dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 66
  1. #41

    Domyślnie

    a ja nie mam gazu i wychodzi na to ze wygrzewanie podlogowki bede miala za 3 miesiace dopiero....i wszytsko musi czekac co mnie zlosci bardzo i mam ochote zrobic kominek z plaszczem wodnym chocby dla tego wygrzania podlogówki przed kaflami....
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    decyzja podjęta.... wczoraj zaczęły robić się na ścianach kafle za pomocą mojego kolegi który szczęśliwie dla mnie wrócił własnie z kontraktu zagranicznego ....robi ściany, trochę mu z tym zejdzie (2 łazienki) , a na końcu zrobi podłogi w łazienkach ... w pozostałych pomieszczeniach z podłogami bawić się będzie mój małż z tatem za jakiś czas ...może nawet po rozgrzaniu podłogówek
    ale łazienki będe miała zrobione przed rozgrzewaniem ... na elastycznym kleju nic nie powinno się stać ... mam taka nadzieję
    odnajdę ten watek za rok i napiszę czy wszystko ok
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  3. #43

    Domyślnie

    Widac nie tylko ja mam ten problem..... U nas tez wylewki od tygodnia, a glazurnik umowiny na koniec kwietnia. O wygrzaniu wylewek nie ma mowy, bo nie ma jeszcze gazu

  4. #44

    Domyślnie

    Piszecie, że trzeba zrobić fugi w miejscach dylatacji jastrychu, a jak rozwiązać problem, kiedy płytki układane są w cegiełkę lub w karo i nijak nie można utrafić w te dylatacje?
    U znajomej widziałam, że płytkarz zbroił prętami jastrych właśnie w miejscach gdzie przebiegają szczeliny dylatacyjne, czy tak jest poprawnie?
    Pozdrawiam, Kafelka

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    w takim przypadku powinno się stosowac maty rozdzielające
    lub dodatkowe zbrojenie z siałki z włókna szklanego - najlepiej ok 200 g
    klej wysoce elastyczny , siatka + klej wystarczająco nieweluje napreżenia
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.911
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

    Domyślnie

    u mnie też z tym była zadyma.....bo hydraulikowi przypomniało się, że podłogówkę trzeba będzie wygrzać - tyle, że gazu nie mamy jeszcze podłączonego.........i o tym wiedział no cóż kominek wcześniej wstawimy i będziemy palić....tzn. trzeba będzie drzewo kupić, jeździć i palić

    Dylatacje mam dookoła wszystkich ścian i przy schodach (listwy dylatacyjne); dodatkowo nacięcia jastrychu na wszystkich "progach" i skośne przy każdym wystającym narożniku zarówno w otworach drzwiowych jak i przy kominach.

    Klej - płytkarz powiedział, że na elastyczny Sopro kładzie - więc taki kupiłam.

    Czy coś popęka po grzaniu, które jeszcze się nie zaczęło - tego nie wie nikt

  7. #47

    Domyślnie

    Gdzies na forum bylo, ze do wygrzewania mozna podlaczyc gaz z butli (do pieca bodajze, przefazowac go, czy cos w tym stylu )

  8. #48

    Domyślnie

    Miałem wylewki robione na jesieni. Czy można już układać gres na podłodze nie wygrzewając podłogówki.

    pozdrawiam

  9. #49

    Domyślnie

    Również chciałem zapytać czy robiąc wylewki teraz, mogę bez wygrzewania położyć gres jesienią czy też nie za bardzo???

  10. #50

    Domyślnie

    ja mialam kładzione wylewki ponad pół roku temu i też się zastanawiam czy moge klasc kafle na niewygrzaną podłogę...

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    reasumując: gresy położone u nas na początku kwietnia na elastyczny klej firmy izolbet, wygrzane podłogówki były z początkiem lipca , już są wygaszone ... wszystko ok- kafle całe i zdrowe
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał XX
    ja mialam kładzione wylewki ponad pół roku temu i też się zastanawiam czy moge klasc kafle na niewygrzaną podłogę...
    Wylewki- na początku grudnia. W czerwcu sprzedawca parkietu z ul. Jagiełło mierzył wilgotność posadzki - była mniej niż 1%.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    w takim przypadku powinno się stosowac maty rozdzielające
    lub dodatkowe zbrojenie z siałki z włókna szklanego - najlepiej ok 200 g
    klej wysoce elastyczny , siatka + klej wystarczająco nieweluje napreżenia
    Mam duże pomieszczenie, w którym należałoby zrobić kilka skośnych dylatacji, ale to chyba niemożliwe. Płytki mają być ułożone w karo. Co to są za maty, dajemy je lub tę siatkę pod same płytki z klejem ? Salka ta nie będzie miała ogrzewania podłogowego.
    Czy możesz więcej napisać na ten temat, lub podać jakieś dobre źródło informacji ?
    pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie

    Czy po pół roku od wylania wylewek mozna kłaśc płytki bez wygrzewania?

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ja niedługo będę musiała tak zrobić. Nie mam szans na podłączenie gazu, chyba że nasz pan od wykończeniówki będzie pracował baaardzooo pooowoooliii.
    marta

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amor
    Czy po pół roku od wylania wylewek mozna kłaśc płytki bez wygrzewania?
    podłączam sie

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    kładźcie .... na elastyczny klej i wszystko będzie git .... u mnie jest
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  18. #58

    Domyślnie

    W temacie tych kafli - kończę układać gres na podłodze. klej żelowy. Niezafugowana.
    Po ilu dniach mogę delikatnie odpalić podłogówkę?
    Kolega glazurnik mówi że po 4-5 delikatnie można grzać.
    Wersja książkowa - 3 tygodnie - odpada. W chałupie zgnilizna okropna.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Wersja książkowa - 3 tygodnie - odpada. W chałupie zgnilizna okropna.
    Przed położeniem wygrzałeś podłogę zgodnie z jaką procedurą? Jaką wilgotność miała przed klejeniem i czym zmierzoną?

  20. #60

    Domyślnie

    Wygrzałem porządnie. Posadzka była sucha jak pieprz. Teraz boje się że wszystko złapie wilgoć - w całym domu sufity podwieszane. W kuchni już stoją meble. Chociaż sekcjami ale muszę zacząć grzać.
    Ostatnio edytowane przez tomasziolkowski ; 28-09-2022 o 09:23

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony