dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 112
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie "Z8" Dziennik Budowy - Komentarze

    Witajcie,
    Komentarze mile widziane

    Zapraszamy Aśka i Tomek

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nusia.a

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    171
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    106

    Domyślnie

    Witaj na Forum!
    Zobaczysz jak czas szybko biegnie jak się buduje... Nie trać wiary! Ten moment nadejdzie szybciej niż Ci się wydaje! I pomimo wielu kłopotów po drodze prawdą jest,że jak już coś widać to bardzo to cieszy!Życzę Wam tylko prawdziwych fachowców i dobrej pogody!Działeczkę macie w bardzo pięknym miejscu.A ta soczysta zieleń dookoła...! Pięęęknie! Powodzenia! możecie na nas liczyć.Będziemy obecni w Waszym dzienniku!

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Dziękuje za słowa otuchy. Mam nadzieję, że ruszymy z budową w czerwcu. A co do fachowców to mam właśnie do czynienia z niekompetentnym architektem, aż mi się ciśnienie podnosi jak o nim pomyśle Opisze jego poczynania w dzienniku. Pozdrawiam

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mysweetbabys
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    witam u nas tez na poczatku miał być Z8,dosyć długo yła tak decyzja aż pewnego dnia coś mnie natchneło na szukanie projektów i proszę znależliśmy Ar-1 i to był w strzał w dziesiątkę,te same parametry,dach dwuspadowy,3 sypialnie itpbędziemy obserwowac jak wam idzie budowa

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Przeglądając projekty też zwróciliśmy uwagę na AR-1, jednak kąt nachylenia dachu znacznie odbiega od kąta narzuconego w warunkach zabudowy (30-45). W Z8 jest kąt 28 st. też musiał być zmieniony na 30 . Chciałam wejść na Wasz dziennik budowy jednak się nie otwiera ?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar langerob25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    1.017
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Witam. ZAadowolony z dachówki? Też taką kupiłem. Mam pytanko: Pod gąsiory masz szczotki czy taśmę? Pozdrawiam ,powodzenia.I kto Ci robił studnie? Ja będe się budował pod Krakowem i też szukam kogoś do studni
    Dziennik budowy
    Komentarze
    gg 7903978
    Sprzedam reku

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Dach mamy już ukończony, dachówka bardzo ładnie się prezentuje, jest śliczna . Pod gąsiory daliśmy szczotki, jednak ból jest taki, że do tego koloru dachówki bardzo ciężko jest dobrać kolor szczotek. Można dać albo brązowe albo kasztanowe. My wybraliśmy kasztanowe jednak odcień jest jaśniejszy od dachówki. Nam się podoba, ale oceń sam.

    Brązowe szczotki (jakiś dziwny odcień-taki brudny brąz) kompletnie nie pasuje do tej dachówki, zrezygnowaliśmy z niego mimo, że mamy obróbki blacharskie i rynny w kolorze brązu czekoladowego.
    Namiary na gościa od studni wysyłam na priv.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar langerob25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    1.017
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedź.Fajnie się wszystko prezentuje.Ja na dzień dzisiejszy mam tasmę kalenicową zamiast szczotek,bo gośc twierdził ,że szczotki nie pasują.Tylko boję się ,że przy taśmie wyjdą szpary i będą ptaszki harcować.Jutro zadzwonię i spytam o studnię.Powodzenia życzę.Będę do Was zaglądał
    Dziennik budowy
    Komentarze
    gg 7903978
    Sprzedam reku

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nusia.a

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    171
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    106

    Domyślnie

    Podglądamy cały czas.Piękne Z8! Całkiem dobrze Wam idzie! Ciekawa jestem salonu bez antresoli.Jakie macie rozmieszczenie pomieszczeń według stron świata?
    Pozdrawiam!

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Nie żebym była jakaś zboczona ale cieszę się, że nas podglądacie . Elewacje mamy wschodnio-zachodnią tzn. od wschodu (kuchnia , pomieszczenie gosp., łazienka i pokój) od zachodu (salon i pokoje). To okno z boku domu od południa. Wy chyba macie podobnie, tak mi się coś zdaje. Zaglądałam do Waszego dziennika- pięknie wyszedł Wam salon , napisz proszę co to za rodzaj i kolor paneli na podłodze. Ja oczywiście mam w zanadrzu więcej pytań, a wiec zaczynam: drzwi do wiatrołapu otwierają się do wewnątrz czy na zewnątrz wiatrołapu, ja sobie wymyśliłam aby drzwi od wiatrołapu otwierały się na zewnątrz i skrzydło byłoby po stronie szafy w holu – ale nie wiem jak z funkcjonalnością- jak u Was jest? Drzwi wewnętrzne, bardzo ładne – proszę o podanie producenta i koloru. I jeszcze jedno, bardzo podobają mi się wasze okna, ale nie jestem całkowicie przekonana co do funkcjonalności koloru od wewnątrz – zawsze miałam białe i boję się, że okna będą pociemniały wnętrze, ale to pewnie kwestia gustu. I ostatnie pytanie, gdzie macie w salonie telewizor ?

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Nusia napisz mi jeszcze, jak się sprawuje się podłogówka w salonie pod panelami. Też zastanawiamy się czyby nie zrezygnować z tego grzejnika kanałowego co jest w projekcie (bardzo drogi) na rzecz podłogówki.

  12. #12

    Domyślnie

    Witaj,
    Ja bym dał kanałowy pod drzwiami balkonowymi prócz podłogówki.
    Lepiej za dużo "mozliwości grzewczych" a zakręcic zawsze można.
    Postawisz sofe przy drzwiach i będzie Ci ciągnąć zimno...

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    bartus01
    Dzięki za radę, ale ze względów finansowych nie mogę zastosować dwóch rozwiązań. W salonie mam jeszcze oprócz witryny tarasowej okno 150x150. Dałabym pod tym oknem kaloryfer i oprócz tego podłogówkę (zamiast grzejnika kanałowego) albo zamiast podłogówki grzejnik kanałowy. Nie wiem które rozwiązanie byłoby lepsze, jesteś może użytkownikiem takiego grzejnika?

  14. #14

    Domyślnie

    Witaj,
    Nie jestem użytkownikiem takiego grzejnika bo wykonawca wybił mi go z głowy ale budowa nauczyła mnie ze własne zdanie i decyzje sa najlepsze....
    W takim duzym salonie pod oknem balkonowym dałbym po prostu drugie żródło ciepła. Sam przerabiałem ten temat i pozostałem z różnych względow tylko p[rzy grzejnikach pod oknami w salonie lecz uważam że albo do tego podłogówka, albo kanałowy albo jeszcze mogą być maty grzewcze elektryczne np devi albo elektra pod rzędem płytek przy wyjsciu na taras - w lecie praktyczniejsze, w zimie podrzewane matami.. Ale to tylko moja opinia ...
    Zerknij na PW.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nusia.a

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    171
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    106

    Domyślnie

    Pozwólcie,że włączę się do tej rozmowy...Bez porad. Powiem jak u mnie to rozwiązano.
    Mam duzej mocy grzejnik pod oknem i drugi wąski ale wysoki po prawej stronie drzwi balkonowych.Moc grzejników na pomieszczenie wyliczyli mi panowie od C.O. No i podłogówka,którą bardzo polecam,bo widzę wyraźną różnicę w postawieniu nogi w sypialniach na podłodze a w salonie.
    Jeśli chodzi o zużycie gazu to mam wrażenie,że nie zwiększa to kosztów.Nie jest naprawdę źle.A komfort ogromny!

    Kierunki mamy takie same.Drzwi otwierają się do wiatrołapu,bo we wnęce mamy szafę z przesuwnymi drzwiami-lustrami.Niezbyt dobry pomysł z drzwiami na szafę,bo zawsze ktoś pchnie mocniej te drzwi i lipa!

    Widzę,że masz dalej mnóstwo obaw co do koloru okien.Wydaje mi się,że przy jasnych kolorach ścian ciemne okna ładnie się akcentują.Nasi goście zwracają na nie uwagę i pytają czy są drewniane.A już na pewno jeśli drzwi wewnętrzne wybierasz ciemniejsze(orzech) to może warto się zastanowić...
    Pozdrawiam!

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Nusia, dziękuję z informację. Po przemyśleniach chyba zdecydujemy się na Twoje rozwiązanie czyli podłogówka w salonie i dwa grzejniki. Będziemy kombinować aby podłogówkę zagęścić w okolicy okna balkonowego. Mam nadzieję, że to wystarczy – jestem ciepłolubna i nie chciałabym marznąć. Casting na wykonawcę instalacji trwa więc na razie nic więcej nie mogę powiedzieć. Okna zamówione, czas pomyśleć o kolejnych etapach.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Piękne Z8. Kibicuje budowie. Sami zastanawialiśmy się długo nad Z8, ale w końcu zrezygnowaliśmy, bo nie miałem pomysłu gdzie tam wcisnąć kotłownię na paliwo stałe.

    Życzę powodzenia i trzymam kciuki.

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Dziękujemy za miłe słowa.
    Jestem częstym gościem Waszego dziennika, śledziłam zmagania z wyborem projektu – cieszę się że wybór padł na porterówkę - projekt bardzo ładny i funkcjonalny.
    Życzę powodzenia.

  19. #19

    Domyślnie

    moje gratulacje...!!!!
    ja też koło maja/czerwca ruszam z budową Z8 koło Poznania. Czy można wiedzieć, jaką dostałaś ofertę na okna????

    Pozdrawiam.

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Dzięki, Z8 to bardzo fajny i funkcjonalny domek . Okna mamy wycenione na 11,5 tys. (okna+dopłata do trzech szyb +montaż). Nie wiem jaką wersje projektu wybrałeś, ale my mamy w stosunku do wersji podstawowej Z8 dodane dwa okna: w pomieszczeniu gospodarczym i w salonie.
    Życzę powodzenia.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony