dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 146 z 160
Pokaż wyniki od 2.901 do 2.920 z 3193
  1. #2901
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No chyba nawet od Ciebie to podpatrzyliśmy tylko nasze okno jest węższe od Twojego od strony jadalni, bo nie mamy do samej krawędzi ściany, tylko zostawiliśmy tam trochę 'mięsa'

    Duże okna są fajne, wiadomo straty ciepła zimą i nagrzewanie się latem są jakąś wadą, My tak ustawiliśmy dom, że na południe bezpośrednio mamy 2 okna, w jadalni i w sypialni - najwięcej okien mamy na wschód.

  2. #2902
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał arti17cf Zobacz post
    - likwidacja drzwi do korytarza
    - likwidacja kominka
    Też zrezygnowaliśmy z kominka. A co do drzwi do korytarza, to byłem kiedyś na wizycie u Łukasza z Żor i mówił, że oglądał parę domków i u ludzi którzy zrezygnowali trochę się niesie hałas po korytarzu i sypialniach, jak masz jakąś imprezę w salonie. My sobie wymyśliliśmy drzwi przesuwne, które będą się chowały w ścianie pomiędzy garderobą a salonem. Od strony salonu przemurujemy wąskimi bloczkami, a od strony garderoby prawdopodobnie OSB, żeby w przyszłości był łatwy dostęp.


  3. #2903

    Domyślnie

    @ songoku_xxx
    myślę, że większość okien w salonie i pokojach o wymiarach 150x140 nie jest chyba zbyt mała?

    Wąskie okno w kuchni oraz wyjście na taras z kuchni zmieniam na okna: 90x180

    Myślę nad oknem w kuchni nad zlewem, czy 150x120 czy 150x140 będzie lepsze, ma ktoś jakiś pomysł?
    Jakie macie okno w pokoju naprzeciwko garderoby, czy dać 120x140 czy 150x140, a może ktoś ma inny pomysł?

    Mam niezbyt fajne położenie budynku względem stron świata, a tylko takie wchodzi grę na mojej działce.

  4. #2904

    Domyślnie

    @KrzysztofDagmara

    Zajebisty pomysł z tymi drzwiami. I potwierdzam, ze jak impreza w salonie to się niesie do części sypialnej.
    Nie zgodzę się natomiast ze stratami przez okna. Zauważ, że większość domów pasywnych ma właśnie bardzo dużo przeszkleń. Sęk w tym, że muszą być z odpowiedniej strony. Ja z okien mam bilans dodatni. Sezon grzewczy (październik - kwiecień) to u mnie wynik 6766 kWh co daję poniżej 50kWh/m2. Łapię się więc z dużym zapasem w kategorii domów energooszczędnych

    @arti

    Faktycznie kiepsko z tymi stronami świata. A nie możesz sobie lustrzanego projektu zrobić? Wtedy miałbyś idealnie

  5. #2905

    Domyślnie

    @songoku_xxx

    Położenie domu względem stron świata przedstawione na ilustracji jest wymuszone z uwagi na położenie domu na działce, gdzie jest idealne Niestety chyba wszystkiego mieć nie można

    Obecnie największą zagwozdką dla mnie jest idealne dobranie okien w każdym pomieszczeniu. Obecnie kuchnia oraz pokój na przeciwko garderoby.

  6. #2906
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    @songoku_xxx

    Okna na wschód i zachód w domach pasywnych mają zazwyczaj bilans na 0. Na południe faktycznie masz rację - tylko w lato znowu ten efekt nie nieporządny
    W sumie muszę przejrzeć wyliczenia od asolt-a dotyczące okien.

  7. #2907

    Domyślnie

    @KrzysztofDagmara

    Dlatemu zainwestowałem w rolety zewnętrzne oraz zacienianą pergole. Tylko okno kuchenne muszę jeszcze ogarnąć bo tam nie mam nic

    @arti

    Nie chcę "wiedzieć lepiej", ale rozumiem, że masz wjazd na działkę od wschodu i stąd takie a nie inne rozplanowanie. Może jednak wystarczy przerzucić lustrzanie projekt wzdłuż linii wschód/zachód i masz rozwiązanie problemu a garaż dalej masz na wschodzie. Chyba, że chodzi o niepożądane sąsiedztwo na południu lub coś innego. Już nie męczę buły

    Ja mam okna w pokojach 180x150 i są ok. (mam wersję 3 projektu)

    Pzdr
    M

  8. #2908

    Domyślnie

    @ songoku_xxx

    no cóż, trafiłeś w sedno sprawy

    Hmm, a mógłbyś zrobić zdjęcia tych okien jak wyglądają z zewnątrz i wewnątrz pokoi? Będę bardzo wdzięczny

  9. #2909
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szyba1505

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-010
    Posty
    79

    Domyślnie

    Co do drzwi to potwierdzam że dobrze jest jak się ma jak oddzielić część sypialną od salonu. My zrobiliśmy drzwi przesuwne w systemie Magic Door
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170819_204420.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	33,1 KB
ID:	398856

  10. #2910
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    loookas

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    40

    Domyślnie

    Muszę się pochwalić że już od czerwca jestem mieszkańcem spokojnej...
    Jedno co mogę teraz powiedzieć to że przeprowadzka jest najgorszym etapem budowy

    Gratuluję postępów KrzysztofDagmara
    Przyszły rok mnie jeszcze czeka otoczenie domu i dopięcie wykończenia.
    Najważniejsze dla tego domu już jest - foto
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Spokojna-001.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	398928

  11. #2911
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał loookas Zobacz post
    Muszę się pochwalić że już od czerwca jestem mieszkańcem spokojnej...
    GRATULACJE....mnie już 5 lat się dobrze mieszka rewelacyjny domek - jest po prostu "przytulny" uważam, że nie w każdym domu da się stworzyć taką atmosferę jak w SP.

    Ale jak to jest w powiedzeniu... " Każda sroczka swój ogonek chwali"
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #2912
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał loookas Zobacz post
    Muszę się pochwalić że już od czerwca jestem mieszkańcem spokojnej...
    Jedno co mogę teraz powiedzieć to że przeprowadzka jest najgorszym etapem budowy

    Gratuluję postępów KrzysztofDagmara
    Przyszły rok mnie jeszcze czeka otoczenie domu i dopięcie wykończenia.
    Najważniejsze dla tego domu już jest - foto
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Spokojna-001.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	398928
    Dzięki i również gratulacje

    I jak wam się mieszka?

  13. #2913
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    yedim

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    75-456
    Posty
    1

    Domyślnie

    U mnie na wiosnę rusza budowa właśnie pod ten projekt Zobaczymy co będzie.
    Myślę, że jakiekolwiek szczęście jest lepsze niż bycie nieszczęśliwym z powodu kogoś nieosiągalnego umowa kupna sprzedaży samochodu - polecam.

  14. #2914
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał yedim Zobacz post
    U mnie na wiosnę rusza budowa właśnie pod ten projekt Zobaczymy co będzie.
    Przeczytaj koniecznie wątek ....może i jest tego dużo ale warto - zmiany w projekcie są konieczne, szczególnie pisane przez tych co już mieszkają...

    .Powodzenia w budowie
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #2915
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    loookas

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    40

    Domyślnie

    Poczytaj i spisz sobie wszystko by później odwiedzić parę już zamieszkałych spokojnych...

    Ja tak zrobiłem i dzięki temu forum, oraz uprzejmości innych już mieszkających mogłem zobaczyć co i dla czego.
    Pomaga to dopasować projekt do swoich potrzeb i podjąć na szybko wiele decyzji z którymi ktoś wcześniej się męczył i czasami mimo to zrobił źle.

    Mieszka się rewelacyjnie, żałuję tylko że taras tak późno fachowcy zrobili.

    Jedno co nie zrobiłem to oddzielenia strefy nocnej od dziennej co forumowicze tutaj doradzają i już mogę powiedzieć że czasami żałuję.
    Nie dla tego że jak impreza w salonie to słychać w strefie nocnej, ale odwrotnie.
    Bawiące się dzieci w swoich pokojach podczas jakiś większych imprez są głośno i w salonie nie da się normalnie porozmawiać
    Ale z kolei pewnie i tak by drzwi były otwarte, bo co chwilę biegają - a jest gdzie biegać
    Ostatnio edytowane przez loookas ; 20-10-2017 o 08:03

  16. #2916
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał loookas Zobacz post
    Jedno co nie zrobiłem to oddzielenia strefy nocnej od dziennej co forumowicze tutaj doradzają i już mogę powiedzieć że czasami żałuję.
    Ja myślałem o tym ale drzwi miały powstać suwane pomiędzy małą łazienką a kotłownią - z utratą wnęki samonu na drzwi....czyli mała łazienka o mechanizm ukrycia drzwi przesunięta do salonu.
    A dlaczego tak?, bo goście mogli by korzystać z WC nie wchodząc do części "nocnej" a ta wnęka która jest cofnięta względem ściany z ewentualnym kominkiem jest w sam raz do tego celu lub powiększeniu małego WC.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #2917
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    loookas

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    40

    Domyślnie

    Mam pytanie czy zużycie w październiku 175m3 gazu w spokojnej wersji 3-ciej przy temperaturze ustawionej na 21* to kiepski wynik?
    Jest to zużycie dla 4 osób wraz z ciepłą wodą i płytą kuchenną.
    Dodam jeszcze że nie mam na tą chwile kominka i drzwi w wiatrołapie "czekam, czekam i czekam, na stolarza.
    No i na strychu tylko 15cm wełny.
    Wełną od razu się zajmę - no i stolarzem
    Ostatnio edytowane przez loookas ; 03-11-2017 o 07:16

  18. #2918
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szyba1505

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-010
    Posty
    79

    Domyślnie

    Wiele Ci nie spadnie to zużycie. Mi przy 22 st. ciepła woda dla dwóch osób i,rekuperacja i płyta gazowa wychodzi ok 150 m3 miesięcznie. Spokojna z racji kubatury i rozłożystości raczej do super energooszczędnych domów nie należy. Ale wynik w granicach 150-200 m3 miesięcznie jest całkowicie OK

  19. #2919
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tynia.gs

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Czy jest ktoś tutaj na forum, kto buduje bądź wybudował spokojną przystań w wersji II z poddaszem? Mam kilka pytań.

  20. #2920
    Wybierz projekt z kolekcji Murator Projekty U nas możesz kupić projekt, ale także skorzystać z bezpłatnego doradztwa naszych specjalistów (architekta, kosztorysanta i doradcy kredytowego). Jesteśmy do Waszej dyspozycji. __ 22 59 05 555 www.projekty.murator.pl Polska

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze,
    już niedługo - 18 listopada - zapraszamy na spotkanie w SZKOLE MURATORA
    http://muratordom.pl/szkola-muratora...82a%20Muratora
    To miejsce to prawdziwa kopalnia wiedzy dla wszystkich planujących budowę i budujących
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szkola04.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	400311  
    Ostatnio edytowane przez Projekty Gotowe MURATOR ; 07-11-2017 o 11:11
    Projekty Gotowe MURATOR

Strona 146 z 160

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony