dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 17
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 330
  1. #121
    firmaandal
    Guest
    firmaandal

    Domyślnie

    Drodzy Pańswo kilka spraw:
    1) nie mapki tylko Mapy - trzeba wiele pracy by powstały
    2)nie 30, 100 czy 300 zł za mapy, tylko 700, 800 bo tyle warta jest Mapa wykonana zgodnie z prawem
    3) Wykonanie Mapy nie trwa 5 czy 6 dni tylko zależnie od ośrodka dokumentacji geodezyjnej od 3 do 5 tygodni.
    4) geodeta zgodnie z prawem budowlanym potrzebny jest do wykonania mapy do celów projektowych, wytyczenie budynku zgodnie z planem zagospodarowania( 500- 600 zł), inwentaryzacji powykonawczej budynku (800 - 900 zł).
    Dodatkowa kilka czynności dodatkowych jak uzgodnienia w ZUD i wytyczenia przyłączy.
    Inwentayzacja powykonawcza przyłączy wykonywana jest przed zasypaniem wykopu cena około 500 zł.

    Proszę o szacunek dla nas i naszej pracy, bo my szanujemu Inwestorów, a moglibyśmy np. jak "część budowlańców" pić wódę, udawać robotę i walić ceny poniżej kosztów utrzymania, tylko że prawdziwy geodeta, który posiada wiedzę oraz szacunek do kolegów i samego siebie nie wycenia roboty na 300 zł,( same tylko koszty urzędowe i fiskalne jakie nakładane są na geodetów dają podobną wartość).


    Pozdrawiam geodeta

  2. #122

    Domyślnie

    To mi się podoba :
    "3) Wykonanie Mapy nie trwa 5 czy 6 dni tylko zależnie od ośrodka dokumentacji geodezyjnej od 3 do 5 tygodni. "
    tak skromnie ? Powinno być od 3 do 5 lat
    M. Lenart

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lenart
    To mi się podoba :
    "3) Wykonanie Mapy nie trwa 5 czy 6 dni tylko zależnie od ośrodka dokumentacji geodezyjnej od 3 do 5 tygodni. "
    tak skromnie ? Powinno być od 3 do 5 lat
    Tak to w rzeczywistości wygląda...
    Ośrodek ma 10dni roboczych na uszykowanie materiałów
    Sam pomiar i wykonanie operatu dajmy na to 3dni
    Inspektor ma 5dni roboczych na kontrole operatu pomiarowego.
    Zakładając idealne dopasowanie w czasie i wliczając w to weekendy daje nam to 20dni.A że nigdy tak idealnie nie jest to termin 3-5 tygodni to termin jak najbardziej realny.

  4. #124
    firmaandal
    Guest
    firmaandal

    Domyślnie

    od 3 do 5 lat powinni dostawać do odsiadki Ci, którzy robią roboty za 300 zł, w terminie 5 dni.
    Do Lenart, gdybyś miał trochę szacunku dla nas i naszej pracy i nie dawał zarobić na lewo w urzędach, to ton twojej wypowiedzi byłby całkiem inny.

    Pozdrawiam

  5. #125

    Domyślnie

    Firmaandal,
    to moze zrobimy sondaz:
    kto dostal FV na uslugi geodezyjne.

    He?

    Qdlaty

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał qdlaty
    Firmaandal,
    to moze zrobimy sondaz:
    kto dostal FV na uslugi geodezyjne.

    He?

    Qdlaty
    A może zrobimy ankietę odrotną czyli, kto się pytał o fakturę geodety?

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał janaro
    A może zrobimy ankietę odrotną czyli, kto się pytał o fakturę geodety?
    Pewno tez wyjdzie nienajlepiej.

    Ale mnie po prostu dziwia mnie takie rozpaczliwe posty geodetow placzacych z powodu zbyt niskich stawek.

    Moje doswiadczenia z geodetami sa nastepujace:
    z kilku obdzwonionych zamiejscowych nikt nie jest zainteresowany, bo nie beda dojezdzac i nie maja ukladow itp.

    Przetestowalem dwoch miejscowych:
    pierwszy robil mapki, 500 + VAT, wszystko ok. Bylbym zadowolony, ale zabraklo mi mapek. Uwazam, ze jesli geodeta jest uczciwy, to da mi ich z zapasem, a nie na styk. Tym bardziej, ze byl na dzialce, widzial ze nie mam wjazdu i bedzie mi potrzebna dodatkowa mapka. Wiec teraz powinienem zaplacic kolejne 610 zl za mapy. Uczciwy geodeta powinien wiedziec, ile mapek bedzie potrzebne. Ja na samym poczatku budowy powinenem moc na nim polegac.

    Kolejny geodeta - bez faktury. Jak sie upre, to doliczy VAT i zalatwi fakture. Kasuje mnie po 250 zl za przylacze i ZUD. Nie jestem w stanie dogadac sie z nim co to 250 zl za przylacze obejmuje. Tragedia.

    Wiec na uczciwego geodete nie trafilem.
    Chcialbym takiego:
    powie mi ile mapek bedzie mi potrzeba (niech mnie pyta o co chce), powie kiedy bedzie mi potrzebny, co wytyczy, co zinwentaryzuje. Taki "gryplan" geodezyjny na cala budowe.
    Powie ile kosztuje kazda usluga, a ile caly pakiet - obsluga geodezyjna budowy. Wyjasni, co musze zalatwic i kiedy w sprawie inwentaryzacji, map i innych dupereli.

    Takiego geodety bym chcial i wtedy moge zaplacic wiecej.
    A skoro trafiam na kiepskich/kretaczy/nieprzygotowanych (niepotrzebne skreslic) to kryterium wyboru jest cena.

    Qdlaty

  8. #128

    Domyślnie

    Moje doswiadczenia z geodetami sa nastepujace:
    z kilku obdzwonionych zamiejscowych nikt nie jest zainteresowany, bo nie beda dojezdzac i nie maja ukladow itp.
    Wierz mi ,że głównie chodzi o układy....


    Przetestowalem dwoch miejscowych:
    pierwszy robil mapki, 500 + VAT, wszystko ok. Bylbym zadowolony, ale zabraklo mi mapek. Uwazam, ze jesli geodeta jest uczciwy, to da mi ich z zapasem, a nie na styk.
    Kurcze do teraz nie rozumiem dlaczego w Wa-wie tak wyliczają te mapki? Przecież to tylko kopie zaktualizowanej mapy zasadniczej. Czy geodezja życzy sobie jakieś dodatkowe opłaty za podstemplowanie dodatkowych kopii map?Może mi jakiś geodeta z Wa-wy wyjaśni. Ja robię standardowo 12 wtórników/kopii map a dla "wymagających" 15.


    Tym bardziej, ze byl na dzialce, widzial ze nie mam wjazdu i bedzie mi potrzebna dodatkowa mapka. Wiec teraz powinienem zaplacic kolejne 610 zl za mapy.
    Uczciwy geodeta powinien wiedziec, ile mapek bedzie potrzebne. Ja na samym poczatku budowy powinenem moc na nim polegac.

    No i tu sprawa ma się podobnie.Dlaczego tak mała ilość map?
    Moim zdaniem nie powinieneś płacić dodatkowych pieniędzy za kopie map.Zgłoszenie na mapę w urzędzie jest w końcu jedne.Nie może od Ciebie nikt brać tyle samo za dodatkowe egzemplarze,chyba ,że jeszcze raz zgłosi robotę i zrobi nowy pomiar np. wykonanych już fundamentów.


    Kolejny geodeta - bez faktury. Jak sie upre, to doliczy VAT i zalatwi fakture. Kasuje mnie po 250 zl za przylacze i ZUD. Nie jestem w stanie dogadac sie z nim co to 250 zl za przylacze obejmuje. Tragedia.

    Powiem Ci szczerze ,też nie wiem co obejmuje opłata za ZUD.Podejrzewam,że geodeta występuje w Twoim imieniu do ZUD i uzgadnia trasę przyłączy,ewentualnie występuje do ZUD i uzgadnia z branżami czy w rejonie inwestycji nie są przewidziane/projektowane jakieś media,jeśli są to zaznacza to na mapie linią przerywaną z zaanczeniem nr ZUD-u jakiego to dotyczy


    Wiec na uczciwego geodete nie trafilem.
    Chcialbym takiego:
    powie mi ile mapek bedzie mi potrzeba (niech mnie pyta o co chce), powie kiedy bedzie mi potrzebny, co wytyczy, co zinwentaryzuje. Taki "gryplan" geodezyjny na cala budowe.
    Powie ile kosztuje kazda usluga, a ile caly pakiet - obsluga geodezyjna budowy. Wyjasni, co musze zalatwic i kiedy w sprawie inwentaryzacji, map i innych dupereli.
    Nie martw się,może jeszcze kiedyś trafisz. Może być i gorzej - jak znaleźć uczciwego prawnika???

  9. #129
    firmaandal
    Guest
    firmaandal

    Domyślnie

    Widać, że się z naszą firmą nie kontaktowałeś, F-VAt wystawiamy zawsze, ilość map (nie mapek) wykonujemy taką, że na pewno starczy.
    Teraz o ZUD, jak dla mnie jest zbędny (jest projekt zniesienia), no ale jest, ceny związane są z tym, że geodeta robi uzgodnienie na aktualnej kopii mapy gdzie geodeta wkreśla projekt , więc ośrodek nalicza nowe opłaty za mapy ( mimo że inwestor ma aktualną mapę) dodatkowo ZUD liczy sobie za uzgodnienie.
    Co do ilości map to jest tak, że geodeta za każdą dodatkową kopie ma naliczane opłaty, sam nie może "dorobić" odbitek, bo ośrodek stawia swoje pieczęcie.
    Przy rozpoczęciu inwestycji wystarczy 5 odbitek mapy do celów projektowych (w wielu urzędach do celów opinniodawczych potrzebne jest tylko ksero tej mapy).
    Jeśli zabraknie odbitek, to geodeta musi złożyć ponownie zapotrzebowanie w ośrodku na nowe Mapy i ośrodek ponownie nalicza opłaty ( często z dwóch cenników, jeden urzędowy zgodny z ustawą "Prawo Geodezyjne" a drugi własny)
    Ostatnia sprawa gdy geodeta odmawia usługi w innym powiecie - wygląda to tak, że w różnych ośrodkach dokumentacji geodezyjnej inspektorzy kontroli technicznej wymagają inaczej sporządzonej dokumentacji, jeśli jest nie tak jak ONI sobie tego życzą to jest uwaga do wykonanej pracy.
    Każda uwaga to kolejne dni od 2 do 5, więc zwiększa się termin dla inwestora.
    Jeśli geodeta odmawia, to jest jego pozytywna cecha, a nie wada, bo nie zwodzi inwestora (etyka zawodowa)
    Pozdrawiam

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmaandal

    Co do ilości map to jest tak, że geodeta za każdą dodatkową kopie ma naliczane opłaty, sam nie może "dorobić" odbitek, bo ośrodek stawia swoje pieczęcie.
    Przy rozpoczęciu inwestycji wystarczy 5 odbitek mapy do celów projektowych (w wielu urzędach do celów opinniodawczych potrzebne jest tylko ksero tej mapy).
    Pozdrawiam
    Optymalną ilością map jest 10 /liczę ,że inwestor jedną z nich posuje a drugą zgubi / tak więc zostaje 8sztuk.Powinno wystarczyć na wszystkie uzgodnienia łącznie z przytoczonym tutaj uzgodnieniem lokalizacji wjazdu.
    Wydaje mi się że opłata za dodatkowe kopie map /powyżej 5 kopii/ to groszowa sprawa,więc dlaczego nie robić od razu 10?
    Ja wiem dlaczego,ale nie powiem

  11. #131
    firmaandal
    Guest
    firmaandal

    Domyślnie

    czy cena około 20 zł opłat w ośrodku za 1 odbitkę mapy to są grosze ???
    Do elektrownim, gazowni czy ochrony środowiska w celu wydania WZT wystarczy ksero Mapy więc mamy 5 + 3 =8

  12. #132

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmaandal
    czy cena około 20 zł opłat w ośrodku za 1 odbitkę mapy to są grosze ???
    Do elektrownim, gazowni czy ochrony środowiska w celu wydania WZT wystarczy ksero Mapy więc mamy 5 + 3 =8
    U mnie do gazowni,elektrowni,wodociągów wymagany jest jeden oryginał+np. 2 kopie,choć w gazowni życzą chyba sobie nawet 2 oryginały...Do warunków zabudowy moze być kopia ,adaptacji projektu 1 oryginał+3kopie,lokalizacja zjazdu -może być kopia *2,melioracja+ochrona środowiska nie ma uzgodnień/nie wymagane/
    Za odbitkę mapy nie płace nic ,płacę tylko za przygotowane materiały,przy mapie dla celów projektowych to około 10zł + 20zł za poświadczenie map niezależnie od ich ilości.
    W poprzednim poście pytałem się czy w Wa-wie ośrodek bierze od geodety dodatkową kasę za ilość odbitek powyżej 5sztuk.Czy za każdą odbitkę bierze 20zł? Nawet za te pierwsze 5szt?Jeśli tak to kwota 500zł za mapki /Wa-wa/ nie jest kwotą wysoką....Ja bym sie z inwestorem umawiał inaczej w tym momencie np. 400zł za mapkę + 20zł za każdą kopie.

  13. #133

    Domyślnie

    Cytat Napisał areq
    ....Ja bym sie z inwestorem umawiał inaczej w tym momencie np. 400zł za mapkę + 20zł za każdą kopie.[/color]
    O, to jest postawienie fair.
    Jak mi zabraknie, to dlatego ze bylem skapy

    Q.

  14. #134
    firmaandal
    Guest
    firmaandal

    Domyślnie

    Ośrodek nalicza za każdą odbitkę około 20 zł -Okolice Warszawy

  15. #135

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmaandal
    Ośrodek nalicza za każdą odbitkę około 20 zł -Okolice Warszawy
    No to już się dowiedziałem.
    Moim zdaniem skandal.Rozumiem taką kwotę powyżej np 15sztuk,coby wyeliminować "kseratorów" robiących po 50 kopii nibypoco,ale 20zł za odbitkę????? I co może mówią ,że ich ksero lepsze?lepiej trzyma wymiar?może papier jest bielszy?A pieczątka zużywa tonę tuszu na jedno przyłożenie?
    I widzicie jak tu wychodzą pytania na forum: "Ile za mapkę?" bez podania rejonu kraju....U mnie płacisz 30zł opłat ośrodku w Wa-wie ze 150zł

  16. #136

    Domyślnie

    600,00 zł czekałem ok. 3 tyg., dostałem 4 szt. 1:1000 i 2 szt. 1:500

  17. #137
    firmaandal
    Guest
    firmaandal

    Domyślnie

    Pytanie do mądrych
    Jeśli płacisz za mapę 300 zł i dostajesz 5 odbitek, to czy ta mapa jest taka jak powinna być ???

    Zaznaczam, że mapa ma być aktualna w obszarze 30m od działki, a koszty ośrodka dla mapy do 0,5 ha to jakieś 140 zł + 4*20zł za cztery dodatkowe odbitki +( ZUS, podatek, VAT, pracownik, biuro)

    Proszę się zastanowić czy geodeci tak zdzierają z inwestora ?

  18. #138
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał tornado17
    600,00 zł czekałem ok. 3 tyg., dostałem 4 szt. 1:1000 i 2 szt. 1:500
    mnie wyszlo polowe taniej ,oczekiwanie 2tyg

  19. #139

    Domyślnie

    • mnie wyszlo polowe taniej ,oczekiwanie 2tyg



    Niestety w Stolicy wszystko jest droższe
    Dom w Truskawkach 2 wersja z garażem
    Archon+
    silikat 24 cm + 16 cm styropian
    http://www.archon.pl/index.php?act=1...m43e7511f3271d

  20. #140

    Domyślnie

    Wcale się nie dziwie...w końcu czterystuparudziesięciu nierobów z Wiejskiej na garnuszku siedzi....Skądś trzeba brać te pieniądze.....
    A tak w ogóle to wyrazy współczucia ....ja na szczęście ich gęby oglądam wyłącznie w TV, Wam to się może nie daj Boże zdarzyć na ulicy...

Strona 7 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony