dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    leptonhead

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2

    Domyślnie kupilibyście mieszkanie na osiedle z kotłownią gazową?

    Witam,

    czy są jakieś minusy osiedla (2 bloki po 6 pięter) z kotłownią gazową zamiast przyłączenia CO ze SPECu? rozważamy kupno mieszkania na takim osiedlu, lokalizacja i walory estetyczne są bardzo fajne, natomiast ogrzewanie mnie trochę niepokoi.. .chodzi o osiedle Olbrachta budowane przez Budimex w Warszawie

    pozdrawiam,

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bog

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    199

    Domyślnie

    Ciężko się doszukać minusów.

    Jeśli kotłownia jest na ostatnim piętrze to lepiej nie sąsiadować z nią ze względu na możliwy hałas.
    Ciepło z ciepłowni może być droższe ze względu na straty ciepła przy przesyle.

    Znam przypadek kotłowni olejowej w nowym bloku w piwncy.
    Na parterze smród oleju opałowego.
    Pozdrawiam
    Bog

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    leptonhead

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    kotłownia jest w osobnym budynku na dziedzińcu gazowa

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam doslownie pod soba kotlownie gazowa (mieszkam na parterze, kotlownia w piwnicy) i sobie chwale, gdyz dodatkowo mam cieplo od dolu a nie jakas nieogrzewana piwnica czy garaz. A pod drugim pokojem jest suszarnia - prawie jak ogrzewanie podlogowe. Juz nie pamietam kiedy ostatnio wlaczalem ogrzewanie. Po kazdym sezonie grzewczym zwrot nadplaty.
    Ewentualne przerwy w doplywie cieplej wodu przy konserwacji kotlowni, znacznie rzadziej niz planowe kilkudniowe plukania sieci miejskiej na osiedlu obok.
    Andromeda I z drobnymi zmianami
    http://picasaweb.google.pl/Budowa.Andromedy

    Sprzedam: 2x kołnierz FAKRO EHN 13 (78x160)
    2x kołnierz FAKRO EHN 07 (78x140)

  5. #5

    Domyślnie

    Od 5 lat mieszkam w bloku, który ma swoją kotłownię gazową i nie zamieniłabym się na blok z ogrzewaniem z elektrociepłowni. Nie wiem jak ma działać wasze ogrzewanie ale u mnie nie ma czegoś takiego jak początek i koniec sezonu grzewczego. Automatyka jest tak podłączona, że przy mniej niż10 stopni C włączają się kaloryfery.
    Dzięki temu nigdy nie jest w domu zimno.Nawet jeśli w maju czy lipcu jest zimno to u mnie jest ciepełko.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rezaka

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-311
    Posty
    2

    Domyślnie pytania

    Cytat Napisał mc_gregor Zobacz post
    Ja mam doslownie pod soba kotlownie gazowa (mieszkam na parterze, kotlownia w piwnicy) i sobie chwale, gdyz dodatkowo mam cieplo od dolu a nie jakas nieogrzewana piwnica czy garaz. A pod drugim pokojem jest suszarnia - prawie jak ogrzewanie podlogowe. Juz nie pamietam kiedy ostatnio wlaczalem ogrzewanie. Po kazdym sezonie grzewczym zwrot nadplaty.
    Ewentualne przerwy w doplywie cieplej wodu przy konserwacji kotlowni, znacznie rzadziej niz planowe kilkudniowe plukania sieci miejskiej na osiedlu obok.
    Co prawda post jest dość stary, ale zapytam czy mieszkanie nad kotłownią gazową nie jest niewygodne np. z powodu hałasu pieca ?
    Czy w nocy nie słyszy się hałasu?
    Poza tym czy kotłownia ma dobre zabezpieczenia ? słabo bylo by wylecieć w kosmos któregoś dnia .....
    pozdrawiam

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rezaka

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-311
    Posty
    2

    Domyślnie

    Co prawda post jest dość stary, ale zapytam czy mieszkanie nad kotłownią gazową nie jest niewygodne np. z powodu hałasu pieca ?
    Czy w nocy nie słyszy się hałasu?
    Poza tym czy kotłownia ma dobre zabezpieczenia ? słabo bylo by wylecieć w kosmos któregoś dnia .....
    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Wylecieć w kosmos można i od czegoś innego - od nieszczelnej instalacji gazowej, od boilera, długo by wymieniać... U mnie to nie hałasuje...

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nadiak

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-219
    Posty
    18

    Domyślnie

    Znalazłam Wasz wątek kotłowni gazowej, mam pytanie - jak wygląda remontowanie łazienki jeśli wymieniona kotłownia znajduje się pod podłogą. Jestem zmuszona wykonać przeróbkę instalacji, otrzymałam również informację ze spółdzielni że mogę nie dostać pozwolenia na planowane zmiany [jestem przed zakupem mieszkania]. Proszę o kompetentna poradę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony