dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 93 z 93
  1. #81
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar irmen1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-725
    Posty
    2

    Domyślnie potwierdzam .

    Cytat Napisał MaBi Zobacz post
    Niestety doświadczenie dnia wczorajszego zmusiło mnie do napisania tego postu aby innym oszczędzić nerwów. Jak w tytule chodzi o firmę:

    Kowalstwo Przemysław Szymański
    ul. Rymarska 51
    70-702 Szczecin

    wykonują oni ogrodzenia kute ale chyba bardziej znani są ze sprzedaży siatki ogrodzeniowej i całego związanego z tym osprzętu.
    Teraz fakty: wczoraj zamówiłem kilka słupków do ogrodzenia i pojechałem je odebrać. Dopiero kończyli je przygotowywać więc poszedłem za nie zapłacić, oczywiście dostałem rachunek i wszystko było cacy.
    Wkładając słupki do samochodu stwierdziłem, że mają straszne zacieki po malowaniu i zwróciłem na to uwagę mówiąc, że mi to nie odpowiada. Wówczas młodszy z panów zaproponował, że odda mi pieniądze i poprawi na termin, który ustalimy. Oczywiście wyraziłem zgodę ale po chwili włączył się ten starszy i oswiadczył, że nie ma żadnych zwrotów, żadnych reklamacji i jak zapłaciłem=kupiłem to mam zabierać towar i się wynosić (dosłownie).
    Kiedy zaprotestowałem to dowiedziałem się, że on nie przyjmuje reklamacji ani nie uznaje żadnych innych praw konsumenta a jak się tak upieram to mogę sobie pisać reklamacje ale do Federacji Konsumenta - on i tak ma to gdzieś i się nie boi . Widziałem, że temu młodszemu było głupio i chował wzrok ale widocznie ten starszy jest ważniejszy.
    Zrobiłem zakup na 280zł więc powiedzmy żadna strata (tym bardziej że wystarczy troszkę czasu i mozna samemu poprawić) ale nosiłem się z zamiarem kupna u nich siatki i zlecenia im roboty - dopiero wtedy mogłyby być jaja. Dodam, że z takim chamstwem to się chyba jeszcze nie spotkałem - mnie i moją żonę (bylismy razem) dosłownie zatkało.
    Potwierdzam mnie spotkalo to samo totalny cham ten starszy pan .

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar azakrzew
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Odradzam współpracę z Panem Andrzejem Łukasikiem występującym na forum jako Ghost 34. Firma miała niegdyś świetną renomę jednak ich „wyczyny” w moim domu jej zdecydowanie przeczą.

    Zamówiłem deski dębowe olejowane fazowane z 2 stron. Pan Andrzej zapomniał o tym szczególe i jego ekipa (sam już nie układa) bardzo szybko ułożyła mi prawie całe piętro w desce fazowanej z 4 stron. Jakość wykonania od początku pozostawiała wiele do życzenia. Kilkanaście desek kazałem od razu wymienić. Czasem kładli nawet deski uszkodzone. Niestety to również świadczy o źródle i klasie materiału. Zapewne jest bardzo tani. Sam Pan Andrzej w mojej obecności kazał kierowcy, który dowiózł deski wręczyć kilka sztuk desek fatalnej jakości producentowi. To podobno firma, w której Ghost zaopatruje się od lat. Po roku od położenia wypadło już kilka sęków, a z jednej deski zaczęły się obrywać drzazgi.

    Po konsternacji dotycżacdej 4 faz zamiast 2, zgodziłem się aby na piętrze deski z 4 stronną fazą zostały na podłodze, ale na parterze miały być już z fazą 2-stornną i ułożone idealnie. Pan Andrzej zgodził się i napomknął tylko, że będzie musiał w takim razie ściągnąć cykliniarkę. Niestety żadnej cykliniarki nie było. Panowie szlifowali łączenia desek małymi ręcznymi szlifierkami. Jak się potem okazało niezbyt dokładnie. Są istotne różnice między poziomem sąsiadujących desek. Ponadto, między wieloma deskami mam dziury szerokości do 2 mm! Recepta Pana Andrzeja na takie „drobiazgi” to kit do parkietu.

    Wykończenie wokół grzejnika podłogowego zostało zrobione tak, że koryto został ściśnięte i nie mieściła się kratka. Panowie niby poprawili obróbkę, ale w końcu sam musiałem doszlifować kratkę.

    W ramach zakresu prac było też klejenie listew przypodłogowych z mdf i tu pokazali już mistrzostwo w niechlujstwie. 70% listew musiałem wymienić, a i to nie dało rezultatu bo okazało się, że miejscami deski nie dochodzą do ścian i gdy przykleić listwę przy ścianie to powstaje szpara, więc listwa powinna odstawać o prawie 1 cm od ściany! Pan Andrzej zwrócił mi co prawda za nowe listwy, ale robociznę płaciłem sam 2 raz. Ponieważ deski nie są w jednej płaszczyźnie między nimi a listą są przerwy różnej szerokości. Efekt raczej żałosny.

    Z uwagi na bardzo napięty harmonogram tej wybitnej ekipy zostałem poproszony o odbiór podłogi bez możliwości wejścia na nią, bo była świeżo olejowana. Pan Andrzej ręczył, że wszystko jest ok., a w razie potrzeby wróci i poprawi najdrobniejszy szczegół. Głupi zgodziłem się. Poza tragicznym stanem listew, szparami, niedoszlifowanymi łączeniami desek, różnicy w poziomach między deskami dochodzącej do 1,5 mm (!), również olej jest miejscami źle położony – są np. zaschnięte krople między deskami albo nie wtarte plamy. Deski były kładzione bez przebierania więc np. na środku pokoju dziennego mam deski z wielkimi sękami i bielą, a pod kanapami (mówiłem gdzie będą) ładne deski.

    Panowie nie byli też przygotowani (mimo umowy) na wykonanie łączenia schodów z deskami i musiałem kilka miesięcy czekać na dołożenie tam kątownika z desek. Przy okazji brudasy o mało nie zniszczyły mi kamiennego podestu przed domem – wmietli pył drzewny w szpary miedzy płytami kamienia co po deszczu przebarwiło płyty. Na chemię do wywabienia plan wydałem kilkaset złotych.

    Co do kątownika, to partacze wykonali go tak, że miał rysy od szlifowania i faktura wyraźnie różnił się od desek. Reklamowałem go podobnie jak deskę, z której wychodziły drzazgi. Pan Duch sam wyznaczył termin naprawy, po czym nigdy się nie pojawił. Gdy dodzwoniłem się oświadczył, że miał zepsuty samochód (choć podobno przebywał w Warszawie i mogłem go nawet sam podwieźć, gdyby tylko zadzwonił i wyraził gotowość do naprawy) a obecnie przebywa na urlopie.

    Zdecydowanie odradzam! Ghost, Duch, Andrzej Łukasik to nie jest firma godna plecenia.

  3. #83

    Domyślnie

    Co za bzdury. Aż mi się nie chce czytać takich pierdół. Nie chcę w żaden sposób negować Pani zdania, ale moim zdaniem trochę Pani wyolbrzymia. Wśród osób, które korzystały z usług tej firmy słyszałem same pozytywy. Zresztą moja znajoma mi poleciła tą firmę i nie żałuję. Kominek (Supra) wykonali bardzo profesjonalnie, W DOBREJ CENIE. Nie mówię, ze są najtańszy, ale też nie mają wygórowanych cen. Nie zgadzam się z Panią. Panowie bardzo mili, doświadczeni, kulturalni. Ja jestem zadowolony

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    MariuszBialek
    zarejestrowałeś się aby obronić swoją firmę gratuluję
    ktoś z 1 postem .. jest bardzo bardzo wiary godny

  5. #85

    Domyślnie

    Zarejestrowałem się, bo czytając taką bzdurę, aż mi się ciśnienie podniosło .... Może i ktoś z 1 postem nie jest wiarygodny, ale na pewno wiem, co mówię...
    I myślę, że jak osoba, która tak negatywnie opisała firmę, która w rzeczywistości w moim przypadku spełniła oczekiwania, to chyba ta osoba która dodała pierwszy post jest niewiarygodna. Ja wyraziłem tylko swoje zdanie na ten temat - to wszystko. Kłócić się nie mam zamiaru, bo to będzie mijało się z celem. Obroniłem firmę, która mnie osobiście zadowoliła w 100%.

  6. #86

    Angry GRZEGORZ POLONIS Fachowiec co ie wykonuje zleceń - a zaliczki pobiera

    Cytat Napisał janina k Zobacz post
    Grzegorz Polonis Polpan, Szczecin, ul. Heyki 27/ oraz P.G MOEBELSTUDIO G. Polonis - PSEUDO STOLARZ ze Szczecina
    Mam wyrok sądu (do wglądu dla każdego),prawomocny wygrany, zapraszam do wglądu.
    Był nawet reportaż na temat Pana w TVP.

    Niestety tak się Pan POLONIS „ustawił”, że nic na siebie nie ma, wszystko przepisane na żonę, nie wykazuje dochodów….Zawiązuje kolejne nowe firmy, albo działa pod szyldem córki. Komornik nie może nic ściągnąć, bo jak pisałam ukrywa dochody.
    Znam co najmniej 3 kolejne osoby, które w taki sam zostały potraktowane przez Pana Grzegorza Polonisa – pobrał zaliczkę 50% wartości zamówienia,robi jedna lub dwie szafki, przywozi do domu (wykazuje dobra wolę wykonania zlecenia) i tyle go widzisz…nie odbiera,nie ma z nim kontaktu, nie oddaje pieniędzy. Maskara. Ile nas nerwów to kosztowało.
    Zapraszam do kontaktu, jesli ktoś chce sprawdzić moja wiarygodność.
    Więc Szanowny Panie – nie pisz że jesteś „złoty” Sąd orzekł inaczej.
    Ostrzegam wszystkich.

  7. #87

    Domyślnie Neo Monika Sohlich OSZUŚCI

    Uzyskałam informację, że to ktoś się podszywa pod firmę p.Monika Sohlich (obecnie Monika Kręzlewska)Firma Handlowo-Usługowa w Szczecinku .P. Monika zgłosiła sprawę na Policję w Szczecinku.
    Proszę o kontakt oszukane osoby na maila: [email protected].



    Zostałam oszukana, chciałabym ostrzec innych budujących przed Firmą handlowo-usługową NEO Monika Sohlich ze Szczecinka.

    W/w firma stosuje dziwne praktyki- w wielkim skrócie: zamówiony został towar (Suporex) 30.05.2016.r. dostawa miała być do wyboru w 3 terminach (5 dzień roboczy co 7 dni) podanych przez firmę. Jak się okazało po wpłacie pieniędzy najbliższy możliwy termin to 17.06, stwierdziliśmy, że poczekamy- 3 tyg. przerwy.
    Dnia 17.06 przedzwonili, że jednak nie będzie dostawy z "powodu alertu pogodowego", nie wiadomo kiedy najbliższy możliwy termin. Zrezygnowaliśmy z zamówienia. Od tamtej pory po wielokrotnym kontakcie telefonicznym i mailowym otrzymaliśmy aż 10 % kwoty wpłaconej. Ciągle coś kręcą....
    Zgłosiliśmy sprawę do Prokuratury o wyłudzenie.Ale to dopiero początek

    Także uprzedzam firma NEO Monika Sohlich ze Szcecinka to NACIĄGACZE.

    Na wszelki wypadek podam dane kontaktowe, który radzę omijać szerokim łukiem:

    Pl. Wolności 18h/3, 78-400, Szczecinek.

    Tel. 577 824696

    e-mail: [email protected] oraz [email protected].

    Nie wierzę w przesądy, ale tym razem mógłby być prawdziwy: kobiecie w ciąży się nie odmawia, bo tego kogoś myszy zjedzą.A niech ich zeżrą, tyle nerwów.
    Ostatnio edytowane przez margolcia2908 ; 03-08-2016 o 22:12 Powód: aktualizacja

  8. #88

    Domyślnie

    OSTRZEGAM

    Firma ED-BUD Materiały Budowlane sp. z o.o. z Sieradza ul. Uniejowska 20 - Waldemar Piątek - Edyta Kałuzińska Piątek -

    Radzę się dobrze zastanowić przed współpracą i dobrze pilnować sposobu wystawiania faktur.

    Wpłaciliśmy im na materiały (YTONG) prawie 80 tys. złotych 10 sierpnia 2016r. - nie wystawili nam faktury w terminie, mieszali dokumentami i obracali naszymi pieniędzmi przez 8 miesięcy a do dzisiaj nie zwrócili nadpłaty 11 tys. pln.

    Opóźniały się dostawy z Ytonga - ciągle były wymówki, obietnice, zwodzenie... a w Ytongu nie wysyłali towaru bo nie dostawali płatności..

    Część materiału musieliśmy kupić na szybko=drogo u innego dystrybutora, aby nie przerywać budowy.

    Korektę faktury łaskawie wystawili w styczniu z terminem zwrotu 28 dni !!! do dzisiaj - czyli 3 kwietnia 2017 - nie rozliczyli nadpłaty.

    Sprawa już w drodze na wokandę i w stosownych urzędach...

    Szczerze przestrzegam.

    Mariusz
    Nowe wyzwanie...

  9. #89
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    romjas

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    78-400
    Posty
    3

    Domyślnie Uslugi budowlane Lehnarth Szczecinek

    Absolutnie odradzam korzystanie z usług tych firm:

    Usługi budowlane Edmund Lehnarth Myśliwska 10a/8 78-400 Szczecinek i
    Usługi budowlane Marek Lehnarth ul. G. Narutowicza 5B 78-400 Szczecinek

    Przestrzegam przed tymi pseudo-fachowcami

    W marcu 2017 roku zleciłem tym partaczom (ojciec z synem ) budowę domu (stan surowy zamknięty).
    W czerwcu 2017 budowę wstrzymałem po zamontowaniu przez nich więźby dachowej.
    Sposób wykonania więźby dachowej i jej montaż cechuje totalny brak wiedzy i umiejętności realizacji robot ciesielskich.
    Więżba dachowa wykonana niezgodnie z projektem , żle powycinane zamki w krokwiach , krokwie za krótkie , zły rozstaw krokwi ,wszędzie były zamontowane kliny , pod płatwiami były podłożone klocki , za krótkie słupy , gwoździe rozsadzały murłaty , brak zamków w krokwiach koszowych (zamiast w krokwiach to powycinali zamki w murłatach)
    Dom wybudowali z poważnymi wadami konstrukcyjnymi
    W wielu miejscach jest brak elementów żelbetowych (np.brak wienca scian szczytowych , brak nadproży ,, strop żelbetowy niezgodnie z projektem , słupy żelbetowe niezgodnie z projektem), W miejscach gdzie powinny być elementy żelbetowe murowali np. słupy z bloczków betonowych i z suporexu itd.

    Nie potrafili z projektu odczytać i wykonać prawidłowych otworów okiennych i drzwiowych
    Otwór brama garażowej jest za mały brakuje wysokści 11cm
    Otwór okna w salonie hs brakuje wysokości 7cm
    Otwór drzwi wejściowych brakuje wysokości 1cm
    Otwór drzwi gospodarczych brakuje wysokości 4cm

    Nie potrafią używać podstawowego narzędzia jakim jest kielnia do murowania na cienka spoinę
    W wielu miejscach grubość spoin przekracza dopuszczalne 3mm
    W wielu miejscach gdzie powinna być spoina to jest pustka
    W wielu miejscach bloczki układano na tzw „placki”

    Stal zbrojeniowa w wieńcach i słupach nie posiada otuliny betonowej
    Nie znają takiego urządzenia jak wibrator wgłębny


    Popełnione błedy przez tych partaczy świadczą o całkowitym braku wiedzy technicznej i wykonawczej z zakresu budownictwa

    Dom budowali w taki sposób aby jak najszybciej zrobic ale przy tym się nie narobić
    W efekcie czego narazili mnie na olbrzymie koszty stwarzając zagrożenie powstania katastrofy budowlanej

    Sprawa trafiła do sądu


    Poniżej zdjęcia potwierdzające „profesjonalizm” tych pseudo-fachowców



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WIEZBA.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	404938
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WIEZBA5.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	404939
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WIEZBA8.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	404940
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	raki.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	404941
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spoiny4.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	404942
    Ostatnio edytowane przez romjas ; 14-01-2018 o 15:44

  10. #90
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    romjas

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    78-400
    Posty
    3

    Domyślnie Uslugi budowlane Lehnarth Szczecinek c.d.

    ciag dalszy zdjec

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klocki.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	404943
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zamek w murlacie.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	404944
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	slup.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	404945
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	muralata2.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	404946
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiezba9.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	404947

  11. #91
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    romjas

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    78-400
    Posty
    3

    Domyślnie Uslugi budowlane Lehnarth Szczecinek c.d

    c.d.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spoina8.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	404948
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spoiny2.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	404949
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spoiny5.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	404950
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spoiny6.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	404951
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zbrojenie.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	404952

  12. #92

    Domyślnie DARIUSZ RYŚ Usługi Budowlane elewacje Szczecin

    Mógłbym napisać długą opowieść o współpracy z tym człowiekiem ale skupię się na faktach. 4 czerwca 2018 podpisałem umowę na wykonanie elewacji domu jednorodzinnego w terminie od 17 września do 20 października. Na 17 września był gotowy front robót oraz materiały które miałem dostarczyć. Wykonawca DARIUSZ RYŚ Usługi Budowlane pojawił się na placu budowy w połowie października, sam, bez pracowników, bez rusztowania. Wykleił część styropianu bez kołków i bez siatki z klejem. Pogoda we wrześniu i październiku aż do połowy listopada była bardzo dobra dla wykonywania elewacji (sucho i dość ciepło ale nie upalnie). W listopadzie pojawiło się rusztowanie wystarczające na pokrycie jednej ściany ale robota nie poszła zbyt mocno do przodu. W grudniu wysłałem wezwanie do dokończenia prac budowlanych ale elewacja została w takim samym stanie. 2 stycznia rozwiązałem umowę z winy wykonawcy ze względu na niedotrzymanie terminów. Podsumowując, DARIUSZ RYŚ Usługi Budowlane zostawił mnie z rozgrzebaną elewacją na zimę zamiast zakończyć temat jesienią (musiałem sobie sam zabezpieczać parapety, ściany i krawędzie wyklejonego styropianu przed zacinającym deszczem, poniosłem dodatkowe koszty ogrzewania zimą). Zaliczki nie zostały rozliczone, sprawa trafia do sądu w celu odebrania pieniędzy. Niech każdy sam wyciągnie wnioski czy warto rozpoczynać współpracę z tym człowiekiem.

  13. #93
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    123oszukana123

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, ja również zostalam oszukana przez Pana Roberta, toczy sie sprawa. Jak znajdzie sie nas wiecej to mozna zlozyc pozew zbiorowy. Poproszę o kontakt pod adresem email: [email protected]

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony