dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 134
  1. #41

    Domyślnie

    Pierwsze widze/czytam o EPDM. Jak to wychodzi kosztowo np. za m2?

  2. #42

    Domyślnie

    Witam,
    poszukaj gdzies na forum chyba podalem moje koszty, a jak nie to w domu znajde fakture i podam dane... nie jest to tanie ale to zawsze rzecz dyskusyjna... co tanio to w sumie drogo

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmad
    Cytat Napisał Dzobo
    Cytat Napisał mmmad
    Niestety, jak skujesz moze sie okazac, ze taras jest bardziej popsuty niz Ci sie wydaje (np. nie ma styropianu) i wtedy naklady rosna.
    tego sie wlasnie obawiam, ze jak zaczne skuwac to odkryje wiecej rzeczy do naprawy, a niestety tuz po zakupie moj budzet nie jest juz najwiekszy Dlatego zastanawialam sie nad tymczasowym rozwiazaniembo chce to zrobic raz a dobrze.
    No to chcesz to zrobic tymczasowo, czy raz a dobrze???
    Cytat Napisał Dzobo
    Moj sasiad powiedzial ze rynna jest zle zamocowana i woda sie leje na sciane, ale przy tych upalach ostatnio nie mialam szans przetestowac tej teorii. Masz racje ze to moze tez byc cos na laczeniu. Chyba po prostu musze poczekac na pierwszy deszcz . Dziekuje bardzo za odpowiedz
    No i jak to wyglada po dzisiejszej nocy?
    Na razie jeszcze sucho, obawiam ze jak pojdzie tak dalej, to nie wiem. Moim zdaniem rynna zbiera wode poprawnie, ale chyba taras nie ma spadku, bo tak jakby ta woda tam stala. Zobaczymy... Wyslalam emaila do tej Firmy Trelleborg co Marek S poleca- zobaczymy ci mi powiedza...

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAREK S
    http://www.trelleborg.com.pl/systemy_budowlane/index.php
    Dzieki serdeczne- wyslalam im dzis emaile i bede dzwonic

  5. #45

    Domyślnie

    Witam

    Odgrzewam stary temat.

    Mam podobny problem w łazience - prysznic, ale bez brodzika tylko same kafelki no i po roku cieknie - co robić???

    Nie chcę zrywać płytek.

    Mam pewien pomysł - usunąć stare fugi (CE 40 – to chyba nie był dobry wybór), pomiędzy płytkami a wylewką są wolne przestrzenie właśnie w okolicach fug, wypełnić czymś te wolne przestrzenie może CS 29 i na fugi zastosować CE 44.

    Dobrze kombinuje??

    Co do CE 44 to jestem prawie pewny, natomiast czy ten CS 29 może być?

    Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    ----------------------------------------
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #46

    Domyślnie Zaciekający sufit - nad nim taras !!!! Pomocy !!!!

    Bardzo proszę O pomoc !!!
    Swego czasu dostawiliśmy do domu pomieszczenie (powiększenie istniejącego już pokoju) a nad nim zrobiliśmy taras. Oczywiście płytki zafugowane - nawet dwa razy, bo było później podejrzenie o przeciekanie wody deszczowej do "dobudówki". Na betonowym suficie zrobiliśmy podwieszany sufit z płyt karton - gips na stelażu a w nim trzy lampki "punktówki". W ów pokoju było bardzo zimno, gdyż całe ciepło uciekało przez dobudowany sufit. Nie wiem czy błędem był fakt, że od razu nie był on ocieplony wełną mineralna i folią i stąd te problemy ? Postanowiliśmy docieplić zatem i na wierzch zrobić nowy sufit (jakby obniżany skoro cała konstrukcja trzyma sie na starym suficie - tym z płytą K-G). Ten sufit w tych samych miejscach ma otwory na lampki lecz nasz problem przybrał na sile !!! Tym razem było o wiele cieplej aczkolwiek woda zaczęła sączyć się przez otwory z lampek. Wtedy właśnie drugi raz fugowaliśmy płytki na tarasie by wyeliminować jakieś poprzednie niedoskonałości. PROBLEM JEDNAK TRWA DO DZIŚ !!! Zerkając przez otwór na lampkę w suficie, widzę jak mokry jest beton. Czasami nawet zwisają krople. Zrobiliśmy odpowietrzniki na zewnątrz by wentylował się pierwotny sufit - ten nie ocieplony.
    Nie wiem co robić by ten problem zaciekającego sufitu znikł. Co prawda woda wydostaje sie tylko przez otwory na lampki, ale boje się, że w końcu zrobi się spięcie lub zaiskrzy i nastąpi pożar.
    Bardzo proszę o pomoc !!!
    "Człowieka mierzy się jedną miarą - miarą serca" Jan Paweł II

  7. #47

    Domyślnie

    licząc od tarasu
    -papa
    -styropian ekstrudowany
    folia
    -wylewka zbrojona
    folia w płynie
    -płytki
    Jak coś pominąłem to wejdź na strone producenta np izohan itp.
    Jak nie masz tych warstw to noc doraźnego nie pomoże

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Staszek budowniczy

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Połączenie na styku sciana -taras
    Obróbki blacharskie
    Odwodnienie terasu

    To moga byś przyczyny prócz przepuszczających fug.

    Tarasy wyglądają super ale w basenie morza Śródziemnego - tam jak jest 0 stopni to tragedia narodowa.
    Dobrze zrobiony taras nad użytkowanym pomieszczeniem spooooooooro kosztuje

  9. #49

    Domyślnie

    Dzięki za wasze odpowiedzi, teraz zaczynam się jednak zastanawiać czy ta wilgotność czasami nie jest spowodowana różnicami temperatur. Na dworze jest zimno a w mieszkaniu ciepło, więc para skrapla sie i mamy efekt zaciekającego sufitu.
    W sumie latem przy nawet bezustannych opadach deszczu nie występuje taki problem - dopiero gdy przychodzi pora grzewcza.

    MOŻE TUTAJ JEST GDZIEŚ "PIES POGRZEBANY" ?

    Tylko jak to wtedy wyeliminować?
    "Człowieka mierzy się jedną miarą - miarą serca" Jan Paweł II

  10. #50

    Domyślnie

    "moze" to bardzo pojemne slowo
    wiec nie ocieplaj sufitu od wewnatrz bo trudna to sztuka (zerwij wszystko) i dogrzej pomieszczenie, przekonasz sie czy nie masz problemu z tarasem, a moim skromnym zdaniem na 100% tez masz

  11. #51

    Domyślnie

    najprosciej bedzie jak poczytasz, np cos takiego:
    http://www.bud-media.com.pl/warstwy/...31-10-07/3.pdf

  12. #52

    Domyślnie

    jeżeli nie wykonałeś tego co napisał wojciaszek i Staszek Budowniczy to czeka Cię niezła rozbiórka tarasu.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Staszek budowniczy
    Połączenie na styku sciana -taras
    Obróbki blacharskie
    Odwodnienie terasu
    W sumie połączenie, obróbka i odwodnienie sa wykonane baaardzo solidnie. O to się nie martwię. Ja pada nawet ulewny deszcz przez kilka dni, np. wiosna czy latem to nie występuje efekt przemaczania. Sprawdzałam to juz wielokrotnie.

    wiec nie ocieplaj sufitu od wewnatrz bo trudna to sztuka (zerwij wszystko) i dogrzej pomieszczenie, przekonasz sie czy nie masz problemu z tarasem, a moim skromnym zdaniem na 100% tez masz
    Dogrzane pomieszczenie jest bardzo dobrze i ja pisze powyżej nie sądze by były przecieki z źle wykonanego tarasu.
    Obawaiam sie, że problemem może byc niedostateczne docieplenie tarasu co podpowiada wojciaszek

    wojciaszek
    licząc od tarasu
    -papa
    -styropian ekstrudowany
    folia
    -wylewka zbrojona
    folia w płynie
    -płytki
    "Człowieka mierzy się jedną miarą - miarą serca" Jan Paweł II

  14. #54

    Domyślnie

    Kurcze czeka mnie jak widze zrywanie płytek i docieplenie styropianem, położenie papy, folii,... no cóż, jak to ma pomóc to nie mam wyboru. Wiosna będzie dla mnie ciężka tego roku
    "Człowieka mierzy się jedną miarą - miarą serca" Jan Paweł II

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Od góry to może i dobrze.
    A od dołu- jest folia paroizolacyjna? Musi się lać. Toż to tak, jak ocieplanie poddasza. I to jakieś marne, no bo jak przez dziury beton widać?

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Pod tarasem mam ogród zimowy. Sporo zielska, wilgotność 80-90%.
    Od dołu- jakieś białe panele, folia, 2x 10 cm wełny no i beton tarasu. Z robienia dziur na halogeny zrezygnowałem.. właśnie dlatego, żeby nie robić dziur. Sucho, ciepło...

  17. #57

    Domyślnie

    wiec nie ocieplaj sufitu od wewnatrz bo trudna to sztuka (zerwij wszystko) i dogrzej pomieszczenie, przekonasz sie czy nie masz problemu z tarasem, a moim skromnym zdaniem na 100% tez masz
    Dogrzane pomieszczenie jest bardzo dobrze i ja pisze powyżej nie sądze by były przecieki z źle wykonanego tarasu.
    Obawaiam sie, że problemem może byc niedostateczne docieplenie tarasu co podpowiada wojciaszek

    dogrzane jest, ale do miejsca w ktorym zaczyna sie podwieszany sufit, ocieplenie ktore jest nad nim izoluje na tyle ze skraplala sie para na nieocieplonym betonowym suficie, nie twierdze ze musisz miec przecieki z tarasu tylko to samo co podpowiada wojciaszek, czyli ze musisz zrobic taras jeszcze raz

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Pod tarasem mam ogród zimowy. Sporo zielska, wilgotność 80-90%.
    Od dołu- jakieś białe panele, folia, 2x 10 cm wełny no i beton tarasu. Z robienia dziur na halogeny zrezygnowałem.. właśnie dlatego, żeby nie robić dziur. Sucho, ciepło...
    Chyba pójdę za Twoim przykładem i zrezygnuję z halogenów w suficie./ Skoro zatem nie będzie dostawało się tam ciepłe powietrze z zewnątrz to powinno rozwiązać problem. Dodatkowo skuję płytki i dam dodatkowa izolacje cieplną z zewnątrz. Mam nadzieję, że to już rozwiąże mój problem.

    Bardzo wam dziękuje za wypowiedzi. Jak zwykle pomocni jesteście w każdej chwili. Można na Was liczyć zawsze !!!
    "Człowieka mierzy się jedną miarą - miarą serca" Jan Paweł II

  19. #59

    Domyślnie

    nie musisz rezygnowac z halogenow, po prostu zrob taras zgodnie z technologia i nie ocieplaj sufitu od wewnatrz pomieszczenia a wszystko bedzie funkcjonowac jak nalezy

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Po pierwsze- to co?- podnieść poziom tarasu o warstwę ocieplenia? min 20 cm?
    Jak niby to sobie wyobrażasz- trzeba by rozwalić i od nowa..
    A po drugie- a dlaczego nie od środka? Poddasze też się od środka ociepla- ta sama zasada. Ludzie tam mieszkają. Jak dobrze zrobione, to i sucho, i ciepło.
    A jeśli już koniecznie te halogeny, to w pierwszej warstwie ocieplenia i tak, żeby nad nimi była ciągłość paroizolacji.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony