dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 160
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 3193
  1. #41

    Domyślnie koszty

    jakie zmiany w projekcie masz? daj link do projektu po zmianach - jak masz

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luke_p
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Także myślę nad drewnianym.

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Formula

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Projekt "Spokojna Przystań"

    Na początku chciałem się przywitać !
    Wygląda on tak: http://www.twojprojekt.pl/projekty/kolorowa_jesien
    Czy ktoś z szanownych forowiczy buduje ten dom ? Jeśli tak, to dlaczego wybraliście właśnie ten projekt ?Bo ja juz sam nie wiem ....dom mi sie podoba a szczegolnie rozwiazanie salon kuchnia taras ale szukam potwierdzenia wsrod ludzi

  4. #44

    Domyślnie M36 Spokojna Przystań-przystępujemy do budowy

    Witam pierwszy raz na forum. Ten projekt był dla nas jak manna z nieba - spełniał wszystkie wymagania. Oczekiwaliśmy domu parterowego (ani jednego schodka), poddasze - jako zimne miejsce gromadzenia rzeczy niepotrzebnych. No i zadaszony taras - rewelacja (może w przyszłości oranżeria). I to wszystko dla 2-óch osób (tylko).
    Przewidujemy ogrzewanie elektryczne - piece kumulacyjne z rozładowaniem dynamicznym, rekuperacja z GWC, no i wykorzystanie maksymalne kominka - anemostat doprowadzi ogrzane powietrze znad płaszcza do centrali rekuperatora. A może i kolektor słoneczny do ciepłej wody użytkowej (mamy b.dobre usytuowanie budynku na działce). Strop z szalunkiem traconym systemu SUKIENNIK (stanowić będzie jednocześnie izolację nieużytkowego poddasza). Odpada więc jeden komin i kominy wentylacyjne. Pokrycie blachodachówką (bez deskowania - tylko folia). I tylko jedna zmiana wewnątrz - brak drzwi do spiżarni z wiatrołapu.

    Analizując materiały napotkałem na problem - nie mogę pozyskać bloczków betonowych izolacyjnych na ściankę dociskową fundamentu (gr.9cm)- zamierzam więc do poziomu "0" zastąpić bloczkiem betonowym gr.14cm.

    Czy ktoś może ma jakieś doświadczenie lub przemyślenia ws tego - nietypowego - bo wysuniętego poza bryłę budynku cokołu. Będę wdzięczny za uwagi.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie Re: M36 Spokojna Przystań-przystępujemy do budowy

    Cytat Napisał mirek05
    Witam pierwszy raz na forum. Ten projekt był dla nas jak manna z nieba - spełniał wszystkie wymagania. Oczekiwaliśmy domu parterowego (ani jednego schodka), poddasze - jako zimne miejsce gromadzenia rzeczy niepotrzebnych. No i zadaszony taras - rewelacja (może w przyszłości oranżeria). I to wszystko dla 2-óch osób (tylko).
    Przewidujemy ogrzewanie elektryczne - piece kumulacyjne z rozładowaniem dynamicznym, rekuperacja z GWC, no i wykorzystanie maksymalne kominka - anemostat doprowadzi ogrzane powietrze znad płaszcza do centrali rekuperatora. A może i kolektor słoneczny do ciepłej wody użytkowej (mamy b.dobre usytuowanie budynku na działce). Strop z szalunkiem traconym systemu SUKIENNIK (stanowić będzie jednocześnie izolację nieużytkowego poddasza). Odpada więc jeden komin i kominy wentylacyjne. Pokrycie blachodachówką (bez deskowania - tylko folia). I tylko jedna zmiana wewnątrz - brak drzwi do spiżarni z wiatrołapu.

    Analizując materiały napotkałem na problem - nie mogę pozyskać bloczków betonowych izolacyjnych na ściankę dociskową fundamentu (gr.9cm)- zamierzam więc do poziomu "0" zastąpić bloczkiem betonowym gr.14cm.

    Czy ktoś może ma jakieś doświadczenie lub przemyślenia ws tego - nietypowego - bo wysuniętego poza bryłę budynku cokołu. Będę wdzięczny za uwagi.
    Ja mam inne przemyślenia-bo jeśli przyjrzeć sie A5 to jednoznacznie widać ze bloczki te są niczym innym jak osłoną izolacji oraz podporą dla płytek elewacyjnych "tekno amer blok" gr9,5 cm
    Na stronie 10 również nic nie ma o specyficznej nazwie jaką użyłeś.
    Dlatego też jeśli nie zastosujesz tego rozwiązania z elewacją to nic sie nie stanie-Ja myślałem nad rozwiązaniem -(+ jeden rząd bloczka 14 + grubsza izolacja w ostatnich dwóch rzędach + tynk mozaikowy)

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie Re: M36 Spokojna Przystań-przystępujemy do budowy

    Przez taki układ chciałbym zachować wygląd elewacji domu-bo jest ciekawy

  7. #47

    Domyślnie

    Witam
    Czy może ktoś z realizujących projekt ma zeskanowany rzut z wymiarami budynku?
    Jeżeli tak to byłbym wdzięczny o przesłanie na [email protected]
    Pozdrawiam
    Waldek

  8. #48

    Domyślnie

    witam, czy ktoś planuje ogrzewanie tego domku eko-groszkiem? właśnie jestem dopiero co po rozmowach z architektem i natknęłam się na pewne komplikacje. okazuje się, że pomieszczenie gospodarcze wielkości 3,6 m.kw. jest za małe, żeby pełnić funcję kotłowni. nawet po połączeniu z wc to daje jakieś 6 metrów. wymóg dla takiego pieca to pomieszczenie przynajmniej 8 metrów kwadratowych o dobrej cyrkulacji powietrza (porządane pomieszczenie z oknem lub drzwiami). Sugestia architekta to wykorzystanie wnęki z garażu na wydzielenie tam kotłowni. Można podłączyć się do tego samego komina przy lustrzanej wersji samego garażu. Uważam, że jest to dobre rozwiązanie. dodatkowo zostaje 6 metrów pomieszczenia gospodarczego na np. pralnie.
    czy może ktoś z fanów tego projektu ma jakieś przemyślenia, doświadczenia a może konkretne rozwiązania w tej kwestii. proszę o wymianę myśli, pozdrawiam

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał OLA_OLL
    witam, czy ktoś planuje ogrzewanie tego domku eko-groszkiem? właśnie jestem dopiero co po rozmowach z architektem i natknęłam się na pewne komplikacje. okazuje się, że pomieszczenie gospodarcze wielkości 3,6 m.kw. jest za małe, żeby pełnić funcję kotłowni. nawet po połączeniu z wc to daje jakieś 6 metrów. wymóg dla takiego pieca to pomieszczenie przynajmniej 8 metrów kwadratowych o dobrej cyrkulacji powietrza (porządane pomieszczenie z oknem lub drzwiami). Sugestia architekta to wykorzystanie wnęki z garażu na wydzielenie tam kotłowni. Można podłączyć się do tego samego komina przy lustrzanej wersji samego garażu. Uważam, że jest to dobre rozwiązanie. dodatkowo zostaje 6 metrów pomieszczenia gospodarczego na np. pralnie.
    czy może ktoś z fanów tego projektu ma jakieś przemyślenia, doświadczenia a może konkretne rozwiązania w tej kwestii. proszę o wymianę myśli, pozdrawiam
    Ja myślę o czymś takim

    http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...f0f10fd3d0647b

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Przy tej opcji zmienia sie pomieszczenie 5 jest większe(WC)
    Kotłownia może stać się pralnią a w czesci garażu we wnęce piec i magazynek na paliwo
    To jak na razie propozycje choć sam jeszcze nie wiem do końca(ja będę wykorzystywał ziarno zbóż a wiec podobny opał

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Waldek14
    Witam
    Czy może ktoś z realizujących projekt ma zeskanowany rzut z wymiarami budynku?
    Jeżeli tak to byłbym wdzięczny o przesłanie na [email protected]
    Pozdrawiam
    Waldek
    A o które wymiary dokładnie Ci chodzi-rysunków jest wiele

  12. #52

    Domyślnie kotłownia w garażu

    Witaj,

    proponuję przemyśleć zmniejszanie garażu kotłownią:
    - jak wysiądziesz z obu samochodów ?
    - którędy pódziesz do domu ?
    - będziesz zmuszony kupować małe auta
    Kolega w swoim projekcie nie miał wyjśćia i garaż dwustanowiskowy zwęził o 1 m, przez co musi wstawiać jeden samochód tyłem, drugi przodem. Wygodne użytkowanie domu jest bardzoooo ważne.
    To tylko moje sugestie, nie neguję pomysłu.

    Pozdrawiam.
    Dom parterowy 140m2 + garaż 40m2, Ytong 24cm + 20cm styro. 0,031, strych ocieplony 40cm wełny 0,039 po całości w dachu - ok. 210m2, 4 osoby, CO + CWU Pompą Ciepła: CO (720zł/rok) podłogowe + ścienne, CWU + CCWU pod baterie (370zł/rok), zasobnik CWU 500l, Rekuperator 350m3/h (210zł/rok), Żwirowy GWC, oczyszczalnia (145zł/rok), odkurzacz centralny; zima:21 st.dom, łazienka 25-26 st., garaż 5-16 st; lato: dom maks. 24 st. w upały; strych zima/lato 18-22 st.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie Re: kotłownia w garażu

    Cytat Napisał pawel_1024
    Witaj,

    proponuję przemyśleć zmniejszanie garażu kotłownią:
    - jak wysiądziesz z obu samochodów ?
    - którędy pódziesz do domu ?
    - będziesz zmuszony kupować małe auta
    Kolega w swoim projekcie nie miał wyjśćia i garaż dwustanowiskowy zwęził o 1 m, przez co musi wstawiać jeden samochód tyłem, drugi przodem. Wygodne użytkowanie domu jest bardzoooo ważne.
    To tylko moje sugestie, nie neguję pomysłu.

    Pozdrawiam.
    Zgadzam się z Tobą-jednak uważam ze i tak auta nie będzie w domu-jego zapach,tak samo opon sprawia ze nie chcę go mieć w domu.
    Myślę nad wybudowaniem później dodatkowego pomieszczenia poza domem z przeznaczeniem na auto.
    Pomysł jaki przedstawiłem jest dobry gdy mamy 1-auto lub dużą działkę na przyszłą rozbudowę.........

    Oczywiście ja również czekam na inne pomysły-Pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie Re: kotłownia w garażu

    Cytat Napisał CityMatic
    Cytat Napisał pawel_1024
    Witaj,

    proponuję przemyśleć zmniejszanie garażu kotłownią:
    - jak wysiądziesz z obu samochodów ?
    - którędy pódziesz do domu ?
    - będziesz zmuszony kupować małe auta
    Kolega w swoim projekcie nie miał wyjśćia i garaż dwustanowiskowy zwęził o 1 m, przez co musi wstawiać jeden samochód tyłem, drugi przodem. Wygodne użytkowanie domu jest bardzoooo ważne.
    To tylko moje sugestie, nie neguję pomysłu.

    Pozdrawiam.
    Zgadzam się z Tobą-jednak uważam ze i tak auta nie będzie w domu-jego zapach,tak samo opon sprawia ze nie chcę go mieć w domu.
    Myślę nad wybudowaniem później dodatkowego pomieszczenia poza domem z przeznaczeniem na auto.
    Pomysł jaki przedstawiłem jest dobry gdy mamy 1-auto lub dużą działkę na przyszłą rozbudowę.........

    Oczywiście ja również czekam na inne pomysły-Pozdrawiam
    Tutaj masz rozwiązanie:
    http://forum.muratordom.pl/parterowk...,t73663-60.htm

    W poście Waldek 14

    To co Ty zaproponowałeś ma jedną zasadniczą wadę:
    wygląd elewacji przedniej, masz ponad 8 m. garaż z przesuniętą w jedną stronę bramą garażową, po drugiej stronie 1,5 - 2,0 m. litej ściany,
    Nie będzie to dobrze wyglądać, zwłaszcza że znajdująca się po drugiej stronie domu kuchnia ma małe okna.

    Pozdrawiam.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie Re: kotłownia w garażu

    Wszystko jest dobrze tylko ja chcę uniknąć przeniesienia komina i systemu wentylacji, a niestety zaproponowane zmiany właśnie na tym polegają.
    Dziękuje ze kolega wyszukał ten wątek -bo wiele wyjaśnia,jestem ciekaw jakie ostatecznie ustalenia poczynił kolega Waldek 14
    Wczoraj zaniosłem swój projekt do ostemplowania-jeszcze mam czas na przemyślenia wiec wszystko można pozmieniać

    Ja jestem w tej komfortowej sytuacji ze na 100% drugiego auta mieć nie będę wiec problem z miejscem w domu jest z zapasem,ale wolał bym rozmieścić wszystko w jak najlepszym układzie.

  16. #56

    Domyślnie Re: kotłownia w garażu

    Cytat Napisał CityMatic
    Wszystko jest dobrze tylko ja chcę uniknąć przeniesienia komina i systemu wentylacji, a niestety zaproponowane zmiany właśnie na tym polegają.
    Dziękuje ze kolega wyszukał ten wątek -bo wiele wyjaśnia,jestem ciekaw jakie ostatecznie ustalenia poczynił kolega Waldek 14
    Wczoraj zaniosłem swój projekt do ostemplowania-jeszcze mam czas na przemyślenia wiec wszystko można pozmieniać

    Ja jestem w tej komfortowej sytuacji ze na 100% drugiego auta mieć nie będę wiec problem z miejscem w domu jest z zapasem,ale wolał bym rozmieścić wszystko w jak najlepszym układzie.
    Zmian w zakresie wentylacji i tak nie unkniesz. Będzie niezwykle trudno podłączyć 6 przewodów wentylacyjnych. Musisz rozbudować komin i to w stronę zewnętrzną budynku, bo inaczej nie upchniesz kotła na eko groszek. W tym cienkim zakręcie i tak się nie zmieści, musisz go przesunąć do ściany zewn. budynku - tym samym komin. A przy tym podłączenie małego WC będzie gimnastyką

    A elewacja będzie źle wyglądała. No ale o gustach się nie dyskutuje.

    Pozdrawiam.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  17. #57

    Domyślnie kotłownia

    No widzę, że poruszyłam nowy wątek w spokojnej przystani. I dobrze bo sama jeszcze nie wiem jak ostatecznie z tym problemem zrobimy. Ja raczej myślałam o oddzieleniu całej wnęki na kotłownię bez żadnych zygzaków. Rozmawiałam z architektem i nie widział w tym problemu, żeby podłączyć się pod ten komin przy garażu. Ale....skoro ktoś poddaje to pod dyskusję to muszę trochę podrążyć ten temat i zasięgnąć opinii fachowców.

  18. #58

    Domyślnie kotłownia

    aha, zapomniałam dodać, że garaż ma być wersją lustrzaną (tylko garaż). Przy takim rozwiązaniu wnęka przeznaczona będzie na kotłownię, która będzie miała okna i będzie można wykorzystać ten komin, który jest w projekcie (bez dokonywania zmian)

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic
    Cytat Napisał Waldek14
    Witam
    Czy może ktoś z realizujących projekt ma zeskanowany rzut z wymiarami budynku?
    Jeżeli tak to byłbym wdzięczny o przesłanie na [email protected]
    Pozdrawiam
    Waldek
    A o które wymiary dokładnie Ci chodzi-rysunków jest wiele
    Miałem na myśli rzut z wymiarami poszczególnych pomieszczeń. Jeżeli udałoby się zrobić skan z takiego rzutu to byłoby świetnie.
    Pozdrawiam
    Waldek

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Waldek14
    Cytat Napisał CityMatic
    Cytat Napisał Waldek14
    Witam
    Czy może ktoś z realizujących projekt ma zeskanowany rzut z wymiarami budynku?
    Jeżeli tak to byłbym wdzięczny o przesłanie na [email protected]
    Pozdrawiam
    Waldek
    A o które wymiary dokładnie Ci chodzi-rysunków jest wiele
    Miałem na myśli rzut z wymiarami poszczególnych pomieszczeń. Jeżeli udałoby się zrobić skan z takiego rzutu to byłoby świetnie.
    Pozdrawiam
    Waldek
    Jeśli tylko otrzymam go od gminy-jest podstemplowywany postaram sie zrobić skany tego co kolegę interesuje-przepraszam ze to nie już

Strona 3 z 160

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony