dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 160
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 3193
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacek-1109

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3

    Domyślnie 36a

    Witam,

    Mam pytanie dotyczące kosztów stanu surowego otwartego z pokryciem dachu.
    Czy ktoś może zdradzić ile to kosztowało w rzeczywistości?

    --
    Pozdrawiam
    Jacek

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej,

    Także interesuje mnie ten projekt. Zastanawiam się tylko jak im wyszła tak duża kubatura, ponad 1k?

    Czy ktoś wie może coś więcej na temat poddasza ? Da się tam coś zaadoptować?
    Pomysł na schody?

  3. #23

    Domyślnie

    Witam,
    za dwa dni zamawiamy projekt, też się w nim zakochaliśmy.

    Również nie wiemy skąd się bierze taka kubatura.
    Wprowadzimy małe przeróbki, stan surowy w planach przed zimą, o ile się wszystko uda.

    Jeżeli ktoś już zaczął budowę, chętnie zamienię dwa słowa.
    Bardzo fajny pomysł z wejściem z garażu do kotłowni!!!
    Jak by ktoś chciał swoje plany zmian mogę podesłać na maila.


    Pozdrawiam wszystkich.
    Dom parterowy 140m2 + garaż 40m2, Ytong 24cm + 20cm styro. 0,031, strych ocieplony 40cm wełny 0,039 po całości w dachu - ok. 210m2, 4 osoby, CO + CWU Pompą Ciepła: CO (720zł/rok) podłogowe + ścienne, CWU + CCWU pod baterie (370zł/rok), zasobnik CWU 500l, Rekuperator 350m3/h (210zł/rok), Żwirowy GWC, oczyszczalnia (145zł/rok), odkurzacz centralny; zima:21 st.dom, łazienka 25-26 st., garaż 5-16 st; lato: dom maks. 24 st. w upały; strych zima/lato 18-22 st.

  4. #24

    Domyślnie koszt budowy

    Jeśli chodzi o koszt stanu surowego to jak zobaczyłem ceny poniżej (będące na stronie www muratora)
    1. Stan zero: 37 700 zł
    2. Stan surowy otwarty: 120 700 zł
    3. Stan surowy zamknięty: 56 600 zł
    4. Instalacje sanitarne: 34 000 zł
    5. Instalacje elektryczne: 11 300 zł
    6. Wykończenie zewnętrzne: 52 800 zł
    Razem (1-6): 313 100 zł
    to się przeraziłem, ale u mnie prawie wszystkie prace robię we własnym zakresie, jedynie strop i dach i hydraulikę glazura będę musiał nając fachowców. jeśli chodzi o fundament to będę chyba robił wylewany z gruszki. Wykończenie wnętrz, ocieplenie budynku, wylewki, panele podłogowe, elektryka, we własnym zakresie. Aha nawiezienie ziemi na działkę kosztowało mnie jedynie 1700 zł! Przeszło 300 ton ziemi!

    Pozdrawiam
    Lukisem

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KARCIA

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    3

    Domyślnie SPOKOJNA PRZYSTAŃ KOSZTY

    Witam wszystkich zakochanych w projekcie spokojna przystań, my juz budujemy. Jestesmy na etapie fundamentu, koszty przerażające. Niestety to co się nam podoba jak zwykle do najtańszych nie należy: olbrzymi fundament, ogromny dach itd.
    Mam nadzieję, że mimo wszystko bedzie to nasza [spokojna przystań.
    K.SZ

  6. #26

    Domyślnie A jaki fundament? lany z gruchy czy murowany z bloczków?

    i jeszcze jedno ile was wyniosły fundamenty?

    pozdrawiam
    Łukasz
    Lukisem

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej,

    Także się decyduję na ten projekt. Zastanawiam się czy da się zrobić wejście na strych z garażu (ale by nie walić głową w krokwie) oraz czy ten trakt komunikacyjny trochę nie za długi i kręty? Taki dość wąski korytarz.

    Myślę także o ew przeniesieniu łazienki bardziej do środka może zamiast garderoby a pomieszczenie z oknem na małe biuro z biblioteczką.

    Garderoba bliżej sypialni. Kuchnia i salon bardzo fajnie są zrobione. Co sądzicie o tych zmianach?

  8. #28

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktoś może ma juz jakies zdjęcia z budowy i może aktualny kosztorys?
    Jeśli tak to wstawcie to na forum lub na meila [email protected]
    z góry dziękuje
    M&I
    M05b

  9. #29

    Domyślnie

    Mnie też interesują zdjęcia z realizacji oraz kosztorys. Jeżeli można na maila to podaję
    [email protected]
    Jeszcze jedno pytanie do osób, które mają już kupiony projekt. Jaką szerokość ma korytaż w części nocnej?. Jeżeli jest wąski przy tej długości to troszkę nie bardzo.
    Pozdrawiam
    Waldek

  10. #30

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Re: Spokojna przystań - wariant I

    Cytat Napisał kasia 23
    Cytat Napisał Grzesiu_13_
    Witam serdecznie
    Zastanawiam się nad kupnem projektu Spokojna przystań wariant I tzn z podwujnym garazem. Domek mi sie szalenie podoba musiałbym jedynie powiekszyć kotłownie.. Ale widzę na to pare rozwiązań więc nie powinno być problemu
    Interesuje mnie czy ktos może planuje schody na strych / małe poddasze w tym projekcie ? Wysłałem już pytanie do muratora czy jest to wogóle techniecznie możliwe przy tej konstrukcji dachu.

    Czy ktoś może sie orientuje czy jestw tym projekcie jakieś małe poddasze ?

    Pozdrawim cieplutko
    Grzesiu
    w projekcie jest strop wylewany-Teriva.my na razie robimy na gorze strych, wejscie bedzie z garażu taka wysuwana drabinka) w przyszłości moze syn zechce tam sobie urządzić swoje gniazdkopozdr
    Hej, a jak on tam to gniazdko zrobi jak tam wysokość max do osiągnięcia to niewiele ponad 2 metry? To bardzo nisko. Robicie wyższą ścianę kolankową?

  12. #32

    Domyślnie

    Witajcie ponownie,
    mam już projekt M36a po zmianach, czekam na pozwolenie na budowę.
    Chętnie z kimś porozmawiam o kosztach i pomysłach na zmiany.

    pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez pawel_1024 ; 01-12-2012 o 13:57
    Dom parterowy 140m2 + garaż 40m2, Ytong 24cm + 20cm styro. 0,031, strych ocieplony 40cm wełny 0,039 po całości w dachu - ok. 210m2, 4 osoby, CO + CWU Pompą Ciepła: CO (720zł/rok) podłogowe + ścienne, CWU + CCWU pod baterie (370zł/rok), zasobnik CWU 500l, Rekuperator 350m3/h (210zł/rok), Żwirowy GWC, oczyszczalnia (145zł/rok), odkurzacz centralny; zima:21 st.dom, łazienka 25-26 st., garaż 5-16 st; lato: dom maks. 24 st. w upały; strych zima/lato 18-22 st.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej,

    Poprawiałeś fundamenty w projekcie? W moim były błędy, w tym brak ściągów dla słupa narożnego w tarasie.

    Jakieś ciekawe poprawki, rozwiązania?
    Ja zastanawiam się czy nie zamknąć wejścia z domu do garażu a zrobić dodatkowe wejście od strony okna (zamiast okna).

  14. #34

    Domyślnie Spokojna przystań wariant I z podwójnym garażem

    Witam wszystkich, którzy budują lub przymierzają się do budowy projektu Spokoja przystań w wersji z podwójnym garażem. Ja wraz z moją przyszłą żonką będziemy budowali dom w okolicach Poznania (60 km). Zaczynamy w tym roku od fundamentów i chętnie podzielili byśmy się uwagami i opiniami od tych, którzy już wybudowali lub będą budować równo z nami.

    Pozdrawiam

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie Re: Spokojna przystań wariant I z podwójnym garażem

    Witam serdecznie
    Bardzo sie cieszę ze jest już parę osób które zdecydowały się na ten projekt-bardzo lubie wymieniać sie wszelkimi informacjami na temat budowy i innych.Jeśli zamieścicie fotki z postępów budowy będę bardzo wdzięczny.

    Planuję budowę tego właśnie domku przeraza mnie kubatura

    Fundament musi być duży bo to parterówka wiec ....
    ale nie wydaje sie skomplikowany.
    Bardzo interesuje mnie sposób np pokrycia dachu(dachówka czy blacha)
    no i inne szczegóły w moim przypadku (własna studnia i przydomowa oczyszczalnia ścieków,rekuperator i bateria słoneczna CWU i piec CO na ziarna zbóż)-to takie plany i raczej będą musiały być osiągnięte bo przy obecnych cenach nośników energii trzeba zbudować coś oszczędnego


  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie Re: Witam!

    Cytat Napisał Hansolo
    Projekt ten (wersja z garażem dwustanowiskowym) kupiliśmy razem z żoną w lutym tego roku. Było troszke zmian głownie okna i drzwi, ale też niektóre ścianki działowe. Zresztą postaram sie wysłać projekt po przeróbkach i wtedy sami ocenicie. Jak dla mnie świetny projekt, pokoje w miarę duże, salon też niczego sobie. Budowa rusza pod koniec sierpnia, ale tylko w tym roku fundament. Budujemy sie niedaleko Chełma woj. lubelskie

    Pozdrawiam!
    Łukasz[/url]
    Rewelacja 3 projekty być moze zrealizowane będą w mojej okolicy!!! jestem bardzo zadowolony

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was już myślał nad aranżacją salonu? Jak tak się teraz przymierzam to okazuje się słabo ustawny, albo tylko mi się tak wydaje?

  18. #38

    Domyślnie SPOKOJNA PRZYSTAŃ

    CZY KTOŚ BUDUJE LUB JUŻ ZBUDOWAŁ SPOKOJNĄ PRZYSTAŃ WARIANT I. PODOBA MI SIĘ TEN PROJEKT, ZASTANAWIAM SIĘ NAD JEGO WYBOREM I BARDZO CHCIAŁABYM MIEĆ JAKIEŚ INFO OD KOGOŚ KTO BEZPOŚREDNIO SIĘ Z NIM ZMIERZAŁ

  19. #39

    Domyślnie Spokojna przystań

    Witam ponownie. Jak mówiłem tak zrobiłem fundamenty zalałem. Co ciekawe tradycyjne zalanie fundamentów wyniosły mnie o wiele taniej aniżeli wylewanie ławy i budowanie z bloczków betonowych (jakieś 3/4 tys. różnicy) . No i o ile mniej pracy. Fundamenty kopaliśmy 3 dni. Nie najmowałem koparki ponieważ tylko by mi ziemi naobsuwała. Zresztą ci ktorzy leli gruszką beton mówili, że ładnie wykopany, nie ma żadnych ubytków. Oczywiście ścianki dziłowe też były wylewane. Teraz 4 warstwy bloczków betonowych, ich ocieplenie i czekam do wiosny niech sie to wszystko osiada.
    Aha kierownik odradza mi terivę(za droga jak na strop poddasza, ktorego nie będę użytkował)

    Pozdrawiam.
    Lukisem

  20. #40

    Domyślnie

    Witam! Jak powiedziałem tak zrobiłem, fundamenty wylałem tradycyjnie z gruchy, (taniej mnie to wyniosło aniżeli w projekcie o jakieś 3/4 tys). Kopałem fundament ręcznie z braćmi szwagrami i teściem. 3 dni i 135 m wykopane (110 ściany nośne i 25 działowe). We wrześniu postawienie jeszcze tylko 4 warstw bloczków betonowych a także ich ocieplenie i zasypanie,i niech sie osiada przez zimę. Aha kierownik budowy odradził mi terivę, za droga jak na strop poddasza którego nie będę użytkował. Doradził mi, że taniej zrobić drewniany (oczywiście ocieplony). I rzeczywiście widziałem taki strop, 1/3 kosztów terivy.

    Pozdrawiam!
    Lukisem

Strona 2 z 160

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony