchało gdzie potrzeba a na noc 22*C. Grzejnika elektrycznego nie przestawiałem do drugiej części domu bo u mnie dziś było w miarę 16,8*C a teraz o 20:15 mam ponad 10*C. Byłem obejrzeć klimę ale nawet szronu nie widać muszę jeszcze do końca października wpierdzielić 400kWh bo mi przepadnie.
    Chyba sąsiadowi sprezentuję na cwu.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  15. #43515
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    U mnie wieczorem ustawiam klimę na 23*C aby przedmuchało gdzie potrzeba a na noc 22*C. Grzejnika elektrycznego nie przestawiałem do drugiej części domu bo u mnie dziś było w miarę 16,8*C a teraz o 20:15 mam ponad 10*C. Byłem obejrzeć klimę ale nawet szronu nie widać muszę jeszcze do końca października wpierdzielić 400kWh bo mi przepadnie.
    Chyba sąsiadowi sprezentuję na cwu.
    uchyl z jedno okno

  16. #43516

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Kto z grzejących prądem z COP=1 zaczął sezon? Bo ja właśnie rozpocząłem. Sterownik na 23*C i zaczynamy hajcować
    Twoje grzanie, to prawie jak chuchanie

    Sporadycznie grzałem we wrześniu 3 dni i początkiem października.
    Na stałe, leci od niedzieli 11 października.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 21-10-2020 o 20:26
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  17. #43517
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Witam,
    Kończy mi się taryfa, co teraz jest najtańsze?

  18. #43518

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipo Zobacz post
    Witam,
    Kończy mi się taryfa, co teraz jest najtańsze?
    Tania pc pw, jeśli masz wodną podłogówkę.
    Orange sprawdź.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  19. #43519
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Czekam na PC i PW z dofinansowania 85%. Wtedy przestanie mnie interesować taryfa. W tym momencie mam 100 procent cop1 i różnica 20 procent jest odczuwalna.

  20. #43520

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipo Zobacz post
    Czekam na PC i PW z dofinansowania 85%. Wtedy przestanie mnie interesować taryfa. W tym momencie mam 100 procent cop1 i różnica 20 procent jest odczuwalna.
    Chcesz się pochwalić?
    Było trzeba tak od razu, a nie spamować.
    Cytat Napisał lipo Zobacz post
    Witam,
    Kończy mi się taryfa, co teraz jest najtańsze?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 2176 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony