dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 124 z 126
Pokaż wyniki od 2.461 do 2.480 z 2506
  1. #2461
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Albert_ Zobacz post
    To zaskakujące. Przecież powinno być połączenie sterownika z falownikiem i jakoś sterownik wymusza zmianę częstotliwości.
    No i jest, ale innym porotokołem, którym pompa ciepła wybiera 3 predefiniowane nastawy falownika. Jak podepniesz falownik i zmienisz te nastawy to możesz sterować prędkością, ale trzeba pamiętać o tym, że pompa musi czasem pracować na wyższych obrotach.

    Cytat Napisał _Albert_ Zobacz post
    Wymuszenie/zatrzymanie pracy jest jakoś obarczone warunkami (np. zmiana hamonogramu?) czy wystarczy jedna komenda?
    Działa to sprawnie i stabilnie?
    Dokładnie, sterując nastawami sterujesz pracą pompy. Ja mam optymalizację pod 2 taryfe - zresztą taką możliwość daje sam sterownik - różne temperatury pracy dla danych przedziałów czasowych.

    Cytat Napisał _Albert_ Zobacz post
    Nie do końca się z tym zgodzę. Z obserwacji mojej (i nie tylko) PV wyliczyłem że w 4 miesiące zimowe pompa mogłaby pracować ~80 dni wykorzystując nadmiar energii PV. Dzień jest krótki zimą ale jakieś 4-6h pracy by było "za darmo". Przy inwerterze byłaby jeszcze możliwość lepszego dopasowania i chwilowe spadki produkcji PV można by kompensować przestawieniem na bieg najwolniejszy żeby uniknąć taktowania. Tu już pozostaje kwestia algorytmów sterowania "strażnika mocy". W pompie on/off to faktycznie sens współpracy PV i PC zimą raczej jest mało sensowny.
    A moje obserwacje są zgoła inne.
    Instalacja 8kWp, wschód, zachód, południe.
    Listopad oddane 68
    Grudzień oddane 39
    Styczeń oddane 26
    Luty oddane 144
    Łącznie 277 kWh rozbite na 120dni.

    Dom zużywa średnio 400W/h - lodówki, routery, monitoring, alarm itp. Żeby używanie pompy do autokonsumpcji miało sens, musisz mieć produkcję chwilową 1,5-2kW. Takie dni się zdarzają (rzadko), ale problem w tym, że wtedy świecące słońce tak podnosi temp w domu, że mam 23-23,5 stopnia w domu przy kilkunastostopniowym mrozie na zewnątrz bez ogrzewania. Owszem, możesz dobić wtedy do 25 kosztem komfortu i przesuszonego powietrza żeby pompa się nie włączała nocą.

    Ale czy ma to sens?
    Moim zdaniem nie. Jaka jest potecnajlna wartość energii wyprodukowanej w ciągu dnia i oddanej do ZE? Biorąc pod uwagę obecne warunki opustów.
    Uwzględniając tylko opłatę mocową i sieciową - pozostałe są bez zmian.
    1kWh wyprodukowany w ciągu dnia jest wart jakieś 55gr.
    1kWh w drugiej taryfie kosztuje 36gr.
    Kiedy opłaca się grzać bardziej? Nocą, czy w dzień? Jeszcze jak do tego dodamy taki szczegół, że nocą jest zimniej i nie ma zysków słonecznych, a ogrzewanie płaszczyznowe jest w stanie zgromadzić energię na jakieś 12h-14h. Oczywiście są dni kiedy zyski są praktycznie nieodczuwalne, temp na zewnątrz niska i temperatura spada poniże 21,5 stopni. Wtedy pompa sobie działa normalnie po krzywej bez ograniczeń dając mi optymalny rozkład temperatury dobowej - niższą gdy kładziemy się spać i cieplej z rana gdy trzeba wstawać.

    Moja instalacja PV nie pokrywa zapotrzebowania, ale wcale mnie to nie boli. Optymalizuję zużycie (bez utraty komfortu) tak, by płacić tylko za prąd w 2 taryfie. W ten sposób, nawet odliczając 20% dla ZE stopa zwrotu PV jest wyższa o 35%.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  2. #2462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Ale czy ma to sens?
    Moim zdaniem nie.
    Może góry złota na tym się nie zaoszczędzi, ale nie uwzględniasz że tu jest COP, czyli zysk liczysz x 4. Stąd moja koncepcja że niezależnie od poborów domu jako takiego uruchamiać PC w zależności od mocy PV warto.
    W skali chłodniejszego półrocza robi się z tego kwota, a patrząc że to działać może "do końca mojego lub jej" to warto te kilkanaście linijek kodu dodać w domowej automatyzacji.
    Nigdy nie mieszkałem w domu z podłogówką, ale piszą że jest spora bezwładność temperaturowa i chyba dobrze by się wpasowała "darmowa" extra praca PC w godzinach np. 10-14 tak żeby oddawać ciepło w momencie gdy wracasz do domu z potyrki. Pewnie jeszcze trzeba by zaprogramować uruchamianie pompy od pierwszej w nocy zamiast od 22 ale to kolejne kilka linijek kodu.
    Zobacz na wykres przykładowego miesiąca luty. Wtedy moja PV miała skromną moc 2.5KWp.
    https://pvmonitor.pl/user.php?idinst...6-2-01#/sumapv

    Od 09:30 do 13:30 PC może pracować. Z 2.5KWp dostaję od 1.2KW do 1.8KW. Z nieco większej PV można opędzić zapotrzebowanie bytowe i PC.
    Takich dni w lutym było 8. Marzec to 13 dni.

    Niestety, jeśli nie można stłumić obrotów sprężarki na żądanie to "cały ten misterny plan w p....du".
    Może jednak jest możliwość zmiany częstotliwości ale producent nie udostępnia tego rejestru w modbus?

  3. #2463
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ale nie wiem czemu ten zysk liczysz razy COP?

    W kontekście PV interesuje Cię zużycie energii przez pompę, a nie to ile produkuje ciepła.

    Widzisz, Ty patrzysz na te energię jako na "darmową", a ja jej tak nie liczę - darmowe to jest 20% z tego. Jak pisałem wyżej, 1kWh w G12 to jakieś 55gr - tak się to przekłada na realny zysk, który odbierasz w dowolnym momencie już po odliczeniu 20%. 1kWh w 2 tarfyfie to 36gr. PV nikt nam za darmo nie zakłada... to inwestycja z określoną stopą zwrotu. Zwiększanie autokonsumpcji oczywiście zwiększa stopę zwrotu, ale akurat pompa ciepła nadaje się do tego słabo.

    U mnie w lutym miewałem dni, że powyżej 2kW było i przez pół dnia, ale wtedy w domu było już po 24 stopnie, więc ogrzewanie nie miało sensu. Ja mam trochę niższą bezwładnośc, ale wystarczy 1-2h grzania żeby zobaczyć wzrost temperatury. Oczywiście wszystko zależy od domu, ale jedyna optymalizacja jaka się u mnie sprawdziła, to podgrzewanie CWU gdy świeci słońce zimą, bo ono nie podgrzewa mi już nagrzanego domu.

    Oczywiście wszystko zalezy od preferencji, domu, okien itd. Więc jeśli w Twoim przypadku to się sprawdzi, to czemu nie.
    Jak pisałem wyżej, sterownik nie steruje częstotliwością. Ona jest predefiniowana na falowniku - 3 biegi. Sterownik tylko wymusza na falowniku dany bieg. Ale falownik też ma modbus i możesz się do niego podpiąć zmieniając częstotliwość, optymalizować krzywą grzewaczą, ograniczać moc pompy itp. Pamiętając by uwzględnić pracę na najwyższym biegu przez dany okres, co jest wymagane do prawidłowej pracy sprężarki.
    Myślałem nawet o tym, ale nie widzę większego sensu w moim przypadku. Z racji tego, że pompa nie ma możliwości modulowania mocy obiegówek, najlepszy COP jest osiągany na najwyższej wydajności. Jak pompa będzie jechała na najniższej czestotliwosci, z pompkami na maks, to COP będzie niższe i Twój uzysk będzie jeszcze gorszy. Do pełni szczęscia potrzebowałbyś jeszcze pomek ze sterowaniem PWM i sterować nimi z zewnątrz na podstawie czestotliwosci inwertera. Ale te pompki to już dopłata, która powoduje, że zysk może się nigdy nie zwrócić.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  4. #2464

    Domyślnie

    no i wracam po kilku miesiącach. Kotłownia przeszła renowacje, nowy zbiornik CWU i zwiększone średnice na zasilaniu. Całe lato wszystko super, ciepła woda jest ciepła. PRzyszły chłodne dni no wiec odpalam CO. No i zaczynają się schody. Pompa po ok dobie się wyłącza. Odpowietrzyliśmy i nadal to samo. Pompa obiegowa ustawiona na maks obroty i to samo. Pompa się zatrzymuje i wyświetla komunikat: "awaria pres." Kto się w czym może być problem ?

  5. #2465
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wymiennik w pompie był płukany?
    Płukałeś układ CO?
    Jakie temperatury podczas pracy pompy?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #2466

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Wymiennik w pompie był płukany?
    Płukałeś układ CO?
    Jakie temperatury podczas pracy pompy?
    1. tak
    2. tak był płukany
    3. tdzWe 14,7 tdzWy8,5 tpcWy 61 co 26

  7. #2467
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Coś jest z przepływami. Pompa dochodzi do maks temperatury i wywala błąd presostatu. TPc wyjscie powinno być wyższe o 1-2 stopnie od Tco. Może jakiś zawór jest źle ustawiony?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  8. #2468

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Coś jest z przepływami. Pompa dochodzi do maks temperatury i wywala błąd presostatu. TPc wyjscie powinno być wyższe o 1-2 stopnie od Tco. Może jakiś zawór jest źle ustawiony?
    też tak stwierdził producent jak zadzwoniłem z pytaniem co się dzieje. Tylko jak to znaleźć ? Zawory wydają się ok.

  9. #2469
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Masz jeszcze bufory?
    Zrób zdjęcia jak to teraz wygląda. Po kolei idąc od pompy.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  10. #2470

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Masz jeszcze bufory?
    Zrób zdjęcia jak to teraz wygląda. Po kolei idąc od pompy.
    ok, wygląda na to, że powodem była ustawiona zbyt wysoka temp TmaxPC - było 85, zmieniłem na 80 i jest ok. Czy możesz jednak podowiedzieć jakie są optymalne ustawienia ? w jakich temperaturach min max powinienem się poruszać ? Aktualnie ustawienia mam jak na screenach i co zaczyna grzać przy ok 23 i grzeje do ok 28. Nadmienię, że aktualnie czujnik te]mp znajduje się na powrocie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	457978   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	457979  

  11. #2471
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tmax PC mam na 52 stopnie.
    TmaxCO na 40, a w praktyce nie przekroczyłem 36 stopni.

    To ustawienie, które zmieniłeś nie powinno mieć wpływu. Jeśli pompa dobiła nawet do max to jest po prostu źle...

    Po jakim czasie osiągasz te 28 stopni? Przy podłogówce przyrost temperatury powinien być powolny. Świadczy to o słabych przepływach. Usunąłeś bufory?
    Jaka jest pompa do podłogówki?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  12. #2472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Tmax PC mam na 52 stopnie.
    TmaxCO na 40, a w praktyce nie przekroczyłem 36 stopni.

    To ustawienie, które zmieniłeś nie powinno mieć wpływu. Jeśli pompa dobiła nawet do max to jest po prostu źle...

    Po jakim czasie osiągasz te 28 stopni? Przy podłogówce przyrost temperatury powinien być powolny. Świadczy to o słabych przepływach. Usunąłeś bufory?
    Jaka jest pompa do podłogówki?
    Nie powinno mieć ale wygląda jakby po zmianie wszystko nagle było ok jeśli chodzi o wyskakującą awarię wcześniej przeze mnie opisywaną.

    28 osiąga po dłuższym czasie, raczej z 20 - 30 minut - dokładnie nie sprawdzałem, zwłaszcza że pomiary sa na powrocie.

    Do podłogówki pompe zmieniałem w zeszłym roku i aktualnie jest elektroniczna, dokładnie taka https://allegro.pl/oferta/pompa-obie...80-11187487253 - pytanie na jaki tryb najlepiej ją ustawić, aktualnie mam cn2 i pracuje na ok 20W

    Bufor jest, ale połączony w inny sposób niż wcześniej, nie pamiętam dokładnie jak mi to tłumaczyli. Teraz połączona jest szeregowo (chyba) a w ustawieniach pc mam teraz bez sprzegła.

  13. #2473
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ni znając pełnego układu, specyfikacji, średni rur ciężko doradzać, ale ta pompka może być za mała.

    Jeśli masz jakiś termometr to zmierz różnicę temperatury na zasilaniu i powrocie z podłogówki. Osobiście na cały dom szedłbym bliżej 25-80 - w sensownej cenie dostąłbyś LFP leszno.

    Ustaw te pompkę na maks. Zmierz deltę na zasilani i powrocie po ok godzinie. Ktoś kumaty poprawiał te instalację? Nie rozumiem dlaczego to nie zostało od razu sprawdzone. Takie testy można zrobić nawet latem...
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  14. #2474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Ni znając pełnego układu, specyfikacji, średni rur ciężko doradzać, ale ta pompka może być za mała.

    Jeśli masz jakiś termometr to zmierz różnicę temperatury na zasilaniu i powrocie z podłogówki. Osobiście na cały dom szedłbym bliżej 25-80 - w sensownej cenie dostąłbyś LFP leszno.

    Ustaw te pompkę na maks. Zmierz deltę na zasilani i powrocie po ok godzinie. Ktoś kumaty poprawiał te instalację? Nie rozumiem dlaczego to nie zostało od razu sprawdzone. Takie testy można zrobić nawet latem...
    Zrobiłęm jak piszesz i po ok godzine zasilanie ok 26, powrót 24. Pompa chodzi na maks ok 40W.

  15. #2475
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To teraz obserwować wygląda lepiej.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  16. #2476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    To teraz obserwować wygląda lepiej.
    a możesz mnie oświecić jakie te wartości delty są prawidłowe ?

  17. #2477
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Im mniejsza tym lepsza - przy założeniu ograniczonego zużycia energii. Jak mierzyles te różnice temperatur?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  18. #2478

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Im mniejsza tym lepsza - przy założeniu ograniczonego zużycia energii. Jak mierzyles te różnice temperatur?
    termometrem opaskowym

  19. #2479
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Podczas kolejnego spisywania danych z ciepłomierza do statystyk, dotarło do mnie, że pora na logowanie danych

    Zamówiony moduł impulsowy do ciepłomierza, wemos D1 do czytania danych z ciepłomierza oraz podlicznika. W planie pełna statystyka - COP dla CO, CWU, łączne, zużycie w 1 i 2 taryfie. Trzeba będzie znowu trochę formułek popisać, ale jestem ciekaw zmian COP w funkcji temperatury wyjściowej i DZ

    Jak się uda wszystko spiąć, to opiszę co i jak.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  20. #2480
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No więc udało się to wstępnie pospinać

    Niestety ciepłoemirz ma wyjście impulsowe z 1 impulsem na 1MJ wiec dosc duzy skok. Nie da się z tego sensownie wyciągnąć mocy biężącej w takim zakresie jaki mam. Za pomocą spejalnego softu można zmniejszyć enerrgię na impuls, ale softu nie mam, a wizyta serwisanta mija się z celem. Interfejs modbus to 500zł, więc bez sensu do czystej statystyki.

    Moc chwilowa jest wizualizowana na podstawie delty DZ - to oczywiście spore przekłamanie, ale chodzi o sam wykres i wizualizację zmiany.
    Pobór energii chwilowyz impulsem na każdy 1Wh już daje się fajnie wizualizować nawet dla bieżącego zużycia.

    Zużycie i produkcja jest już brane z impulsów i tutaj dokładnośc jest taka jak na ciepłomierzu i liczniku. System zlicza wszystko w 2 taryfach jeśli chodzi o zużycie, a także zużycie i produkcję dla CO i CWU osobno. Przelicza COP średnie - godzinne, dzienne, miesięczne i roczne - dla wszystkich danych z osobna i całość.
    Na na rysunku nie są jeszcze wartościowe, bo dopieszczam algorytmy, wyjątki itp aby dane były jak najbardziej wiarygodne.



    https://lh3.googleusercontent.com/pw...-no?authuser=0
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Strona 124 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony