dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 147 z 160
Pokaż wyniki od 2.921 do 2.940 z 3193
  1. #2921

    Domyślnie

    Witam.
    Jakie jednostki centralnego odkurzacza zastosowaliście w swoich przystaniach?. Jak się Wam spisują - chodzi o siłę ciągu, awaryjność, ew. koszty eksploatacji?
    Właśnie stoję przed dylematem co wybrać - pierwsza myśl to Beam SC 355 - ale zastanawiam się czy nie wybrać czegoś w przystępniejszej cenie.

  2. #2922
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szyba1505

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-010
    Posty
    79

    Domyślnie

    Mi kolega pracujący w branży polecał SANTECH ZESTAW PROMO S1570 ale koniec końców nie kupiłem centralnego tylko odkurzacz automatyczny Xiaomi. Jestem super zadowolony, parterowe domy są idealne do takich rozwiązań. Na zdjęciu mapa jaką odkurzacz sam robi jeżdżąc po domu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20171110-191559.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	7,4 KB
ID:	400630   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odk.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	400631  
    Ostatnio edytowane przez szyba1505 ; 10-11-2017 o 18:26

  3. #2923

    Domyślnie

    @lookas
    u mnie wyszło za październik 77m3 i liczyłem, ze wyjdzie trochę mniej bo miesiąc cieplejszy niż w zeszłym roku (wtedy wyszło 81m3), ale w tym roku niewiele kominkiem palilismy. Oczekiwalem ciut mniej bo w zeszlym roku byl tylko styropian surowo na ściance dzialowej z garażem a teraz juz na gotowo tynk i na pewno szczelniej. Co do temperatury to ustawione mam w dzień bodajże 21.5 ale to na głównym sterowniku. Na kontrolerach w pokojach mam inne nastawy bo mają możliwość doregulowania +/- 4 stopnie. Generalnie w sypialniach mam chłodniej niż w salonie gdzie temperatura nie waha się między 22 a 23 stopnie z uwagi na sporą bezwładność podlogowki. Jest nam na tyle ciepło, że można chodzić w krótkim rękawie. Teraz termometr w salonie przy ścianie to pokazuje 22.2 rano jak wstałem 21.9. Drzwi do wiatrolapu też nie mam bo w ogóle ich nie planowaliśmy. Rekuperatora nie mam. Posiadam tylko wentylację mechaniczną (nawiew-wywiew) z zamontowanym glikolowym GWC. Ocieplenie na strychu mam ekofibrem, ale nie uważam że na tym coś zyskuje bo moim zdaniem jest za mało tego.

    Mam wariant III ok 145m2 powierzchni użytkowej + 51 nieogrzewanego garażu + 4 kotłownia.

  4. #2924
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    loookas

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    40

    Domyślnie

    U mnie wyszło za październik 77m3
    REWELACJA ale to pewnie GWC jest powodem takiego rezultatu?

  5. #2925

    Domyślnie

    lookas raczej nie sądzę. On jest ustawiony tak, ze włącza się jak jest poniżej 5 stopni lub powyzej 25 stopni na zewnątrz. Na głębokości około 2 metrów panuje zawsze temp około 10 stopni. Wydajność GWC wzrasta w miarę oddalania się temp zewnętrznej od tej wartości. Czyli jak jest 30 stopni to dobrze chłodzi a jak jest minus 20 to grzeje. Październikowe temp raczej się mieściły w granicach 5 - 25 stopni więc pewnie się rzadko włączył. może nocami...

  6. #2926
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szyba1505

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-010
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał loookas Zobacz post
    U mnie wyszło za październik 77m3
    REWELACJA ale to pewnie GWC jest powodem takiego rezultatu?
    Tutaj bardziej kominek jest powodem takiego rezultatu

  7. #2927

    Domyślnie

    na pewno swoje robi ������

  8. #2928
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    loookas

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    40

    Domyślnie

    Wszystkiego dobrego na ten 2018!!!
    Oby każdego dnia się cieszyliście z swoich spokojnych!!!

    Czy 220m3 gazu CO/CWU/Kuchnia palnik, za grudzień to już wynik który jest akceptowalny?.
    Dodam tylko że mam już założone drzwi w wiatrołapie i dodatkową 15cm warstwę wełny na stropie.

    songoku_xxx pewnie ma mnij niż połowę z tego.

  9. #2929
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał loookas Zobacz post
    Wszystkiego dobrego na ten 2018!!!
    Oby każdego dnia się cieszyliście z swoich spokojnych!!!

    Czy 220m3 gazu CO/CWU/Kuchnia palnik, za grudzień to już wynik który jest akceptowalny?.
    Dodam tylko że mam już założone drzwi w wiatrołapie i dodatkową 15cm warstwę wełny na stropie.

    songoku_xxx pewnie ma mnij niż połowę z tego.
    U mnie urządzeń podobnie CO od września zużycie od 11.10 do 14.12........349m3

  10. #2930
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar patrykf
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-100
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał loookas Zobacz post
    Wszystkiego dobrego na ten 2018!!!
    Oby każdego dnia się cieszyliście z swoich spokojnych!!!

    Czy 220m3 gazu CO/CWU/Kuchnia palnik, za grudzień to już wynik który jest akceptowalny?.
    Dodam tylko że mam już założone drzwi w wiatrołapie i dodatkową 15cm warstwę wełny na stropie.

    songoku_xxx pewnie ma mnij niż połowę z tego.
    Październik: 60m
    Listopad: 132
    Grudzień: 158
    Bez kuchenki i rekreacyjnie palone w kominku.

  11. #2931
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    loookas

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    40

    Domyślnie

    Październik: 60m
    Listopad: 132
    Grudzień: 158
    Bez kuchenki i rekreacyjnie palone w kominku.

    W jakiej wersji masz spokojną
    Ja mam w wersji 3 ta chyba największa parterowa.
    Odnoszę wrażenie że u mnie co miesiąc w porównaniu z innymi jakoś wychodzi więcej zużycia gazuj.

  12. #2932
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KrzysztofDagmara
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-933
    Posty
    228
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Musisz wziąć pod uwagę więcej czynników, samo ocieplenie to nie wszystko. Jak u Ciebie byłem to pamiętam, że wokół masz mało zabudowań, nie pamiętam jak względem stroń świata masz ustawiony dom.

    Pożycz sobie termowizję to zobaczysz którędy ucieka Ci najwięcej ciepła

  13. #2933

    Domyślnie

    u mnie sytuacja wygląda następująco:

    listopad: 135
    grudzień 160.

    Bez kuchenki w kominku paliłem trochę więcej niż zwykle w grudniu. Miałem za to małą awarię i nie było odzysku z kominka. Generalnie w grudniu powinno być mniej.
    Mam dom w wersji 3 i również wokoło pusto

    Podsumowanie roczne:

    01.01.2017 - 01.01.2018 1116 m3
    Najwyższe miesięczne zużycie: 201m3 w styczniu 2017
    Najniższe zużycie: 23m3 w czerwcu (byliśmy 2 tyg na urlopie)
    Średnie "letnie" zużycie ok. 40m3

    Koszt gazu za ostatni rok: 2383,4 PLN (od połowy roku wpadłem w niższą taryfę, zakładając że byłbym w niej od początku roku to koszt roczny byłby na poziomie 2163,03 PLN)

  14. #2934
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    No nieźle, bardzo fajnie zużycie...... A mówili że lepszy będzie ekogroszek. Pogratulować

  15. #2935

    Domyślnie

    aaa dziękuję
    Do tego żeby być uczciwym trzeba doliczyć z 3 mp grabu

  16. #2936
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar patrykf
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-100
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał loookas Zobacz post
    Październik: 60m
    Listopad: 132
    Grudzień: 158
    Bez kuchenki i rekreacyjnie palone w kominku.

    W jakiej wersji masz spokojną
    Ja mam w wersji 3 ta chyba największa parterowa.
    Odnoszę wrażenie że u mnie co miesiąc w porównaniu z innymi jakoś wychodzi więcej zużycia gazuj.
    Wersja M36aL delikatnie powiększona do 140m2. Dom Ci się wygrzeje, ustawisz wszystko jak ma być i będzie dobreze

  17. #2937
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar patrykf
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-100
    Posty
    79

    Domyślnie

    Mam dom w wersji 3 i również wokoło pusto

    Podsumowanie roczne:

    01.01.2017 - 01.01.2018 1116 m3
    Najwyższe miesięczne zużycie: 201m3 w styczniu 2017
    Najniższe zużycie: 23m3 w czerwcu (byliśmy 2 tyg na urlopie)
    Średnie "letnie" zużycie ok. 40m3

    Koszt gazu za ostatni rok: 2383,4 PLN (od połowy roku wpadłem w niższą taryfę, zakładając że byłbym w niej od początku roku to koszt roczny byłby na poziomie 2163,03 PLN)[/QUOTE]

    Ja również mam wkoło pusto (tylko sarenki biegają)
    U mnie od 11.2016 do 11.2017 zużycie ok. 1060m3 na kwotę 2084zł
    Najwięcej styczeń 208m3
    W tym roku doszliśmy do wniosku, że nie ma co przesadzać z nadmiernym paleniem w kominku, bo to co muszę zapłacić za drzewo to wolę dodać do gazu. Mój sąsiad rok temu chwalił się zużyciem na poziomie 800m3, ale zapomniał o tym, że spalił prawie 9m3 drzewa, a tego już nikt nie liczy

  18. #2938

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    hahaha... zrobiłem tak samo

    https://drive.google.com/file/d/0B0I...ew?usp=sharing

    nie pamiętam dokładnych wymiarów fixa nad blatem, ale pewnie będą podobne, może moje jest ciut niższe. W jadalnie też mam sporo powiększone, ale na pewno mniejsze bo moje jest uchylne górą (nie otwierane) bo w salonie zdecydowałem się na fixa i HSa i baliśmy się, że oprócz drzei wejściowych nie będziemy mieli żadnego okna "normalnie" otwieranego

    Uchyle w kuchni zrobiliśmy tak duże jak pozwalała technologia aby zachować uchył

    Arti mówię Ci idź w duże okna...
    Bo długich przemyśleniach jednak będę się skłaniał ku większych oknach.Powiedz mi, jakie masz dokładne wymiary tych okien dużych w salonie? Rozumiem, że te pod taras zadaszony jest nie otwierane? Z kuchni na taras zadaszony masz drzwi, czy to okno? Jakiego wymiaru masz okno w kuchni te kwadratowe?
    Czy powiększałeś kuchnie kosztem tarasu zadaszonego? Z perspektywy czasu coś zmieniłbyś, czy wszystko jest w jak najlepszy porządku?

    Rozmyślam czy nie jest błędem robienie podwójnych drzwi garażowych. Jak zrobimy słupek po środku czy zmieszczą się nam one bezproblemowo?

  19. #2939

    Domyślnie

    Patryk no piknie Panie! Ile masz pow. bo chyba kojarzę że masz inny wariant ode mnie..? Ja w kominku palę raczej z uwagi na walory powiedzmy to estetyczne

    Arti HS 3.94x2.40
    Fix pod daszek 2.46x2.35
    Uchylne w kuchni 1.77x1.47
    z kuchni są drzwi. Powiększyłem kuchnie o 60 cm kosztem tarasu. Można więcej ale to zawsze kompromis z miejscem tarasowym. Dla mnie jest ok. Zrobiłbym drzwi w korytarzu, ale ja tak jak w planie tylko tuż za wejściem do wc. Szczerze to zawsze będzie za mało centymetrów to tu, to tam
    Arti tylko pamiętaj, że jak będzie że złej strony to mogą być straty zamiast zysków.

  20. #2940

    Domyślnie

    I właśnie bądź teram mądry i wybierz złoty środek, już jestem troszkę skołowany Jakbyś miał taras na północnym-zachodzie poszedłbyś w przeszklenia na tarasie, które masz obecnie?

Strona 147 z 160

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony