dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 160
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3193
  1. #1

    Domyślnie projekt M36 SPOKOJNA PRZYSTAŃ

    Witam

    Wraz z żoną od jakiegoś czasu zastanawiamy sie bardzo poważnie nad budowaniem Spokojnej przystani. Myśle ze w ciagu najblizszych tygodni zdecydujemy sie na zakup tego projektu. Jesli ktos z szanownych forumowiczów tez mysli nad tym projektem lub juz realizuje jego budowe chetnie poczytamy opinie.
    Pozdrawiamy serdecznie
    Marcin i Marzena
    Prawie na mecie)

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    Również przymierzam się do tego projektu i bardzo chętnie poznałbym opinię osób, które kupiły projekt bądź już zaczęły budować.
    Wydaje mi się, że projekt jest bardzo ciekawy, ale niestety nikt nie chce o nim pisać.
    Jak kupię, to zmienię usytuowanie małej łazienki. Jak dla mnie to musi być okno, wiec powędruje zamiast spiżarki przy kuchni z wejściem z holu (w takim wypadku oddzielamy całkowicie strefę nocną) lub innym wyjściem jest przesunięcie troszkę ściany przy wejściu do garażu, tej równoległej do drzwi garażowych, i zrobienie miejsca na tę łazienkę. Nie wiem tylko czy nie jest to przypadkiem ściana nośna, ale chyba da się to przejść.
    Poza tym musiałbym pomyśleć nad powiększeniem kotłowni ponieważ jestem zmuszony używać paliwa stałego, a do tego musi być odpowiednia ilość miejsca. No i oczywiście w takim wypadku wejście do kotłowni od strony garażu.
    Zrezygnowałbym również z małych drzwi na taras i zamiast tego może duże okno. Wychodzi mi od południa i trochę więcej słoneczka by się przydało.
    Tyle szybkich uwag z mojej strony.
    Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie i rady.
    Pozdrawiam
    Waldek

  3. #3

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać, że interesuje mnie projekt M36a, z podwójnym garażem w wersji lustrzanej.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nata136

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    6

    Domyślnie Spokojna Przystań z Muratora - czy ktoś buduje?

    Chętnie złapałabym kontakt z osobami, które interesuje ten projekt
    http://projekty.muratordom.pl/projek...=&x=0&y=0&nr=0

    Pozdrawiam!

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nata136

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    6

    Domyślnie podciągam

    up

  6. #6

    Domyślnie Spokojna przystań - wariant I

    Witam serdecznie
    Zastanawiam się nad kupnem projektu Spokojna przystań wariant I tzn z podwujnym garazem. Domek mi sie szalenie podoba musiałbym jedynie powiekszyć kotłownie.. Ale widzę na to pare rozwiązań więc nie powinno być problemu
    Interesuje mnie czy ktos może planuje schody na strych / małe poddasze w tym projekcie ? Wysłałem już pytanie do muratora czy jest to wogóle techniecznie możliwe przy tej konstrukcji dachu.

    Czy ktoś może sie orientuje czy jestw tym projekcie jakieś małe poddasze ?

    Pozdrawim cieplutko
    Grzesiu

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nata136

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    6

    Domyślnie Już się zdecydowaliśmy!

    Zamierzamy zakupić projekt i wybudować ten domek. Zmiany: zadaszony taras przy kuchni przeszklimy a'la ogród zimowy, frontowe okna zamienimy na jedno. No i pozostaje jeszcze kwestia doświetlenia salonu...

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nata136

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    6

    Domyślnie Pytanie

    Na kiedy planujecie rozpoczęcie budowy?

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nata136

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    up

  10. #10

    Domyślnie Re: Spokojna przystań - wariant I

    Cytat Napisał Grzesiu_13_
    Witam serdecznie
    Zastanawiam się nad kupnem projektu Spokojna przystań wariant I tzn z podwujnym garazem. Domek mi sie szalenie podoba musiałbym jedynie powiekszyć kotłownie.. Ale widzę na to pare rozwiązań więc nie powinno być problemu :)
    Interesuje mnie czy ktos może planuje schody na strych / małe poddasze w tym projekcie ? Wysłałem już pytanie do muratora czy jest to wogóle techniecznie możliwe przy tej konstrukcji dachu.

    Czy ktoś może sie orientuje czy jestw tym projekcie jakieś małe poddasze ?

    Pozdrawim cieplutko
    Grzesiu
    witam serdecznie my kupilismy ten projekt.własnie jutro bedziemy robic wykop pod fundamenty. wprowadziliśmy bardzo mało zmian , a mianowicie zmieniliśmy rozmiar i rozmieszczenie okien, zlikwidowaliśmy wejscie do spizarni z przedsionka, zrezygnowaliśmy z kominka.projekt jest super, jesteśmy w nim zakochani...;) Jednak murarze twierdzą że dość drog w realizacji.pozdr

  11. #11

    Domyślnie Re: Spokojna przystań - wariant I

    Cytat Napisał Grzesiu_13_
    Witam serdecznie
    Zastanawiam się nad kupnem projektu Spokojna przystań wariant I tzn z podwujnym garazem. Domek mi sie szalenie podoba musiałbym jedynie powiekszyć kotłownie.. Ale widzę na to pare rozwiązań więc nie powinno być problemu
    Interesuje mnie czy ktos może planuje schody na strych / małe poddasze w tym projekcie ? Wysłałem już pytanie do muratora czy jest to wogóle techniecznie możliwe przy tej konstrukcji dachu.

    Czy ktoś może sie orientuje czy jestw tym projekcie jakieś małe poddasze ?

    Pozdrawim cieplutko
    Grzesiu
    w projekcie jest strop wylewany-Teriva.my na razie robimy na gorze strych, wejscie bedzie z garażu taka wysuwana drabinka) w przyszłości moze syn zechce tam sobie urządzić swoje gniazdkopozdr

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nata136

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    22 kwietnia zakupiliśmy ten projekt i również jesteśmy w nim zakochani. Nad zmianami jeszcze myślimy. Budowę zaczynamy w lutym, a teraz walczymy z formalnościami. Chętnie wesprzemy się Waszymi pomysłami, więc będziemy sledzic budowę na formu. A jeśli nie tutaj, to bardzo chętnie nawiązalibyśmy kontak poza forum, jeśli to oczywiście możliwe Gdzie budujecie domek?

    Pozdrawiamy!

  13. #13

    Domyślnie Witam!

    Projekt ten (wersja z garażem dwustanowiskowym) kupiliśmy razem z żoną w lutym tego roku. Było troszke zmian głownie okna i drzwi, ale też niektóre ścianki działowe. Zresztą postaram sie wysłać projekt po przeróbkach i wtedy sami ocenicie. Jak dla mnie świetny projekt, pokoje w miarę duże, salon też niczego sobie. Budowa rusza pod koniec sierpnia, ale tylko w tym roku fundament. Budujemy sie niedaleko Chełma woj. lubelskie

    Pozdrawiam!
    Łukasz[/url]
    Lukisem

  14. #14

    Domyślnie

    Witam,
    Chętnie zobaczę projekt po poprawkach, więc czekam z niecierpliwością.
    Też mam zamiar budować w woj. lubelskim, ale w okolicach Tomaszowa Lub. Niestety w tym roku będą tylko niezbędne pozwolenia a budowa od wiosny przyszłego.
    Osobiście to dalej nie jestem pewny jak rozwiązać powiększenie kotłowni żeby ją dopasować do opału węglem (gazociągu niestety nie ma). Najsensowniejszym wydaje się wydłużenie garażu, ale obawiam się, że może to wpłynąć niekorzystnie na bryłę budynku.
    Pozdrawiam
    Waldek

  15. #15

    Domyślnie Witam ponownie!

    Jeśli chodzi o kotłownię u mnie, ja też bedę palił węglem. Zastanawialiśmy sie z żoną jak rozwiazać problem składu opału (drewna i węgla) bez konieczności buodwania dodatkowych szopek na działce. No i wymyśliliśmy ażeby przy lewej części garażu dobudować ściankę działową, tam gdzie miały być szafki na narzędzia. Innego rozwiazania nie widzę, a chciałem uniknąć dużych zmian w projekcie. jeszcze dziś prześlę projekt według naszego pomysłu (zresztą zmiany już i tak wprowadzone) czekamy teraz tylko na pozwolenie na budowę.

    Pozdrawiam
    Lukisem

  16. #16

    Domyślnie Przesyłam projekt

    Witam! Niestety wczoraj nie byłem w stanie, ale co sie odwlecze to nie uciecze. Przesyłam link do strony z projektem po przeróbkach
    www.nsp2chelm.republika.pl

    pozdrawiam
    Lukisem

  17. #17

    Domyślnie Opis projektu

    Po pierwsze zmiany okien i drzwi, po drugie powiększenie małej łazienki, która bedzie pralnią, w której będzie można oprócz tego trzymać jakieś środki czytstości, szczotki, miotły i inne graty, (jak na nasze potrzeby 2 łazienki to za dużo), następnie postawienie ścianki działowej w garażu po lewej stronie na węgiel i drewno. Zamurowanie wejścia do kotłowni od strony korytarza a wstawienie drzw od strony garażu.
    Kolejna rzecz to zamurowanie drzwi do spiżarni od strony holu (w ich miejsce będzie wstawiona szafa na ubrania lub wieszak, zobaczymy),
    Aha pomieszczenie nr 8 to pokój do pracy, Jak dla nas na garderobę to za duże, a komputer, biurko i mniejsza szafa z papierami w sam raz sie zmieści.

    Pozdrawiam
    Lukisem

  18. #18

    Domyślnie

    Witam,
    Dzięki za link do projektu. Rzeczywiście mało zmian wprowadziliście. Jak dla mnie to macie za mało okien, w domu może być po prostu za ciemno.
    Poniżej przesyłam link do planu zmian, które ja zamierzam wprowadzić. Będą to:
    - przeniesienie ubikacji dla gości w pobliże wejścia, z dwóch powodów, po pierwsze będzie tam okno, celem lepszej wentylacji oraz mniej krępujące korzystanie niż w wariancie w pobliżu salonu ,
    - powiększenie kotłowni kosztem przeniesionej łazienki, planuję kupować eko-groszek w workach, więc będzie łatwo go magazynować,
    - rezygnacja z drzwi do kotłowni z wnętrza domu i zastąpienie ich drzwiami z garażu,
    - zmiana rozmieszczenia w łazience głównej z dodaniem prostokątnego prysznica kosztem części kotłownie (ale to jeszcze do przemyślenia),
    - rezygnacja z jednych drzwi na taras w salonie, w zamian za to duże okno,
    - zmiana pojedynczych okien na okna podwójne, chcę mieć jak najwięcej światła słonecznego w domu.
    - rezygnacja z drzwi na taras z jednej sypialni,
    - drzwi oddzielające salon od przedsionka u mnie chyba zostaną, gdyż wejście planuję od północy, więc wiatr nie będzie od razu wdzierał się do środka,
    - zastanawiam się jeszcze nad drzwiami oddzielającymi strefę dzienną od nocnej,
    - drzwi z kuchni na taras też zostają, nie trzeba z każdą szklanką czy talerzykiem biegać przez salon,
    - garderoba też na razie zostaje, jako osoba planująca dopiero założenie rodziny na razie nie potrzebuję tylu pomieszczeń,
    - chyba też dodam przesuwane drzwi pomiędzy salonem a kuchnią żeby oddzielić zapachy ostrych potraw.
    Na razie tyle szybkich zmian. Jeżeli miałby ktoś jakieś sugestie to bardzo proszę o wpis.
    Pozdrowienia

    http://www.fothost.pl/show.php/62970...kach4.JPG.html

  19. #19

    Domyślnie Witam!

    No proszę taki sam projekt a jakże inny. Co do okien to rzeczywiście moze być ich za mało. Zobaczymy. Nie wiem jak inni architekci ale mój wziął 2500 za zmiany w 4 egzemplarzach (w skaład tego jeszcze weszło umiejscowienie szamba, prądu na działce oraz wody).

    Mam pytanie odnośnie fundamentu. Zalewany czy z bloczków betonowych?

    Pozdrawiam

    Łukasz
    Lukisem

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacek-1109

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3

    Domyślnie Spokojna przzystan - stan surowy

    Witam, czy ktos moze sie podzielic info jaki wyszedl mu koszt stanu surowego otwartego z dachem? Czy przy dachówce ceramicznej uda się zamknąć w 150 tyś?

Strona 1 z 160

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony