dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 486 z 2205
Pokaż wyniki od 9.701 do 9.720 z 44087
  1. #9701
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    swiki a dasz fotę?

  2. #9702
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    No właśnie nie widziałem na żywo Podrzuć zdjęcia bo dziennik za długi na przeszukiwanie. A pytanko mam jak wklejasz te zdjęcia aby były widoczne od razu całe a nie małe linki?
    no wiesz co - fotka na ostatniej stronie dziennika

    fotki wrzucal do albumu (galerii) w moim profilu a nastepmnie w tekscie wpisujesz [img] adres fotki [/img]
    fotki możesz w zasadzie wrzucać gdziekolwiek na serwer np na fotosik.pl czy inne serwisy tego typu

    i pojawia sie taka oto fotka




    okna zamontowane są na max możliwą odległość na kotwie JBD czyli ok 15 cm do połowy profila czyli z zewnątrz zagłębione są 11 cm (30-[15+1/2*8,2])
    czy to aż tak źle wygląda ?
    za to w środku będą super fajne parapety 25 +11 = 36 cm

    Ostatnio edytowane przez R&K ; 24-03-2012 o 17:18

  3. #9703
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    między skrzynką rolety a nadprożem masz okolo 9cm styro czy sie mylę?

    ramę okna zostawisz nieocieploną żeby mieć dojście do wnętrza skrzynki?
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 24-03-2012 o 17:42
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  4. #9704
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    jest zdecydowanie więcej styropianu - skrzynki są 14 cm wiec pozostało w tym miejscu 16 cm - ale styropian tylko w małym stopniu został podcięty ponieważ roleta została maksymalnie obniżona o 7 cm czyli grubość profilu , węglarek robię na 2 cm prowadnice maja 5 , profil tak jak pisałem 7 cm

  5. #9705
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał swiki Zobacz post

    No chyba ze mowisz o moim domu i u mnie czuc roznice gdzie nie ma kabli a gdzie sa.
    ty się nie liczysz ...
    grzejesz tak aż deski się robią ciepłe ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #9706
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    swiki ty lepiej sprawdź jaka jest temp samozapłonu twoich paneli
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  7. #9707
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    no wiesz co - fotka na ostatniej stronie dziennika

    okna zamontowane są na max możliwą odległość na kotwie JBD czyli ok 15 cm do połowy profila czyli z zewnątrz zagłębione są 11 cm (30-[15+1/2*8,2])
    czy to aż tak źle wygląda ?
    A widzisz. Dlatego dopytałem bo trochę wprowadzasz w błąd. Ty wysunąłeś okno maksymalnie na zewnątrz. Ja nie chciałem inwestować w tak długie kotwy i będę miał okna wysunięte tylko na szerokość ramy czyli 8cm. Co oznacza, że przy grubości 25cm styropianu, miałbym wnękę od zewnątrz aż 17cm! a jakbym dodał ozdobne opaski to 20cm. Dlatego styropianu na elwewacji będzie raczej 20cm a nie 25. Wtedy wnęka będzie miała 12 a z opaską 15cm - jeszcze do przyjęcia

    Co do wklejania zdjęć to wiem jak to się robi ale Ty widzę chyba wrzucałeś za pomocą "Zaawansowanej edycji" i potem otwierałeś zdjecie, kopiowałeś link, edytowałeś posta i robiłeś [IMG]skopiowany link[/IMG]???
    Próbowałem tak zrobić i tylko ja sam je widziałem, inni już nie. Nie wiem gdzie jest błąd.

  8. #9708
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Co oznacza, że przy grubości 25cm styropianu, miałbym wnękę od zewnątrz aż 17cm! a jakbym dodał ozdobne opaski to 20cm. Dlatego styropianu na elwewacji będzie raczej 20cm a nie 25. Wtedy wnęka będzie miała 12 a z opaską 15cm - jeszcze do przyjęcia
    bitter,wież mi,że wnęki 18-20cm nie widać z odległosci 5-10m a nawet przy samym oknie nie wygląda to źle.
    W M4 mam wnęki okienne 18cm i sam byłem w szoku,że aż tyle jak niedawno zmierzyłem.Wygląda to bardzo fajnie i nie ma absolutnie "efektu" bunkra

  9. #9709
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał swiki Zobacz post
    A ja dalam 50% wiecej -biorac pod uwage ze w pok dzieci panele itd (aa nie musze np w lazience grzejnika na scianie bo same kable w zupelnosci wyrabiaja)
    napiszę po raz kolejny ...
    jak masz kable to panel czy wykładzina nie ogranicza ogrzewania ...

    co do samej podłogówki w łazience ...
    ciekawe jak sobie wysuszysz ręczniki po kąpieli jak popadnie się ze dwa tygodnie deszczowe i wszystko tylko "kiśnie" bo wilgotność bardzo duża ...
    ja nawet przy układach wodnych instaluję grzałki do drabinek w łazienkach...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #9710

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Z tymi malejącymi korzyściami to nie tak prosto, opłacalność kazdego dodatkowego cm styropianu liczymy dla cen aktualnych nosnikow energii. Nikt nie jest w stanie przewidzec tych cen w przyszłosci , ja sądze ze ten przyrost będzie duzo wiekszy niz aktualne prognozy. Przy takim załozeniu korzysci mogą nie maleć tak wykładniczo, tym bardziej ze ewentualne pożniejsze termomodernizacje sa dosc kłopotliwe i kosztowne
    Dlatego w swoich obliczeniach preferuję nie koszt ale ewentualne oszczędności w kWh - te raczej bez modernizacji systemu niewiele się zmienią. Wcześniej pokazałem procentowe oszczędności w kWh przy dokładaniu kolejnych warstw izolacji - z nich wynika ewidentnie że najważniejszą warstwą są pierwsze 5cm, ponad 15cm - do wyboru inwestora bo oszczędności raczej względne.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  11. #9711
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    A widzisz. Dlatego dopytałem bo trochę wprowadzasz w błąd.
    ja wprowadzam w błąd? napisałem czarno na białym jak jest , możesz kupić tańsze kotwy lub zrobić samoróbki ...
    możesz też wysunąć bloczki pod oknami tak jak chyba Artur kiedyś proponował - możesz taki sam efekt uzyskać znacznie tańszym kosztem
    a grubość styropianu nie jest tu żadną przeszkodą

    nie wrzucam fotek w zaawansowanej edycji - normanie w "szybkich odpowiedziach" lub odpowiedziach na posta to robie i czasami kopiuje cały link z pod fotki (w galerii FM daje gotowca) a czasmai kopiuje link fotki i z palca dopisuje tagi [img] i [/img]

    to czy fotki sie sa widoczne i dla kogo - to wina FM - cos maja skopane w kodzie serwisu ... np ja i rewo robimy tak samo a DEZET czasami nasze fotki widzi a czasami nie - i nikt nie wie dlaczego

  12. #9712
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Dlatego w swoich obliczeniach preferuję nie koszt ale ewentualne oszczędności w kWh - te raczej bez modernizacji systemu niewiele się zmienią. Wcześniej pokazałem procentowe oszczędności w kWh przy dokładaniu kolejnych warstw izolacji - z nich wynika ewidentnie że najważniejszą warstwą są pierwsze 5cm, ponad 15cm - do wyboru inwestora bo oszczędności raczej względne.
    te 2 tyś wydane więcej na dodatkowe 5 czy 10 cm styropianu to pryszcz ...
    kupując wyposażenie do domu (np RTV czy AGD) inwestorzy niejednokrotnie mając do wyboru 2-3 produkty o podobnych parametrach wybierają te droższe ... kierując się marka, wyglądem , innymi mniej lub bardziej ważnymi kwestiami ... finalnie wydając 5-10-15 tyś więcej niż można byłoby wydać ... a na styropian żałują... bo to się niby nie zwróci albo zwróci zbyt wolno - tylko w takim kontekście to rozpatruje ... i dla mnie wynik był jeden - IZOLOWAĆ - minimalizować straty - koniec kropka

  13. #9713

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    okna zamontowane są na max możliwą odległość na kotwie JBD czyli ok 15 cm do połowy profila czyli z zewnątrz zagłębione są 11 cm (30-[15+1/2*8,2])
    czy to aż tak źle wygląda ?
    za to w środku będą super fajne parapety 25 +11 = 36 cm
    moje okna montowanie 11 lat temu w izolacji, bez mostków termicznych z żaluzjami (może trochę pojemniki na żaluzje, ale wewnątrz nie odczuwalne). Fotka mojego domu z Google.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dom1.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	52,9 KB
ID:	107753  
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  14. #9714
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    w galerii FM daje gotowca
    galerii FM? a co to?
    edit: Już znalazłem - skorzystam

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    te 2 tyś wydane więcej na dodatkowe 5 czy 10 cm styropianu to pryszcz ...
    kupując wyposażenie do domu (np RTV czy AGD) inwestorzy niejednokrotnie mając do wyboru 2-3 produkty o podobnych parametrach wybierają te droższe ... kierując się marka, wyglądem , innymi mniej lub bardziej ważnymi kwestiami ... finalnie wydając 5-10-15 tyś więcej niż można byłoby wydać ... a na styropian żałują... bo to się niby nie zwróci albo zwróci zbyt wolno - tylko w takim kontekście to rozpatruje ... i dla mnie wynik był jeden - IZOLOWAĆ - minimalizować straty - koniec kropka
    Niby tak ale idąc tą drogą dlaczego nie dałeś 50cm?
    Ostatnio edytowane przez bitter ; 24-03-2012 o 20:49

  15. #9715
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    moje okna montowanie 11 lat temu w izolacji, bez mostków termicznych
    no..., my to mamy w standardzie montaż w warstwie docieplenia...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #9716

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    te 2 tyś wydane więcej na dodatkowe 5 czy 10 cm styropianu to pryszcz
    Odnośnie izolacji styro to uważam jak wyżej - ponad 15 cm to na dzisiejszy czas zbytek, w moim garażu bez ogrzewania, zbudowanym z klocków TH250 (to tylko 10cm) jest instalacja wodna - nigdy nie zamarzła.
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    no..., my to mamy w standardzie montaż w warstwie docieplenia...
    taka technologia, chociaż jak budowałem swój dom (2000r) to miała sporo oponentów, ale nie żałuję wyboru
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 24-03-2012 o 20:48
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  17. #9717
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    w swoim profilu masz album - do niego mozesz dodawac fotki - tworzac galerie

    czemu nie 50 ? a czy toś tyle dawał - jeszcze nie słyszałem - rekord na FM chyba wynosi 32 z własnego cięcia ...

  18. #9718
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Odnośnie izolacji styro to uważam jak wyżej - ponad 15 cm to na dzisiejszy czas zbytek,
    Ale na jutrzejszy czas to nie będzie zbytek a dom buduje się na lata a nie na dzisiaj
    Przykład Liwko,gdyby nie miał pompy ciepła a grzał prądem cianko by piskał

  19. #9719
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    budowałem swój dom (2000r) to miała sporo oponentów, ale nie żałuję wyboru
    widzę że w podobnym czasie jak ja (2001r)
    mi mój to już miały mrówki wynieść..., kury wydziobać ...
    na dzień dzisiejszy też nie widzę nic ciekawszego ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  20. #9720
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    bez względu kiedy dom był czy jest budowany ja patrzę na koszt budowy domu jako na całość - jeśli cały dom z wyposażeniem będzie kosztował np 300 czy 400 tys
    to czym jest 1-2 tys (0,3-0,6% całej inwestycji) wydane więcej na izolację ?? nie rozumiem takiego podejścia - nie daje więcej niż 15 bo to się nie opłaca - w takim razie po co murować ? lepiej z gliny i słomy wybudować , nie robić podłogi tylko klepisko i przykryć słomą lub strzechą - będzie ciepło w zimie , chłodno w lecie , tanio i będzie się opłacać

Strona 486 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony