dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 146
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2905
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bluszczowcy
    Ile czasu wcześniej przed ułożeniem mogę przywieźć klepkę?
    Parkiet po wyprodukowaniu powinien być zapakowany w folię termokurczliwą. Takie pakowanie pozwala na przechowywanie go praktycznie przez nieograniczony okres czasu w dowolnym zamkniętym pomieszczeniu.
    Jeśli tak będzie z Twoim parkietem wtedy nie ma znaczenia kiedy znajdzie się on na budowie.
    Suszenie tak wysezonowanego drewna trwa tylko kilka dni.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joani
    eż chcę uzyskać taki efekt u siebie. Parkieciarz polecił mi lakier poliuretanowy Berger Seidle Uno, jego zdaniem wodne lakiery powodują różowienie jesionu. Czy to prawda?
    Nie znam Bergera (w sensie doświadczeń), w każdym razie Traffic czy Supramal to sa lakiery poliuretanowe a nie wodne.

    Patrzę na nasze wzory w biurze (pomalowane Traffic-em) i nie widzę różu.

  3. #43

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedż.
    Rozumiem, że do parkietu jesionowego wskazany jest lakier poliuretanowy. czy tak?

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał hwafel

    ... Traffic czy Supramal to sa lakiery poliuretanowe a nie wodne.

    Patrzę na nasze wzory w biurze (pomalowane Traffic-em) i nie widzę różu.
    Różowieje, pomarańczowieje... U mojego brata
    tak się stało po Trafficu (ma pomarańczowe plamy w różnych miejscach
    mieszkania...).
    Czy na ten mój jesion dwukolorowy, żeby mieć więcej pewności
    (chociaż mój parkieciarz mówi, że jeśli chodzi o jesion,
    to żadnej pewności nigdy się nie ma... Wszystko zależy od drewna...
    skąd pochodzi itp)
    to mogę zastosować najpierw Lakier podkładowy rozpuszczalnikowy,
    a dopiero potem Lakier nawierzchniowy Wodny 2K (dwukomponentowy)?
    Z góry dzięki za odp.
    GGGosik
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Koszula

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał hwafel
    Cytat Napisał Koszula
    czy istnieje sposób przyspieszenia procesu utwardzania lakieru w momencie, gdy jest on już położony na parkiecie?
    Najprawdopodobniej złe proporcje, lub słabe zmieszanie składników.
    Nie znam żadnych sposobów na przyspieszenie wysychania lakieru z wyjątkiem podniesienia temperatury powietrza ,więc jedynie mocniej podkręcić ogrzewanie.
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Minęło pięć dni, lakier praktycznie stwardniał, pozostaje nieznacznie plastyczny przy ścianach. Ostro zwiększyłem ogrzewanie. Lakier wciąż wydziela bardzo intensywny zapach (czuć nawet na klatce schodowej, a polakierowany jest tylko 1 pokój 15-metrowy). Nie wiem, jak długo się ten zapach utrzyma i czy w ogóle się to skończy. Może to głupie pytanie, ale czy nie powinienem myśleć o ponownym cyklinowaniu? Skoro tak długo śmierdzi, to może ten typ tak ma i będzie śmierdziało np. przez pół roku. Czy można na tej podstawie wyrokować, co mnie czeka? Nie wiem, czy bierne oczekiwanie jest tu najwłaściwsze (muszę mieszkać z teściową).

  6. #46

    Domyślnie

    [quote="Koszula"]
    Cytat Napisał hwafel
    Może to głupie pytanie, ale czy nie powinienem myśleć o ponownym cyklinowaniu? Skoro tak długo śmierdzi, to może ten typ tak ma i będzie śmierdziało np. przez pół roku. Czy można na tej podstawie wyrokować, co mnie czeka? Nie wiem, czy bierne oczekiwanie jest tu najwłaściwsze (muszę mieszkać z teściową).
    Takich śmierdziuchów już nie ma, kiedy lakier się utwardzi całkowicie, po kilku dniach (2-3) powinien przestać śmierdzieć.
    Jeśli będzie wyglądał w porządku nie trzeba cyklinować, natomiast nieprawidłowe proporcje składników na ogół skutkują pogorszeniem właściwości lakieru (może np.się szybciej ścierać, łuszczyć się lub pękać) ale nie jest to wcale powiedziane.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joani
    Rozumiem, że do parkietu jesionowego wskazany jest lakier poliuretanowy. czy tak?
    Do parkietu jesionowego można stosować dowolny lakier. Lakiery poliuretanowe są wskazane ze względu na swoje bdb parametry.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał GGGosik
    to mogę zastosować najpierw Lakier podkładowy rozpuszczalnikowy,
    a dopiero potem Lakier nawierzchniowy Wodny 2K (dwukomponentowy)?
    Trudno powiedzieć, należałoby wykonać próbę. Jeśli zależy ci na uzyskaniu odpowiedniego, wymarzonego zabarwienia parkietu nie pozostaje nic innego jak obejrzenie próbek lub wykonanie takowych. Lakieruje się po jednej klepce różnymi lakierami i wtedy wszystko ładnie widać.

    Tutaj moja uwaga: Nie zdarzyło się nam jeszcze, żeby ktoś był niezadowolony z koloru parkietu po zalakierowaniu. Czasem ludzie mieli wątpliwości, jaki lakier, ale zawsze kończyło się dobrze tzn. pełnym zadowoleniem. Drewno po prostu broni się samo. Jesion ma bardzo żywy rysunek słojów i zróżnicowane kolory i to właśnie rzuca się w oczy najpierw, nie tonacja kolorystyczna lakieru.

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał hwafel
    Cytat Napisał Sloneczko
    My też, deski modrzewiowe, 4-metrowe. I na kleju na beton.
    Możesz polecić jakieś konkretne kleje?
    A potem, co najlepsze do konserwacji? Można czymś, co by zapachu drewna nie zlkwidowało?
    Kleje poliuretanowe np. Mapei Ultrabond 1K lub 2K. Drogie strasznie ale trzeba.

    Nie znam środków, które zachowują zapach drewna.
    A co w takim razie polecałbyś na modrzewia? Jest to specyficzne drewno

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał hwafel
    Cytat Napisał GGGosik
    to mogę zastosować najpierw Lakier podkładowy rozpuszczalnikowy,
    a dopiero potem Lakier nawierzchniowy Wodny 2K (dwukomponentowy)?
    Trudno powiedzieć, należałoby wykonać próbę. Jeśli zależy ci na uzyskaniu odpowiedniego, wymarzonego zabarwienia parkietu nie pozostaje nic innego jak obejrzenie próbek lub wykonanie takowych. Lakieruje się po jednej klepce różnymi lakierami i wtedy wszystko ładnie widać.
    ....
    Właśnie mój parkieciarz przemyślał temat (tzn. zadowolenie klienta)
    i zaproponował mi lakier Scala.... Podobno bardzo śmierdzi, ale on poświęci się
    dla klienta i podobno żadnych efektów specjalnych ten lakier ma nie dać...
    Co Pan na to? Bo nigdy nikt nie wspominał tu o tej firmie...
    Z góry dzięki, GGGosik
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Mało znana firma szwedzka ale akurat szwedzi musza sobie radzić z iglastymi świetnie wiec nie wierze aby sie nie nadawał...najlepiej na iglaste kłaść rozpuszczalniki poliuretanowe jakies 4 warstwy..sprawdź tylko jaki ten lakier ma okres karencji i sie tego trzymaj...
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34
    Mało znana firma szwedzka ale akurat szwedzi musza sobie radzić z iglastymi świetnie wiec nie wierze aby sie nie nadawał...najlepiej na iglaste kłaść rozpuszczalniki poliuretanowe jakies 4 warstwy..sprawdź tylko jaki ten lakier ma okres karencji i sie tego trzymaj...
    Mój parkieciarz mówił, że ostatnio sprawdził na jesionie ten lakier
    i nic się złego sie dzieje.mam taka nadzieję, że będzie ok....
    (chociaż w opisie u producenta napisano, że może powodować
    przebarwienia....hmmm)
    Nie wiedziałam, że jesion jest iglasty
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    heheh sorry walneło mi sie z modrzewiem ktoś wyżej o modrzewia pytał.....
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  14. #54

    Domyślnie

    Czy wylewka pod parkiet musi byc idealnie równa?
    U mnie niestety jest w jednym miejscu wgłębienie na dużej powierzchni i nie jest zauważalne przy chodzeniu, ale ono tam jest.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34
    heheh sorry walneło mi sie z modrzewiem ktoś wyżej o modrzewia pytał.....
    No ja...

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Równa pod parkiet znaczy mniej więcej tyle -jeśli przyłożymy poziomicę dwumetrową pod poziomicą nie powinno być więcej prześwitu niż 2mm(oczywiście wtedy kiedy poziomica wskazuje poziom)

    Dół (wgłębienie) zagruntować i wylać wylewka pod parkiet od 1-10mm(jeśli jest wieksza nierówność są wylewki pod parkiet np do 30mm) np. Thomsitem DX brzegi wyszlifować na gładko kamieniem i będzie ok parkieciarze ropbia takie rzeczy -unikać wylewek na bazie anhydrytów(gipsów) brać wylewke pod parkiet profesjonalną o wytrzymałości minimum 25mega/pascali.
    Takie wylewki może i kosztuja 80-120zł za 25kg worek ale są do użytku po trzech godzinach a wilgotność 2% osiągają ( w zależności od gr warstwy wylanej) od 24-72 godzin.
    Jeśli masz jakieś wgłębienie pewnie jeden dwa worki wystarczą a nie bedzie cie dołek w parkiecie denerwował (czy tez tego świadomość).
    Parkiet nie służy do wyrównywania podłoża jakie podłoże taki parkiet...a równanie klejem który i tak się kurczy czy podkładanie nie jest nic warte ...Pozdrawiam

    słoneczkoże się powtórze bo własciwie tamten post był do ciebie
    .najlepiej na iglaste kłaść rozpuszczalniki poliuretanowe jakies 4 warstwy..sprawdź tylko jaki ten lakier ma okres karencji i sie tego trzymaj...
    Modrzew nasz czy syberyjski -syberyjski ciut ciut lepszy ale wogóle to dosyć miękka podłoga...modrzew świetnie się nadaje na boazerię...jest twardszy od sosny ale daleko mu do dęba...za to jest pieknie usłojony i w desce pod lakierem rozpuszczalnikowym (tylko broń boże nie domalux po nim zżółknie)będzie pieknie wyglądać tyle że w użytkowaniu...ale ludzie maja takie posadzki i żyją..your choice...Pozdrawiam
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    hwafel
    dopiero teraz przeczytałem...


    Cytat Napisał wojtek69
    Proszę o opinię na temat parkietu grabowego. jak się sprawuje, układa itp.
    Broń cię Boże od parkietu grabowego! Nie znasz dnia ni godziny, kiedy wpadniesz do szczeliny (albo przewrócisz się o nastroszone klepki).
    Grab jest bardzo wrażliwy na zmiany wilgotności i pomimo że jest najtwardszym drzewem rosnącym w Polsce (to dla ghosta), z tego powodu nie nadaje się na podłogę.
    i now hehehe i now..
    Pełne spoko
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34
    najlepiej na iglaste kłaść rozpuszczalniki poliuretanowe jakies 4 warstwy..sprawdź tylko jaki ten lakier ma okres karencji i sie tego trzymaj...
    Jak już jesteś taki dobry, to jeszcze pociągnę Cię za język

    Jaką to tajemniczą, szwedzką firmę polecasz? Jeśli "mało znana", sama jej nie znajdę

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Nie polecam twoja przedmówczyni ma parkieciarza , który jej poleca lakiery szwedzkiej firmy "Scala"..
    Dawno juz na rozpuszczalnikach nie pracowałem rozejrzę sie i dam znać w kwestii lakieru ale najlepiej aby ten , który będzie wykonywał ci posadzkę dobrał lakier ma z reguły swoje sprawdzone (które mu wychodzą) jeśli jesteś z krakowa polecam Pana Pieprzycę i firmę krak-parkiet znam go bdb jest to dobra firma z wieloletnim doświadczeniem..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Oooo, dzięki

    A jak myślisz, nie lepiej modrzewia zaolejować?

Strona 3 z 146

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony