dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 123 z 126
Pokaż wyniki od 2.441 do 2.460 z 2506
  1. #2441
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Sprawdź napięcie na tym bezpieczniku co wyskakuje, zrób fotkę to zaznaczę.

  2. #2442

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Najważniejsze - Czy posiada jeszcze gwarancje?
    To jest on/off czy inwerter? Czy bezpiecznik wyskakuje tylko wtedy, gdy chce wystartowac sprężarka, czy od razu po właczeniu użądzenia do prądu?Jeśli posiadasz miernik, to zmierz napięcie międzyfazowe dla każdej pary faz na zasilaniu. Powinny być okolice 400V.
    Ciężko coś doradzić, nie wiedząc jakie masz "obycie z prądem". Jeśli to on/off, to na początek najprościej byłoby wypiąć sprężarke ze stycznika i spróbować włączyć.
    ta pompa ma 12 lat to model A8, więc o gwarancji nie ma mowy. Niestety obycia z prądem nie mam, mogę kontakt podłączyć ;p. Objaw jest dziwny bo po dłuższym przestoju jak jej nie odpalam to po włączeniu chwilkę jakby buczenie i wywala po kilkunastu sekundach (sprężarka się nie włącza), jeśli dalej próbuje to w ogóle nie mogę wcisnąć bezpiecznika, wyskakuje odrazu. Jeśli to rzeczywiście sprężarka, to czy jest sens ją w ogóle wymieniać ...

  3. #2443
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zorganizuj transport do producenta.
    Zobaczą jak to wygląda, wyplucza wymienniki jeśli się da, wymienią sprężarkę z a Ty w tym czasie ogarnij hydraulika, który przebuduje kotłownie.
    Z tego co opisujesz to sprężarka stanęła...
    To dość proste urządzenie i koszt serwisu na pewno będzie tańszy niż nowa pompa. W tym wypadku to nie była wina pompy, a montażu. Nie miała lekko przez ten cały czas.
    Ostatnio edytowane przez Owczar ; 30-04-2021 o 08:40
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  4. #2444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Zorganizuj transport do producenta.
    Zobaczą jak to wygląda, wyplucza wymienniki jeśli się da, wymienią sprężarkę z a Ty w tym czasie ogarnij hydraulika, który przebuduje kotłownie.
    Z tego co opisujesz to sprężarka stanęła...
    tak już to organizuje, w środę będę wysyłał.

  5. #2445
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał czajaone Zobacz post
    po włączeniu chwilkę jakby buczenie i wywala po kilkunastu sekundach (sprężarka się nie włącza), .
    Sprawdź fazy, popros kogos z miernikiem. Jest szansa, że sprezarka jest ok.

  6. #2446
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Równie dobrze mogły się upalić styki na styczniku, czy nawet zabezpieczenie nie przepuszcza wszystkich faz. Może masz jakiegoś znajomego elektryka który Ci to sprawdzi. Stycznik czy zabezpieczenie to okolice 100-200zł, a sprężarka ze 20x więcej.

  7. #2447
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Te buczenie to może być brak jednej z faz.
    Takie pytanko, czy silniki sprężarek posiadają jakiś kondensator?
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  8. #2448
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Te buczenie to może być brak jednej z faz.
    Takie pytanko, czy silniki sprężarek posiadają jakiś kondensator?

    Jednofazowe dawniej tak. Trójfazowe- jak wszystkie silniki trójfazowe NIE

  9. #2449

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Równie dobrze mogły się upalić styki na styczniku, czy nawet zabezpieczenie nie przepuszcza wszystkich faz. Może masz jakiegoś znajomego elektryka który Ci to sprawdzi. Stycznik czy zabezpieczenie to okolice 100-200zł, a sprężarka ze 20x więcej.
    jeśli to nie sprężarka to uff. Niemniej jednak pompę i tak chciałem im wysłać na generalny przegląd.

  10. #2450
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    No cóż jak chcesz. Ja poprosiłbym kogoś, żeby to sprawdził na miejscu i wysłałbym na serwis, dopiero jeśli by się okazało, że sprężarka jest uszkodzona (płukanie układu, wymiana sprężarki, filtrów etc). A żeby to stwierdzić to nawet nie trzeba specjalisty chłodnictwa, tylko dać 10min elektrykowi.
    Ostatnio edytowane przez mac_612 ; 30-04-2021 o 11:40

  11. #2451

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    No cóż jak chcesz. Ja poprosiłbym kogoś, żeby to sprawdził na miejscu i wysłałbym na serwis, dopiero jeśli by się okazało, że sprężarka jest uszkodzona (płukanie układu, wymiana sprężarki, filtrów etc). A żeby to stwierdzić to nawet nie trzeba specjalisty chłodnictwa, tylko dać 10min elektrykowi.
    rozumiem, dzięki za podpowiedź. Nie wiem czy widziałeś w tym wątku opisywane przeze mnie problemy ale walczę od jakiegoś czasu i tak czy inaczej chciałem im ją wysłać aby wykluczyć wszelkie przyczyny niepoprawnej pracy układu.

  12. #2452
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ta pompa i tak wymaga dokładniejszego serwisu więc wycieczka jej nie zaszkodzi.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  13. #2453

    Domyślnie

    Pompa pojechała. Najpewniej padła sprężarka. Teraz powstaje pytanie, do jakiej kwoty jest sens ja naprawiać? Czy nie lepiej kupić nową przy kosztach naprawy dajmy na to z 5-7 tys? Jeśli nowa to czy ecopower czy zdecydowalibyście się na coś innego?

  14. #2454
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nowa pompa podobnej klasy to kilkanaście k. Jeśli za kilka tysięcy da się naprawić tę, to ja bym naprawiał. Nowa nie będzie w niczym lepsza od tej.
    Wpadnie nowa sprężarka, może nowy wymiennik. Ale rób jak najszybciej instalację.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  15. #2455

    Domyślnie

    Cytat Napisał czajaone Zobacz post
    Pompa pojechała. Najpewniej padła sprężarka. Teraz powstaje pytanie, do jakiej kwoty jest sens ja naprawiać? Czy nie lepiej kupić nową przy kosztach naprawy dajmy na to z 5-7 tys? Jeśli nowa to czy ecopower czy zdecydowalibyście się na coś innego?
    jednostke zewnętrzną wysłałeś tak?
    masz jakiś link na necie zobaczyć co to za pompa?

  16. #2456
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To pompa gruntowa...
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  17. #2457

    Domyślnie

    tak wiem że musze coś z instalacją zrobić. Ewidentnie jest cos nie tak bo aktualnie podgrzewam wodę do mysia grzałką wbudowaną w zasobnik i tak wczoraj kąpiele itd, zostawiłem aby się woda podgrzała ponownie. Rano odkręcam wodę a ona jest już zimna. Upłynęło może z 10h i temp wody spadła o kilkadziesiąt stopni. Coś ewidentnie dopuszcza zimną wode i ta się miesza z ta podgrzaną a chyba nie tak to powinno wyglądać.

  18. #2458

    Domyślnie

    Dostęp poprzez modbus do sterownika pompy to strzał "w sedno tarczy" i prawie na 100% jestem przekonany do zakupu tego urządzenia.
    Czy można dynamicznie (na żądanie) uruchomić pompę i sterować (komendami modbus) na którym biegu powinna pracować?
    Taka kontrola umożliwi optymalną współpracę z PV i wykorzystanie nadmiaru mocy z paneli.

  19. #2459
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Niestety nie można wymusić biegu. Trzeba by podłączyć się do falownika i sterować bezpośrednio częstotliwością.

    Inna sprawa że sterowanie pod pv totalnie mija się z celem. Kiedy pompa pracuje to pv prawie nie produkuje energii.
    Mam kilka algorytmów do wymuszania pracy gdy pv produkuje i prawdę mówiąc nie przydały się
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  20. #2460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Niestety nie można wymusić biegu.
    To zaskakujące. Przecież powinno być połączenie sterownika z falownikiem i jakoś sterownik wymusza zmianę częstotliwości.

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Mam kilka algorytmów do wymuszania pracy
    Wymuszenie/zatrzymanie pracy jest jakoś obarczone warunkami (np. zmiana hamonogramu?) czy wystarczy jedna komenda?
    Działa to sprawnie i stabilnie?

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Inna sprawa że sterowanie pod pv totalnie mija się z celem
    Nie do końca się z tym zgodzę. Z obserwacji mojej (i nie tylko) PV wyliczyłem że w 4 miesiące zimowe pompa mogłaby pracować ~80 dni wykorzystując nadmiar energii PV. Dzień jest krótki zimą ale jakieś 4-6h pracy by było "za darmo". Przy inwerterze byłaby jeszcze możliwość lepszego dopasowania i chwilowe spadki produkcji PV można by kompensować przestawieniem na bieg najwolniejszy żeby uniknąć taktowania. Tu już pozostaje kwestia algorytmów sterowania "strażnika mocy". W pompie on/off to faktycznie sens współpracy PV i PC zimą raczej jest mało sensowny.

Strona 123 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony