dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 110 z 160
Pokaż wyniki od 2.181 do 2.200 z 3193
  1. #2181

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    w ogóle to ten temat mostków termicznych to dla mnie "ciemna magia"
    akurat w tym temacie nie ma nic magicznego - trzeba budować zgodnie ze sztuką i starać się możliwie jak najdokładniej uszczelnić każdą potencjalną dziurę w domu i tyle. Ma też znaczenie jaką wentylację planujesz. Magia to się zaczyna przy wykończeniówce, a do dachu włącznie to jest przyjemność Oczywiście przy założeniu, że ekipa to fachowcy, a nie partacze i że kierownik budowy nie jest tylko na papierze

    U nas słup tarasowy nie jest osobno wylany, jest powiązany z fundamentem, ale my mamy dom wzmocniony na 2gą kategorię szkód górniczych, więc raczej nie jesteśmy dobrym przykładem Taras mamy z kostki, więc nie związany z domem, jedynie słup jest związany.

  2. #2182

    Domyślnie

    dzięki. Wczoraj ktoś mi zabił ćwieka i zasugerował rozważenie płyty fundamentowej bo wtedy lepsza izolacja jest od gruntu itp.

    Ewentualnie do zastosowania isomur plus tylko jak sprawdziłem ceny to sie okazalo, że na jedną warstwę isomuru nadole ścian musiałbym wydać 8000 PLN

    Boję się, że jak zacznę wybierać te "idealne" rozwiązania to mi budżetu nie starczy...

  3. #2183
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    Boję się, że jak zacznę wybierać te "idealne" rozwiązania to mi budżetu nie starczy...
    Zawsze tak jest - dlatego nieraz trzeba się zastanowić i przeanalizować bo najnowszy nie znaczy najlepszy, a najlepszy nie znaczy najdroższy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #2184

    Domyślnie

    Songoku, w wątku o projekcie indywidualnym widzialam Twoją listę zmian w projekcie - na czym w końcu stanęło?
    Poza tym - napiszę to po raz kolejny - zanim zdecydujesz zobacz czyjś zbudowany już dom wg tego projektu. Wtedy będziesz wiedział czy likwidować drzwi z wiatrołapu do spiżarki i czy otwierać kuchnię na salon - to naprawdę daje inne spojrzenie, mimo, że wydaje się, że na papierze jesteś sobie to w stanie wyobrazić. Do nas masz chyba daleko, poza tym my mamy wersję z pojedynczym garażem. Niemniej jednak - zapraszam

  5. #2185

    Domyślnie

    cześć Aga!

    Dzięki za zainteresowanie
    Jeszcze tych decyzji nie podjąłem, stwierdziłem, że na to jeszcze będzie czas. Projekt już kupiony, warunki zabudowy też już mam (projekt WZ dostałem w 14 dni od złożenia wniosku ).

    Na ten moment na pewno bedę zmieniał wjazd do garażu, dach z wiązarów, na 95% pozbędę się jednego komina w kuchni bo chciałbym wentylację mechaniczną. Dobuduję jeszcze jedno pomieszczenie w garażu z przejściem z łazienki nr 13, które będzie pralnio-suszarnią (będzie z czego wykroić bo garaż powiększy się o jakieś 20 m2). Chciałbym mniej więcej zdecydować się na konkretne rozwiązania technologiczne budowy. Wolałbym to zrobić teraz a nie podejmować decyzje pod presją czasu...

    Obecnie jestem na etapie rozpoznawania tematu ocieplenia stropu a także wyboru okien (wyboru za dużo powiedziane, badam teren ponieważ chciałbym duże powierzchnie przeszklone w salonie a może mnie to zabić kosztowo i robię rozpoznanie terenu przed adaptacją projektu). Generalnie to zanim podejmę decyzję to próbuję sobie wyrobić jakąś opinię na jakiś temat. Często czytam po 17 stron jakiegoś tematu aby na końcu stwierdzić, że nie wiem co lepsze rozwiązanie A czy B. Cały ten światek budowlany to dla mnie wielka masakra, każdy zażarcie broni swoich racji, przedstawia jakieś wyliczenia, podważa argumenty innych i generalnie wychodzi z tego jakaś straszna napierdalanka i napinka. Najgorsze jest to, że nie ma prawd uniwersalnych... Są tylko prawdy osobiste i każdy uważa, że ma racje.
    Ja chciałbym tylko zbudować dom czy muszę być specjalistą od wszystkiego..???

    No dobra trochę się poużalałem już mi lepiej

    A skąd jesteś? Jeśli mówiłaś to przepraszam nie pamiętam..

    Ja okolice Warszawy, jeśli ktoś chciałby/mógłby mi pomóc w rozterkach to chętnie się spotkam i odwdzięczę jakąś zgrabną butelką

  6. #2186
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    To nie jest pomyłka - technicznie prawidłowa podpora tego elementu zwieńczonego dachu, na takim fundamencie i tej głębokości (110 cm) nie ma możliwości przemieszczenia w stabilnym gruncie.
    Kwestię projektu zostawiłem architektowi, który projekt adaptował i podpisał. Nie będę dyskutować z kimś kto bierze odpowiedzialność za to co podpisuje.

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    )Generalnie to zanim podejmę decyzję to próbuję sobie wyrobić jakąś opinię na jakiś temat. Często czytam po 17 stron jakiegoś tematu aby na końcu stwierdzić, że nie wiem co lepsze rozwiązanie A czy B. Cały ten światek budowlany to dla mnie wielka masakra, każdy zażarcie broni swoich racji, przedstawia jakieś wyliczenia, podważa argumenty innych i generalnie wychodzi z tego jakaś straszna napierdalanka i napinka. Najgorsze jest to, że nie ma prawd uniwersalnych... Są tylko prawdy osobiste i każdy uważa, że ma racje.
    Może zamiast czytać forum i słuchać domorosłych speców, warto pogadać z takimi co faktycznie nimi są? Nikt Ci nie doradzi tak dobrze jak Ty sam i ktoś z doświadczeniem. Czemu nie konsultujesz zmian odnośnie Twojego projektu z architektem?
    Ostatnio edytowane przez luke_p ; 29-12-2013 o 10:49

  7. #2187

    Domyślnie

    luke oczywiście będę konsultował, ale wiesz świeta były, duzo czasu i się kanary w głowie lęgną

    Poza tym architekt ma niewiele wspólnego z tym czy osieple strop styro, wełną czy pianą PU oraz z tym które okna lepsze

  8. #2188

    Domyślnie

    Witajcie po świętach :

    Songoku, my jesteśmy z Mysłowic, więc raczej masz daleko do nas

    A co do wyborów materiałów - wszystko ma swoje wady i zalety ( jak ta nieszczęsna blacha na dach) i w końcu coś wybierzesz. Tak jak pisałam wcześniej - koniecznie porządny kierownik budowy. Może nie wybierze za Ciebie okien, ale wg mnie powinien doradzić czym ocieplić strop. A oknami się nie martw - da się z tego zrobić doktorat i wybrać świadomie, poza tym takich wyborów będzie miliony - piec, wkład kominkowy... nawet mi się wymieniać nie chce. Forum pomaga bardzo, ale to Ty musisz z grubsza wiedzieć co chcesz.
    Pozdrawiam

  9. #2189
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mono777

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    55

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów w nowym roku .

    Mam wielką prośbę do budowniczych, którzy mają u siebie działające już wentylację mechaniczne o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Jeżeli ktoś miałby jakiś profesjonalny projekt takiej wentylacji i chciałby się nim podzielić to będę bardzo wdzięczny Pozdrawiam Łukasz .

  10. #2190
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał mono777 Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów w nowym roku .

    Mam wielką prośbę do budowniczych, którzy mają u siebie działające już wentylację mechaniczne o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Jeżeli ktoś miałby jakiś profesjonalny projekt takiej wentylacji i chciałby się nim podzielić to będę bardzo wdzięczny Pozdrawiam Łukasz .
    Witam serdecznie
    Jaki projekt mam każdy wie - bo dzieliłem się z nim na forum, czy teraz bym coś zmienił - tak system wykonał bym na sztywnych elementach z tłumikami, pewnie kiedyś tak zrobię bo wszystko kiedyś się zmienia i modernizuje - remontuje.
    A jeśli chodzi o zalety to :
    1.Oszczędności na gazie(tym ogrzewam, więc mniej go zużywam) bo wymieniane powietrze jest już wstępnie zagrzane.
    2. Niższa temperatura latem - powietrze zasysane jest czerpnią powietrza poprzez rurowy wymiennik gruntowy
    3.Większy komfort ze względu na łatwość przewietrzania(zapachy), bardzo dobre i przyjemne wręcz warunki do oddychania (rześkie powietrze jak po intensywnym wietrzeniu).
    4. Łatwe pozbycie się wilgoci - z kąpieli, prania, gotowania, czy malowania i sprzątania.
    5. Łatwość zmiany zapachu w domu - Zapach montowany w obwodzie wraz ze sterowaniem - (wspominałem wcześniej w postach)
    6. Możliwość jonizacji powietrza - szczególnie przydatna dla astmatyków/alergików - ale i do poprawy dobrego samopoczucia i aktywnego wypoczynku (montaż tak jak i zapachu - sterowanie podobne).
    7. Do wad to - zużycie energii elektrycznej ok.75 - 90W (Reku Brink 350)
    8.Konieczność wymiany filtra przynajmniej raz na 4 miesiące ( koszty ok 12zł/ jednokrotna wymiana). Dzięki temu kurz, pyłki pozostają na filtrze nie są w domu - to jednak zaleta

    A co bym zmienił - bo to ważne jeśli ktoś eksploatuje takie urządzonko to już coś o nim wie
    1.U mnie podłączone jest również do DGP z kominka i teraz ( ale to tylko moje odczucie) bym to troszkę zmienił przede wszystkim kominek jeśli by był ?, to z płaszczem wodnym, a ten prócz podłączenia do ogrzewania centralnego, był by podłączony do nagrzewnicy zamontowanej w przewodzie wentylacji - niejako pośrednio podgrzewał by powietrze dostające się do pomieszczeń( za rekuperatorem)
    2. Instalację wykonał bym z rur PP lub HDPE i samodzielnie izolował.
    3. W dużej łazience zastosował bym zarówno nawiew (z elektryczną zasuwą) jak i wywiew.
    4. Wyrzut powietrza do garażu - sprawdził się w 99% - 1% spowodowany szronieniem anemostatu(w czasie zimy osadza się rosa).

    Troszkę się rozpisałem....jak zawsze
    Pozdrawiam w 2014 r.
    ps. Ja jeszcze w styczniu wykonywałem prace ziemne w ogródku - szok ! gdzie ta zima?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #2191

    Domyślnie

    Citi

    Mnie ten temat też interesuje

    Też planuję DGP i went mech. ale nei chce tego łączyć. Plan mam na postawienie 2 oddzielnych instalacji. O co chodzi z tymi elementami na tlumikach i rurami? Coś Ci teraz hałasuje?
    Dlaczego chciałbyś zrobić nawiew w łazience?

    Pzdr
    Marcin

  12. #2192
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    Citi

    Mnie ten temat też interesuje

    Też planuję DGP i went mech. ale nei chce tego łączyć. Plan mam na postawienie 2 oddzielnych instalacji. O co chodzi z tymi elementami na tlumikach i rurami? Coś Ci teraz hałasuje?
    Dlaczego chciałbyś zrobić nawiew w łazience?

    Pzdr
    Marcin
    1.Hałas pochodzi z "turbo" do kominka, ale również dźwięk przenosi się pomiędzy pomieszczeniami.Tylko w przypadku sztywnych połączeń jest to słyszalne - w przypadku elastycznych znikome lub żadne.
    2.Nawiew w łazience z tego powodu że chciałbym w przypadku pracy kominka podgrzać powietrze do 26-27 *C w bardzo krótkim czasie, a tak się nie da w przypadku jednego kanału(wyciąg) do rekuperatora.....stąd pomysł drugiego otworu w stropie z nadmuchem ciepłego powietrza i kanału.

    Dwie oddzielne instalacje.....? szkoda kasy i zbyt dużo otworów w stropie które dodatkowo będą stanowiły kanały zakłócające wymianę powietrza w pomieszczeniu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #2193
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Właśnie wróciłem ze spacerku po działce - nastała zima i po opadach śniegu spadł marznący deszcz, a teraz padają malutkie "sopelki"
    Mam nadzieję ze jutro coś się zmieni i może trochę stopnieje ten lód z roślin - bo mogą być duże straty w roślinności
    Życzę wszystkim dużo ciepła - pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 004.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	236219   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 010.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	236221   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 005.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	236222   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 008.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	236223  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #2194

    Domyślnie

    ale trzeba przyznać, że bajkowo to wygląda

  15. #2195
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    ale trzeba przyznać, że bajkowo to wygląda
    No tak wszystkie okna od wschodniej strony są jak witraże
    większość drzew iglastych waży kilkadziesiąt kg więcej - całe są w lodzie! i o to najbardziej się boję, a po śniegu chodzi się nie zapadając - ruch uliczny prawie nie istnieje.
    Temp -4,8*C zobaczymy jutro
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #2196

    Domyślnie

    City, ja tam żadnej bajki w tym nie widzę - masakra jak dla mnie. Roślinki pewnie to wytrzymają, w końcu przez pół roku muszą stawiać czoło takim warunkom. Nienawidzę zimy, u nas póki co pogoda wiosenna i nie zanosi się na szczęście na zmiany na razie - przynajmniej tak w telewizorze gadają. Co mnie bardzo cieszy
    City mam nadzieję, że te "witraże" szybko się rozpuszczą... u nas też coś takiego było w zeszłym roku - auto rano wyglądało tak, jakby wieczorem zanurzyło się w jeziorze i w nocy zamarzło - taką otoczkę z lodu miało - można się było popłakać na samą myśl drapania tego
    Życzę wszystkim szybkiej, prawdziwej wiosny
    Pozdrawiam

  17. #2197

    Domyślnie

    Hej przystaniowcy czy ktoś w bliższej lub średnio bliższej okolicy byłby chętny pokazać nam swój domek. Jesteśmy na etapie adaptacji projektu i zobaczenie "na żywo" jak to wygląda wiele by nam pomogło.

    W zamian oferuję mamusiną nalewkę w smaku do wyboru - mam kilka, dla każdego coś miłego

    Z góry dziękuję

  18. #2198

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    W zamian oferuję mamusiną nalewkę w smaku do wyboru - mam kilka, dla każdego coś miłego
    Hahahahaha, songoku, aż zaczynam żałować, że tak daleko od warszawki mieszkamy Ale w sumie droga dobra... nie jedziecie przypadkiem na południe? Na zachętę powiem, że u nas nie ma zimy
    Pozdrawiam

  19. #2199

    Domyślnie

    hahaha... jestem akurat we Wrocławiu. Wracam jutro. Gdybym był sam to pewnie mógłbym jakoś zboczyć z drogi

  20. #2200

    Domyślnie

    Mam do Was pytanie w kwestii tynków wewn. Wyliczyli mi, że na dole (m36b) jest do zrobienia ok. 600m Czy to możliwe
    Wydaje mi się bardzo dużo.

Strona 110 z 160

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony