dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 66 z 66
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Wygrzałem porządnie. Posadzka była sucha jak pieprz.
    Jaka procedura i jaka wilgotność w % i czym zmierzona?

    Jak nie ma obaw o wilgotną wylewkę, to po uzyskaniu przez klej pełnej wytrzymałości (patrz dokumentacja/opakowanie Twojego kleju).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 28-09-2022 o 09:32

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    W temacie tych kafli - kończę układać gres na podłodze. klej żelowy. Niezafugowana.
    Po ilu dniach mogę delikatnie odpalić podłogówkę?
    Kolega glazurnik mówi że po 4-5 delikatnie można grzać.
    Wersja książkowa - 3 tygodnie - odpada. W chałupie zgnilizna okropna.
    _
    Możesz włączyć ogrzewanie. Najlepiej, aby temperatura zasilania wynosiła nie więcej niż 26*. Pewnie obawiasz się czy płytki nie odspoją się? Nie popękają? I czy szkliwo na nich nie pokryje się pajęczynką. To wszystko nie jest takie proste. Jaka wylewka? Jakie płytki-format i rodzaj? Jaki klej został użyty?Co zrobiono z dylatacjami? Płytki można kleić na działającej podłogówce.

  3. #63

    Domyślnie

    Ja może jako ciekawostkę napiszę, że mam u siebie gres 80x80cm. Na parterze jest płyta fundamentowa z zatopionym w betonie ogrzewaniem podłogowym. Na parterze mam ułożone około 65m2 gresu bez żadnych dylatacji i nic się nie dzieje a mieszkam w tym budynku już prawie 3 lata.

    Płyta nie była "wygrzewana" przed kładzeniem kafli, natomiast sama się wygrzała przez słońce. Specem nie jestem, nie znam się, ale być może tajemnica sukcesu tkwi w tym, że używałem kleju "wysoce elastycznego" w moim wypadku Atlas Plus. Na poddaszu mam wylewkę i ją już wygrzewałem. Ale tam mam dylatacje + wygrzewanie, wszystko książkowo.

  4. #64
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GawronCalus

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-098
    Posty
    1

    Domyślnie

    świetny temat, dziękujemy

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Ja może jako ciekawostkę napiszę, że mam u siebie gres 80x80cm. Na parterze jest płyta fundamentowa z zatopionym w betonie ogrzewaniem podłogowym. Na parterze mam ułożone około 65m2 gresu bez żadnych dylatacji i nic się nie dzieje a mieszkam w tym budynku już prawie 3 lata.
    Płyta fundamentowa to zupełnie inna historia. Grubość, zbrojenie, obciążenie i masa akumulacyjna powodują, że nie ma właściwie szans się wykrzywić.

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    używałem kleju "wysoce elastycznego" w moim wypadku Atlas Plus.
    "Wysoce elastyczny" to ściema marketingowa i o niczym nie świadczy. Elastyczne mają klasę C2

    Znaczenie ma też odkształcalność (S1/S2).

  6. #66
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    CalusGawron

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-098
    Posty
    1

    Domyślnie

    siemka witam

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony