dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 146
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2905
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Hwafel nie chodzi mi o wzory układania (jest ich trochę oprócz jodełki.) tylko wzory fizyczne na przepustowośc ciepła przez materiały o określonej gęstości np. drewno....
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34
    Hwafel nie chodzi mi o wzory układania (jest ich trochę oprócz jodełki.) tylko wzory fizyczne na przepustowośc ciepła przez materiały o określonej gęstości np. drewno....
    To o to samo nam chodzi.
    To jest interesujący temat, bo przy obliczaniu takich strat należałoby również wziąć pod uwagę grubość ocieplenia od spodu. Nie wiem, jeśli masz jakieś dokładniejsze informacje, podziel się.

  3. #23

    Domyślnie

    ja bym chciała w swoim salonie położyć parkiet jesionowy. Proszę o informację, jak sprawuje się to drewno. Mam dylemat czy wybrać klepkę 22mm mniejszą czy 16mm większą. Oczywiście większa bardziej mi się podoba. W większości marketów budowlanych sprzedają parkiet firmy dąbex - czy jest on godny polecenia?
    pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi.galia
    ja bym chciała w swoim salonie położyć parkiet jesionowy. Proszę o informację, jak sprawuje się to drewno. Mam dylemat czy wybrać klepkę 22mm mniejszą czy 16mm większą. Oczywiście większa bardziej mi się podoba. W większości marketów budowlanych sprzedają parkiet firmy dąbex - czy jest on godny polecenia?
    Jesion jest bardzo twardy i stabilny. Czyli 22 i 16 mogą być (choć grubszy parkiet zawsze będzie mniej pracował). Nie wiem jak duże klepki chcesz kupić, jeśli chodzi o 16-kę proponuję nie przekraczć szerokości 7cm (długość nie ma znaczenia). My robimy 22-ki szerokości 10cm (długości 60, 50, 40 cm) i nic się nie dzieje.

    Dąbex to bardzo dobra firma, parkiet bez zastrzeżeń, natomiast mamy zastrzeżenia co do sposobu przechowywania tego parkietu w marketach ponieważ spotkaliśmy się (nasi parkieciarze), że był zbyt wilgotny - pewnie leżał długo gdzieś pod wiatą. Jeśli chesz kupić w markecie zmierz wilgotność, a najlepiej weź ze sobą parkieciarza, a naj-najlepiej zadzwoń do dąbexu, zapytaj o przedstawiciela w rejonie i kup od niego: będziesz miała możliwośc uzyskania porady, zwrotu niewykorzystanego parkietu, wymiany klepek (np. nieklasowych), a w negocjacjach cenowych możesz użyć ceny z marketu (jeśli niższa).

  5. #25

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za rady. Jak dobrze, że istnieje to forum
    pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie

    Ja też dziękuję za odpowiedź. No to na wymianę podłogi muszę jeszcze trochę poczekać, bo parkiet przy trzylatku i jego ułańskiej fantazji też by długo nie przetrwał
    Pozdrawiam

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    To jeszcze ja zapytam, bo wciąż mam rozterki....
    Właśnie położyli mi parkiet jesion kolorowy
    i wciąż się zastanaiam nad lakierem, jaki zastosować...
    Chciałabym mieć parkiet, który by nie był żółty,
    nie miał przebarwień i najlepiej, żeby wyglądał jak
    najbardziej naturalnie....
    Myślałam o lakierze wodnym w półmacie (sprzedawca parkietu
    poleca sprzedawany u niego Novol 2k (dwukomponentowy),
    jednak na parkiet najpierw lakier chemiczny (czy jak się zwie...),
    żeby nie było tych przebarwień, których właśnie nie chcę.
    Proszę o poradę....
    (polecano mi też tutaj Bonę Traffik)
    Z góry dzięki, GGGosik
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał GGGosik
    i wciąż się zastanaiam nad lakierem, jaki zastosować...
    (polecano mi też tutaj Bonę Traffik)
    Dobrze polecano. Ja jeszcze dodam że takie same lakiery (o tej samej formule chemicznej) sprzedają firmy Deva - Transit i Novol - Supramal 220. Który z nich wybierzesz zależy od ciebie - Transit jest najtańszy więc polecam ten.

    Wszystkie te lakiery, dwuskładnikowe lakiery poliuretanowe na bazie wody, charakteryzują się wysoką twardością, bardzo dobrą elastycznością i najmniej spośród wszystkich rodzajów lakierów zmieniają kolor drewna. Dla Twoich celów nadają się idealnie (polecam mat - podłoga wygląda jak zaolejowana).

  9. #29

    Domyślnie

    helpp,
    nie wiem co mam z tym fantem zrobic wiec prosze o pomoc i rade.
    Swieżo cyklinowana i lakierowana podłoga (deski ok 120 cm z jatoby), wszystko super, tylko jeden zong! w miejscach szczelin, ktore zostały czymś tam wypełnione (niestety nie znam sie na tym wiec nie wiem czym ) powstało pęknięcie. Leci ono na długosci ok 2 m dokładne wzdłuż wypełnionej szczeliny. Wyglada to fatalnie!
    Fachowiec ma przyjsc obejrzec, ale jesli moge prosic o pomysły skąd i dlaczego to sie stało?, czy to błąd w sztuce, czy wina stosowanych srodkow (niestety nie wiem jaki lakier byl polozony i jaka zaprawa bo nie mam specyfikacji). Co mozna z tym zrobic ?
    Z gory dzieki za odp.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał leli1
    powstało pęknięcie. Co mozna z tym zrobic ? Z gory dzieki za odp.
    Podłoga się rozeschła. Za mało danych, żeby jednoznacznie stwierdzić z jakiego powodu tak się stało. Jeśli podłoga była lakierowana to można próbować przeszlifowac w tym miejscu, uzupełnić ubytek i ponownie polakierować, ale nie ma gwarancji że naprawa nie będzie widoczna (chodzi o lakier). Jeśli podłoga była olejowana wtedy lepiej - żadnych różnic nie będzie.

    Nie wiem co to znaczy świeżo położony (tydzień, miesiąc?), ale jeśli tak szybko pojawiła się szczelina, możliwe że pojawią się nowe więc jeszcze 2-3 miesiące bym poczekał z naprawami.

  11. #31

    Domyślnie

    podłoga skonczona została we wtorek, w sobote poszlismy na polecenie parkieciarza sprawdzic czy nie ma zadnych rys.....nie było, oprócz tej szczeliny
    Postaram sie wkleic zdjecia po póki co mąż walczy z parkieciarzem, który zamiast myslec ja to naprawic to szuka winnych....choc nie wiem jakich winnych moze znalezc, skoro sam wzystko od poczatku do konca mierzył, robił i zachwalał jakie to super produkty stosuje . Oczywiscie wszystko poza tym jest super.....ale został wielki 2 metrowy zgryz za kuuupe kasy!!! (na szczescie ostatania rata nie wpłacona, wiec mam nadzieje ze facetowi jednak bedzie zależało na prawidłowym skonczeniu swojej roboty).
    Acha, wilgotnosc pomieszczenia mierzona dzis to 36%-czyli ok. Tym bardziej ze to wyglada ze nie rozeschła sie deska tylko ta masa wypełniająca szczelinę.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał hwafel
    Dobrze polecano. Ja jeszcze dodam że takie same lakiery (o tej samej formule chemicznej) sprzedają firmy Deva - Transit i Novol - Supramal 220. Który z nich wybierzesz zależy od ciebie - Transit jest najtańszy więc polecam ten.

    Wszystkie te lakiery, dwuskładnikowe lakiery poliuretanowe na bazie wody, charakteryzują się wysoką twardością, bardzo dobrą elastycznością i najmniej spośród wszystkich rodzajów lakierów zmieniają kolor drewna. Dla Twoich celów nadają się idealnie (polecam mat - podłoga wygląda jak zaolejowana).
    Dzięki wielkie! Decyduję się w takim razie na Novol.
    A jaki dać podkład? Czy to wszystko jedno?
    Pozdrawiam, GGGosik
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    hwafel wszystko masz podane w nr. 5/99 i 10/99 wydawnictwo "Podłoga" i nowa w miare norma PN-EN 14342. ...
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał hwafel
    Ach widzisz! Teraz dopiero zauważyłem, że planujesz zamontować deski na beton. Też można tylko trzeba zrobić super wylewkę (mocną i równą) i dać bardzo dobry klej (syntetyk z górnej półki cenowej).
    My też, deski modrzewiowe, 4-metrowe. I na kleju na beton.
    Możesz polecić jakieś konkretne kleje?

    A potem, co najlepsze do konserwacji? Można czymś, co by zapachu drewna nie zlkwidowało?

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Koszula

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    niedawno odwiedziła mnie ekipa fachowców, którzy wycyklinowali mi parkiet w pokoju i polakierowali go dwukrotnie lakierem poliuretanowym z utwardzaczem (wcześniej zastosowano kapon). Dowiedziałem się, że czas schnięcia tego lakieru to kilkanaście godzin po ostatnim lakierowaniu, a że meble mogę wstawić do pokoju na trzeci dzień po lakierowaniu. Niestety minęły już cztery dni od czasu lakierowania, a lakier wciąż jest lepki, szczególnie przy ścianach, ale nie tylko, i wciąż wydziela bardzo intensywny zapach, w domu nie da się mieszkać. Niestety urwał się też kontakt z ekipą remontową, podejrzewam, że zostałem oszukany. Mogę podejrzewać, że lakier, który został zastosowany, był kiepskiej jakości lub zastosowano za mało utwardzacza.
    Moje pytanie brzmi: czy istnieje sposób przyspieszenia procesu utwardzania lakieru w momencie, gdy jest on już położony na parkiecie? Czy można zainstalować jakąś dmuchawę? Czy istnieją jakieś środki chemiczne, które można zastosować na położony już lakier, aby przyspieszyć jego utwardzanie i aby szybciej przestał wydzielać te nieprzyjemne opary? Dodam, że efekt pracy mojej ekipy remontowej nie jest zbyt rewelacyjny, mogę więc zastosować niektóre sugestie na własną odpowiedzialność bez większej obawy o możliwe negatywne skutki dla estetyki tej podłogi. Po prostu rodzina musi się wprowadzić, nie mogę teraz miesiąc czekać.

  16. #36

    Domyślnie

    Planuję ułożyć u siebie parkiet dębowy. Parkiet będzie wykonany z własnego drzewa, które leży już od 8 lat w szopie. W chwili obecnej parkiet jest jeszcze nie wyfrezowany i nie wysuszony.
    Palnuję położyć parkiet w czerwcu. Ile czasu wcześniej przed ułożeniem mogę przywieźć klepkę? Próbuję teraz umówiec jakiś sensowny termin w suszarni.

  17. #37

    Domyślnie

    Właśnie położyli mi parkiet jesion kolorowy
    i wciąż się zastanaiam nad lakierem, jaki zastosować...
    Chciałabym mieć parkiet, który by nie był żółty,
    nie miał przebarwień i najlepiej, żeby wyglądał jak
    najbardziej naturalnie....
    Też chcę uzyskać taki efekt u siebie. Parkieciarz polecił mi lakier poliuretanowy Berger Seidle Uno, jego zdaniem wodne lakiery powodują różowienie jesionu. Czy to prawda?

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał leli1
    Acha, wilgotnosc pomieszczenia mierzona dzis to 36%-czyli ok. Tym bardziej ze to wyglada ze nie rozeschła sie deska tylko ta masa wypełniająca szczelinę.
    Wrzuć zdjęcia, może coś Ci powiem wtedy więcej. Wilgotność trochę za mała ale w tym wypadku absolutnie nie ma znaczenia (miesiąc to może tak).

    Faktycznie mogła się wykruszyć szpachlówka ale co to za szczelina musiałby być przy szlifowaniu!

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    My też, deski modrzewiowe, 4-metrowe. I na kleju na beton.
    Możesz polecić jakieś konkretne kleje?
    A potem, co najlepsze do konserwacji? Można czymś, co by zapachu drewna nie zlkwidowało?
    Kleje poliuretanowe np. Mapei Ultrabond 1K lub 2K. Drogie strasznie ale trzeba.

    Nie znam środków, które zachowują zapach drewna.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Koszula
    czy istnieje sposób przyspieszenia procesu utwardzania lakieru w momencie, gdy jest on już położony na parkiecie?
    Najprawdopodobniej złe proporcje, lub słabe zmieszanie składników.
    Nie znam żadnych sposobów na przyspieszenie wysychania lakieru z wyjątkiem podniesienia temperatury powietrza ,więc jedynie mocniej podkręcić ogrzewanie.

Strona 2 z 146

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony