dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 93
  1. #21

    Domyślnie Re: Przestrzegam przed projektantem ze Złocieńca

    Arkadiusz Kot
    ul Modrzewiowa
    Złocieniec


    Powtarzam się, ale chcę aby przeczytała to jak nawiększa liczba osób.
    Fakty są takie, że musiałem z nim rozwiązać umowę ponieważ adaptacja, która miała być wykoanana na 31.01.2005 nie została skończona na dzień dzisiejszy. Co więcej, był tak bezczelny, że wyłudził ode mnie pieniądze twierdząć, że dokumentacja jest złożona w starostwie. Do tego "dla sztuki" złożył projekt budowlany w starostwie w zasadzie w takim stanie w jakim został kupiony. Facet nie posiada uprawnień projektowych i nie jest zrzeszony w żadnej izbie.
    Przestrzegam wszystkich ze Złocieńca i okolic przed tym "fachowcem" - jest absolutnie nierzetelny, niesłowny i kłamie na każdym kroku.
    Niestety nie jestem jego pierwszą ofiarą, ale mam nadzieję że ostatnią.


    Najgorsze jest to, że sprzedaje projekty "Muratora" jako jego przedstawiciel handlowy no i przy okazji proponuje adaptację kompleksową.
    Interweniowałem u dyrektora sprzedaży projektów ale bezskutecznie.
    Dziwi mnie fakt, że tak renomowane wydawnictwo może sobie pozowolić na współpracę z osobą wątpliwej reputacji i w dodatku oszustem!!!



  2. #22

    Domyślnie UWAGA NA WYKONAWCĘ DACHU DREW-PAL SP. Z OO WALDEMAR PRZYBYŁO

    Witam wszystkich

    Chciałabym ostrzec każdego przed panem Waldemarem Przybyło wykonwcą dachu z Kołbaskowa- Szczecin jest niesolidnym wykonawcą, partoli robotę na całej linii, bierze zaliczki i nie wywiązuje się z umowy dach robił mi dwa miesiące i tak nie zrobił. Postawił mi więźbę dachową która i tak jest do poprawki.

    pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie TERMOINSTAL BUD II ze Szczecina nie polecam

    Opisałam w grupie szczecińskiej swoje perypetie z tą firmą - sprawiają wrażenie fachowców ale zatrudniają niedoświadczonych robotników, albo nie mają czasu na wykończenie- przychodzą po innej robocie, albo mają różnego rodzaju problemy od rodzinnych po kadrowe i tym tłumaczą przedłużające się prace.
    Ceny niewiarygodnie wysokie, dopisują pozycje których nie wykonali. Trudno się z nimi rozmawia bo na wszystko mają odpowiedź a ja nie znam się na ich robocie i trudno mi było znaleźc rzeczowe kontrargumenty.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sagittalis

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    2

    Domyślnie Szczecin - czarna lista wykonawców

    Witam

    Przed chwilką miałem wizytę specjalisty cyklinującego u mnie parkiet. Niestety wyszedł z domu i nie ma zamiaru już nic poprawiać - a parkiet straszy wyglądem. Dla względnego obiektywizmu napiszę wszystko od początku.

    Po poszukiwaniach firmy zajmującej się cyklinowaniem parkietów wybór padł na firmę reklamującą się na stronie

    http://www.cyklinowanieszczecin.info/

    Do wycyklinowania były 3 pokoje + przedpokój. Ze względu na to, iż niemożliwe było wyprowadzenie się na okres cyklinowania i lakierowania przeprowadzaliśmy to w 2 etapach. W pierwszym etapie były cyklinowane 2 pokoje, w następnym przedpokój i największy pokój.

    Po wycyklinowaniu pierwszych 2 pokoi i ich polakierowaniu okazało się, iż nie jest to wykonane jak każdy by chciał - czyli nie byłĸo idealnie. Ale ideałów nie ma więc trzeba zejść na ziemię. Zastrzeżenia były tego typu - powierzchnia parkietu pofalowana, widoczne rysy po cyklinowaniu, nie wypełnione szczeliny czego skutkiem jest wlanie się lakieru do szczeliny pozostawiając wokół szczeliny wgłębienie pozbawione lakieru, miejscowe zabrudzenie parkietu jakimiś czarnymi paprochami. Ogólnie nie jest aż tak źle - po obgadaniu sytuacji wykonawca przyznaje się do niedoróbek i opuszcza kwotę o 100zł - przystajemy na to bo zależy nam na czasie a jak pisałem nie wygląda to wcale tak źle.

    Przychodzi kolejny etap cyklinowanie pokoju i przedpokoju - znowu trzeba się ulokować po rodzinie i znajomych. Po przyjściu do domu po wykonanej robocie już w przedpokoju okazuje się że coś jest nie tak. Niby w miarę równo wycyklinowane - bez większych nierówności tylko drobna uwaga - jakoś ten parkiet matowy - a miał być połysk. Po dokładnym oglądnięciu parkietu okazuje się, że na parkiecie jest bardzo dużo - w sumie cały parkiet pokryty jest spiralnymi rysami - jedna koło drugiej. Szybkie sprawdzenie czy w poprzednio wykonanych pokojach jest tak samo - nie tam wszystkie rysy - jeżeli są to są proste. Pierwszy wniosek szlifowanie szlifierką oscylacyjną. Na pytanie do osoby, która była podczas wykonywania robót potwierdziło się to. No cóż miał być telefon do wykonawcy, że coś jest skopane. Zawrzało we mnie jak zobaczyłem parkiet w sztucznym świetle - parkiet wygląda jakby na lakier wysypać pył - jednak to nie to. Przy dalszych oględzinach okazuje się, że to wina tych spiralnych rys - cały parkiet robi wrażenie obsypanego pyłem.

    Telefon do wykonawcy - przyjeżdża po godzinie - myślę w miarę solidna firma - nie wypina się po zapłaceniu rachunku na klienta. Krótka rozmowa fachowca z ojcem - jasie pytam skąd wzięły się te spiralne rysy - odpowiedź - szlifierka oscylacyjna. Pokazywanie kolejnych błędów - niedomalowanie itd. Na stwierdzenie, że parkiet wyglądał lepiej przed cyklinowaniem nioż po nim (co jest faktem - bo w pokoju był położony duży dywan ze względu na psa) fachowiecodpowiada, że nieprawda, że jest lepiej teraz. Po moich słowach że oscylacyjną szlifierką to mógł bym sobie sam wyszlifować - już nie tak miły "fachowiec" odpowiada: "To dlaczego nie zrobiłem tego sam?" - odpowiedz - "bo po to zatrudnia sie fachowców". Mówię, że ma to być poprawione - bo opiszę całą sytuację i naświetlę ją innym wykonawca wychodzi. Dzwonię do firmy i okazuje się że telefon jest do Pana, który właśnie wyszedł. Na pytanie czy ma zamiar to trak zostawić - odpowiada, że nie ma zamiaru już nic robić, że nie będzie rzeźbił parkietu, że bym chciał mieć zrobione idealnie i że się ogólnie czepiam. A ogólnie to się obraził bo podobno na niego naskoczyłem i byłem niekulturalny. Ewentualnie może zwrócić 200zł i koniec. Podczas rozmowy mówię jeszcze, że parkiet w pokojach jest o niebo lepiej wykonany to "fachowiec" odpowiada, że wcale nie lepiej jest zrobiony salon i przedpokój. Szczęka mi opadła i pytam się więc, że sam sie przyznaje, że raz robi lepiej raz gorzej na co usłyszałem, że są dni lepsze i dni gorsze.

    Co w tej sytuacji mam robić? Podkreślam, że skopany został parkiet ogólnie wszędzie - lecz można odpuścić te dwa pokoje - są usterki ale do przeżycia, natomiast największy pokój i przedpokój to porażka. Jak tylko mi się uda to zrobię zdjęcia i je umieszczę - ku przestrodze innych.

    NIE DAJCIE SIĘ NABIĆ W BUTELKĘ - na stronie internetowej piszą o 3-krotnym lakierowaniu po cyklinowaniu - lakierują 2 razy. Na pytanie dlaczego tak - w końcu producent pisze o 3 krotnym lakierowaniu - pada odpowiedź malujemy pędzlami - nie wałkiem dlatego jest grubsza warstwa. Fakt jak malował ojciec "fachowca" powłoka była gruba co nas uspokoiło. Jednak powłoka w salonie i przedpokoju - gdzie malował ktoś inny już jest dość cienka - można wyczuć spiralne rysy.

    Tak więc przestrzegam przed tą firmą i mam pytanie odnośnie naprawy obecnego stanu - jak to zlikwidować - czy trzeba raz jeszcze cyklinować? A może wystarczy warstwa lakieru?

    I jeszcze jedno pytanie - czy istnieje czarna lista wykonawców ze Szczecina - bo niestety nie mogę jej znaleźć.

  5. #25

    Domyślnie

    Zapewniali, że buduja z najlepszego materiału aby kominek nie nagrzewał się nad wkładem a teraz paliłam kilka razy i okazuje się, że własnie nagrzewa sie.
    Może ktos jeszcze miał z nimi do czynienia to prosze o kilka słów.
    Jak czytam wypowiedzi innych forumowiczów o nieuczciwych wykonawcach to ogarnia mnie poczucie bezsilności, od ilu osób różnni naciągacze wyłudzili pieniądze. Ja wprawdzie nie dawałam zaliczek ale zapłaciłam w końcu. Moge wprawdzie złozyc reklamację ( tak radził mi rzecznik praw konsumenckich) ale jak sobie pomyslę, że nawet gdyby chcieli cos poprawic to bedą robic to miesiącami a efekt będzie nie do przewidzenia - no to odechciewa mi się kontaktu z ta pseudo-firmą. Jednak spróbuję.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  6. #26

    Domyślnie UWAGA NA WYKONAWCĘ DACHU DREW-PAL SP. Z OO WALDEMAR PRZYBYŁO

    Szkoda, że zlecając usługę firmie Drew-Pal, nie zajrzał Pan do Krajowego Rejestru Dłużników. Pan Przybyło tam figuruje. Oszukał nie tylko Pana. Sprawa wygrana w Sądzie, skierowana do komornika. A tak z ciekawości: odzyskał Pan swoją zaliczkę?
    Pozdrawiam.

  7. #27

    Domyślnie Re: UWAGA NA WYKONAWCĘ DACHU DREW-PAL SP. Z OO WALDEMAR PRZY

    Witam wszystkich!

    Nie zgadzamy się z postem Pani Majki!

    Byliśmy klientami firmy Drew-pal Sp. Z O.O. i Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego. Dach został fachowo wykonany. Co do zaliczek to niestety ale musimy się wszyscy z tym liczyć iż każdy budowlaniec po zakończeniu kolejnego etapu pracy chce za niego zapłaty, która jest uiszczana w formie zaliczki, a raczej tak nazywana. Każdy z nas wówczas kręci nosem, ale z drugiej strony muismy zrozumieć też wykonawców!!!
    Pozdrawiamy Wszystkich

    P.S.
    Nie wystawiajmy tak pochopnych wniosków, bo możemy komuś zaszkodzić!!!
    Kamila i Artur

  8. #28

    Domyślnie

    Czyżby kryptoreklama ?

  9. #29

    Domyślnie

    Mam takie same skojarzenie. Tym bardziej, że Drew-Pal ma już za sobą wyrok i zajęcia komornicze. Któż to broni oszustów?

  10. #30

    Domyślnie

    Ostatnio i paproki sie informatyzuja i zaczynaja czytac forum, wiec coraz wiecej jest uzytkownikow, ktorych pierwszy post to zachwalanie firmy, która jest odradzana.

    No coż chcial, nie chcial to jednak polski paprko podnosi swoje kwalifikacje, szkoda ze nie w tym za co bierze kase.


  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie Re: UWAGA NA WYKONAWCĘ DACHU DREW-PAL SP. Z OO WALDEMAR PRZY

    Cytat Napisał maja.k
    ... Postawił mi więźbę dachową która i tak jest do poprawki.

    Cytat Napisał Kamila i Artur
    Nie zgadzamy się z postem Pani Majki!
    a co wy wiecie o tej wiezbie , byliscie tam , znacie sie na tym ?

  12. #32

  13. #33

    Domyślnie Re: UWAGA NA WYKONAWCĘ DACHU DREW-PAL SP. Z OO WALDEMAR PRZY

    Cytat Napisał ila66
    Cytat Napisał maja.k
    ... Postawił mi więźbę dachową która i tak jest do poprawki.

    Cytat Napisał Kamila i Artur
    Nie zgadzamy się z postem Pani Majki!
    a co wy wiecie o tej wiezbie , byliscie tam , znacie sie na tym ?

    No jak to co wiedza, przeciez "wlasnemi rencami" spaprali ten dach


  14. #34

    Domyślnie

    Żeby tylko dachy paprali, równie dobrzy są w braniu kasy za nic! Dlatego należy ostrzegać uczciwych (naiwnych).
    NIECH NIKT TAKŻE NIE KUPUJE U NICH BRYKIETÓW, PELETÓW, DREWNA KOMINKOWEGO ITP.

  15. #35

    Domyślnie

    Widzę, że Nasz post poruszył dużą liczbę osób! To już nie można mieć swojego zdania?Podobno mieszkamy w kraju , w którym jest wolność słowa!?!? Poprostu mamy inne doświdczenia z Tą firmą... żeby wykonawca był solidny klient też musi........
    P.S.
    A z wykonawcami naszego dachu nic więcej nas nie łączy poza dachem- uwaga dla osób, które dominiemają czegoś......
    Kamila i Artur

  16. #36

    Domyślnie

    Z tego co wiemy na forum nie można ani reklamować się ani obrażać innych, więc zanim Pan coś napisze następnym razem prosze się zastanowić!
    Kamila i Artur

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila i Artur
    To już nie można mieć swojego zdania?Podobno mieszkamy w kraju , w którym jest wolność słowa!?!?
    to , że tobie zrobil dobrze
    to nie znaczy , że innym też

  18. #38

    Domyślnie Drew- Pal

    Tak jak pisałam wcześniej firma Drew - Pal pobrała duze zaliczki ode mnie (moja wina jestem naiwna ufam ludziom) ale, pan Waldemar Przybyło w odpowiedni sposób potrafi podejść człowieka i obiecać dosłownie wszystko, zeby tylko pokazać sie z dobrej strony. Tak też biedna myslałam, dopóki nie zaczęły się problemy finansowe, nadpłaciłam temu Panu więcej niż 50% i mimo to dachu nie zrobił pomimo moich licznych telefonów próśb, żądał dalej kolejnej zaliczki, ale pytam sie za co przecież jeszcze więźba nie stoi ? twierdził że postawienie więźby dachowej to 60% umówionej kwoty (jaka ja naiwna teraz moge tylko w brode pluć i przestrzegać innych ). Ponadto, więźba którą częściowo postawił, jest i tak żle zrobiona (mam zdjęcia i dowody osób które przychodziły zeby dokonczyć dach, powiem jeszcze jedno od sierpnia do listopada nie mogłam znaleźć wykonawcy , który poprawiłby ten nieszczęsny dach, kazdy przychodził patrzył kiwał głową i odchodził ). Nie jestem osobą , która celowo robiłaby komuś na złość, chce jedynie przestrzec ludzi przed takimi wykonawcami jak firma Drew-pal, samo za siebie mówi ile juz osób wystapiło na droge Sądową przeciwko temu Panu, nie na darmo widnieje w Krajowym Rejestrze Długów. Chciałabym jeszcze raz podkreślić, że nie szukam zemsty jedynie napisałam to co mnie spotkało. Finał w Sądzie. Pozdrawiam forumowiczów
    majka

  19. #39

    Domyślnie

    Chciałam jeszcze jedno dodać. Zanim Państwo Kamila i Artur cos napiszą na forum to prosiłabym , aby zastanowili sie co piszą i nie wyciągali pochopnych wniosków, i nie obrażali inwestorów o nieuczciwość, tak jak powiedziałam zostałam oszukana, nadpłaciłam dużą kwotę pieniedzy, prosiłam sie o dokończenie dachu i nie doczekałam się. Nie mam nic do ukrycia, a jesli ktoś chce zobaczyc zdjęcia mojego spapranego dachu to moge wysłąc na priv. Pozatym nie jestem jedyna osobą oszukaną przez tego Pana, to swiadczy przeciwko niemu a nie mnie. I proszę mnie nie obrażać publiczniei.
    majka

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila i Artur
    Widzę, że Nasz post poruszył dużą liczbę osób! To już nie można mieć swojego zdania?Podobno mieszkamy w kraju , w którym jest wolność słowa!?!? Poprostu mamy inne doświdczenia z Tą firmą... żeby wykonawca był solidny klient też musi........
    klient solidny tylko wykonawca niesolidny,
    majka

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony