dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 109 z 160
Pokaż wyniki od 2.161 do 2.180 z 3193
  1. #2161

    Domyślnie

    Citi

    ja to kalkuluję tak:

    35 000 za więźbę
    +
    360m2*40PLN= 14400 PLN (montaż http://allegro.pl/montaz-ukladanie-d...787614335.html )

    +

    15 000 za dachówkę ( http://allegro.pl/dachowka-ceramiczn...773336152.html )

    Daje to w sumie 65 000 PLN licząc z małym naddatkiem. Nie doliczyłem folii i rynien bo nie wiem ile to może kosztować.
    Myślę, że w 60 000 jest szansa się zamknać jeśli by dobrze poszukać, ponegocjować.

    Realne moje obliczenia?

  2. #2162
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szyba1505

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-010
    Posty
    79

    Domyślnie

    czyli Teriva wychodzi podobnie kasowo jak lany. Trudna sprawa. Songoku a to 35K to za tą więźbę i konstrukcje sufitu? Jeśli tak to weź pod uwagę że musisz jeszcze sufit czymś wykończyć.

  3. #2163

    Domyślnie

    Szyba tak. Konstrukcja wiązarowa w tym przypadku będzie pełniła również rolę stropu. Zdaję sobie sprawę, że jeszcze dochodzi koszt ocieplenia dachu oraz stropu. Nie wiem ile to może kosztować.To są takie zgrubne kalkulacje bo już sobie pogoglowałem i te moje założone 40 PLN za m2 układania to nie jest najnizsza cena. To samo jesli chodzi o dachówkę. Można śmiało znaleźc po 2,5 PLN a nie 3,1 jak założyłem. Na strop myślę o plycie GK na stelarzu.

    EDIT:

    ostatnio dostałem ofertę na więźbę od firmy z wawy za 30 brutto. Nic czekam dalej na kolejne oferty.


    Dziś zakupiłem projekt, więc juz odwrotu nie ma

    Pzdr
    M
    Ostatnio edytowane przez songoku_xxx ; 10-12-2013 o 21:35 Powód: dopisek

  4. #2164
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szyba1505

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-010
    Posty
    79

    Domyślnie

    ja tez poważnie rozważam strop drewniany i g-k bo argument jaki ktoś już tutaj napisał że bez sensu lać tyle betonu na nieużywany strop jest dość trafny. mi do adaptacji projektu zostało jeszcze trochę czasu ale dylemat jest spory. Świetnie podobno usztywnia cały sufit płyta OSB i do tego dopiero GK ale to znowu koszty idą dość sporo go góry. I jeszcze się zastanawiam jak nie będzie betonu to jak wykończyć zadaszenie nad tarasem??
    PZDR

    AHA jeszcze jedna rzecz. Widziałem na blogu że strop był lany jednocześnie z wieńcem. Mój inspektor nigdy się z takim rozwiązaniem nie spotkał i nie był się w stanie wypowiedzieć czy jest to rozwiązanie zgodne ze sztuką. Jeśli zdecydujesz się na rozwiązania wiązarowe to trzeba będzie zapłacić za zaszalowanie, zazbrojenie i wylanie wieńców. Natomiast podczas lania płyty to zostało by zrobione razem. Nie wiem na ile czytelnie to opisałem.
    Ostatnio edytowane przez szyba1505 ; 10-12-2013 o 22:05

  5. #2165
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar patrykf
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-100
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał szyba1505 Zobacz post
    Świetnie podobno usztywnia cały sufit płyta OSB i do tego dopiero GK ale to znowu koszty idą dość sporo go góry. I jeszcze się zastanawiam jak nie będzie betonu to jak wykończyć zadaszenie nad tarasem??
    PZDR
    Witam
    Ja u siebie na tarasie przykręciłem płyty OSB, następnie od spodu i od góry przykleiłem styropian i problem z głowy. A jeśli chodzi o usztywnienie stropu to osobiście nie widzę sensu kręcić płyt, wystarczy jak cieśla zrobią belki w kratownicę. Ja pomiędzy belki upchałem wełnę, na to przybiłem łaty, pomiędzy nimi następna warstwa wełny 5cm i deski szalunkowe jako podłoga na strychu.
    Ostatnio edytowane przez patrykf ; 11-12-2013 o 07:32

  6. #2166
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę inne dachówki niż podstawowe, a te mogą kosztować trochę przy naszej połaci dachu.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #2167
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar patrykf
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-100
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę inne dachówki niż podstawowe, a te mogą kosztować trochę przy naszej połaci dachu.
    Pozdrawiam
    Zgadzam się w 100%. Dach w tym domu jest przeogromny. A co do kosztów to bardzo szybko chciałbym o nich zapomnieć

  8. #2168

    Domyślnie

    No to fakt z dym dachem, ale coś za coś - nie trzeba schodów budować

  9. #2169
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja tam zrobiłem Terive i wyszło mnie to chyba najtaniej. Dodatkowo w każdej chwili mogę dorobić pięterko, ha ha.. Dachówka może być blacha jak ktoś lubi.
    Moim zdaniem materiał to drugorzędna sprawa, liczy się fachowiec. Po prostu tutaj nie można oszczędzać i trzeba wziąć zawodowca co zna się na temacie. Inaczej będzie ciekło bez względu na rodzaj wykończenia. Dotyczy to zarówno więźby jak i pokrycia. Jak ktoś chce blachę to niech bierze, skoro się komuś podoba blacha? Niektórym podobają się elewacje z klinkieru innemu z akrylu a innemu gołe ściany he he...

    Ja mam dachówkę ceramiczną i jestem zadowolony, jest silna jak cholera, po ostatnim gradobiciu, gdzie niestety moja elewacja frontowa polegał to dach i rynny praktycznie bez większych uszkodzeń. Co do rynien ja mam Galeco z tworzywa, ale dodatkowo wzmocnionego i moim zdaniem są nie do zdarcia, sąsiad miał z Tworzywa i komplet rynien pod gradobiciu do wymiany. Ja miałem tylko dwa pęknięcia.

    Co do zwisów, to moim zdaniem takie coś nie występuje jak rynny są dobrze zamontowane. Dobre klamry w krótkich odstępach i nie ma co się wyginać. W tworzywie to raczej wpływ słońca na kolor.

  10. #2170

    Domyślnie

    luke czytałem wcześniej Twojego bloga, fajnie wszystko jest opisane

    jeszcze jedno pytanie czy natknęliście się w projektach na jakieś pomyłki? Na cos konkretnie zwrócić uwagę..?

  11. #2171

    Domyślnie

    Widzę, że pojawił się wątek ceny dachu, to ja podzielę się swoją:

    dachówka ceramiczna (Tondach) + rynny PCV + blacha + różne "pierdoły" + robocizna = ok. 40000zł. Do tego ok. 10000zł za 9 szt. okien dachowych Roto.

    Więźbę, papę i większość łat i kontrłat mieliśmy zrobione wcześniej.

  12. #2172
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    luke czytałem wcześniej Twojego bloga, fajnie wszystko jest opisane
    Dzięki.

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    jeszcze jedno pytanie czy natknęliście się w projektach na jakieś pomyłki? Na cos konkretnie zwrócić uwagę..?
    Moim zdaniem największym był chyba brak połączenia słupa pod dachem przy tarasie z fundamentem.

  13. #2173

    Domyślnie

    hmm... luke, ale w projekcie filar daszku obok salonu jest na ławie fundamentowej (albo ja nie umiem paczeć )

  14. #2174
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    hmm... luke, ale w projekcie filar daszku obok salonu jest na ławie fundamentowej (albo ja nie umiem paczeć )
    Witam, ja odpowiem - jest w projekcie na własnej stopie 70x70 i wys 40 wg projektu. , a słup ma grubość 24x24
    U mnie jest 35x35 i stoi na stopie 100x100x60
    później po ociepleniu i pokryciu wyszedł całkiem "pokaźny słup"

    Ale nie pytajcie mnie dlaczego jest taki - kierownik budowy stwierdził, że sobie stoi tak samotnie to będzie solidniejszy - nie myślał, że będę go ocieplał !?

    Ogólnie po wcześniejszych konsultacjach i tak stwierdzi, że nie ma uzasadnionej potrzeby łączenia go z ławą czy fundamentem domu, natomiast stwierdził ze jeśli ktoś decyduje się na taras który w późniejszym czasie ma być ogrodem zimowym czy też tarasem wykonanym z okładziny ceramicznej, aby ograniczyć jego ruchy i ustabilizować wymiar można połączyć słup z fundamentem.
    Ja oba tarasy mam z kostki brukowej więc kwestię tą pominąłem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	słup.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	231004  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #2175
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał luke_p Zobacz post
    Moim zdaniem największym był chyba brak połączenia słupa pod dachem przy tarasie z fundamentem.
    To nie jest pomyłka - technicznie prawidłowa podpora tego elementu zwieńczonego dachu, na takim fundamencie i tej głębokości (110 cm) nie ma możliwości przemieszczenia w stabilnym gruncie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #2176

    Domyślnie

    Citi niezły słup

    Faktycznie dzisiaj paczałem jeszcze raz w projekt i faktycznie nie ma tam ławy. Słup stoi sobie taki bidulek samotny
    Może faktycznie warto tam ławę pociągnąć - koszt chyba nie powinien być wielki szczególnie, że będę rezygnował z jednej ściany konstrukcyjnej w środku z uwagi na dach z wiązarów

  17. #2177
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    Citi niezły słup
    Bo ocieplony - tam jest 10cm z każdej płaszczyzny więc i pokaźnie wygląda.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  18. #2178

    Domyślnie

    a to ciekawe... a dlaczemu go ocieplałeś..?

  19. #2179
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    a to ciekawe... a dlaczemu go ocieplałeś..?
    Bo tworzył by mostek - w salonie poprzez strop
    Jest ocieplony cały od fundamentu łącznie ze stropem tarasu. Strop tarasu jest ocieplony od spodu styropianem (połączony z ociepleniem ścian) i od góry wełną.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  20. #2180

    Domyślnie

    a okej, widzisz w mojej głowie nie ma już tam połączenia betonowego z uwagi na więźbę
    Też będę ocieplał belki nad tarasem, ale nie będzie tam bezpośredniego połączenia chyba...

    hmmm... z drugiej strony zastanawiam się teraz czy robić ten słupek bo teoretycznie nie będzie potrzebny

    w ogóle to ten temat mostków termicznych to dla mnie "ciemna magia"
    Ostatnio edytowane przez songoku_xxx ; 20-12-2013 o 08:32 Powód: dopisek

Strona 109 z 160

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony