dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 1831
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36605
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie Komentarze do mieszkanka malgos2

    Dziennik mieszkanka malgos2

    Wprawdzie to nie dom, ale zostalam zachecona w innym watku do zalozenia dziennika. Mieszkanie kupilam w stanie deweloperskim, wiec to prawie jak budowa. Zapraszam do komentowania.

    Pozdrawiam,
    M.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Zapowiada sie suuuper
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Dzieki. Na razie jak wklejam te zdjecia sprzed roku to plakac mi sie chce...

  4. #4

    Domyślnie

    Nie płacz, nie tylko Ty masz problemy z "myslącymi inaczej" "fachowcami".

    Sympatyczny ten Twój dziennik. Dzieki za ciekawą lekturę

    Czy możesz zamiescić jakis plan mieszkania?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Nie mam profesjonalnych planow, ale sama wymadzilam cos w Google Sketch. Mam nadzieje, ze cos widac.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2
    Dzieki. Na razie jak wklejam te zdjecia sprzed roku to plakac mi sie chce...
    stop , łzy zostaw na chwile szcześcia i radości.
    głowa do góry

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aluland
    Cytat Napisał malgos2
    Dzieki. Na razie jak wklejam te zdjecia sprzed roku to plakac mi sie chce...
    stop , łzy zostaw na chwile szcześcia i radości.
    głowa do góry
    Dzieki za pocieszenie. Teraz juz jest troche lepiej. Najnowsze fotki coming soon.

  9. #9

    Domyślnie

    no to i ja zaglądłam do ciebie

    powiem, że jak na mieszkanie to prawdziwy rarytas ci się trafił. będę zaglądać, bo widzę, że podobne klimaty wnętrzarskie nas interesują. a zostawienie sufitu w takim surowym stanie - suppppper

  10. #10

    Domyślnie

    jak to mawia mój kolega,, ma kobieta jaja i tyle, kolejny dzień bez nikotyny

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    editta - Dzieki, ze wpadlas. Tak, to mieszkanie to byl rarytas ze wzgledu na wysokosc. Wlasciwie bylo to trzecie ogladane mieszkanie - pierwsze bylo w starej kamienicy, niedaleko kopca Kraka - okolica sliczna, ale troche na odludziu (taksowkarze mowia, ze w nocy nie jest tam sympatycznie). Problem byl w tym, ze mieszkanie mialo standardowa wysokosc, za to trzy poziomy. Byla tam masa malych klitek, prawie wszystko pod skosami, wysokie progi, strome schody itd. Generalnie trzeba bylo duzej krzepy, zeby tam mieszkac. Lazienka byla taka, ze nie mozna bylo nawet rak rozlozyc i to ona w sumie przesadzila sprawe. Tu tez nie jest najwieksza, ale przynajmniej jest bardziej ustawna. Najbardziej mnie rozsmieszyl maz, jak po wyjsciu powiedzial: widzialas te klamki? Kazda z innej parafii... Wygladalo tak, jakby facet dlutkiem dlubal, dlubal i wydlubal sobie 3 pieterka (adaptowal do bolu poddasza).

    Drugie mieszkanie bylo normalne - w bloku. Duze, ale plaskie jak nalesnik - wlasnie to mi sie nie podoba w duzych, ale niskich mieszkaniach - proporcje. W dodatku sciany - brudny oranz, to jeszcze pogorszylo wrazenie. Byl bardzo fajny, duzy balkon, ale bylismy tam dzien przed wigilia i baba gotowala rybe. Nic nie pamietam oprocz smrodu tej pieprzonej ryby... No nie mogla sie juz baba powstrzymac te 15 minut...

    No i to bylo trzecie - tesciowa rak zalamala, jak zobaczyla te gole sciany, a jak rozwalilismy sufit, to juz zupelna tragedia. A nam od razu oko blysnelo, bo tu mozna wszystko zmienic. Blok byl budowany na biura, ale w trakcie budowy zmieniono koncepcje i przerobiono to na mieszkania. Wiekszosc sasiadow ma antresole, ale takie wolnostojace - z drewna. Dla mnie to wyglada strasznie przytlaczajaco. U mnie antresola jest nad pokojami tak, ze konstrukcja jest w scianach. Mam nadzieje, ze niebawem "budowa" znowu ruszy i bede mogla wkleic tu postepy. Z sufitem mozesz sie troche rozczarowac, bo moi grzebkowie (czytaj: "fachowcy") tak skutecznie zakleili wszystkie dziury, ze wyszedl lekko za gladki. Chcialam zostawic na wierzchu belki konstrukcyjne, ale to nie mialo sensu, bo trzeba by bylo od nowa stawiac wszystkie sciany. Za to na podloge chce dac beton i to jest teraz najwieksze wyzwanie... O Jezu, ale sie rozpisalam...

    Aluland - gratuluje niepalenia i zycze wytrwalosci. Naprawde warto.

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anirac
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    385
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Witaj Malgos!
    Trzymam kciuki za dalsza robote, nie zalamuj sie, tylko do przodu. Masz strop, dach, elektryke, nawet nowe okna. Masz wszystko! Reszta to kosmetyka Ja z bankami mam generalnie nie najlepsze uklady i najchetniej bym wszystkich analitykow wystrzelila na ksiezyc. Aha - i z Millennium tez sie ciagle zmagam.
    A swoja droga - w jakiej czesci Krakowa zdecydowalas sie wreszcie na to cudo?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał anirac
    Witaj Malgos!
    Trzymam kciuki za dalsza robote, nie zalamuj sie, tylko do przodu. Masz strop, dach, elektryke, nawet nowe okna. Masz wszystko! Reszta to kosmetyka Ja z bankami mam generalnie nie najlepsze uklady i najchetniej bym wszystkich analitykow wystrzelila na ksiezyc. Aha - i z Millennium tez sie ciagle zmagam.
    A swoja droga - w jakiej czesci Krakowa zdecydowalas sie wreszcie na to cudo?
    Dzieki Ci bardzo. Moje cudo jest na Zakopiance, rog Tischnera. Sa tam dwa bloki - moj jest ten czteropietrowy. Blok ma ciekawa historie - developer zbankrutowal w trakcie budowy - faceci rzucli kielniami i poszli. W efekcie sciany byly tylko w pierwszej klatce, w mojej mniej wiecej do polowy, w trzeciej niczego nie bylo. Blok obok - 10-pietrowy nie mial wentylacji ani zsypu. Normalnie dramat. Mnie to juz na szczescie nie dotyczylo, chociaz od czasu do czasu okazuja sie dziwne rzeczy, jak welna w scianie do polowy i takie tam...

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2
    A w miedzyczasie awansowalam na STALEGO BYWALCA Forum...
    I GRATULACJE
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    I GRATULACJE
    Dzieki, dzieki. Widze, ze Ty tez jestes sowa...

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    To ja

    Podziwiam chęci wspinania się na antresolkę Ja jakbym mogła, to wyreczko tuż za drzwiami by stało - wchodzę i padam

    Jedna rzecz mnie męczy w łazience - czy ściany są na tyle grube, żeby geberit wlazł w ściankę na płasko? Bo jeśli nie i będziesz musiała go odsunąć od ściany, to trochę krzywo będzie z dojściem do umywalki - taki slalomik?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał OK
    To ja

    Podziwiam chęci wspinania się na antresolkę Ja jakbym mogła, to wyreczko tuż za drzwiami by stało - wchodzę i padam

    Jedna rzecz mnie męczy w łazience - czy ściany są na tyle grube, żeby geberit wlazł w ściankę na płasko? Bo jeśli nie i będziesz musiała go odsunąć od ściany, to trochę krzywo będzie z dojściem do umywalki - taki slalomik?
    No wlasnie licze na to, ze sie zmiesci i z tego powodu, zeby nie robic "polki" chce go wpuscic w sciane, w ktorej sa rury, sasiadujaca z korytarzem klatki. Slalomik nie mialby sensu oczywiscie. Moj grzebek chcial go dac pod katem, ale ja nienawidze tych skosow. Jakos tak dziwnie bym sie czula. Trzymaj kciuki, zeby sie zmiescil.

    Co do drabinki - mam tak w innym mieszkaniu i jest OK - troche gimnastyki przed snem sie przydaje, a padac moge na inna kanape. Wszyscy sie dziwia, ze lubimy tak wlazic, ale taka szuflada na gorze ma sens, poniewaz nie widzisz przez caly dzien wyra z posciela na wierzchu.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    To trzymam kciuki za kibelek
    Choć ja akurat wszystko bym na skos stawiała, jakby to miało jakiś sens

    Ja nie widzę wyra, bo leżę na nim, jak nie jestem w pracy
    A przy pierwszej nocnej wędrówce do kibelka, to już by ze mnie nie było co zbierać przy takiej drabince Ale lubię antresolki - fajnie wyglądają

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał OK
    To trzymam kciuki za kibelek
    Choć ja akurat wszystko bym na skos stawiała, jakby to miało jakiś sens
    Ale widzisz miejsce na kibel w rogu? Bo ja nie... Chyba, ze szafka pod umywalka bylaby jakas miniaturowa.

    Cytat Napisał OK
    Ja nie widzę wyra, bo leżę na nim, jak nie jestem w pracy
    A ja pracuje w domu, wiec caly dzien spedzam w wyrze.


    Cytat Napisał OK
    A przy pierwszej nocnej wędrówce do kibelka, to już by ze mnie nie było co zbierać przy takiej drabince Ale lubię antresolki - fajnie wyglądają
    Ja nie chodze do kibelka w nocy, chociaz czasem rano mysle o nocniku... Taka drabinka jest wbrew pozorom bezpieczna - lapiesz sie szczebelka i w razie czego zawisniesz na rekach. Z normalnych schodo-drabin latwiej spasc - jak sie puscisz poreczy to koniec

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    A po co Ci miejsce na skos, skoro nie lubisz? Ja lubię, ale też u siebie nie znalazłam - na razie tylko łóżko stoi na skos i już wiem, że niestety trzeba je postawić bardziej analogowo

    Z antresolką pewnie masz rację - ja całkiem nie mam doświadczenia i już mi to na pewno nie grozi Nawet jakbym chciała i miała gdzie

Strona 1 z 1831

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony