dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 157
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anonim1

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    4

    Domyślnie

    Będę kładł instalację kanalizacyjną i zastanawiam się czy warto przewidzieć w łazience (tej mniejszej) pisuar. Znajomy zachwalał go sobie. Mówił mi że jak jest impreza to przynajmniej deska nie jest zabrudzona. Generalnie ponoć jest łatwiej utrzymać w czystości muszlę. Co o tym myślicie ??

  2. #2

    Domyślnie

    Jezeli znasz dobrze swoich gości i wiesz że sikaja na deskę to lepiej organizuj imprezy na wolnym powietrzu wystarczy parawan

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    No ale dom to nie restauracja. Jeżeli Ci się źle nie kojarzy i się podoba, to czemu nie?

  4. #4

    Domyślnie

    Pisuar w domu - daj spokój po co ci to. Tak jak mówi Frankai - kojarzy się z hipermarketem, albo knajpą. Dom to przytulne miejsce na przytulne przedmioty, a w mojej ocenie pisuar do nich nie należy.

    chodź przyznam, że wygoda jest - nie trzeba podnosić dechy co podczas libacji ma kluczowe znaczenie.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja przeprowadziłem batalię z żoną na ten temat i będę go miał. Żonę przekonała jej koleżanka, która już go ma i sobie chwali (że o jej mężu nie wspomnę). Swoją drogą, dlaczego bidet nie stanowi problemu ? Czy dlatego, że nie jest montowany w toaletach publicznych ? Żona sprzeciwiała się pisuarowi bo jej się kojarzy z toaletą publiczną (a nie mogłem zniej wydębić gdzie ona to widziała - w damskiej ?).

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: empi dnia 2002-03-22 10:22 ]</font>

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Pisuar w domu bez sensu.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    My co prawda nie przewidzieliśmy u siebie pisuaru, ale po mału zaczynamy żałować. Po pierwsze wcale nie chodzi o alkoholowe libacje i "nie trafianie" przez panów poruszających się chwiejnym krokiem. Będziecie albo już macie dzieci, może trafi Wam się osobnik płci męskiej. A taki młody człowiek idący w nocy lub nad ranem na siusiu ma duże problemy z otwarciem oczu, a co do tego z trafieniem do kibelka. Majka

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    To naucz go siadac. To jest kwestia wychowania a nie trafiania. Jak 4x umyje WC to podejscie na pewno bedzie mial inne. Po za tym male dziecko do pisuaru nie dostanie.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Pitbull, nie bądź despotą. Mały mężczyzna za "chiny ludowe" nie usiądzie na kibelku, bo to nie licuje z jego godnością.
    Wiadomo, że pisuar byłby dla niego za wysoko, ale wtedy używa się małych stołeczków do wchodzenia /taki schodek np. plastikowy na szeroko roztawionych nogach/. Wszystko co teraz opisuję sprawdzone empirycznie. Pozdrowionka

  10. #10

    Domyślnie

    Jak bym miała większą łazienkę to z chęcią bym zrobiła pisuar.
    Już nie chodzi mi o deskę i o ciągłe nią wachlowanie góra/dół, ale te "ciapki" wszędzie naokoło doprowadzają mnie do szału!!!!!
    Biała ściana długo nie będzie biała...
    dziuba

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    No mam nadzieje tylko ze jak wejdzie na stolek to w nocy z zamknietymi oczami do pisuaru trafi no i nie trzeba go bedzie trzymac, bo to rozbudza wszystkich

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Majka - boi się o pudła synka z powodu zaspania, a nie boisz się o to że spadnie. Rozumiem, że empirycznie nie spada, ale bać się można. Faktycznie siadanie jest strasznie niemęskie i nigdy bym synka do tego nie zmuszał Wygodne to niewątpliwie jest ale jednak ciągle mi się kojarzy. Bidet to co innego - zamierzam dać w większej łazience.

  13. #13

    Domyślnie

    Pitbull: faktycznie od kiedy w ramach podziału obowiązków domowych co 2 tygodnie wypada mi sprzątać łazienkę nabrałem dystansu do kwestii męskie-niemęskie, i problem "kropek na ścianie" zniknął. Co do pisuaru, też rozważałem taką możliwość, ale ostatecznie zwyciężyła opcja drugiej umywalki w łazience (bynajmniej nie do lania )

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anonim1

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    4

    Domyślnie

    Obiecuję że już nie będę protestował.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Zrobił się bardzo zabawny temat, siedzę przed monitorem i śmieję się w "kułak" Panowie, powinniście wiedzieć z autopsji chyba sporo więcej niż ja o swoich czynnościach fizjologicznych. Nie chciałabym rozpisywać się tutaj o lekko wstydliwach aspektach.
    Majka

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Jeszcze w kwestii kropek - mam w pracy tapetę na ścianie, 20+ chłopa i kropek nie ma. Specjalnie się przyjrzałem przed chwilą i dopiero jak jak spojrzeć pod odpowiednim kątem, to błyszczy się chyba tylko zaciek od mycia. Tapetę położono chyba z 3-4 lata temu i ma taki spokojny przyjemny odcień pomarańczowego i "wzorek" materiału. Kibelek z pisuarem jest trochę dalej, więc większość i tak korzysta z tego, chyba nie siadając, ale tego nie sprawdzałem
    Czy ten wątek nie powinien być w sondażach?

  17. #17

    Domyślnie

    Kuzyn pracujący w firmie remontowej opowiadał, że w trakcie remontu toalet w budynku Uniwersytetu w Białymstoku układali w pobliżu pisuarów izolację przeciwwilgociową i glazurę do sufitu (ponad 3 m), bo pani inspektor powiedziała, że mogą nasikać na ścianę. A Frankai mówi, że niczego niezauważył ... No ,ale to może tylko w Białymstoku tacy zdolni
    A tak na poważnie, to jeśli tylko jest miejsce , to przecież nie jest wielki wydatek. Większość z nas wyda znacznie większe pieniądze na "wygody" bez których można się obyć. Brawo Majka za uwagę o dzieciach. Można dla nich spreparować podest dużo stabilniejszy od stołka (znowu za śmieszne pieniądze).

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Kurcze - jestem w szoku chciałem sobie wpisać anonim1 i hasło anonim1 a tu widzę, że blokada jest zwolniona - pod anonimem 1 już chyba ktoś był bo niezaakceptowało mi hasła. Super że redakcja zmieniła zdanie bo zrobił się niezły bajzel przez tą blokadę. A teraz tekst który wpisałem zanim się zorientowałem.

    To ja anonim który podał temat (korzystam z pomysłu anonima fajtera). Dzięki za tak liczny odzew. Teraz jestem przekonany o tym by instalować. Muszę też powiedzieć, że najmocniej naciska żona. Wydaje mi się, że wychowanie nie ma znaczenia. Nie ma szans by się coś nie rozbryzgało nawet jak ktoś jest trzeźwy. Zastanawiam się jeszcze nad pisuarem - te co oglądałem były bardzo duże, a te mniejsze z koniecznością zastosowania syfonu były o.k. ale nigzie nie mieli syfonów do takich pisuarów. Czy może ktoś w tym względzie doradzić ? - z góry dziękuję. Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Jak masz czterech synów to załóż, bo żona będzie Ci ciosać kołki na głowie o obsikaną deskę.

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Co do syfonów - sprawdź np. w Castoramie - nazywa się to syfon butelkowy.

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony