dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 115
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2284
  1. #21

    Domyślnie

    monia jesteś wielka bardzo ci dziękuję. z opóźnieniem co prawda,ale dopiero teraz otrznąsnełam się z szoku, jakim był koszt dachu. a oczy dalej mam takie skąd taka wartość????? może jest jakiś haczyk w tym projekcie, masz zamiar pokazać rysunki i zestawienie materiałow jakiemus panu od dachu? ciekawa jestem jak on go wyceni. ja się zastanawiam czy nie namierzyc kogoś w moich okolicach i tego nie zrobić.

    tez rozważałam, podobnie jak ty mozliwość daszku z przodu jak w iskierce.

    pozdrawiam cię gorąco i jeszcze raz bardzo dziękuję

  2. #22

    Domyślnie atosik

    nie ma sprawy

    widzę, że i na Tobie koszt dachu zrobił niezłe wrazenie ??
    za chorobę nie wiem skąd taka cena !?
    napewno dachówka brass nie należy do najtańszych, ale ta kwota zbija z nóg !
    oczywiście zamierzam się dowiedzieć i mam nadzieję usłyszeć rozsądną cenę , bo ta podana w kosztorysie jest chyba z innej bajki

    jeżeli się czegoś konkretnego dowiem, oczywiście podzielę się informacjami na forum.

    pozdrawiam serdecznie

  3. #23

    Domyślnie

    monia z braasu jest tylko dodatkowy osprzęt. sama dachówka to rupp ceramika - ceramiczna i droga, zwłaszcza te wykańczająca dachówki. z zestawieniem rozejrzalam sie po necie - braas jest sporo tańszy, a jeszcze tańszy jest jakiś euronit, łącznie z wykończenami. tylko,że cementowa, ale mi to akuratnn ie przeszkadza. tak na chybił trafił posprawdzałam na allegro ceny ytong, silki, betonu komórkowego - i jest o wiele taniej. nawet ten ytong z kosztorysu jest tanszy w rzeczywistosci. wiec uffff .bloczki na fundadement sa z silki,a na necie sporo tansze są zwykłe bloczki fundamentowe. i pewnie tak dalej z resztą materiałów.

    pozdrawiam cię serdecznie

  4. #24

    Domyślnie

    ups... widać, że pobieżnie zerknęłam na kosztorys

    tak czy siak, cena dachu jest kosmiczna

    pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie atosik

    Witam drogie Panie.
    Jakiż to kosztorys Naszego Atosika nie pozwala Wam spac spokojnie?
    Jeżeli to możliwe proszę o przesłanie na mojego emaila [email protected]
    Mam znajomego dekarza który wyceni dach( z blachodachówki i z ceramiki) i porówna z Waszą wyceną dachu. Pozdrawiam Piotr

  6. #26

    Domyślnie

    witajcie kochani,
    jak tam postępy z projektem? czas goni, a ja nadal gonię w piętkę ten kosztorys .... orientowaliście się już u ewentualnych wykonawców jak to wygląda cenowo i materiałowo?
    pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie atos

    Heja
    Dla porównania kolega buduje w Piasecznie chatke 300 m
    Za stan zero zapłacił ok 25 tys zł w naszej wycenie ponad 50 tys!!!!!!!!!
    Kumpel jest architektem więc zna się na rzeczy pytałem o stan surowy zamknięty naszego Atosa w kosztorysie to ok 270 tys!!!!!!!!!!!!!!!! Powiedział że powinniśmy wyrobic się w 150 tys zł odnośnie dachu jeszcze nie rozmawiałem z dekarzem zrobił sobie wczasy. Jak cos się dowiem to napisze!
    Pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie Atos pytania...

    Witam wszystkich,
    qrcze fajny ten ATOS, do tej pory najbardziej podobała mi się Iskierka, ale widzę że ten projekt jest super. Co do samego projektu to mam parę pytań do was, zastanawiam się, co zmienić w rozstawie parteru ażeby zmieścić prysznic i sprawić, że kuchnia nie będzie taka "kiszkowata"? Następna sprawa to kominek ustawiłbym go na ścianie dzielącej salon od pomieszczenia gospodarczego, a tu gdzie jest pierwotnie kominek, miejsce na jakże ważny TV. Zastanawiam się ewentualnie nad likwidacją wnęki z jadalni na taras, ale kwestia słońca chyba mnie przekonuje do tego, aby pozostało tak jak jest. To tyle, jeżeli chodzi o parter. Teraz Pięterko, co myślicie o wciśnięciu w łazience wanny narożnikowej, czy nie będzie za nisko??? Co do elewacji też mam kilka pomysłów, na początku filary nie będą "stożkowe" tylko tradycyjne prostokątne. Zastanawia mnie jedna sprawa (do właścicieli projektu) jak rozwiązana jest kwestia rynien na daszku przed wejściem??? W przypadku iskierki był to spory problem. No i oczywiście na koniec najważniejsza sprawa KOSZTY, czy ma ktoś z was aktualne wyliczenia kosztów budowy domu na podstawie tego projektu. System budowy oczywiście gospodarczy i napiszę od razu, że mam zamiar pożyczyć na budowę 250k. No i ciekawy jestem niezmiernie czy to wystarczy.
    Pozdrawiam wszystkich gorąco i życzę powodzenia

  9. #29

    Domyślnie

    witaj marcin,
    kuchnia w atosie jest szersza niz w iskierce i przesuwajac scianke od wc o szerokosc blatu, wyszlaby ci lazienka o wymiarach 3,15 i prysznic wszedlby spokojnie. a kuchnia mialaby porownywalnye wymiary do iskierkowej, tak na oko mi sie wydaje. mozesz tez poszerzyc dom od tej strony kuchni, o np, 0,6 m i ci wyjdzie kuchnia o szerokosci pod oknem 2, 46 i lazienka 3,15. tak myślę.

    mala narozna wanna ci wejdzie bez problemu i nie powinna kolidowac z wc. skosy jak patrzylam na rzut zaczynaja sie wysoko, tam tez jest narysowana wanna i zaczyna sie od wysokosci 1,9 w najnizszym punkcie. mozna tez wstawic wieksza narozna wanne,w miejsce kibelka, a kibelek na sciane z oknem.

    na rzucie kominek jest na tej scianie co pomieszczenie gospodarcze, wiec nie musi byc w rogu.

    poddcien - mozna zostawic, ewentualnie chcac powiekszyc salon nalezaloby moim zdaniem jednak pomyslec o zadaszeniu na etapie budowy dachu - mozna by bylo go przedluzyc pod innym katem wyciagajac z dachu na takiej szerokosci ile potrzebujesz by miec zadaszenie. metnie, ale brak mi fachowego slownictwa

    na obrazku rynny sa narysowane wzdłuz daszku, po obu jego stronach, natomiast na rzucie zaznaczone są 3 rury spustowe- dwie po bokach bramy garażowej, trzecia na narozniku sciany wejsciowej. wiec chyba chodzi o to, woda z rynien daszku idzie do rynny biegnacej wzdluz sciany z drzwiami wejsciowymi i wyplywa tymi rurami spustowymi. ale glowy nie dam bo bieglosci w temacie mi brakuje czy o to chodzi. chyba tez mozna puscic rury spustowe na tych kolumienkach.

    kosztorys - sama jestem ciekawa zakladam 250, z lekkim, oby jak najmniejszym poslizgiem.

  10. #30

    Domyślnie re ATOS

    Witam Cię, brzoskwinka
    Dzięki za szybką odpowiedź, wracając do projektu, po dokładnych oględzinach projektu na stronie IGN mojej żonie bardziej się spodobał wygląd domu ATOS, niż ISKIERKI. Więc decyzja, co do projektu została podjęta definitywnie.

    Wracając do kuchni, mam do ciebie pytanie, czy myślisz o tym żeby wejście do łazienki zostawić w tym miejscu, w którym jest, czy zlikwidować garderobę nr 3 i tam wpasować prysznic i drzwi do łazienki zrobić na przeciwko schodów, tak jak robi większość Iskierkowiczów?? To jest w sumie największy problem, dlatego trochę was męczę Niewiem czy nie lepiej by było poszerzyć cały dom o 60cm i problem z głowy. Kuchnia jest bardzo ważna dla mojej żony i ona przedewszystkim nie chciałaby jej jeszcze zwężać. Jak myślisz czy poszeżenie domu o te 60 cm mocno podniesie ogólny koszt budowy??

    Pozdrawiam gorąco

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gepard400

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    2

    Domyślnie Atos

    Witam wszystkich!!!
    Ja juz siedze nad projektami kilka miesiecy ale od pewnego czasu na lidera wysunol sie projekt Atos! Bardzo sie ucieszylem jak znalazlem te forum bo jak widze bedziemy mieli wspolny temat! W moim przypadku wybor Atosa padl przez mocny glos mojej zony ktora zauroczyl projekt a tu widze ze kobiety przewodza . Jestem na etapie uzbrajania dzialki a fundamenty maja ruszyc wiosna 2009!!! I mam nadzieje ze te forum bedzie mi pomocne w podejmowaniu decyzji. Jak czytalem forum mamy podobne podejscie do zmian w projekcie (kuchnia salon i wc na parterze) a jeszcze mysle zeby podniesc o wysokosc jednego bloczku poddasza co moze dac mniejsze skosy, co myslicie na ten temat?
    Pozdrawiam wszystkich!!!

  12. #32

    Domyślnie

    Witam Wszystkich ATOSOWICZÓW
    Ja do wczoraj byłem zdecydowany na projekt Apis 3. Ze względu na spory metraż i dość skomplikowany dach szukałem dalej. Aż natknąłem sie na Atosa Bardzo spodobał się mnie i żonie. Głownie ze względu na swoją funkcjonalność przy niewielkim metrażu!!! A przewertowalismy na pewno przez ostatnie trzy lata 1000 projektów, może dwa...
    Finalizujemy właśnie zakup działki i mamy nadzieję zacząć budowę na wiosnę. Bardzo się cieszymy, że jest forum, na którym możemy podzielic się swoimi "wspólnymi" troskami.
    My zastanawiamy sie nad poszerzeniem domu od strony kuchni o ok. 0,5m.
    Kominek przenosimy na srodek ściany.
    Zależałoby nam na tym, żeby garderoba na piętrze była ogólnie dostępna,ale na razie nie mamy koncepcji jak to zrobić.
    Zlikwidujemy weluks w pokoju nr 7.
    Zastanawialiśmy się nad podwójnym garażem, ale powiekszy się znacznie metraż - i koszty, i chyba dom straci na wyglądzie - boję się, że może przypominać wtedy tramwaj, co o tym myślicie?

    Do BRZOSKWINKI
    Jesli możesz, podeślij na maila ( [email protected] )te dodatkowe przekroje z pracowni projektowej. Będziemy bardzo wdzięczni

    Pozdrawiamy Wszystkich serdecznie.

  13. #33

    Domyślnie atos

    witam
    jestem po rozmowie z dekarzem. Pokazałem mu naszego Atosika i oto co powiedział:
    Dach z dachówki ceramicznej koszt ok 40 tyś a z blachodachówki ok 30 tys na gotowo.
    Co Wy na to?
    Macie jakieś inne wyceny za dach?
    Napiszcie POZDRAWIAM

  14. #34

    Domyślnie

    witam wszystkich

    Piotrze, co to znaczy wg Twojego dekarza "dach na gotowo"? razem z podbitką i orynnowaniem? i ta orientacyjna cena jest ceną za materiały i usługę z fakturą?

    ja jeszcze nie orientowałam się jak wyglądają orientacyjne wyceny ponieważ działka jest w zupełnie innej częsci województwa i na telefon nie bardzo da się czegokolwiek dowiedzieć. za 2 miesiące czeka mnie przeprowadzka i wtedy będę mogła konkretnie zacząć zbierać informacje. na razie złożyłam wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i liczę na to, że do końca roku uda mi się uzyskać pozwolenie na budowę, i dociągnąc prąd i wodę. widząc na razie jak wygląda cała biurokracja przy załatwianiu niezbędnych papierków, przestałam się łudzić, że uda mi się w tym roku zrobić fundamenty

    a Wy na jakim etapie jesteście?
    pozdrawiam

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    katerek

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3

    Domyślnie Mój ATOS

    Witam my w tym tygodniu zaczynamy budowe Atosa, od pierwowzoru różni się diametralnie powiekszony zostal do wymiarow 13,1x10 (warunki zagospodarowania przestrzennego) jeśli chodzi o zmiany wewnatrz:
    - odwrocone schody (azurowe)
    - zmniejszone o polowe pomieszczenie gospodarcze
    - z wydzielonego robimy gabinet (komputer itp)
    - z sypialni na gorze usuwamy jedno okno
    - z elewacji frontowej usuwamy okna z wiatrolapu i WC (wydaje nam sie ze bedzie malo swiatla wpadalo)
    - powiekszamy okno w kuchni od elewacji frontowej
    jak zaczna pojawiac sie nowe zdjecia to cos pokazemy

    pozdrawiam
    RN

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    katerek

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3

    Domyślnie ATOS - Ktoś buduje ??

    Ktoś buduje ATOSA ??

    Jestem przed wylaniem fundamentów północ Krakowa chętnie pogadam z budującymi, może ktoś w okolicy małopolska, podkarpacie, śląskie??

  17. #37

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów!

    Dokładnie trzy tygodnie temu ruszyła budowa naszego ATOSA i muszę przyznać, że prace idą całkiem sparwnie. Jesteśmy na etapie ścian parteru.
    Jeśli chodzi o koszt budowy to również mamy nadzieję zmieścić się w 250 tys zł. Planowaliśmy stan surowy otwarty wykonać z własnych środków ale już teraz wiemy, że nie damy rady ponieważ wszystkiego wychodzi więcej niż myśleliśmy (cement, bloczki, stal!! itp.).

    Rodzajem oraz cenami materiałów zawartch w kosztorysie radzę się nie sugerować, bo można znaleźć tanisze zamienniki (np. przewody kominowe)

    Nas również nie ominęły przeróbki ale chyba nie ma takiego projektu, aby wszystko było idealnie przemyślane.
    Główną zmianą było częściowe podpiwniczenie naszego domu- pod wiatrołapem, garażem, pom. gospodarczym. Dzięki temu garaż i kotłownia są w piwnicy natomiast na dodatkowej powierzchni (prawie 30 m2) będzie gabinet oraz duża łazienka .
    Podobnie jak większość osób na forum uważam, że kuchnia jest stanowczo za mała dlatego powiększamy ją o pomieszczenie wc.

    Z doświadczenia znajomych wiem, że zadaszenie tarasu powinno zostać. My sie zastanawiamy nad przedłużeniem tego zadaszenia. Jeśli chodzi o okna to napewno powinny zostać takie jakie są (my nawet powiększamy).

    Z niecierpliwością czekam na cenne uwagi!!
    Pozdrawiam

  18. #38

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie!

    Super, że trafiłam na To FORUM. Też myślę o kupnie projektu ATOS (jesteśmy prawie zdecydowani a Wasze posty na pewno pomogą w podjęciu decyzji). Jak wszystko dobrze pójdzie to na wiosnę startujemy!!!! Budujemy 20 km na zachód od Łodzi
    Ktoś wcześniej pisał że chce zlikwidować balkon - moim zdaniem przyda się na wietrzenie pościeli - po co targać na dół?
    Chętnie obejrzę zdjęcia z realizacji tego projektu - a może ktoś też zamierza budować koło Łodzi?

  19. #39

    Domyślnie

    Mam serdeczną prośbę do tych którzy już kupili projekt ATOSa: czy ściany są jednowarstwowe? czy też przewidują w nim docieplenie wełną albo styropianem?

    Z góry dziękuję

  20. #40

    Domyślnie ściany

    Witam.
    Sciany w projekcie są jednowarstwowe - Ytong 36,5cm
    Pytanko do tych co już budują - zostawiacie jak w oryginale, czy zmieniacie konstrukcje ścian zewnętrznych?
    Pozdrawiam

Strona 2 z 115