dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 157 z 160
Pokaż wyniki od 3.121 do 3.140 z 3193
  1. #3121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Instalacja działa - koszt jaki poniosłem zakładając samodzielnie instalację fotowoltaiczną na dachu wschodnim i zachodnim to 10 359 zł 51 gr., co dla instalacji 3,4 kWp daje w rozbiciu 3046,91 zł/ kWp brutto z podatkiem 23%. Po odpisaniu 17% da nam kwotę 8598,39 zł.
    Gdybym skorzystał z rządowej dotacji(przekroczyłem 10 tyś) otrzymałbym koszt 3598,39 zł i tyle wyniosła by mnie ta instalacja.- Byłoby fajnie, a tak jest drożej.
    Napisałem to rozliczenie tylko dla informacji, aby zrozumieć gdzie są pieniądze - bo swojej robocizny nie liczę, a trwała ok 1 tygodnia i naprawdę samemu się narobiłem.
    Instalacja ma służyć do grzania wody, obecnie oddaje nadmiar wyprodukowanej energii do sieci w ilości : od 28.09 - 1.10 = 32,9 kWh czyli tak jak zakładałem taką ilością w zupełności zagrzeję 200 l wody.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #3122

    Domyślnie

    Kilka zdjęć z postępów na budowie:


    Planuje wstępnie podnieść teren/kostkę równo z fundametem od pompy ciepłą. Mam nadzieję, że estetycznie nie zmieniwszy to mocno domku.








    Garaż:




    Tutaj dwa zdjęcia z pralnio-kotłowni:




    Żałuje w tej chwili, że nie podniosłem jeszcze przynajmniej jednym pustakiem poddasza w tym dachu. Wtedy domek dużo lepiej prezentowałby się. Przy zastosowaniu ocieplenia 20cm styropianu i wydłużeniem okapu żeby zachować jego pierwotną wielkość powstałą tzw. czapka na oczy oraz podbitka niestety trzeba kombinować pod skosem bo prostopadle niestety nie wchodzi w grę.
    Ostatnio edytowane przez arti17cf ; 16-11-2019 o 20:20

  3. #3123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Całkiem nieźle się prezentuje. Kurcze w styczniu dla mnie będzie 8 lat jak mieszkam w mojej SP.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #3124
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wygląda super! Mamy tą samą pompę ciepła.

    Ja właśnie jestem na etapie brukowania podjazdu. Mam nadzieje, że za chwilę uda mi się pochwalić prawie wykończonym domem

  5. #3125
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Instalacja działa - koszt jaki poniosłem zakładając samodzielnie instalację fotowoltaiczną na dachu wschodnim i zachodnim to 10 359 zł 51 gr., co dla instalacji 3,4 kWp daje w rozbiciu 3046,91 zł/ kWp brutto z podatkiem 23%. Po odpisaniu 17% da nam kwotę 8598,39 zł.
    Gdybym skorzystał z rządowej dotacji(przekroczyłem 10 tyś) otrzymałbym koszt 3598,39 zł i tyle wyniosła by mnie ta instalacja.- Byłoby fajnie, a tak jest drożej.
    Napisałem to rozliczenie tylko dla informacji, aby zrozumieć gdzie są pieniądze - bo swojej robocizny nie liczę, a trwała ok 1 tygodnia i naprawdę samemu się narobiłem.
    Instalacja ma służyć do grzania wody, obecnie oddaje nadmiar wyprodukowanej energii do sieci w ilości : od 28.09 - 1.10 = 32,9 kWh czyli tak jak zakładałem taką ilością w zupełności zagrzeję 200 l wody.
    Pozdrawiam
    Ja się ostatnio dowiedziałem, że dotacja z miasta jest max na 3,5kw, więc jak przyjdą montować to chce się dogadać, żeby mi zamontowali większy falownik, tak abym mógł zamontować dodatkowe 3,5kw. Będzie trochę kombinacji no ale trudno..

  6. #3126
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MegiMegi

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Staszów
    Kod pocztowy
    28-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dziękuję za pozdrowienia. Rzadko śledzę ten wątek. Wszystkiego dobrego

    Może właściciel odezwie się na forum? Którego serdecznie pozdrawiam
    Załącznik 432865






    *zdjęcie umieszczone bez zgody autora- ogólnodostępne na www.[/QUOTE]

  7. #3127
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał MegiMegi Zobacz post
    Dziękuję za pozdrowienia. Rzadko śledzę ten wątek. Wszystkiego dobrego
    A dziękuję - miło jest zobaczyć coś w sieci co jest tak charakterystyczne . Kiedyś jak nie było autostrady A4 jeździłem tamtędy(w Twoich okolicach przez Staszów ) i przez Jędrzejów dalej Zawiercie na śląsk...teraz mam inną trasę.
    Jeszcze raz pozdrawiam, może koleżanka prześle jakieś zdjęcia z domku jak teraz sie prezentuje i jak wygląda jego otoczenie? wątek będzie żył dalej bo my starzy -mieszkamy, a nikt jakoś nie chce się podzielić informacjami jak i co rozwiązał.....Dla mnie już czas na remontmoże bym coś podpatrzył?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #3128
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MegiMegi

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Staszów
    Kod pocztowy
    28-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    A dziękuję - miło jest zobaczyć coś w sieci co jest tak charakterystyczne . Kiedyś jak nie było autostrady A4 jeździłem tamtędy(w Twoich okolicach przez Staszów ) i przez Jędrzejów dalej Zawiercie na śląsk...teraz mam inną trasę.
    Jeszcze raz pozdrawiam, może koleżanka prześle jakieś zdjęcia z domku jak teraz sie prezentuje i jak wygląda jego otoczenie? wątek będzie żył dalej bo my starzy -mieszkamy, a nikt jakoś nie chce się podzielić informacjami jak i co rozwiązał.....Dla mnie już czas na remontmoże bym coś podpatrzył?
    Witam. W sumie dom prezentuje się identycznie, jak na ostatnio zamieszczonej fotce. Tydzień temu minęło 8 lat, jak mieszkamy (czyli w sumie podobnie jak Ty). Nasz domek w zasadzie jest zwyczajny. Nie mamy ani pompy ciepła, ani rekuperacji. Ogrzewamy gazem, czasem dla klimatu palimy w kominku. Dom jest ciepły i fajnie się w nim mieszka. Zmieniło się na pewno otoczenie, bo roślinki trochę urosły. Następnym razem wrzucę jakieś fotki w miarę aktualne, bo szczerze powiem, rzadko pstrykam.
    Widzę, że Ty jesteś bardzo aktywny na forum. Z pewnością wielu budujących "Spokojną przystań" skorzystało z Twoich porad. Szacun za bezinteresowne porady i poświęcony czas.
    U mnie w tamtym roku był oglądać dom jeden człowiek, który planował budowę "Spokojnej...", ale później się już nie odezwał, więc nie wiem, czy buduje się kolejna, czy może nastąpiła zmiana planów.
    Pozdrawiam serdecznie i do następnego

  9. #3129
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam forumowiczów w nowym roku

    Nam 1 grudnia minął rok od przeprowadzki. Mieszka się świetnie. Cały czas jeszcze prace mniejsze i większe przy wykończeniach.

    Zrobiłem też podsumowanie roku w kwestii ogrzewania, od 1 stycznia do 31 grudnia koszt CO + CWU wyszło niecałe 1200 zł. W porównaniu do zeszłego roku natomiast spada nam zużycie (grudzień 2018 1016 kW, grudzień 2019 765 kW) - zobaczmy czy tendencja utrzyma się w następnych miesiącach.

  10. #3130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofDagmara Zobacz post
    Zrobiłem też podsumowanie roku w kwestii ogrzewania, od 1 stycznia do 31 grudnia koszt CO + CWU wyszło niecałe 1200 zł. W porównaniu do zeszłego roku natomiast spada nam zużycie (grudzień 2018 1016 kW, grudzień 2019 765 kW) - zobaczmy czy tendencja utrzyma się w następnych miesiącach.
    Witam serdecznie
    Koszty całkiem niskie, ogólnie u mnie też była tendencja do obniżania rachunków ale "ostra zima" zweryfikowała pewne niedociągnięcia zwiększając koszty.
    Podsumowując rok 2019 muszę przyznać, że poszedłem w eco i mam nadwyżki 320kWh i z rachunków w 2019 za energię elektryczną zapłaciłem ok 40zł, Nadwyżka do wykorzystania w tym roku , zaoszczędziłem też trochę gazu - ale tego jeszcze nie liczyłem,dodatkowe ocieplenie 15 cm grafitowym styropianem strychu zapewne wygeneruje pewne oszczędności na CO.
    W moim przypadku 2020 to 8 lat jak mieszkam w swojej SP, muszę przyznać , że przyzwyczaiłem się do "swojego domku" taki jakim go wybudowałem ze swoimi zaletami i wadami.
    Teraz kolejne niewielkie inwestycje i zmiany i żyje się dalej, czego Wam Przystankowicze w Nowym Roku Życzę
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #3131
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A ile masz produkcji miesięcznie kwh dla rozbudowanej instalacji?

    Mi rocznie rachunki za prąd przekroczyły nieznacznie 2,5 tyś - fajnie by to było zamienić na 40 zł

    Na razie mam taryfę g12w, ale jak bym montował fotowoltanikę to muszę się zastanowić i policzyć, czy przejść na g11 czy zostać na g12.

  12. #3132

    Domyślnie

    Mam pytanie do osób ocieplających strop. Po rozłożeniu folii mocno pod nią skrapla się woda.Czy to jest tymczasowe i przy większym dogrzaniu domu zniknie? Czy nie będzie miało to negatywnego wpływu na słupki oraz murłatę,które stoją/leżą na stropie?

  13. #3133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał arti17cf Zobacz post
    Mam pytanie do osób ocieplających strop. Po rozłożeniu folii mocno pod nią skrapla się woda.Czy to jest tymczasowe i przy większym dogrzaniu domu zniknie? Czy nie będzie miało to negatywnego wpływu na słupki oraz murłatę,które stoją/leżą na stropie?
    Wilgoć pochodzi ogólnie jako technologiczna) ta z zapraw i wylewki na stropie, i ewentualnie z pomieszczeń pod nim - ale to niewielka ilość.
    Murłata tak jak i słupy podpory nie powinny pod żadnym pozorem leżeć /stać bezpośrednio na wylewce! powinna być podkładka z papy , lub foli fundamentowej to konieczność ! w innym przypadku dojdzie do zniszczenia/uszkodzenia elementów drewnianych.
    Zjawiska skraplania się wilgoci na spodniej części foli/izolacji stropu są tymczasowe - intensywne, z czasem stają się nieobecne lub minimalne.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #3134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	murłata.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	439001

    Taj jest u mnie, a robiłem to sam najlepiej jak umiałem
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 04-01-2020 o 21:43 Powód: dodanie zdjęcia poprawka
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #3135
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofDagmara Zobacz post
    A ile masz produkcji miesięcznie kwh dla rozbudowanej instalacji?

    Mi rocznie rachunki za prąd przekroczyły nieznacznie 2,5 tyś - fajnie by to było zamienić na 40 zł

    Na razie mam taryfę g12w, ale jak bym montował fotowoltanikę to muszę się zastanowić i policzyć, czy przejść na g11 czy zostać na g12.
    Taryfy nie zmieniaj - G12w jest równie dobrą taryfą do fotowoltaiki jak G11 (a może nawet lepszą)
    Miesięczna produkcja układa się różnie, i wszystko zależy od Słońca i pogody, ale poniżej jest produkcja z 2019 r. na wykorzystanie nadprodukcji jest 12 miesięcy od dnia powstania nadprodukcji, a więc spokojnie można to rozłożyć na każdy miesiąc. Tym bardziej , że rozliczenie zużycia jest raz na 6 m-c, lub raz w roku w zależności od podpisanej umowy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rok 2019.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	439000
    4280 kWh w 2019 roku z instalacji 3,6 kWp to wynik całkiem niezły i w moim przypadku w 100% pokrywa moje potrzeby.
    Obecnie mam instalację( 7320 kWp - w panelach a w falownikach 7,1 kW w tym jeden jest trójfazowy, a jeden jednofazowy)
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 04-01-2020 o 21:40 Powód: dodanie zdjęcia poprawienie
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #3136

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Wilgoć pochodzi ogólnie jako technologiczna) ta z zapraw i wylewki na stropie, i ewentualnie z pomieszczeń pod nim - ale to niewielka ilość.
    Murłata tak jak i słupy podpory nie powinny pod żadnym pozorem leżeć /stać bezpośrednio na wylewce! powinna być podkładka z papy , lub foli fundamentowej to konieczność ! w innym przypadku dojdzie do zniszczenia/uszkodzenia elementów drewnianych.
    Zjawiska skraplania się wilgoci na spodniej części foli/izolacji stropu są tymczasowe - intensywne, z czasem stają się nieobecne lub minimalne.
    Dziki za odpowiedź, murłata oraz słupki leżą na specjalnej folii fundamentowej. Folia, którą kładę pod wełnę styka się z tymi elementami drewnianymi poprzez co także do niej dociera skraplająca się wilgoć. Jeśli to zjawisko zaniknie to mnie uspokoiłeś i zabieram się dalej do pracy.

  17. #3137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał arti17cf Zobacz post
    Folia, którą kładę pod wełnę styka się z tymi elementami drewnianymi poprzez co także do niej dociera skraplająca się wilgoć. Jeśli to zjawisko zaniknie to mnie uspokoiłeś i zabieram się dalej do pracy.
    Nie wiem jak to układasz, ale nie powinny się stykać, folia układana np. na posadzce, a na niej wełna powinna być podłożona(kończyć się na izolacji pod murłatą) ewentualnie tylko niewielki pasek (np mocowania foli do murłaty).
    Murłata nie musi mieć nad sobą izolacji paroizolacyjnej(może mieć paro-przepuszczalną). Murłata ma być również ocieplona.
    Teraz jak to robisz jest łatwiej, bo masz dostęp. Ja ostatecznie - miałem ocieplony strych wełną w dwóch warstwach 15cm.
    W ubiegłym roku zdjąłem całe ocieplenie i ułożyłem styropian grafitowy 15 cm(0,031 W/mK) , na to folię refleksyjną i na to wełnę 30cm. Murłatę ociepliłem styropianem łącząc z elewacją i wełną od wewnątrz.
    Jak zdejmowałem wełnę to pod folią (ta była ułożona na stropie(teriva i 8 cm beton b 20) nie było wilgoci nad częścią mieszkalną. Nad garażem(nieogrzewanym) folia była wilgotna od strony betonu, ale strop suchy. Spowodowane to było faktem, że garaż był otwarty, na zewnątrz padał deszcz, a ja intensywnie wietrzyłem strych bo układanie wełny powoduje bardzo duże pylenie, a miałem ciepły kombinezon Zresztą wykazała te różnice temperatur również kamera termowizyjna .
    Na części strychu gdzie jest pełen wymiar tj -2,60 cm mam ułożony styropian 20 cm i OSB 12.

    Trochę się rozpisałem - ale ja mam strych nieużytkowy - a raczej nie zamieszkały
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  18. #3138
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przy pompie ciepła to się trochę komplikuje, bo przez to, że mam g12 zaczynam grzać w nocy i w tygodniu w domu mam najcieplej w godzinach porannych kiedy mi to nie potrzebne. Przy g11 mogę dogrzewać 2-3h przed tym jak się zjawimy w domu. Poza tym pompa jest wydajniejsza w ciągu dnia, gdyż na zewnątrz zazwyczaj jest cieplej.

    Nie widzę załącznika błąd: Załącznik nieokreślony. Jeśli wszedłeś na nieprawidłowy link, proszę powiadom administratora

    Ja sumarycznie mam ponad 7Mw zużycia, więc taka instalacja jak Twoja powinna spokojnie wystarczyć.

  19. #3139
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofDagmara Zobacz post
    Nie widzę załącznika błąd: Załącznik nieokreślony. Jeśli wszedłeś na nieprawidłowy link, proszę powiadom administratora
    Już poprawiłem, powinno być widoczne tzn roczna produkcja z rozdziałem na każdy miesiąc roku 2019.

    W Twoim przypadku warto jest zainstalować instalację 6 kW, skorzystać z dotacji(5000) odpisać od podatku i będzie taniej, a do tego z każdym rokiem będzie się zwracała .
    Z Twoim zużyciem to ok 3 lata - uważam, że warto.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  20. #3140

    Domyślnie

    Cześć,

    U mnie za 2019
    Gaz 2086 PLN - 11539 kWh
    Woda 1981 PLN - 171 m3
    Prąd 2222PLN - 3591 kWh

    17.12.2019 zamontowali mi licznik 2 kierunkowy i ruszyła moja instalacja PV.
    Aby wykorzystać na maxa dotację postawiłem na małą instalację tak aby przekroczyć próg 10 000.

    Zamontowałem 2,48 kWp (8 x 310kWp Longi Solar) + 3kWp Fronius Symo. Całość z montażem wyszła mnie 11 200 PLN.

    Falownik większy bo zamierzam dołożyć jeszcze 5 panel i bedzie 4kWp, ale to już zrobię sam bo to prosta robota


    1kWp = 4 516 PLN nie uwzględniając dotacji i odliczeń podatku. Uważam, że cena dość dobra zważywszy, że falownik markowy i jest opcja rozbudowy

    Pzdr
    M
    Ostatnio edytowane przez songoku_xxx ; 17-01-2020 o 19:47

Strona 157 z 160

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony