dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 66
  1. #21

    Domyślnie

    Czy mógłby ktoś z szanownych forumowiczów wyliczyć jakie są koszty zrobienia stropu monolitycznego . Materiał + robocizna powiedzmy 80 m2 .
    To mogła by być skala porównawcza do stropów drewnianych lub z belek dwuteowych.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pluton
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie Re: STROP DREWNIANY CZY BETONOWY?

    Cytat Napisał monikaitomek
    Cały czas się zastanawiamy jaki robić strop,ponieważ nie będziemy użytkować poddasza,więc strop może być drewniany,ale może w przyszłości zamieszkają tam dzieci i wtedy będzie problem,ponieważ czytałam,że strop drewniany ma wady,trzeszczy
    Zdecydowanie lepszy jest strop betonowy.
    "Wiąże" ze sobą ściany, nie jest akustyczny.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek50
    Czy mógłby ktoś z szanownych forumowiczów wyliczyć jakie są koszty zrobienia stropu monolitycznego . Materiał + robocizna powiedzmy 80 m2 .
    U mnie nieco ponad 110m2 :

    prawie 2500 kg stali po 2,7 zł = 6750
    beton B30 20cm po ok. 330 zł = 7260

    robocizna - trudno wyczuć, ale z 5000 będzie

    do tego 110m2 (z okładem dużym) calówek i 300 stempli.

    W sumie ze 2 dychy sie zbiorą.

    A potem mam jeszcze jeden

    U mnie jednak jest sprawa nieco bardziej skomplikowana, niż w przeciętnym domku. Sćiany piętra np. stoja na tym stropie, a nie na ścianach parteru.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  4. #24

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź to mi wystwrczy aby mieć jakieś rozeznanie co do kosztów .

  5. #25

    Domyślnie

    zastanówcie się jaka jest rzeczywista powierzchnia możliwa do wykorzystania na poddaszu, porównajcie cene jednego stropu z drugim i zobaczycie czy wam sie kalkuluje.
    Drewniany strop jest bardziej podatny, ale bez przesady
    Bob

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_J
    Mam drewniany. Po 4 latach stwierdzam, że betonowy byłby lepszy. Płyty GK na suficie parteru pracują, zwłaszcza w salonie, gdzie jest kominek. Efekt - koszmarny, na wylewanym stropie pewnie by tego nie było.
    kiepsko zrobione sufity - u mnie pękły w pierwszym roku w 4 miejscach na 180 m2 sufitu - po poprawieniu już jest wszędzie ok
    a co do meritum - u mnie strop drewniany z robocizną kosztował około 6000 zł a za betonowy to by na robocizne tylko starczyło

  7. #27

    Domyślnie

    U mnie strop drewniany piąty rok i nic się nie dzieje

  8. #28

    Domyślnie

    Jaie macie największe rozpiętości przy stropie drewnianym? U mnie mqa być 6m, a architekt twierdzi, że bez podporów się nie da.

  9. #29

    Domyślnie

    Strop z belek pełnych to może sie uginać przy rozpiętości 6m . Ale dwóteownik Kronopol lub Steico . To raczej nie . Za tymi rozwiązaniami przemawia jeszcze możliwość przeprowadzenia instalacji wszelkich pod podłogą . I to bez wiekszych problemów .

  10. #30

    Domyślnie

    My mamy rozpiętość 7,2m. Na tym wisi karton-gips robiony własnoręcznie. Wisi to wszystko już 3 rok i na razie nie widać żeby chciało spadać. Nasz strop 3 lata temu kosztował ok 5000 z robocizną (ok. 80m2)

  11. #31

    Domyślnie

    AWIk
    możesz napisać coś więcej. Jakie belki, jaki przekrój, jaka odległość jednej od drugiej, jak przekrój stropu.
    Dzięki z góry

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzechk
    Cytat Napisał NJerzy
    Steico i Kronopol są nieopłacalne - miałem strop i dach płąski zaprojektowany z belek dwuteowych o wysokości 300 mm, ale ze względu na koszta zostały przeprojektowane na lite drewno - wyszły belki 100x200 mm, nieco gęściej niż te dwuteowe, ale i tak trzy razy taniej. Na stropie na belki pójdzie deskowanie, styropian i wylewka z ogrzewaniem podłogowym. Wychodzi mi taniej niż jakikolwiek inny strop (rozpiętość 7 m).
    Możesz napisać czy miałeś robione jakieś podciągi, słupy. Jak gęsto dałeś belki? Mi konstruktor powiedział, że przy 6 m rozpiętości, belki drewniane bedą miały duże ugięcie.
    Mam 2 podciągi żelbetowe, dzięki czemu rozpiętość stropu zmalała z 7 m do 5,6m lub mniej. Ugięcie jest policzone zgodnie z normą - jakieś pojedyńcze milimetry. Tam gdzie belki mają 5,6 m są co 40 cm, na pozostałej części są krótsze (4,8 i 4,2m) i są co 60 cm. Łącznie na belki i deskowanie wydałem niecałe 5000 zł na strop 100m2. Do tej ceny dojdzie folia, styropian i wylewka z ogrzewaniem podłogowym.

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Początkowo chciałem mieć drewniany strop - bo ładny, prostszy w budowie - teoretycznie, jak się okazuje. Ale kierbud powiedział, że kategorycznie odradza w domu murowanym (+podd. użytkowe) montowanie stropu z drewna. Bo strop wiąże ściany i spaja całą konstrukcję, więc musi być solidny. Są tacy, co twierdzą, że strop to nawet z desek na sztorc postawionych zrobisz. Chwała im...
    Poza tym odwiedź tych, co w kanadyjczyku mieszkają. Wszystko słychać.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał PeZet
    ...Bo strop wiąże ściany i spaja całą konstrukcję, ...
    od tego jest wieniec
    przynajmniej w kurnikach
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Barbossa, jesteś w błędzie.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał PeZet
    Barbossa, jesteś w błędzie.
    raczej w pracy
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy
    Steico i Kronopol są nieopłacalne - miałem strop i dach płąski zaprojektowany z belek dwuteowych o wysokości 300 mm, ale ze względu na koszta zostały przeprojektowane na lite drewno - wyszły belki 100x200 mm, nieco gęściej niż te dwuteowe, ale i tak trzy razy taniej. Na stropie na belki pójdzie deskowanie, styropian i wylewka z ogrzewaniem podłogowym. Wychodzi mi taniej niż jakikolwiek inny strop (rozpiętość 7 m).
    NJerzy,bardzo proszę o podanie szczegółów na priv (lub na forum,jak wolisz),gdyż właśnie jestem po spotkaniu z firmą budującą w Steico i nadal nie wiem,ile kosztuje robocizna - panowie bez projektu nie chcieli nic powiedzieć

    natomiast mam oferte na strop belkowy i ta dopiero zwala z nóg...rozstaw co 40 i 60 cm (w różnych miejscach różny),powierzchnia całowita około 100m2,belki 12x24 i 6x24 + montaż +okucia = 16 000 zł.
    do tego koszt OSB,wełny,GK,paneli itp.....
    dlatego jestem ciekawa,jaki jest koszt stropu Steico.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał PeZet
    Początkowo chciałem mieć drewniany strop - bo ładny, prostszy w budowie - teoretycznie, jak się okazuje. Ale kierbud powiedział, że kategorycznie odradza w domu murowanym (+podd. użytkowe) montowanie stropu z drewna. Bo strop wiąże ściany i spaja całą konstrukcję, więc musi być solidny. Są tacy, co twierdzą, że strop to nawet z desek na sztorc postawionych zrobisz. Chwała im...
    Poza tym odwiedź tych, co w kanadyjczyku mieszkają. Wszystko słychać.

    Czyli prawie wszystkie starsze kamienice do robiórki? Tam o zgrozo mury z cegły, a stropy drewniane.

  19. #39

    Domyślnie

    To już chyba trzeci wątek o"wyższości"jednego stropu nad drugim.

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    820

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monsiu
    Cytat Napisał NJerzy
    Steico i Kronopol są nieopłacalne - miałem strop i dach płąski zaprojektowany z belek dwuteowych o wysokości 300 mm, ale ze względu na koszta zostały przeprojektowane na lite drewno - wyszły belki 100x200 mm, nieco gęściej niż te dwuteowe, ale i tak trzy razy taniej. Na stropie na belki pójdzie deskowanie, styropian i wylewka z ogrzewaniem podłogowym. Wychodzi mi taniej niż jakikolwiek inny strop (rozpiętość 7 m).
    NJerzy,bardzo proszę o podanie szczegółów na priv (lub na forum,jak wolisz),gdyż właśnie jestem po spotkaniu z firmą budującą w Steico i nadal nie wiem,ile kosztuje robocizna - panowie bez projektu nie chcieli nic powiedzieć

    natomiast mam oferte na strop belkowy i ta dopiero zwala z nóg...rozstaw co 40 i 60 cm (w różnych miejscach różny),powierzchnia całowita około 100m2,belki 12x24 i 6x24 + montaż +okucia = 16 000 zł.
    do tego koszt OSB,wełny,GK,paneli itp.....
    dlatego jestem ciekawa,jaki jest koszt stropu Steico.
    Dolaczam sie do pytania; pare dni temu tez dostalem popozycje wykonania stropu drewnianego z wylewka betonowa. Uznalem to za jakis nonsens, ale po lekturze ostatnich watkow na ten temat gdzie okazuje sie, ze dobry strop czysto drewniany to ok 300 zl/m2, w sktocie mowiac zaintersowalem sie tym wariantem (brak podlogowki)

    NJerzy do tablicy

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony