dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 157 z 157
Pokaż wyniki od 3.121 do 3.128 z 3128
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic

Domyślnie

Instalacja działa - koszt jaki poniosłem zakładając samodzielnie instalację fotowoltaiczną na dachu wschodnim i zachodnim to 10 359 zł 51 gr., co dla instalacji 3,4 kWp daje w rozbiciu 3046,91 zł/ kWp brutto z podatkiem 23%. Po odpisaniu 17% da nam kwotę 8598,39 zł.
    Gdybym skorzystał z rządowej dotacji(przekroczyłem 10 tyś) otrzymałbym koszt 3598,39 zł i tyle wyniosła by mnie ta instalacja.- Byłoby fajnie, a tak jest drożej.
    Napisałem to rozliczenie tylko dla informacji, aby zrozumieć gdzie są pieniądze - bo swojej robocizny nie liczę, a trwała ok 1 tygodnia i naprawdę samemu się narobiłem.
    Instalacja ma służyć do grzania wody, obecnie oddaje nadmiar wyprodukowanej energii do sieci w ilości : od 28.09 - 1.10 = 32,9 kWh czyli tak jak zakładałem taką ilością w zupełności zagrzeję 200 l wody.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

JEŚLI POMOGŁEM KLIKNIJ GWIAZDKĘ

Domyślnie

Kilka zdjęć z postępów na budowie:

Planuje wstępnie podnieść teren/kostkę równo z fundametem od pompy ciepłą. Mam nadzieję, że estetycznie nie zmieniwszy to mocno domku.

Garaż:

Tutaj dwa zdjęcia z pralnio-kotłowni:

Żałuje w tej chwili, że nie podniosłem jeszcze przynajmniej jednym pustakiem poddasza w tym dachu. Wtedy domek dużo lepiej prezentowałby się. Przy zastosowaniu ocieplenia 20cm styropianu i wydłużeniem okapu żeby zachować jego pierwotną wielkość powstałą tzw. czapka na oczy oraz podbitka niestety trzeba kombinować pod skosem bo prostopadle niestety nie wchodzi w grę.
    Ostatnio edytowane przez arti17cf ; 16-11-2019 o 20:20

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic

Domyślnie

Całkiem nieźle się prezentuje. Kurcze w styczniu dla mnie będzie 8 lat jak mieszkam w mojej SP.

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Kod pocztowy
    41-933
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

Domyślnie

Wygląda super! Mamy tą samą pompę ciepła.

Ja właśnie jestem na etapie brukowania podjazdu. Mam nadzieje, że za chwilę uda mi się pochwalić prawie wykończonym domem

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Kod pocztowy
    41-933
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

Domyślnie

Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Instalacja działa - koszt jaki poniosłem zakładając samodzielnie instalację fotowoltaiczną na dachu wschodnim i zachodnim to 10 359 zł 51 gr., co dla instalacji 3,4 kWp daje w rozbiciu 3046,91 zł/ kWp brutto z podatkiem 23%. Po odpisaniu 17% da nam kwotę 8598,39 zł.
    Gdybym skorzystał z rządowej dotacji(przekroczyłem 10 tyś) otrzymałbym koszt 3598,39 zł i tyle wyniosła by mnie ta instalacja.- Byłoby fajnie, a tak jest drożej.
    Napisałem to rozliczenie tylko dla informacji, aby zrozumieć gdzie są pieniądze - bo swojej robocizny nie liczę, a trwała ok 1 tygodnia i naprawdę samemu się narobiłem.
    Instalacja ma służyć do grzania wody, obecnie oddaje nadmiar wyprodukowanej energii do sieci w ilości : od 28.09 - 1.10 = 32,9 kWh czyli tak jak zakładałem taką ilością w zupełności zagrzeję 200 l wody.
    Pozdrawiam
    Ja się ostatnio dowiedziałem, że dotacja z miasta jest max na 3,5kw, więc jak przyjdą montować to chce się dogadać, żeby mi zamontowali większy falownik, tak abym mógł zamontować dodatkowe 3,5kw. Będzie trochę kombinacji no ale trudno..

WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MegiMegi

Kod pocztowy
    28-200

Domyślnie

Dziękuję za pozdrowienia. Rzadko śledzę ten wątek. Wszystkiego dobrego

Może właściciel odezwie się na forum? Którego serdecznie pozdrawiam
    Załącznik 432865

*zdjęcie umieszczone bez zgody autora- ogólnodostępne na www.[/QUOTE]

Domyślnie

Cytat Napisał MegiMegi Zobacz post
    Dziękuję za pozdrowienia. Rzadko śledzę ten wątek. Wszystkiego dobrego
    A dziękuję - miło jest zobaczyć coś w sieci co jest tak charakterystyczne . Kiedyś jak nie było autostrady A4 jeździłem tamtędy(w Twoich okolicach przez Staszów ) i przez Jędrzejów dalej Zawiercie na śląsk...teraz mam inną trasę.
    Jeszcze raz pozdrawiam, może koleżanka prześle jakieś zdjęcia z domku jak teraz sie prezentuje i jak wygląda jego otoczenie? wątek będzie żył dalej bo my starzy -mieszkamy, a nikt jakoś nie chce się podzielić informacjami jak i co rozwiązał.....Dla mnie już czas na remontmoże bym coś podpatrzył?

WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MegiMegi

Kod pocztowy
    28-200

Domyślnie

Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    A dziękuję - miło jest zobaczyć coś w sieci co jest tak charakterystyczne . Kiedyś jak nie było autostrady A4 jeździłem tamtędy(w Twoich okolicach przez Staszów ) i przez Jędrzejów dalej Zawiercie na śląsk...teraz mam inną trasę.
    Jeszcze raz pozdrawiam, może koleżanka prześle jakieś zdjęcia z domku jak teraz sie prezentuje i jak wygląda jego otoczenie? wątek będzie żył dalej bo my starzy -mieszkamy, a nikt jakoś nie chce się podzielić informacjami jak i co rozwiązał.....Dla mnie już czas na remontmoże bym coś podpatrzył?
    Witam. W sumie dom prezentuje się identycznie, jak na ostatnio zamieszczonej fotce. Tydzień temu minęło 8 lat, jak mieszkamy (czyli w sumie podobnie jak Ty). Nasz domek w zasadzie jest zwyczajny. Nie mamy ani pompy ciepła, ani rekuperacji. Ogrzewamy gazem, czasem dla klimatu palimy w kominku. Dom jest ciepły i fajnie się w nim mieszka. Zmieniło się na pewno otoczenie, bo roślinki trochę urosły. Następnym razem wrzucę jakieś fotki w miarę aktualne, bo szczerze powiem, rzadko pstrykam.
    Widzę, że Ty jesteś bardzo aktywny na forum. Z pewnością wielu budujących "Spokojną przystań" skorzystało z Twoich porad. Szacun za bezinteresowne porady i poświęcony czas.
    U mnie w tamtym roku był oglądać dom jeden człowiek, który planował budowę "Spokojnej...", ale później się już nie odezwał, więc nie wiem, czy buduje się kolejna, czy może nastąpiła zmiana planów.
    Pozdrawiam serdecznie i do następnego

Strona 157 z 157

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia