dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 17
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 330
  1. #281

    Domyślnie

    600 pln, 6 szt. papierowych + płytka

  2. #282
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukiimag
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Radom/Southampton UK
    Posty
    91
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    3 szt. mapek do celów projktowych formatu A3 + 3 szt formatu A4
    koszt 600 zł
    czekałem 2 miesiące...

  3. #283
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KarlaJ

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    1szt. - 450zł Puck

  4. #284

    Domyślnie

    Witam, otrzymałem w urzędzie mojej gminy elektroniczną mapkę do celów projektowych gratis. Czy w związku z powyższym potrzebny jest mi geodeta, a jeśli tak to czy fakt posiadania przeze mnie tej mapki powinien wpływać na jej cenę u geodety? Podpowiedzcie proszę początkującemu inwestorowi. Z góry dziękuję.

  5. #285
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lio79

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    raczej dostałeś mapke archiwalną z archiwum w Gminie
    Musisz dać geodecie, który ją zaktualizuje itp i za to trzeba zapłacić jak powyżej, czyli około 600zł

  6. #286
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lio79

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    raczej dostałeś mapke archiwalną z archiwum w Gminie
    Musisz dać geodecie, który ją zaktualizuje itp i za to trzeba zapłacić jak powyżej, czyli około 600zł

  7. #287
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fenoll

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Tak sobie czytam i jestem załamany!!!! Który geodeta wykonuje mapki do celów projektowych w 2 tygodnie??? Ja w moim miescie ( Kielce ) po otrzymaniu zlecenia od klienta muszę złorzyć zgłoszenie pracy geodezyjnej do Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Średnio na przygotowanie dokumentów pozwalajacych mi wogóle na wejście na grunt w celu dokonania ewentualnych pomiarów czekam około 1 miesiąca!!!!!, jeżeli jest duzo zgłoszeń zdarza sie że dłuzej.
    W najlepszym przypadku jeżeli na terenie z którego mam zlecenie posiadam własna bazę danych takich jak ewidencja działek, raster mapy zaszdniczej do porównania z terenem, osnowa, mogę zacząć prace w terenie jeszcze przed otrzymaniem dokumentów z P.O.D.G.iK.. Niestety jest to niezgodne z prawem i nikt nie ma obowiązku mnie wpuścic na grunt bez zgłoszenia pracy geodezyjnej. Pozatym skad te ceny, chyba od geodetów na emeryturze robiacych mapki na zasadzie kserowania folii mapy zasadniczej i przyklejania fiszki( opis mapy), bez wyjazdu w teren!!!! Taka mapa zwykle ma mało wspólnego z rzeczywistą sytuacją na gruncie.
    Ja za mapke do celów projektowych biore od 1200 do 1500 złotych. ( małe obiekty do 2-3 ha). Od momentu otrzymania zlecenia do oddania mapki z pieczatkami starostwa mija około 2 - 3miesiace. Owszem czesto po nawet tygodniu zleceniodawca otrzymuje odemnie tkz. mapke na roboczo, treść takiej mapy niczym nie rózni sie od finalnej z tym że nie ma na niej pieczątek starostwa, tak więc może ona słuzyć projektantowi w poczatkowej fazie jego prac, ogólnej orientacji w sytuacji.
    Przepraszam za tasiemca ale musiałem to napisać bo jak widzę czego wymaga sie od geodetów, w jakim czasie i za jakie pieniądze to zaczynam sie martwić o przyszłość geodezji. Pozdrawiam, geodeta z Kielc.

  8. #288
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Rzeszów 800 zł.
    Trzeba jednak szukać bo nie chcą robić a jak już chcą zrobić to trzeba w ciul czekać. W dyskusji z nimi stwierdziłem że mają zajebisty zawód bo skoro mają roboty na 3 miesiące w przód i nikt nie chce zrobić mapki do celów projektowych to żyć nie umierać. Wreszcie z łaską ktoś mi dał numer do człowieka który zrobił to szybciej niż w 3 miechy.
    Ale generalnie mam złe zdanie o geodetach. Naprawdę można się poczuć jak by łaskę robili.

  9. #289
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    q_margott

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Chełmża
    Kod pocztowy
    87-140
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witajcie!
    Razem z mężem zaczynamy ten trudny etap budowy - czyli pozwolenia itp.
    Po przeczytaniu tego tematu o geodetach strasznie się przestraszyłam, że tyle kasy za zrobienie mapy do celów projektowych.
    Znaleźliśmy taniego i dobrego geodetę i o dziwo: 300zł - 3 mapy ( bo tyle będzie nam potrzebne), a za wytyczenie domu (104m2- ławy fundamentu w prostokącie) - też 300. będziemy czekać od 1-tyg do 2, więc nie tak długo.
    RADA: jeśli ktoś zaczyna myśleć o budowie, to niech lepiej poszuka w swoim regionie geodety, a później czyta ile kto zapłacił, bo można na starcie się bardzo zniechęcić- tak jak ja gdy przeczytałam wszystkie wypowiedzi.
    Pozdr i życzę wszystkim rozwiązania tak sprawy, aby było dobrze i tanio, bo nikt nie chce kasy za dużo wydawać

  10. #290
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar greg68
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Lublin 500zł 4 egzemplarze, czas oczekiwania - 6 dni!!!

  11. #291

    Domyślnie

    300 zl Lublin 1,5 roku temu
    3 szt.

  12. #292

    Domyślnie

    Akurat ten temat jest o kosztach które są niczym w porównaniu do całości budowy lub jej poszczególnych elementów.
    Z doświadczenia znajomych mogę tylko przestrzec, aby nie godzić się na mapki do celów projektowych oferowanych przez urzędników. Bardzo często kserują to co mają w urzędzie,znajomy klepnie pieczątkę i dlatego taka mapka jest tania.
    A potem rozczarowanie jak na etapie budowy pojawia się drzewo, studnia lub inne przeszkody, a na mapie ich nie było. Brak porównania mapy z terenem.

    Koszt 400-500zł jest w sam raz
    pozdrawiam
    Nowy kominek wentylacyjny na blachodachówkę taki jak tu: http://kronoplast.pl/product.php?id_product=21
    Kolor brązowy. Odstąpię za <b>100zł</b>
    Rura Dospel fi 125 ocieplana do 250 st.C do DGP 10m za 100zł -chętnie oddam

  13. #293
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kalumet
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    jeszcze Bieruń
    Posty
    369

    Domyślnie

    450 zł
    Oświęcim
    z 6 tyg zrobiło się 9
    niestety okres wakacyjny

  14. #294

    Domyślnie

    850 zl po negocjacjach, zachodniopomorskie. Mapa tylko w formie elektronicznej. 5 tygodni czekania

  15. #295

    Domyślnie

    400 zł Wołomin k/Warszawy - 4 mapy czekałem ok. 3 tygodni

  16. #296
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    350 złotych za 3 sztuki i około miesiąca czekania okolice Torunia Geodeta miejscowy dokonywał podziału działek poprzedniemu właścicielowi.

  17. #297
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojtek1987

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    8

    Domyślnie Ceny map do celów projektowych

    Cześć piszę tak dla wyjaśnienia jestem geodetą z rejonu pomiędzy Poznaniem, a Lesznem mapa do celów projektowych papierowa kosztuję około 450zł+vat przed zamówieniem mapy należy się zorientować jaką mapkę projektant sobie życzy, ponieważ coraz częściej zamawiane są mapy numeryczne (mapy w plikach dwg. do programów AutoCad) na nośnikach typy CD te mapki są o 1/3 droższe od zwykłych papierowych, lecz ich wartość dla projektanta jest o niebo lepsza, ponieważ są one o wiele dokładniejsze niż mapy papierowe, które są odbijane na ksero przez co tracą swoją wartość (tracą skale i kartometryczność). Mapa numeryczna do projektu kosztuje 600zł + vat. Te ceny dotyczą map o zasięgu aktualizacji 1 hektara, za każdy następny trzeba doliczyć około 80% ceny podstawowej. Muszę tu zwrócić uwagę, że aktualizacji dotyczy miejsce inwestycji oraz promienia 30 metrów od miejsca inwestycji (dlatego czasami geodeta robi pomiar budynku u sąsiada) , tak mówią przepisy i od tego obszaru naliczany jest obszar aktualizacji mapy. Cena mapy naliczana jest w ten sposób, ponieważ Powiatowe Ośrodki Dokumentacji Geodezyjnej (PODGIK) naliczają w ten sposób koszty geodecie za aktualizację mapy do celów projektowych (taryfikator ustawowy).
    Procedura wykonania zlecenia: geodeta zgłasza robotę w PODGiK i czeka za materiałami (różnie to bywa ja czekałem kiedyś 1 miesiąc bo tyle mieli roboty, ale z reguły trwa to około 2 tygodnie), po uzyskaniu materiałów robi wywiad terenowy i jeśli są zmiany dokonuje pomiaru i aktualizuje mapę, następnie składa operat w PODGiK do kontroli i znowu czeka, a bez pieczęci urzędu nic z tą mapką nie zrobicie, ponieważ nie ma ona mocy urzędowej. Po podpisaniu mapy przez urzędnika w PODGiK mapa trafia do klienta. Trwa to z reguły około 1 miesiąca.

  18. #298
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojtek1987

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cześć piszę tak dla wyjaśnienia jestem geodetą z rejonu pomiędzy Poznaniem, a Lesznem mapa do celów projektowych papierowa kosztuję około 450zł+vat przed zamówieniem mapy należy się zorientować jaką mapkę projektant sobie życzy, ponieważ coraz częściej zamawiane są mapy numeryczne (mapy w plikach dwg. do programów AutoCad) na nośnikach typy CD te mapki są o 1/3 droższe od zwykłych papierowych, lecz ich wartość dla projektanta jest o niebo lepsza, ponieważ są one o wiele dokładniejsze niż mapy papierowe, które są odbijane na ksero przez co tracą swoją wartość (tracą skale i kartometryczność). Mapa numeryczna do projektu kosztuje 600zł + vat. Te ceny dotyczą map o zasięgu aktualizacji 1 hektara, za każdy następny trzeba doliczyć około 80% ceny podstawowej. Muszę tu zwrócić uwagę, że aktualizacji dotyczy miejsce inwestycji oraz promienia 30 metrów od miejsca inwestycji (dlatego czasami geodeta robi pomiar budynku u sąsiada) , tak mówią przepisy i od tego obszaru naliczany jest obszar aktualizacji mapy. Cena mapy naliczana jest w ten sposób, ponieważ Powiatowe Ośrodki Dokumentacji Geodezyjnej (PODGIK) naliczają w ten sposób koszty geodecie za aktualizację mapy do celów projektowych (taryfikator ustawowy).
    Procedura wykonania zlecenia: geodeta zgłasza robotę w PODGiK i czeka za materiałami (różnie to bywa ja czekałem kiedyś 1 miesiąc bo tyle mieli roboty, ale z reguły trwa to około 2 tygodnie), po uzyskaniu materiałów robi wywiad terenowy i jeśli są zmiany dokonuje pomiaru i aktualizuje mapę, następnie składa operat w PODGiK do kontroli i znowu czeka, a bez pieczęci urzędu nic z tą mapką nie zrobicie, ponieważ nie ma ona mocy urzędowej. Po podpisaniu mapy przez urzędnika w PODGiK mapa trafia do klienta. Trwa to z reguły około 1 miesiąca.

  19. #299
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojtek1987

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    8

    Domyślnie Ceny map do celów projektowych

    Cześć piszę tak dla wyjaśnienia jestem geodetą z rejonu pomiędzy Poznaniem, a Lesznem mapa do celów projektowych papierowa kosztuję około 450zł+vat przed zamówieniem mapy należy się zorientować jaką mapkę projektant sobie życzy, ponieważ coraz częściej zamawiane są mapy numeryczne (mapy w plikach dwg. do programów AutoCad) na nośnikach typy CD te mapki są o 1/3 droższe od zwykłych papierowych, lecz ich wartość dla projektanta jest o niebo lepsza, ponieważ są one o wiele dokładniejsze niż mapy papierowe, które są odbijane na ksero przez co tracą swoją wartość (tracą skale i kartometryczność). Mapa numeryczna do projektu kosztuje 600zł + vat. Te ceny dotyczą map o zasięgu aktualizacji 1 hektara, za każdy następny trzeba doliczyć około 80% ceny podstawowej. Muszę tu zwrócić uwagę, że aktualizacji dotyczy miejsce inwestycji oraz promienia 30 metrów od miejsca inwestycji (dlatego czasami geodeta robi pomiar budynku u sąsiada) , tak mówią przepisy i od tego obszaru naliczany jest obszar aktualizacji mapy. Cena mapy naliczana jest w ten sposób, ponieważ Powiatowe Ośrodki Dokumentacji Geodezyjnej (PODGIK) naliczają w ten sposób koszty geodecie za aktualizację mapy do celów projektowych (taryfikator ustawowy).
    Procedura wykonania zlecenia: geodeta zgłasza robotę w PODGiK i czeka za materiałami (różnie to bywa ja czekałem kiedyś 1 miesiąc bo tyle mieli roboty, ale z reguły trwa to około 2 tygodnie), po uzyskaniu materiałów robi wywiad terenowy i jeśli są zmiany dokonuje pomiaru i aktualizuje mapę, następnie składa operat w PODGiK do kontroli i znowu czeka, a bez pieczęci urzędu nic z tą mapką nie zrobicie, ponieważ nie ma ona mocy urzędowej. Po podpisaniu mapy przez urzędnika w PODGiK mapa trafia do klienta. Trwa to z reguły około 1 miesiąca.

  20. #300

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że forma przedstawiania tych kosztów przez użytkowników forum jest mało użyteczna dla innych ponieważ cena nie jest uzależniona tylko od regionu kraju. W efekcie wygląda ten wątek tak, jakby była to licytacja, kto mniej zapłacił.

    Proponuję, aby zamieszczać następujące informacje:
    miejscowość: ......
    powierzchnia działki: ......
    ukształtowanie terenu: ......
    przeszkody terenowe: ......
    odległość mediów od działki: ......
    forma wykonanej mapy (papierowa - ile kopii / elektroniczna w formacie dwg / obie): ......
    czas oczekiwania na wersję elektroniczną: ...... (wystarczającą dla architekta do rozpoczęcia pracy)
    czas oczekiwania na wersję papierową:
    cena: ......
    inne uwagi: ......


    pozdrawiam

Strona 15 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony