dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41
    Guest

    Domyślnie

    no własnie olej roślinny rozcieńczony na dodatek wodą - musze wypróbowac
    syntetyk nawert rozcieńczony - u mnie sie nie sprawdza

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Co nieco na temat wspomnianego oleju:
    http://www.oregonchain.eu/arborol/
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre59
    Ostatecznie wybrałem i kupiłem pilarkę Partner ES2200.
    I jak tam po roku z pilarką? Noszę się z zamiarem zakupu, bo właśnie na podwórku leży przyczepa świeżej dębiny. Parę pniaków musieliśmy we 4 wrzucać na przyczepę od traktora!!! Największy może mieć blisko 60cm!!!

    Co prawda w sobotę wpadnie gość ze spalinówką, ale korci mnie by samemu już rżnąć. Ten Partner akurat jest w LM w promocji po 379zł

    Raczej myślę o elektrycznej, gdyż ciąć będę przy domu, aczkolwiek przed załadunkiem w lesie żałowałem, że nie mam przy sobie spalinówki.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Bardzo dobrze, mogę z czystym sumieniem polecić zakup tego Partnera ES2200.
    W tym roku ciąłem drewno bukowe średnicy do 30 cm. Podstawa to ostry łańcuch i dobre smarowanie. Silnik swobodnie daje radę, nie przegrzewa się.
    Bardzo wygodny jest pałąkowaty uchwyt dla lewej ręki ustawiony pod właściwym kątem do osi pilarki.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  5. #45

    Domyślnie

    Mam tego Bosha z pierwszego postu i cos mi sie wydaje, ze za czesto musze naciagac lancuch. Moze nie jest to skomplikowane, ale byc moze cos jest nie tak z pilarka. Jakie macie doswiadczenie , tzn jak czesto naciagacie lancuch?

  6. #46

    Domyślnie

    a ja kupiłem pół roku temu stige o mocy 1800W za 250zł w necie i jakoś rżnie też

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej100
    Mam tego Bosha z pierwszego postu i cos mi sie wydaje, ze za czesto musze naciagac lancuch. Moze nie jest to skomplikowane, ale byc moze cos jest nie tak z pilarka. Jakie macie doswiadczenie , tzn jak czesto naciagacie lancuch?
    ja ma co prawda spalinowego stihla i łańcucha nie naciągam wcale, natomiast szybko mi się tępi łańcuch, tzn po pocięciu ok 2 kubików muszę ponownie ostrzyć.

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    smrn

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    @andre59
    Czy nadal używasz Partnera 2200? Mam zamiar kupić w celu cięcia drewna na opał - ok 15mp jednorazowo i chyba zdecyduję się na Partnera 2200.

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    purflux

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    dolnyslask
    Kod pocztowy
    51-180
    Posty
    49

    Domyślnie

    Panowie również proszę o poradę.
    Potrzebuje piły elektrycznej do ścięcia dwóch orzechów. Jeden mały średnica pienia ok 20-25cm drugi troszkę większy ok 35-40cm
    Generalnie piła ma być na jedną akcje ewentualnie w przyszłości czasami potne jakieś pojedyncze drewno/deski/palety na opał.
    Generalnie max 400zł. Naczytałem się żeby zębatka od łańcucha nie była plastikowa czy coś.
    Może kupował ktoś ostatnio w Leroy Merlin/Jula/Castoramie/Praktikerze ? Nie chce kupować na allegro tylko w razie awarii mieć serwis pod nosem.
    ?

  10. #50

    Domyślnie

    Kilka lat temu kupiłem elektryczną KINZO w Biedronce za ok 200PLN i do dziś sprawdza się znakomicie.To nie marka pilarki jest ważna - podstawa to dobrze naostrzony łańcuch dobrej jakości. Wolę zapłacić 2x więcej za firmowy łańcuch Husqvarny lub Oregon i nie mieć kłopotów z cięciem.
    GYMEV

  11. #51
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    LIŚCIASTY

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Borne Sulinowo
    Kod pocztowy
    78-449
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jestem tu nowy ale dużo tnę drewna, mam u siebie na placu w kilku miejscach prąd więc postanowiłem odstawić pilarki spalinowe STIHL i kupiłem profesionalną najdroższą pilarkę elektryczną stihl mse 250 , tnie rewelacyjnie idzie jak w masło grube czy cienkie bez znaczenia łańcuch mocny i wytrzymały ale co z tego jak po kilku dniach cięcia piła nie chce chodzić no to do relkamacji bo nowa ale odmowa moja wina podobno za cienki przedłużacz i dlatego styki przy silniku się upaliły , ok kupiłem nowy przedłużacz 3x4mm2 15mb , założyli nowy silnik i po kilku dniach to samo , oczywiście moja wina bo styki upalone , ale żeby nie czekać na naprawę kupiłem drugą taką samą i po kilku dniach to samo styki upalone i znowu moja wina. Jednym słowem piła elektryczna STIHL MSE 250 to złom na który szkoda pieniędzy, STIHL wstydź się za ten wyrób.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony