dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 66 z 66
  1. #61

    Domyślnie

    Dom z uzytkowym poddaszem 109 m2, strop drewniany czy betonowy? Drewno na strop mam i wiezbe mam, teraz tak projektant mowi ze drewno pracuje i w takim domu sciany beda pękać? Bylem u potencjalnego wykonawcy stanu surowego i on powiedzial, ze w tego typu domach w stanach surowych to strop, szalunki to najdrozsze elementy i zeby pomyslec nad stropem drewnianym.

    Wszystko przemawia za stropem drewnianym, nie przeszkadzaja mi halasy chodzacych ludzi , uwazam to za jego nie tyle co zalete ale urok, poza tym czy nie latwiej ukryc instalacje wentylacji mechanicznej czy elektrycznej w stropie drewnianym?

    Jak dzis cenowo wychodzi wykonanie stropu 10x10 , jaki to moze byc procent kosztu wzgledem stanu surowego takiego domu 100-110 m2 od fundamentow az po dach (wykonawca krzyknal na dzisiaj okolo 140 tys z jego materialami). Ile moglbym zaoszczedzic znajac ta kwote, ale nie budujac stropu betonowego a drewniany?

    Nie wiem czemu ale sie waham nad wyborem stropu, bo sie przestraszylem tego "pracowania" elementow.

    Moze ktos mnie uspokoi
    Ostatnio edytowane przez zeusik6 ; 12-11-2021 o 17:32

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    NIe ma stropów betonowych jak juz to żelbetowe. Każdy strop pracuje, (ugina się) dobrze zaprojektowany i wykonany pracuje ale w granicach nie odczuwalnych dla użytkowników.
    Na pytanie jaki - zgodny z projektem. NIe wystarczy zamiana żelbet - drewno -wtedy faktycznie ryzko pekniec rośnie. Trzeba przerobić projekt pod zmiane stropu.
    Wg mnie jak strop ma być użytkowy -najlpeszy to monolityczny żelbetowy, jak to np parterówka ze strychem to wiązar kratowy drewniany.

  3. #63

    Domyślnie

    Betonowy w każdym przypadku.

  4. #64

    Domyślnie

    Witam.

    Co myślicie o stropie Filigran?
    Dom parterowy, 116m2. Na górze póki co graciarnia, może potem jakiś jeden pokój, sypialnia/gabinet/bawialnia.

    W projekcie mam Terive i Monolit (nad salonem).
    I zastanawiam się czy robić Terive po całości czy Filigran? Mam u siebie w mieście firmę, która robi Filigrany. Koszt na chwile obecną to 105 zł/m2 (same płyty z transportem).

    Grubośc płyty 5 cm, grubość stropu 18 cm.
    Teriva - 24 cm

    więc zyskujemy 6 cm.

    Koszy wyjdą pewnie podobnie, robimy SSO systemem zleconem. Za Terive ekipy wołają 10-13 tysięcy za robociznę. Za Filgran myślę, że mniej. Jednak sporo mniej roboty.Ale dojdzie koszt dzwigu.
    Firma robi oczywiście projekt stropu.

    Jak uważacie? Czy Filigran to dobra opcja?

    Pozdrawiam

  5. #65

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arias Zobacz post
    Jak uważacie? Czy Filigran to dobra opcja?
    Bierz strop typu filigran. Mniejsze koszty robocizny i masz gotowy świetnie wyglądający sufit.
    Zwykle dźwig jest po stronie dostawcy.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony