dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie Elektryczna pilarka łańcuchowa - co wybrać?

    Zacząłem rozglądać sią za elektryczną piłą łańcuchową.
    Będzie używana do cięcia drewna na opał do kominka. Wykorzystanie przez tydzień, może dwa tygodnie w roku.
    Husqvarna - dobra marka, ale cena powyżej 1000zł,
    Stihl - też dobra marka, najtańszy model 1400W za 669zł, model 1600W za 899zł,
    Bosch (made in Hungary) - wyglada na serię "zieloną" 1600W za 469zł,
    Wszystkie trzy modele mają serwis w moim mieście.

    Black&Decker - 1600W za 369 zł.

    Pilarek z marketów po 250-350zł np. Flora raczej nie biorę pod uwagę.

    Co wybrać? Macie jakieś doświadczenia w tej materii?
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Znalazłem ten wątek:

    http://forum.muratordom.pl/elektrycz...cy,t113490.htm

    ale może ktoś coś dorzuci?
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  3. #3

    Domyślnie

    używam jakiejś marketowej piły o mocy 2kw i daje swobodnie radę w warunkach przydomowych. podstawa to żeby nie brakowało oleju w zbiorniczku do smarowania łańcucha i dobry markowy łańcuch.
    pozdrawiam.
    mieszkam na wsi, podoba mi się.

  4. #4

    Domyślnie

    Najmniejszy Stihl, dla celów domowych idealny...maszyna na lata, ostry łańcuch, firmowy olej.....i wióry lecą!!

  5. #5

    Domyślnie

    A mogę jeszcze wiedzieć dlaczego elektryczna??

  6. #6

    Domyślnie

    My zdecydowaliśmy się na spalinową - firmy Oleo Mac. mało znana w Polsce, ale akurat w Poznaniu jest serwis.

    Dlaczego elektryczna?
    1

  7. #7

    Domyślnie

    Dlaczego elektryczna?
    może chodzi o decybele... sam kupiłem elektryczną 2,4 kW i śmiga nieźle a do lasu i tak raczej nie pójdę
    już na swoim, po 5 miesiącach i 20 dniach

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkm
    Najmniejszy Stihl, dla celów domowych idealny...maszyna na lata, ostry łańcuch, firmowy olej.....i wióry lecą!!
    Najbardziej skłaniam się właśnie ku Stihl'owi, tylko czy ta najmniejsza - najsłabsza podoła zadaniom?
    Podczas próbnego uruchomienia w sklepie Stihl pracował elegancko podczas gdy w Boschu grzechotało jak w wiertarce z Topexu.

    Cytat Napisał pkm
    A mogę jeszcze wiedzieć dlaczego elektryczna??
    Jest cichsza, tańsza i mniej kłopotliwa w eksploatacji. Nie planuję cięcia drewna w lesie.

    Ten najmniejszy (1400W) Stihl ma łańcuch o drobniejszych zębach, pewnie ze wzgledu na mniejszą moc. Model 1600W za 899zł posiada juz łańcuch taki jak piły znacznie droższe.
    Czy szerokość zębów łańcucha ma zasadnicze znaczenie?
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Hmmm - andre - może to i niezły pomysł ... - ostatnio ja sobie kupiłem większą siekierę
    Nie pomyślałem o pile do cięcia drewna do kominka ... - a przez mijający sezon naciupałem się drewna co niemiara ...
    --
    Pozdrawiam

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Kupiłem łańcuchową elektryczną pilarkę w hipermarkecie za 160 pln. Dodatkowy łańcuch TEŻ W HIPERMARKECIE - najzwyklejszy.
    I olej - do pilarek. Niemarkowy

    Pilnuję smarowania i naciągu.

    Sam stawiałem więźbę, ciąłem krokwie 8x16, płatwie 14x20, odeskowanie 5m3 na 180m2 dachu. Ciąłem drewno do kominka - do kozy, póki co.
    Pożyczyłem koledze - pociął nią słup telegraficzny i drewno do kominka na cały sezon.

    I NADAL WSZYSTKO Z PILARKĄ JEST OK.

    Z czystym sumieniem polecam tanią elektryczną pilarkę niemarkową.
    A jak ją szlag trafi to kupię następną, a ta pójdzie do kosza.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre59
    Znalazłem ten wątek:

    http://forum.muratordom.pl/elektrycz...cy,t113490.htm

    ale może ktoś coś dorzuci?
    dorzucam:

    podtrzymuję, co napisałem
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre59
    Cytat Napisał pkm
    A mogę jeszcze wiedzieć dlaczego elektryczna??
    Jest cichsza, tańsza i mniej kłopotliwa w eksploatacji. Nie planuję cięcia drewna w lesie.
    Co znaczy nie planuję cięcia drewna w lesie?
    Rozumiem, że potrzebujesz pilarki do "klockowania" drewna do kominka.
    Jak nie odchodzisz daleko od domu to elektryczna wydaje się być lepszym wyborem (te kilka godzin pracy w hałasie i spalinach)
    Bierz najmocniejszą na jaką Cię będzie stać. Raczej Stihl lub Husqwarna.
    Jak potniesz swoją pierwszą ciężarówkę "dębiny" to sam się przekonasz, że pilarka o zbyt słabej mocy to dłuższa i cięższa praca. Mam "spalinówkę" 2.2 KM i uważam, że to trochę za mało.

  13. #13

    Domyślnie

    Też mam jakąś z tych tzw. niemarkowych o mocy zdaje się 1600W i w zasadzie sobie chwalę. "W zasadzie", bo używam do pocięcia jakiś desek, kawałków drewna, cieńszych pni. Cięcie drewna do kominka to wcale nie jest takie proste zajęcie jak Ci się wydaje. Jeśli przywiozą Ci drzewo o większej średnicy i do tego już choćby trochę przeschnięte, to będziesz miał przegwizdane. W takiej sytuacji moim zdaniem nie jest istotne przez jaki okres czasu w roku będziesz taką piłę używał, ale czy w ogóle będziesz mógł ją użyć. Wg mnie: jeśli chcesz piły użyć przede wszystkim do cięcia drewna kominkowego (a więc liściastego: dąb, buk, brzoza itd) zakupionego w pniach, kup lepiej spalinówkę, z tym, że renomowanej firmy. Jeśli natomiast potrzebujesz tego do lżejszych celów, spokojnie bierz elektryczną i to wcale nie tych opatrzonych metką "renomowanych "firm. A propos: moja służy mi już prawie trzy lata i jakoś nic się nie dzieje.

  14. #14

    Domyślnie

    Moim zdaniem, to jest w ogóle głupi pomysł z tym cięciem pilarką pni na opał do kominka.
    Kup pocięte i połupane, albo brykiet i to będzie najlepsze rozwiązanie.
    Pozdrawiam

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    mam elektryczną o mocy 2450 W i nie widze powodów aby kupowac spalinowa do ciecia drewna opałowego znajdującego sie przy domu

    mam jedynie uwage do smarowania łańcucha - wyglada, ze obliczono je zbyt "oszczędnie" i trzeba dac pile odpocząć lub uzupełniac na jałowym biegu

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Cytat Napisał lykopodium
    Jeśli przywiozą Ci drzewo o większej średnicy i do tego już choćby trochę przeschnięte, to będziesz miał przegwizdane. W takiej sytuacji moim zdaniem nie jest istotne przez jaki okres czasu w roku będziesz taką piłę używał, ale czy w ogóle będziesz mógł ją użyć.
    Tu mi dałeś, przyznaję, do myślenia. Sosna "miętka" jest.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  17. #17

    Domyślnie

    Marketowa z Casto za około 150 zł,moc 1400 Watt.Ciałem nia belki,stemple,deski i powiem ze kupowalem z mieszanymi uczuciami,ale sobie radzi niezle.


    Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Kolejny sezon z piłą elektryczną za/przede mną. Dokupiłem drugi łańcuch i pilnik. Dębina oczywiście idzie wolniej ale ostry łańcuch i smarowanie to podstawa - moja rada to rzadki olej, który gwarantuje dobre smarowanie - sprawdzić bardzo łatwo: kropelkami oleju powinno bryzgać na deskę jeśli chwilę potrzymamy włączona pilarkę. Co do uwag dot. cięcia drewna kominkowego - suche drewno o średnicy ponad 60 cm ?!? to chyba jakieś SF
    PS
    Ja używam zwykłego oleju jadalnego - podczas pacy zamiast smrodu spalin roztaczam cudowną woń smażonych placków i świeżego drewna Dla dogmatyków zaleceń technicznych to herezja - do tej pory na jednym łańcuchu wyrobiłem na trzy sezony drewno- tylko liściaste. Nie licząc wycinania krzaków na działce.

  19. #19

    Domyślnie

    Ja już widziałem 60 - cm tzw. przyziemki brzozy i do tego właśnie z lekka przeschnięte. Koszmar drwala - amatora. Pociąć wówczas to jedno, ale połupać...!!!!! Kolega męczył się z tym Sthilem spalinowym i poddał się. Zawołał gościa który zawodowo z piłą biega po lesie i dopiero on dał radę swoją maszyną.Potem prawie wyklepał na tym klin. Oczywiście takie wielkie rzadko się zdarzają, ale jednak bywają. Sam nie miałem 60 cm pni, ale jedynie trochę mniejsze (ok45cm). No ale za to były pięęęęęknie wyschnięte. Jak skończyłem łupać nie wiedziałem jak się nazywam.

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Olej jadalny do piły. O, to mi się podoba!
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony