dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2204 z 2205
Pokaż wyniki od 44.061 do 44.080 z 44087
  1. #44061
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No to faktycznie, trochę lepiej wypada PC przy liczeniu EP. Lżej będą mieli ci, co dostali/dostaną pozwolenie po 28 kwietnia 2023 r.
    Dlaczego tylko ci którzy są po 28.04?. Swiadectwa i charakterystyki liczy sie wg obowiazujacej metodologii, a jej sklad wchodzi równiez wsp nakladu.

  2. #44062
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dlaczego tylko ci którzy są po 28.04?. Swiadectwa i charakterystyki liczy sie wg obowiazujacej metodologii, a jej sklad wchodzi równiez wsp nakladu.
    I gdyby zmiana po uzyskaniu PnB była w drugą stronę (zwiększała EP) to dom nie dałoby się odebrać/zgłosić zakończenia budowy z powodu przekroczenia limitu EP?

  3. #44063
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I gdyby zmiana po uzyskaniu PnB była w drugą stronę (zwiększała EP) to dom nie dałoby się odebrać/zgłosić zakończenia budowy z powodu przekroczenia limitu EP?
    Trzeba rozróznic obowiązująca metodologie od obowiazujacych na dzien wydania PNB wartosci Ep i wymagan dotyczacych przenikalnosci cieplnej przegród.
    Inaczej mowiac swiadectwo dla budynku zPNB wydanym w 2017 liczymy wg aktualnie obowiazujacej metodologii ale dla Ep i wymagan przegród obowizajacych w 2017 czyli dla WT2017

  4. #44064
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Trzeba rozróznic obowiązująca metodologie od obowiazujacych na dzien wydania PNB wartosci Ep i wymagan dotyczacych przenikalnosci cieplnej przegród.
    Inaczej mowiac swiadectwo dla budynku zPNB wydanym w 2017 liczymy wg aktualnie obowiazujacej metodologii ale dla Ep i wymagan przegród obowizajacych w 2017 czyli dla WT2017
    A jeżeli zmienia się metodologia (tak jak tym razem) tylko w drugą stronę? Powiedzmy, że ktoś ma gaz i zmienia się z 1,1 na 1,5 co powoduje przekroczenie EP z WT 2021?

  5. #44065
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A jeżeli zmienia się metodologia (tak jak tym razem) tylko w drugą stronę? Powiedzmy, że ktoś ma gaz i zmienia się z 1,1 na 1,5 co powoduje przekroczenie EP z WT 2021?
    Nie znam przypadku zwiekszenia wsp. nakladu. To czysto hipotetyczne dywagacje. Nie wiem co by było w takim przypadku, byc moze byłby jakis zapis w ustawie lub interpretacja tego przepisu.

  6. #44066
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie znam przypadku zwiekszenia wsp. nakladu. To czysto hipotetyczne dywagacje.
    Zasada ta sama - czy w jedną, czy w drugą stronę. Albo EP w świadectwie jest zgodne z projektem, albo nie. A urzędnik może (czy nawet powinien) przyczepić się niezgodności EP ze zgłoszenia zakończenia budowy z projektem.

  7. #44067
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zasada ta sama - czy w jedną, czy w drugą stronę. Albo EP w świadectwie jest zgodne z projektem, albo nie. A urzędnik może (czy nawet powinien) przyczepić się niezgodności EP ze zgłoszenia zakończenia budowy z projektem.
    Interpretacja ustawy nie jest w mojej gestii, ja mam stosowac aktualną metodologię. Nie jestem prawnikiem, aktualizacja ustawy wyraznie mowi jaki jaki wzór swiadectwa, co na nim ma byc i jakie są wsp nakladu. Jezeli urzednik bedzie miał problem niech sie zwróci po wytyczne/komnetarz do ustawy. Co do Ep to ono sie nie zmieniło, a ze zmienił sie sposób liczenia to reguluje to aktualizacja ustawy. Jezeli chcesz wiedziec wiecej zwróc sie z zapytaniem do MI o interpretację systuacji gdy zwieksza sie wsp. nakladu w trakcie obowiazywania Ep dla aktualnych WT.

  8. #44068
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie jestem prawnikiem, aktualizacja ustawy
    Tyle razy we wpisie użyłeś "ustawy".... Jeszcze trochę, i stanie się to prawdą.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Co do Ep to ono sie nie zmieniło
    Jak nie, jak tak. Każdy grzejący urządzeniami na prąd ma od 28 kwietnia 2023 inne EP, niż wcześniej.

  9. #44069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tyle razy we wpisie użyłeś "ustawy".... Jeszcze trochę, i stanie się to prawdą.



    Jak nie, jak tak. Każdy grzejący urządzeniami na prąd ma od 28 kwietnia 2023 inne EP, niż wcześniej.
    Wymagania wynikajace z WT2021 sie nie zmieniły i dalej jest 70 kWh/m2*a. Czy to zle ze kazdy po 28.04 ma mniejsze Ep jezeli grzeje prądem w róznych postaciach. Kto jest tym pokrzywdzony? Widac taka była wola ustawodawcy. Czy 28.04 nie nastąpiła aktualizacja ustawy??, co w takim razie zostało zaktualizowane??
    W tym tekscie pisze wyraznie ze ustawa:
    https://orka.sejm.gov.pl/proc9.nsf/ustawy/2539_u.htm
    ale nie jestem prawnikiem, jezeli nie ustawa to co?, podaj swoją interpretację co i w jakiej formie zostało uchwalone

  10. #44070
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Kto jest tym pokrzywdzony?
    Ten, kto wcześniej dokładał ocieplenia czy wybrał droższe źródło ciepła, żeby zmieścić się w EP i nie czekać ze startem budowy.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    W tym tekscie pisze wyraznie ze ustawa:
    https://orka.sejm.gov.pl/proc9.nsf/ustawy/2539_u.htm
    ale nie jestem prawnikiem, jezeli nie ustawa to co?, podaj swoją interpretację co i w jakiej formie zostało uchwalone
    Owszem, ten tekst jest ustawą. Tylko ustawa nie zmieniła współczynnika nakładu energii nieodnawialnej dla prądu.. Zmieniło go to. Wypadałoby znać podstawy prawne swojej pracy i co się zmienia. Nawet nie będąc prawnikiem. I nie jest to żadna interpretacja - to jest fakt, że tabela jest w tym rozporządzeniu, a nie w ustawie.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 08-05-2023 o 23:39

  11. #44071
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ten, kto wcześniej dokładał ocieplenia czy wybrał droższe źródło ciepła, żeby zmieścić się w EP i nie czekać ze startem budowy.



    Owszem, ten tekst jest ustawą. Tylko ustawa nie zmieniła współczynnika nakładu energii nieodnawialnej dla prądu.. Zmieniło go to. Wypadałoby znać podstawy prawne swojej pracy i co się zmienia. Nawet nie będąc prawnikiem. I nie jest to żadna interpretacja - to jest fakt, że tabela jest w tym rozporządzeniu, a nie w ustawie.
    Oczywiscie ze nie jest tylko ustawa ale są i rozporzadzenia, nie wymieniałem ich bo dla faktu zmian przepisów nie ma to znaczenia i nie jest to interesując dla uzytkowników forum co nie oznacza ze nie znam tego rozporzadzenia, to tylko taki skrót myslowy. Nie ma sensu tu przypataczac wszystkich ustaw i rozporzadzen bo to nie jest forum prawnicze czy podobne. Czy fakt ze tabela jest w rozporzadzeniu, a nie w ustawie cos zmienia? czy przez to nie jest obowiązujące? Jest i nic tego nie zmieni.
    To ze ktos dołozył ocieplenia nie powinen tego bardzo załowac bo nie ma nic lepszego od dobrego ocieplenia. Co wyboru drozszych zródel to warto byz znac skale problemu i dopiero potem wylewac krodyle łzy nad tymi poszkodowanymi. Jakakolwiek zmiana wsp. nakladu zawsze bedzie zła dla tych ktorzy musieli sie dostosowac do wsp. przed zmianą , ale w takim razie nigdy nie ma dobrego czasu na zmiany. Skoro jednak nie jest Tobie obojetny los tych pokrzywdznych, zawsze mozesz cos zrobic w tej sprawie, czy to pisząc do ministerstwa, czy to przez posłów z swojego regionu, czy przez media. Zaproponuj rozwiazanie, przelicz szkody, zaproponuj rekompesaty i zacznij działac, a nie tylko biadolic nad tą niesprawiedliwoscią. Co do tego hipotetycznego czekania to znasz takie przypadki?, skad zwykli inwestorzy mają wiedziec co i kiedy bedzie zmienione, jak tego nie wiedzą nawet sami rządzący przy rozpoczeciu prac nad zmianami. Idąc takim toiem myslenia jakakolwiek zmian prawa, przepisów itp, niezaleznie od ich tematu, dziedziny powinna sie wiazac z odkszkodowaniem, rekompesatą. W takim przypadku nie dałoby sie nic zminic bo zawsze ktos byłby stratny. To spowodowałoby chaos prawny i brak zmian i reform. Wszystko powinno miec swoje granice.

  12. #44072
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    nie jest to interesując dla uzytkowników forum
    Dla mnie jest. Warto sprawdzać informacje u źródła. Dziwne, że tego nie zrobiłeś tylko podałeś linka do ustawy, z której nie wynika zmiana z 3 na 2,5.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    To ze ktos dołozył ocieplenia nie powinen tego bardzo załowac bo nie ma nic lepszego od dobrego ocieplenia.
    Jest całe mnóstwo rzeczy lepszych od ocieplenia. Co kto lubi - od dobrego wina po przytulas od dziecka. Ocieplenie daje tylko złotówki. A co powiesz, jak ktoś wybrał pelet, bo PC mu nie mieściła się w limicie EP?

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    dopiero potem wylewac krodyle łzy nad tymi poszkodowanymi.
    Nie wylewam żadnych łez. Odpowiadam na Twoje pytanie "Kto jest tym pokrzywdzony?". Może teraz pewnie robić nowe pozwolenie zamienne - ale to znowu czas i pieniądze. Konkretnie ich strata.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jakakolwiek zmiana wsp. nakladu zawsze bedzie zła dla tych ktorzy musieli sie dostosowac do wsp. przed zmianą
    Nie każda tylko zmniejszenie współczynnika. Jak wzrośnie, to czego mają żałować? Mogą się tylko niektórzy cieszyć, bo by nie przeszłych ich projekty wg warunków po zmianie.

  13. #44073
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dla mnie jest. Warto sprawdzać informacje u źródła. Dziwne, że tego nie zrobiłeś tylko podałeś linka do ustawy, z której nie wynika zmiana z 3 na 2,5.
    ....
    Dla Ciebie moze i tak, dla innych niekoniecznie. Rozmiawiam czesto z klientami na temat tych zmian, zaden ale to zaden nie prosił mnie o podanie nr ustawy czy rozporzadzenia. Uznalem calkiem słusznie ze temat szczegołowej listy bo to lista i dosyc długa, ustaw wraz z rozporządzaniami i ich aktualizacjami jest mało zeby nie powiedziec w ogole nie interesujacy przecietnego inwestora. Jezeli Ciebie to az tak interesuje to nie czekaj ze podam Tobie tę listę, sam sobie poszukaj, masz w tym wprawę. Pytanie po co?, byc moze moze masz taką pasję, kazdy swoj wolny czas spedza jak chce, jak rozumiem nie sporzadzasz swiadectw to zainteresowanie tymi ustawami mozna potraktowac jako pasję/hobby zreszta jak zwał tak zwał. Skąd wiesz ze nie sprawdziłem skąd sie wzieły zmiany w metodologii. Jeszcze raz powtórze nie będę towrzył listy aktów prawnych dotyczacych swiadectw energetycznych i ich tu zamieszczał, nie chce mi sie nie mam na to czasu. Jest dziennik ustaw, kto chce to znajdzie.
    Uwagi dotyczące szkod, problemów zwiazanych ze zmianami przepisów tez nie do mnie. Nue musze ich uzasadniac, tłumaczyc i ogolnie tym sie zajmowac. Masz czas i checi to sie tym zajmnij, nagłosnij, napisz pismo do ministerstwa. To forum nie ma zadnej mocy sprawczej do zmian czegokolwiek. Jest miejscem do polemiki tyle i tylko tyle.

  14. #44074
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jest całe mnóstwo rzeczy lepszych od ocieplenia. Co kto lubi - od dobrego wina po przytulas od dziecka. Ocieplenie daje tylko złotówki. A co powiesz, jak ktoś wybrał pelet, bo PC mu nie mieściła się w limicie EP?
    ...
    Nie chodziło mi o przyjemnosci, a prace zwiazane z budową i ocieplaniem, dobrze o tym wiesz, ale jakby tu wbic szpilkę. Co do peletu i złych wyborów, zapewne masz jakies statystyki tych nieefektywnych wyborów i szacunkowe straty inwestorów w zwiazku z zmianą wsp nakladu. Chetnie sie z nimi zapoznam. Byc moze urzednicy z ministerstwa tez.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 09-05-2023 o 09:40

  15. #44075
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asbe
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kawęczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    354

    Domyślnie

    Koledzy, zleciłam wykonanie charakterystyki energetycznej dla mojego budynku i jestem w szoku.
    Budynek ma PnB z 2017. Ogrzewanie to podłogówka wodna z wylewką 9,5 cm zasilana kotłem elektrycznym Kospel. Grzeję oczywiście tylko w taniej taryfie. Na zewnątrz mam 20 cm styropianu grafitowego, na stropie 35 cm wełny. Płyta fundamentowa 20 cm XPS pod płytą i 5 cm na płycie. Okna trzyszybowe. EP powykonawcze dla budynku wyszło na jakimś kosmicznym poziomie (427). W projekcie projektowana charakterystyka wyszła na poziomie 90, przy normie 95 (na dzień sporządzenia opracowania tj. 15.02.2017). W projekcie były uwzględnione te same parametry budynku, które zostały finalnie wykonane, z tą różnicą, że styropian zrobiłam grafitowy, a projektowany był zwykły biały. O co tu może chodzić? Czy możliwe, że gość źle wykonał tę charakterystykę, czy raczej coś się zmieniło w przepisach dotyczących sposobu jej wykonywania.
    Ostatnio edytowane przez asbe ; 24-08-2023 o 05:19
    Zaczynam od nowa, ale podobnie - wszystko prądem

  16. #44076
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asbe Zobacz post
    W projekcie były uwzględnione te same parametry budynku, które zostały finalnie wykonane,
    Miałeś w projekcie kocioł elektryczny?
    Jak kocioł elektryczny i wentylacja grawitacyjna to jak najbardziej realistyczne EP, ale przy poprzednim współczynniku nakładu na energię nieodnawialną dla prądu 3 a obecnie jest 2,5 (sprawdź ile przyjął).

  17. #44077
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Hello, taka niespodzianka.
    Do wszystkich, którzy wróżyli mi, że nie sprzedam domu ogrzewanego kablami ( OZC obliczone przez ASOLT 35kW/m2/rok) tak było, sprzedałem bez problemu.
    Fakt pokazałem rachunki za całe 6 lat użytkowania, co przekonało kupujących.
    Następny dom, dla niektórych kurnik, 90 m2, czym grzany ?

  18. #44078
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    i ( OZC obliczone przez ASOLT 35kW/m2/rok) tak było, sprzedałem bez problemu.
    Nie wierzę, że miałeś dom którego ogrzanie wymagało 35kW/m2

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Następny dom, dla niektórych kurnik, 90 m2, czym grzany ?
    Na pewno nie na prąd z COP=1. Nie dostaniesz pozwolenia na taki.

  19. #44079
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Ad1.Nie musisz, nie zależy mi...
    Miałeś w ogóle przyłącze 35kW? Bo pewnie nawet 1m2 byś nie ogrzał swoim przyłączem. Jakież to kable miałeś, że 35kW/m2 upchałeś?


    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    A jak odkryją to dostanę dożywocie ?
    Zgłaszając zakończenie budowy wypełniasz coś, co nazywa się "KARTA EWIDENCYJNA D/S STATYSTYCZNYCH" i tam inwestor podpisuje się pod U różnych rzeczy i EP z oświadczeniem:
    Oświadczam, że wszystkie powyższe dane są zgodne ze stanem faktycznym.
    .................................................. ..... ..................................................
    miejscowość, dnia podpis inwestora



    Chcesz, to ryzykuj:
    Art. 193. Kto wyłudza poświadczenie nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd urzędnika lub osoby publicznego zaufania, albo kto takiego świadectwa używa, podlega karze więzienia do lat 2 lub aresztu do lat 2.

  20. #44080
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Malutki błąd; miało być 35kWh/m2/rok.
    Drobny. Jak pomylenie picia w Szczawnicy z .... w piwnicy.

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Oświadczenie ? Litości..
    A, o litość to do p. Prezydenta trzeba się zgłaszać.

Strona 2204 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony