dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie instalacja odkurzacza centr. i internetowa

    Mam pytanie na szybko, dziś elektrycy zaczęli kłaść instalacje internetowe i wymyślili,że w z każdego pokoju (6x), gdzie bedzie stał ewentualnie komp pociągną skrętkę do jednego , gdzie będzie można ten internet puszaczać do tamtych pom. a z tgo jednego pójdzie kabel TPSA, czy to ma sens, czy robi się inaczej?

    i drugie, dotyczące odkurzacza centralnego. chcą poprowadzić jeden kabel od jednostki centralnej do puszki na piętrze z której wyjdą dwa kable do gniazd OC, czy nie powinno każde gniazdo mieć oddzielnego przewodu?

    pytam, bo po minach widziałem,że pewni swego nie byli a chcą już dziś to ciągnać więc jest czas na zmiany.

  2. #2

    Domyślnie Re: instalacja odkurzacza centr. i internetowa

    Cytat Napisał qwert
    Mam pytanie na szybko, dziś elektrycy zaczęli kłaść instalacje internetowe i wymyślili,że w z każdego pokoju (6x), gdzie bedzie stał ewentualnie komp pociągną skrętkę do jednego , gdzie będzie można ten internet puszaczać do tamtych pom. a z tgo jednego pójdzie kabel TPSA, czy to ma sens, czy robi się inaczej?

    i drugie, dotyczące odkurzacza centralnego. chcą poprowadzić jeden kabel od jednostki centralnej do puszki na piętrze z której wyjdą dwa kable do gniazd OC, czy nie powinno każde gniazdo mieć oddzielnego przewodu?

    pytam, bo po minach widziałem,że pewni swego nie byli a chcą już dziś to ciągnać więc jest czas na zmiany.

    Ad 1 - dobrze mysla tam bedzie switch/modem czy cokolwiek i bedzie dobrze, tak samo mozna kabalektelefoniczny położyc etc - to

    ad 2 nie wiem nie znam sie na odkurzaczach

  3. #3

    Domyślnie

    Co do internetu to jest jak najbardziej ok. Co do odkurzacza, to właściwie też może tak być, ale prościej puścić kabel z jednostki do pierwszego gniazda, z niego do kolejnego itd, łączone na zaciskach gniazdek (na razie niech Ci zostawia wystające kawałki przewodów, bo gniazdek na razie nie montujesz. A kabelki dla wygody można puścić wzdłuż rur odkurzacza.

  4. #4

    Domyślnie Re: instalacja odkurzacza centr. i internetowa

    Cytat Napisał qwert
    .... a z tgo jednego pójdzie kabel TPSA, czy to ma sens, czy robi się inaczej?
    robi sie inaczej ....
    nie bierze sie TPSA

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie Re: instalacja odkurzacza centr. i internetowa

    Cytat Napisał jacekp71
    Cytat Napisał qwert
    .... a z tgo jednego pójdzie kabel TPSA, czy to ma sens, czy robi się inaczej?
    robi sie inaczej ....
    nie bierze sie TPSA
    no chyba, ze sie chce bo kazdy ma wybor

    mielismy tepse i bylismy zadowoleni, mialismy radiowy i tez bylismmy zadowoleni, teraz mamy iplusa i jestesmy super zadowoleni bo firma placi a transfer w naszej lokalizacji rewelacja

    wiekszosc ludzi ma neta z tepsy wiec nie krytykujmy standardowego wyboru

    zreszta piszac tpsa auto mogl miec na mysli po prostu innego operatora internetowego ...
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  6. #6

    Domyślnie Re: instalacja odkurzacza centr. i internetowa

    Cytat Napisał piotrulex
    Cytat Napisał jacekp71
    Cytat Napisał qwert
    .... a z tgo jednego pójdzie kabel TPSA, czy to ma sens, czy robi się inaczej?
    robi sie inaczej ....
    nie bierze sie TPSA
    no chyba, ze sie chce bo kazdy ma wybor

    mielismy tepse i bylismy zadowoleni, mialismy radiowy i tez bylismmy zadowoleni, teraz mamy iplusa i jestesmy super zadowoleni bo firma placi a transfer w naszej lokalizacji rewelacja

    wiekszosc ludzi ma neta z tepsy wiec nie krytykujmy standardowego wyboru

    zreszta piszac tpsa auto mogl miec na mysli po prostu innego operatora internetowego ...
    dodajmy jeszcze ze oprócz znienawidzonej TEPSY -niewielu innych ma ochote kabelki kłaść - za to wielu ma ochote z tych kabelkow korzystac

  7. #7

    Domyślnie

    i to jest to, tylko tepsa chce połżyć 50 m kabla do mojego domu, nawet umówili się na poniedziałek, co by ustalić szczegóły

    dzięki za rady !!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony