dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie Mycie wanny akrylowej

    Jakieś dwa lata temu był temat o zepsuciu wanny akrylowej przez mleczko Ajaxu. Czym więc najlepiej myć wanny akrylowe aby nie zarysowac powłoki i nie narobić sobie szkód?

    Mam wannę akrylową Koła.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Ja myję mydłem w płynie albo płynem do kąpieli... Nie rysuje, nie niszczy powłoki... Pewnie są jakies specjalne specyfiki, ale moje mi w zupełnosci wystarczają...

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    W moich poszukiwaniach na Forum wyczytałam ze niektórzy myją wanny akrylowe tanim szanponem do włosów.

    Hmmm, może sa jakies inne propozycje?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja używam płynu firmy oro , ogólnego przeznaczenia do łazienek,
    (nadaje się do wszystkich sprzętów nie tylko do wanny akrylowej),
    spryskuję, za parę minut (jak chce mi się czekać ), przecieram gąbką i spłukuję wodą, wanna wygląda jak nowa i dość długo zachowuje połysk, mimo że jest intensywnie użytkowana przez 4 osoby

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Jest też Ajax do łazienek i kuchni w sprayu. Odtłuszcza i usuwa zabrudzenia. Pryskasz i przecierasz a potem spłukujesz.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    ajax żel - myje nim cala armature.

  7. #7

    Domyślnie

    Ludwik też sobie radzi.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ale Ludwik sie pieni. Jesli myjesz gąbką to nawet bardzo się pieni A to juz niekoniecznie ułatwia pracę
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  9. #9

    Domyślnie

    Wszystkie preparaty odkamieniające i odtłuszczające, tylko bez środków ściernych - czyli nie mleczka i proszki. Żele, spraje i płyny.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Naprawdę świetny - tani i wydajny jest niemiecki środek W5. Ma postać pianki - wystarczy psiknąć, chwilkę odczekac i spłukać - żadnego szorowania. akryl się błyszczy - używam też do płytek, kabiny, baterii, etc
    Do kupienia w Lidlu. Za jakieś 5 zł
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Zgadza się, ta pianka jest fajna
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    albo z serii W5 płyn do łazienek w takiej żółtej butelce. Cena też ok. 5 zł. A tak przy okazji, tabletki do zmywarki z firmy W5 też są fajne, a kosztują grosze

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    albo z serii W5 płyn do łazienek w takiej żółtej butelce. Cena też ok. 5 zł. A tak przy okazji, tabletki do zmywarki z firmy W5 też są fajne, a kosztują grosze
    Ja kupuję w PLUSIE tabletki, sól i nabłyszczasz AZOR (produkcja tylko dla PLUSA). Za sól i nabłyszczacz płacę 4,99 (za każde z osobna oczywiscei ), tabletki troszkę więcej, chyba koło 14 złotych. Super Dużo lepsze, niż przepłacone 3w1 za prawie 50 złotych. Nie pamiętam jakiej były firmy, ale jakiejś znanej...

    Ale o wannach miało być...

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Zainetresowałyscie mnie tym W5 z Lidla. Przyznam że nigdy nie kupuje w tej sieci. No bo jakos nie umiem a jak widac i tam sa ciekawe i dobre produkty.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wciornastek
    Zainetresowałyscie mnie tym W5 z Lidla. Przyznam że nigdy nie kupuje w tej sieci. No bo jakos nie umiem a jak widac i tam sa ciekawe i dobre produkty.
    ja kupuję tam własnie produkty W5 - też są śmierdzące (jak każda chemia) - ale jednak mniej niz bang bang i inne żrące cility - po kórych się dusze w łazience i robi mi się słabo
    fajne też sa ściereczki wilgotne do kuchni i płyn do mycia ...wszystkiego - tam kupuję tez gąbki i ściereczki do mycia np. podłóg, rękawice i takie tam akcesoria do sprzątania. Wpadam tam raz na parę m-cy ale wtedy robię trochę większe zakupy - kupuję po kilka sztuk - i mam spokój na dłużej.
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wciornastek
    Zainetresowałyscie mnie tym W5 z Lidla. Przyznam że nigdy nie kupuje w tej sieci. No bo jakos nie umiem a jak widac i tam sa ciekawe i dobre produkty.
    Ja trafiłam na produkty W5 zupełnie przez przypadek, potem znalazłam to forum Lidla i w końcu nie wydaję majątku na środki czystości Polecam jako sprawdzone przeze mnie: płyn do kabin i baterii (żółta butelka z pomarańczową lub zieloną końcówką-1l cena 4,99), którym myję również wannę akrylową z hydromazażem i wszystko pięknie lśni bez większego wysiłku-wystarczy spryskać, przetrzeć, spłukać i po sprawie. Płyn do mycia okien-niebieska butelka, również 1l za ok.5zł, płyn odtłuszczający-stosuję do wszystkiego co zatłuszczone- przede wszystkim do płyty ceramicznej-trzy razy tańszy niż np.płyn Cif -dwa razy większy i lepszy. Tabletki do zmywarki-za pierwszym razem nie wierzyłam, że taki tani produkt może być dobry, a jednak. I jeszcze jedna rzecz: proszek do prania Maxi Trat, jest bez zapachu więc mieszam go pół na pół z Arielem-nie wierzyłam ale doprał białe skarpetki mojego syna, wyglądały jak nowe, piorę w nim już od dłuższego czasu i białe rzeczy nie szarzeją To są produkty, które sprawdziłam osobiście i szczerze polecam.
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Nie pozostaje nic innego jak zaliczyć Lidla i nakupic troche zaspasów.

    A w kwestii mycia i impregancji znacie jakies środki do impregancji granitu. A moze sie granitu nie traktuje niczym tylko myje?

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Zakupy uczynione. Macie racje W5 to rewelka.
    Serdeczne dzięki za podpowiedź

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paula_mario

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    używam wanny akrylowej od 5 lat (firma -koło) do czyszczenia używam wszelkiego rodzaju mleczek typu cif, ajax a ostatnio kupiłam jakieś tanie mleczko w carefurze i tez ładnie zmywa, z wanną wszystko ok

  20. #20

    Domyślnie

    Uwaga:
    Do pielęgnacji wanien akrylowych, nie stosujemy środków, które w swoim składzie posiadają amoniak, aceton czy alkohol.

    Może i środki przez Was wymienione pięknie czyszczą wannę akrylową, ale powolutku mogą ją niszczyć. Proponuję przeczytać skład płynu, jeśli ich nie mają - to OK!

    Środki dedykowane, raczej nie najtańsze:
    1. SOTIN R86 w sprayu (> 35 zł).
    2. STARWAX akryl w sprayu ( >35 zł), nie używałem.
    3. ORO mleczko do czyszczenia powierzchni akrylowych, w opisie jest, że mimo że to mleczko nie powoduje ścierania powierzchni. Warto spróbować, ok. 13 zł. Nie używałem, choć byłbym ostrożny w sytuacjach silnych zanieczyszczeń kiedy to trzeba naprawdę mocno trzeć.

    Do silnych, uporczywych zabrudzeń:
    1. pasta RP86 chyba już nie produkują ale może jest zamiennik, kosztował ok. 50 zł, mimo tego trzeba się nieźle namęczyć żeby taki wżarty brud wyczyścić. Można mocno trzeć szmatką bez obawy o powierzchnię.
    2. Gumki do wanien akrylowych (SOTIN, "Gumka łazienkowa") lub innych firm, dla wżartych zabrudzeń chyba najlepsze wyjście.
    Ostatnio edytowane przez Janeo ; 22-11-2021 o 10:38

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony