dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 122 z 126
Pokaż wyniki od 2.421 do 2.440 z 2506
  1. #2421

  2. #2422

    Domyślnie

    Cytat Napisał alojzy 70 Zobacz post
    nad tym nie ma co debatować bo najtańsze i najlepsze wyjście są takie same - zdemontować, kupić nowe o odpowiednich parametrach i zmontować od podstaw, niestety każda inny sposób podniesie tylko koszty i frustrację, im szybciej to zrobisz tym lepiej i taniej.
    Mam taki plan, było już że 3 na wyceny ale żaden konkretnych ofert. Jakby się bali tego co widzą.

  3. #2423

    Domyślnie

    Nie ogarniesz tego sam?

  4. #2424

    Domyślnie

    Cytat Napisał alojzy 70 Zobacz post
    Nie ogarniesz tego sam?
    tzn czego ? Cała kotłownia jest do przebudowania.

  5. #2425
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Potrzeba matką wynalazków Jak okazało się, że moja kotłownia wymaga poprawek zrobiłem przewód doktorski, kupiłem zgrzewarkę i zostałem bohaterem w swoim domu.

    Ale tak na poważnie, trzeba jednak do tego trochę wiedzy, której jak widac brakuje także instalatorom.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #2426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Potrzeba matką wynalazków Jak okazało się, że moja kotłownia wymaga poprawek zrobiłem przewód doktorski, kupiłem zgrzewarkę i zostałem bohaterem w swoim domu.

    Ale tak na poważnie, trzeba jednak do tego trochę wiedzy, której jak widac brakuje także instalatorom.
    dokładnie, ja tym bardziej jej nie posiadam ...

  7. #2427

    Domyślnie

    Cytat Napisał czajaone Zobacz post
    tzn czego ? Cała kotłownia jest do przebudowania.
    właśnie takie podejście ma wielu: nie dam rady, przerasta mnie to. Teraz wydaje Ci się to skomplikowane bo masz pajęczynę w kotłowni. Jak wytniesz wszystko poza PC aż do głównego wejścia zasilenia domu to się zdziwisz jak mało elementów będziesz musiał dokupić. Z pewnością zasobnik CWU w klasie energetycznej A, pompę/y obiegową elektroniczną, separator zanieczyszczeń stałych i mikropęcherzyków powietrza, dobre zawory, trochę rur, np. PP-R i tanią zgrzewarkę, być może naczynie/a wzbiorcze, jakąś drobnicę, niewielki bufor w roli sprzęgła hydraulicznego?. Jeśli nie znasz zasad działania kotłowni to poszukaj jakiegoś bezpłatnego programu do projektowania schematów hydraulicznych lub zapytaj pierwszego lepszego hydraulika. Wszystkie kotłownie obojętnie jak są zasilane działają na takich samych zasadach. Niedługo koniec sezonu grzewczego i będziesz miał szanse się wykazać. Masz trochę czasu żeby skompletować cały osprzęt. Czegoś nie wiesz - pytaj. Powodzenia

  8. #2428
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Osobie, która zna dany temat może się to wydawać proste i przyjemne, ale dla kogoś, kto całe życie nie miał styczności z daną branżą nie będzie to wcale łatwe. Spójrz na instalatorów, po 20 latach pracy popełniają błedy instalatorskie.

    Mój hydraulik od kotłowni wydawał się naprawdę kumaty... Najpierw zamontował pompkę CCW w złym miejscu - nie tak jak na schemacie i tłoczyła wodę pod prąd. Potem przyjechał na poprawkę i zamontował w miejscu gdzie wskazałem mu palcem, ale źle obrócił głowicę. Przez to pompka ne pompowała.
    Po roku okazało się, że wszystki zawory trójdrożne są źle zamontowane... Ręcznie mogłem przełączać, ale siłownikiem już nie.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  9. #2429
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    czajaone - dzwon do Jaska i spytaj czy by Cie nie odwiedzil i poprawil. Moze akurat bedzie w Twojej okolicy to by zrobil rozeznanie co byloby potrzebne i kolejnym razem by Ci to pyknal.
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

  10. #2430

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    czajaone - dzwon do Jaska i spytaj czy by Cie nie odwiedzil i poprawil. Moze akurat bedzie w Twojej okolicy to by zrobil rozeznanie co byloby potrzebne i kolejnym razem by Ci to pyknal.
    gdzie, co, jak ? jeśli masz na myśli Jaśka71 z forum to nie mam telefonu a na wiadomość priv nie odpisuje od 3 tygodni

  11. #2431
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał czajaone Zobacz post
    gdzie, co, jak ? jeśli masz na myśli Jaśka71 z forum to nie mam telefonu a na wiadomość priv nie odpisuje od 3 tygodni
    To chyba kontakt do niego
    PPC Pompy Ciepła

    tel.501-566073

    www.ppcpompy.eu

  12. #2432
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To kontakt do producenta pompy.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  13. #2433
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    To kontakt do producenta pompy.
    Byłem przekonany że to wspomniany forumowicz
    Dom: szkielet drewniany prefabrykowany
    Płyta: 8cm XPS/15cm EPS/15cm beton W8/6cm EPS/jastrych 12cm
    Pow użytk.: 133m2 Pow całk.: 175m2
    Dach: wiązary + membrana, blachodachówka
    Strop: 30cm Steico Zell
    Ściany: C24 szkielet drewniany, 30cm Steico Protect
    Wentylacja: Komfovent Domekt R 450
    Ogrzewanie: Konceptus PC GW 8kW + 500mb poziome DZ (5szt heliko)
    OZC: 5.3kW22*C@-20*C/100% podłogówki co 10cm

    Dziennik budowy

  14. #2434

    Domyślnie

    Na początku chciałbym się przywitać. Forum Muratora czytam od dawna, ale piszę tu po raz pierwszy.

    Zastanawiam się nad kupnem pompy PPC. Niestety nie mają oficjalnego dystrybutora w województwie opolskim. Producent polecił skontaktować się z dystrybutorami z województwa śląskiego i dolnośląskiego. Pierwszy w ogóle odmówił instalacji poza województwem śląskim. Drugi nie odmówił, ale też nie jest specjalnie chętny że względu na odległość między Wrocławiem (jego lokalizacja), a Opolem (moja lokalizacja).

    Możecie kogoś polecić, kto chciałby zrobić ofertę, a następnie zamontować pompę PPC w Opolu?

    Pozdrawiam

  15. #2435
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Po płukaniu układu i odzyskaniu przepływów ponad 1000l/h, COP układu dośc mocno poszedł do góry. Po tymczasowym przetaktowaniu pompy na wyższe częstotliwości wróciłem do ustawień pierwotnych - niższe niż moc nominalna, ale po zmianie wymiennika w rekuperacji nie potrzebuję już większej mocy na czas mrozów.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200406_COP.JPG
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	454642

    Dla powyższych danych - GZ na wyjściu do 31 do 35 stopni - więc trochę wyżej niż podłogówka.
    DZ stabilizuje się na poziomie 6,5/3,3, a startuje z okolic 8,5/4,8.
    COP pompy uwzględnia moc pomy DZ i 15% pompy GZ - na opory wymiennika. COP układu to całkowity pobór prądu przez obie pompy obiegowe.

    W kolumnie CWU jest info ile czasu pompa spędziła w danym cyklu na grzaniu CWU - to dośc istotne wpływa na COP.
    Przy czystym grzaniu CWU - z reguły od 34 do 48 stopni (zbiornik 450l). CWU grzane jest w dziennym okienku 2 taryfy. Wieczorem temp spada do ok 38-40 stopni, więc bez problemu można wziąc rano szybki prysznic. W ciągu dnia z CWU korzysta nawilżacz - w umiarkowanym stopniu, ale potrafi wychłodzić nawet do 31 stopni.
    Przy takim cyklu COP grzania dla CWU wynosi 3,6-3,7. Gdyby grzać od 40 do 48 to będzie max 3,2.
    W cieplejsze dni pompa korzysta z ciepła ze ścian - na wejściu DZ mam 14 stopni, wtedy grzanie CWU dalej COP w okolicy 4,3.

    Sumarycznie wygląda to jak na załączonym obrazku. Biorąc pod uwagę wyższe temperatury GZ jest w końcu jak należy. Pompa pracuje cicho, sterowanie po modbus. Gdyby to było zrobione jak należy od początku, to już w ogóle byłoby super. Ale niestety odpowiedzialność dzielona, to niczyja odpowiedzialność....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200406_COP.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	22,3 KB
ID:	454641  
    Ostatnio edytowane przez Owczar ; 06-04-2021 o 11:28
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  16. #2436

    Domyślnie

    Moich problemów ciąg dalszy. Nie zdążyłem namierzyć przyczyny wysokiego poboru prądu to teraz pompa umarła. Co gorsza na początku nie wskazywała żadnych błędów. Poprostu nie pracowała, a pompy obiegowe kręciły, nawet ta od glikolu. Jak się okazało wywalilo zabezpieczenie wewnątrz. Po jego załączeniu przez dzień bylo ok. Teraz już nawet sprężarka nie odpala i bezpiecznik wyskakuje odeazu... Wie ktoś gdzie może być problem? Dodam że pompa nie wyświetlała żadnego błędu.

  17. #2437
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Prawdopodobnie sprężarka. Lekko nie miała. Ona powinna zostać sprawdzona dawno temu.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  18. #2438
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał czajaone Zobacz post
    Moich problemów ciąg dalszy. .
    Nie chciałbym być złym wieszczem, ale wygląda na spaloną sprężarke. Pompa posiada softstart? Wszystkie fazy są?

  19. #2439

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Nie chciałbym być złym wieszczem, ale wygląda na spaloną sprężarkę. Pompa posiada softstart? Wszystkie fazy są?

    Soft startu nie posiada. Niestety nie wiem jak sprawdzić fazy.

  20. #2440
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał czajaone Zobacz post
    Soft startu nie posiada. Niestety nie wiem jak sprawdzić fazy.
    Najważniejsze - Czy posiada jeszcze gwarancje?
    To jest on/off czy inwerter? Czy bezpiecznik wyskakuje tylko wtedy, gdy chce wystartowac sprężarka, czy od razu po właczeniu użądzenia do prądu?Jeśli posiadasz miernik, to zmierz napięcie międzyfazowe dla każdej pary faz na zasilaniu. Powinny być okolice 400V.
    Ciężko coś doradzić, nie wiedząc jakie masz "obycie z prądem". Jeśli to on/off, to na początek najprościej byłoby wypiąć sprężarke ze stycznika i spróbować włączyć.

Strona 122 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony