dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 50
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 995
  1. #41

    Domyślnie

    Też się zdecydowałem na ten rekuperator.
    Na razie zamontowane kanały i powieszony sprzęt (w garażu).
    Jako wyrzutnię wykorzystałem kanał wentylacyjny.
    Czerpnia od strony zachodniej.
    Jeszcze został montaż sterownika.
    No i na razie nie włączam go bo jeszcze brudne roboty się dzieją i szkoda pozapychać filtry.
    Parę zdjęć:





  2. #42

    Domyślnie

    No pięknie
    sam to montujesz, czy jakaś firma, bo jesli sam, to jak poustawiasz przepływy na przepustnicach, żeby to się wszystko jakoś bilansowało.
    do czasu zakończenia robót to faktycznie lepiej go nie puszczać, chociaż ja musiałem bo miałem mokre tynki a spieszyło mi się więc działał cały czas.
    Co do filtrów, to i tak sie nie uchronisz przed ich wymianą jak już skończysz wykańczać. U mnie jak przychodził stolarz czy to do kuchni, czy do szaf, to wyłączałem go. Pomimo tego że gość miał wszystko spasowane w domu nic nie ciął jedynie delikatne dopasowania szlifierką bezpyłową to po jego wyjściu robiliśmy dokładny klar, odkurzanie mycie itp i dopiero odpalałem maszynę.
    Jakbyś zobaczył jak wyglądał filtr wyciągowy po zrobieniu kuchni i dwóch szaf, to rany boskie.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemi
    sam to montujesz, czy jakaś firma, bo jesli sam, to jak poustawiasz przepływy na przepustnicach, żeby to się wszystko jakoś bilansowało.
    Wszystko zamawiałem w www.rekuperatory.krakow.pl.
    Regulację robił pan Adam S. z ASK.
    Chodził z jakimś wiatraczkiem z wyświetlaczem od rury do rury i regulował

  4. #44

    Domyślnie

    Witam,

    Od samego początku z uwagą śledziłem ten wątek i własnie teraz poczułem że muszę się do rozmowy przyłączyć

    OGC - chciałbym zapytać jaką otrzymałeś wycenę z ASK i czy targowałeś się coś z nimi? Sam przymierzam sie do instalacji wentylacji mechanicznej, buduję się pod Krakowem - fajnie byloby wiedzieć jakich kosztów trzeba sie spodziewać ...
    Jak sie układała współpraca z ASK? Napisz czy były jakieś zgrzyty/opóźnienia itp...
    Robisz tez GWC ?

    Przemi - widzę że ty też jesteś z okolic Krakowa - pochwal się proszę kto Tobie instalował reku?

  5. #45

    Domyślnie

    Nikt nie odpowie? Moze byc na priv jesli tak lepiej...

  6. #46

  7. #47

    Domyślnie

    OGC,

    wiadomosc otrzymalem... przeczytalem... i odpisalem

    Wielkie dzieki za info.

  8. #48

    Domyślnie

    Witam
    Mnie też robili chłopaki z ASK, a P. Adam tam jest właśnie od reku, nie wiem czy tylko. Miły i fachowy kontakt, do mnie chłop przyjechał po drodze na pogotowie, a nie stwierdził eee nie dziś, jestem chory.
    Muszę ich zaprosić jeszcze raz, żeby wyregulowali przepływy, bo mi się chyba jakaś ekipa bawiła przepustnicami.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał OGC
    Poszło na prv
    Witaj,

    Mógłbyś mi też podesłać swoją wycenę. Ja dostałem już wycenę z innej firmy na ten reku i oferta nie wydaję mi się zbyt atrakcyjna

    Pzdr
    Krzych

  10. #50

    Domyślnie

    Czy ten Renovent pociągnie dom taki powiedzmy pow. użytkowa 220m2? 2 kuchnie + 2 łazięki a więc zgodnie z normami to te 200m3/h na 2gim biegu powinno być OK. (bez GWC)

    Pozdr
    AM

  11. #51

    Domyślnie

    Ja się zastanawiam, czy ten mocniejszy Brink da radę w domu o kubaturze użytkowej 600m3 + rurowy GWC.
    I czy w takiej konfiguracji nie będzie cały czas chodził na najwyższym (najgłośniejszym) biegu?

    Mam jeszcze pytanie czy w tym reku jest automatyczny by-pass GWC. Wiem, że jest bypass lato-zima (zamiast kasety letniej), ale czy jest obejście GWC w okresach przejściowych (wiosna, jesień) kiedy reku ciągle działa w normalnym trybie rekuperacji ale powietrze z GWC jest chłodniejsze niż to zasysane bezpośrednio z dworu?

    Jeszcze jedno pytanie, czy sterownik do tego reku posiada możliwość programowania wydajności w różnych porach dnia/tygodnia. I czy posiada coś takiego jak tryb urlopowy (np. wentylacja włącza się 2 razy na dobę na 1h)?

    Pzdr
    Krzych

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyk123
    Jeszcze jedno pytanie, czy sterownik do tego reku posiada możliwość programowania wydajności w różnych porach dnia/tygodnia. I czy posiada coś takiego jak tryb urlopowy (np. wentylacja włącza się 2 razy na dobę na 1h)?
    Standardowo masz tylko przełącznik 4 pozycyjny o/I/II/III bieg (takie pokrętło).
    ASK daje za niewielką kwotę taki elektroniczny sterownik tygodniowy. Ale nie wiem czy ma tryb urlopowy - raczej nie.

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    btx

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie

    też będę miał renoventa hr400. Instalację liczyłem sam, sam też będę montował. koszt ok 10 000pln brutto.
    Zaznaczam, że nie jestem budowlańcem, ale umiem czytać, a w sieci jest mnóstwo informacji jak wyliczyć przepływy, średnice rur, itd...
    Jest to tak prosta robota (liczenie i montaż), że osobiście nie widzę sensu płacić jakiejś firmie. A oferty miałem od 14k do 22kpln netto...
    Po montażu całość zostanie oczywiście wyregulowana przez znającą się na tym osobę. na większości rur robię przepustnice, żeby mieć więcej możliwości.

    Jeżeli chodzi o sterowanie tygodniowe/urlopowe to nic prostszego. Kupujesz na allegro zwykły sterownik do gniazdka 230V, podłączasz do niego rekuperator i po sprawie. Cena ......20zł, więc chyba warto

    U mnie centrala będzie wisiała w kotłowni, gdzie temperatura jest zawsze trochę wyższa niż na poddaszu, a nawet niż w mieszkaniu, a to dobrze służy odzyskowi ciepła.
    Rury elastyczne, izolowane na poddaszu. Poddasze ocieplone 16cm wełny. A część mieszkalna, łącznie z sufitem, dodatkowo ma druga warstwę 8cm wełny.

    to się napisałem

  14. #54

    Domyślnie

    Parę dni temu sam odpaliłem zbudowaną przez siebie instalację. Mam Renoventa w wersji Medium i i jestem baardzo zadowolony. Całkowity koszt instalacji zamknął mi się w kwocie około 7300 zł (w tym dodatkowy elektroniczny sterownik na zamówienia), z tym, że reku kupowałem na allegro jak nasza waluta miała jeszcze zdecydowanie inny kurs. Jedna uwaga dla tych, którzy są straszeni niepotrzebnymi wpisami na forum, że każdy rekuperator hałasuje: TO NIEPRAWDA. Na pierwszym biegu wentylator słyszę dopiero jak przyłożę ucho do jego obudowy! (jak go uruchomiłem pierwszy raz to myślałem przez chwilę, że jest zepsuty i zadzwoniłem do serwisu ). Na drugim i trzecim biegu reku słychać cicho na strychu gdzie jest zamontowany. W wentylowanych pomieszczeniach nie słychać absolutnie NIC!. Cała instalacja została wykonana z izolowanych przewodów elastycznych. Nie robiłem dokładnych pomiarów przepływu na każdym anemostacie bo uważam, że to niepotrzebne - kominiarza poproszę o sprawdzenie siły wyciągu w kuchni i łazience. To czy w pozostałych pomieszczeniach przeływ będzie równy 25, czy 40 m3 na godzinę nie robi mi żadnej różnicy. Pozdrawiam.

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Darecki77

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    5

    Domyślnie ASK

    Witam,
    mnie pan Adam wycenił HRL na wartość 16900zł,w porównaniu z tym co piszecie to sporo więcej, a domek wcale nie jest duży, wręcz mały. Może wpływ też ma odległość od Brzeźnicy heeh

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar langerob25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    1.017
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Dzisiaj nabyłem to cudo,czyli Brink Renovent Hr Large.Co prawda używany,ale w stanie idealnym,z bypassem.Prawdą jest to co ktoś wcześniej napisał.Na pierwszym biegu niesłyszalny.Miałem wrażenie,że zepsuty Wg mnie Brink to na pewno lider w tej dziedzinie.Widziałem już instalację działającą os 1988 r.I cału czas bez usterki.Te same wentylatory.A widziałem też reku Brinka z 1991 roku i stojąc obok niego też był niesłyszalny i na fabrycznych wentylatorach.Pomijając odzysk ,to wentylatory i ich głośność(a raczej "cichość") to na pewno wielka zaleta tej firmy.
    Dziennik budowy
    Komentarze
    gg 7903978
    Sprzedam reku

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pkowal

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mam pytanie do użytkowników tego sprzętu. Jak u Was działa bypass? Tzn. jeśli na zewnątrz jest temperatura 18 stopni, w środu jest 25 stopni, to jaka jest temperatura powietrze w nawiewach? (ewentualnie jaka jest bezpośrednio na wyjściu nawiewowym z rekuperatora)

    U mnie przy takich warunkach, przy otwartym bypassie (bp 1) w pomieszczeniach dmucha 24,5 stopnia, a na wyjściu z urządzenia jest 22,5, czyli 4,5 stopnia więcej niż na wejściu!!! O dziwo im szybsze obroty tym wyższa temperatura na wyjściu.

    Spotkał się może ktoś z Was z takim efektem?

    Pozdrawiam,
    Paweł

  18. #58

    Domyślnie

    czy rekuperator Brink Renovent Hr Large to dobry wybór dla domu, którego kubatura pomieszczeń wentylowanych wynosi około 470m3 ?

    Czy nie będzie miał zbyt małej wydajności?

    Pzdr

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkowal
    Mam pytanie do użytkowników tego sprzętu. Jak u Was działa bypass? Tzn. jeśli na zewnątrz jest temperatura 18 stopni, w środu jest 25 stopni, to jaka jest temperatura powietrze w nawiewach? (ewentualnie jaka jest bezpośrednio na wyjściu nawiewowym z rekuperatora)

    U mnie przy takich warunkach, przy otwartym bypassie (bp 1) w pomieszczeniach dmucha 24,5 stopnia, a na wyjściu z urządzenia jest 22,5, czyli 4,5 stopnia więcej niż na wejściu!!! O dziwo im szybsze obroty tym wyższa temperatura na wyjściu.

    Spotkał się może ktoś z Was z takim efektem?

    Pozdrawiam,
    Paweł
    Ten wątek pojawił się niedawno tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/rekuperat...ss,t164914.htm
    Najlepiej tam zerknąć. A gdzie masz rekuperator umieszczony? Na poddaszu/strychu czy gdzieś indziej? Ewentualnie jaka jest izolacja poddasza i samych rur?

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pkowal

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Już tam napisałem, dzięki, nie mogłem znaleźć wątku

    Poddasze, 30cm wełny, rury też z wełną.

    Paweł

Strona 3 z 50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony